Som tehotná, ale nič necítim. Je to normálne?

matilda72
1. máj 2016

Dievčatá, ktoré ste bolo tehotné po potrate alebo po pôrode. Pri prvom tehotenstve som mávala pms, ale po potrate v 2O tt čo bol skôr pôrod, som už pms vôbec nemávala ale čo ma zarazilo, je že pred prvým tehu ma boleli prsia až do konca 3 mesiaca a bolelo ma aj podbruško ako pred ms a to trvalo tak prvý 2 týždne po vynechaní a bývalo mi aj zle od žalúdka. no a teraz kebyže si neurobím test tak ani neviem, že som tehotná. Nebolel ma brucho nemal som ani kŕče ako pred ms a prsia ma nebolia ani teraz. dr. videl na sone vačok o dva týždeň idem na kontrolu srdiečka a bojím sa či je všetko v poriadku. jedine čo je tak mi bývalo ráno zle a to už prešlo trvalo to len tak týždeň, prsia ma nebolia a ani brucho, jedine som unavená to je asi tak všetko. mali ste to niektorá, že ste ani nevedeli, že ste tehotné??

matilda72
autor
3. máj 2016

@wolawka jáj ideš na kontrolu?? neboj ja musím čakať do štvrtka budúceho týžden či je tam drobček a či mu bije srdiečko sa teším aj som neskutočne nervozna už teraz, no čo máš robiť to ti veľmi neporadím 😀 ja som chcela odísť z mk aby som na to stále nemyslela ale ked to nechcem nikomu povedať a tu sa môžem o tom baviť a je tu tak fajn 😀 čakám ktorej sa to podarí občas aj poradím ak viem. skús sa zamestnať nejako, prechádzky, kreslenie, čítanie čo ja viem 😀 ja som asi posledná čo by v tomto radila, ale je u mna zvláštne že ako som nervovala pri prvom, stále som nad niečim uvažovala, či mi je zle a len aby ma prsia neprastali bolieť, a ked prestali tak či je všetko v poriadku, mala som doma aj stetoskop a snažila sa počuť či bije srdiečko. no horor 😉 no a teraz si to tak užívam, na nič nemyslím a ked ma napadne nejaká blnosť tak ju niečím zaženiem 😀 i kde občas sa to nepodarí 😀

matilda72
autor
3. máj 2016

@segga no ja som na tom skoro podobne len občas ma chytia nevolnosti, ale to viem že je normálna ked nie je zle každý deň, to nestresujem 😀 a dnes ma bolelo aj podbruško trošku tak hádam drobec rastie 😀 a želám pekné tehuľkovanie 😀

wolawka
3. máj 2016

@matilda72 mnoo hej idem si to dať pozrieť aj ked neviem či bude srdiečko .. uvidíme.. 🙂 pokusim sa teda nejako sa zamestnať a hádam prídem na iné myšlienky ..

matilda72
autor
3. máj 2016

@wolawka ani nezbadáš a zajtra je už streda 😀 😀 a koľko ti to mešká?? mne to bude aj z dnešnám dňom 17 dní a na 12 den bolo vidno vak tak si myslím, že by mohlo byť aj srdiečko to je vidno od konca 6 tt až 7tt

wolawka
3. máj 2016

@matilda72 ha ha že streda 😀 😀 ked pojdem v piatok tak to mi bude 15 dní meškať asi .. 🙂

matilda72
autor
3. máj 2016

@wolawka no tak vak tam bude určite mne to meškalo cca11 dní ked tam niečo videl, možno tam bude žltkový vak a ktohovie možno už bude vidieť aj plod a to by si mala byť cca 6+2 alebo tak nejako tak to by už mohlo biť aj srdiečko 😀

wolawka
3. máj 2016

@matilda72 chcela by som to tak 😀 v podstate mne sa ovu posunula až na den MS a ani neviem kedy presne sme zamiesili 😀 takže snád niečo bude vidieť už 🙂

matilda72
autor
3. máj 2016

@wolawka ovu v den ms?? tak to si potom koľko do počatia???

wolawka
3. máj 2016

@matilda72 jednoducho mi neprišla ovu napr na 17 DC..ale prišla až na nejaký 30 DC.. čiže keď som v deň MS testovala s ovu testom,zistila som,že mám plodné dni. . 🙂 čiže celé sa mi to posunulo o 2 týždne. . No a keď som teda už potom čakala MS tak mi bývalo nevolno, myslela som,že niečo brušné mám,vírus alebo čo a ono na 12 DPO pekné čiarky dve.. 🙂

matilda72
autor
3. máj 2016

@wolawka hm zaujímave 😀 neboj určite bude pekne vidno bábo aj s krásne bijúcim srdiečkom 😀

wolawka
3. máj 2016

@matilda72 och prsia sa hlásia 😀 a dnes aj nevolnosť ide do švungu 😀 a hladná som stále.. 🙂 a chcem to už všetkým vykričať že som tehotná,ale nemôžem,musím čakať čo dr povie 😕

