Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som tehotná a bola som na röntgen

yashmin
5. aug 2012

Ahoj.
tento piatok som ziatila ze som tehotna po pravde bol to pre mna a moje okolie taky sok ze som sa s toho este do teraz nespamatala /kedze syna mam po umelom oplodneni a cisarskom reze/ no ale k veci pred tyzdnom som bola na rtg s kolenom/a fakt som si ani nňepomyslela ze by som mohla byt tehotna ani vo sne / takze pri okienku sa ma sestricka opytala pani ste alebo mozete byt tehotna moja odpoved znela jednoznacne rozhodne NIE! ked som cistou nahodou prisla na to ze som tehotna asi 5 dni na to ako ma snimkovali sadla som na net a zacala som citat katastroficke scenare .... tak som sa vybrala k dr a som mu vsetko povedala on mi na to povedal ze to by nemal byt problem ale ze ak mu neverim tak aby som zbehla sa este popytat na rtg ze oni su na to odbornici predsa on je gynekolog ja som samozrejme nelenila a sla/co podotykam ma tam mal poslat a nie ze ak mu neverim ale na to som prisla az pak/ pri okienku som povedala sestricke o co ide ona pohladala moje snimky odporucanku a zavolala jednemu panovy do nemocnice ktory im kazal aby ma k nemu poslali tak som sla ...ten pan nebol dr ale nejaky odbornik na rtg nejaky Bc. bol fakt mily a vsetko mi do podrobna vysvetlil pytal sa ci som mala tu olovenu zasterku a tak povedal ze za jeho 10rocnu prax sa nestretol este ze by zena dostala taku davku oziarenia ze by bol plod poskodeni ze ja som to mala koleno mala som ochrannu zasteru a ze to sa rozpliva to oziarenie je velmi mizove percento poskodenia a povedal ak by aj bol plod oziareny bolo by to v tomto nizkom stadiu bud alebo...vsetky podklady musi este poslat na nejaku komoru ktory pozru davku rtg a pride do tyzdna vyjadrenie ale ze sa nemusim bat....
Len mi nejde do hlavy nasla som tu vseli len co ze dr hned poslal zenu na interupciu hned ako mu taketo nieco povedala mozno aj mne pridu zle vysledky co dufam ze nie ale nikto nic nepovie a ak by som sama sa sama nezacala o to zaujimat ostala by som sprosta takze baby ak sa vam nieco taketo stane tak nelente a chodte sa popiytat nic za to nedate....

littlebubu
7. aug 2015

@vicki75 ahoj a ako to nakoniec dopadlo? bolo vŠetko ok?

vicki75
7. aug 2015

Ahoj, jasné, bolo to už síce dávno, vtedy som našťastie tehotná nebola, ale uistili ma, že pri ožarovaní zápästia a to malou dávkou, by sa plodu nemalo nič stať. Ocitla som sa v tom až skoro o rok neskôr a dnes sa teším z takmer 10 mesačného krpáňa 🙂

littlebubu
7. aug 2015

no super, ja som bola s malým synom 2 krát na r,mal zlomenú ruku, musela ho držať lebo, je malý... jeden krát mi dokonca ani vestu nedali, ale vtedy mi malý veľmi plakal, mal horúčku, aj sa tam dokonca povracal...tak som na to ani nemyslela. a vypadá to tak, že v tom dátume sa už niečo vo mne dialo. dufam, že to bude tiež ok 🙂
@vicki75

vicki75
7. aug 2015

Držím palce, aby bolo všetko v poriadku 🙂