matilda72
autor
3. máj 2016

@wolawka no my tiež čakáme nechceme to povedať, minule sme to hned všetkým povedali a skončilo to ako to skončilo inak dám to aj sem, príde mi tu čudné tak dúfam, že je všetko ok jeden test čo predávajú u nás v lekárni je 25 kový robila som si ho min týžden a aj týžden pred tým ale stále ukazuje rovnako čiarka je síce trošičku silnejšia ale stále je to také čudné ako môže byť čiarka rovnaká už dva týždne

matilda72
autor
3. máj 2016

jednoducho stále je taká istá ostatné testy sú síce desiatkové ale ukazujú riadne palice 😉 a toto síce v den vymeškanej som mala na nom dúšika ale to je asi tak všetko odvtedy stále takto 😠

oomina
3. máj 2016

@wolawka nikomu to nekrič - vydrž.. určite sa to oplatí. Uvidíš že o to väčšiu radosť budú mať všetci, ktorým to oznámiš. Ja som na povery nikdy neverila až kým kamarátka nepotratila. Nadšená každému volala, že budú mať bábo a dopadlo to veľmi nešťastne, čiže ja som názoru, že radšej počkať.

michala.s
3. máj 2016

@matilda72 Ja som to pri prvom tajila, oznamili sme to den po skonceni prveho trimestra, o tyzden na to som potratila. Pri Leovi som to ani hovorit nemusela, sestra okamzite, ty si tehotna 😀 Bola som v 7tt ani u lekara som nebola a tak to vedeli vsetci. Teraz si vsetci pockaju aspon po tu navstevu u lekara ale ku dokimu idem az v 10tt

wolawka
3. máj 2016

@matilda72 vykasli sa na ten test... 🙂 ja by som to ani neriešila. . 🙂

wolawka
3. máj 2016

@oomina Mno vydržať treba,lenže prácu mám ťažkú na 3 smeny a musím to tam povedať.. aj keď by som chcela počkať ešte.. :-/

matilda72
autor
3. máj 2016

@wolawka no ved hej ale príde mi to zvláštne som si myslela, že po 2 týždnoch tam budú riadne palice a nič 😀 ok kašlem na to 😀

wolawka
4. máj 2016

@matilda72 ahoj,sníval sa mi škaredý sen,musím ho spomenúť,lebo inak by sa to splnilo.. ☹

matilda72
autor
4. máj 2016

@wolawka a čo sa ti snívalo??? no škaredé sny poznám mávala som ich cele predošlé tehu ☹

wolawka
4. máj 2016

@matilda72 že som špinila ☹ normálne moje podvedomie je stále v strachu aby sa niečo nestalo.. a cítila som že spím a že ma pobolieva brucho.. ale ráno samozrejme som sa zobudila a hned pozerám čo sa stalo a nič sa nedialo..

matilda72
autor
4. máj 2016

@wolawka mojka to poznám celé tehu sa mi to snívalo a nič nekrvácala som, ale ja som mala sny že som stále v nemocnici a to sa aj splnilo ☹ ☹ bohužiaľ ale neboj nemusí to nič znamenať, máš pravdu je to podvedomie a musíš ho zmeniť a nemyslieť na zlé a bude dobre. ja som teraz aspon myslím pozitívne naladená až sa čudujem a klop klop nič zlé sa mi nesnívalo iba ked som prišla na to že som tehu tak nadomnou preletel bocian a potom som videla ako tri malé dračíky čo lietali nadomnou sa zmenili na bociany 😀 a bola som v meste kde bolo plno veľkých budov ( a to má znamenať, že vo svojom tele sa ničo buduje a to nový život ) a dnes v noci som jedla chleba 😀 išla som hladná v noci spať tak tu to máme 😉 😉 neboj bude dobre a nemysli na blbosti

wolawka
4. máj 2016

@matilda72 ach jaj,asi máš pravdu...lenže ked som pred troma rokmi potratila,tak vtedy som bola šťastná a spokojná a predsalen sa niečo stalo :-/ a teraz som skôr viac bojko.. tak neviem.. a som aj na pn-ke teraz a možno v práci by som na to tak nemyslela ..lenže tam sa zase musím nahánať a držať v ruke ťažké výrobky,takže tým by som to len zhoršila.. ešte k tomu sa mi toto sníva.. asi si budem musieť usporiadať myšlienky a nájsť si nejakú zábavku..

matilda72
autor
4. máj 2016

@wolawka presne tak 😀 ja som to mala pri tom prvom, bola som na pn celý čas lebo som pracovala v sklade, stále som niečo riešila či je všetko v poriadku, príznaky či ich mám, stále som chodila na wc či som nedostala, čítala som články, že čo ked toto, čo ked toto. no potom aj tie moje sny tak vyzerali a možno som si to týmto aj privolala, ale to sú len domienky, koľké baby sa strachujú a majú zdravé detičky, neboj bude dobre a hlavne tak ako má 😉

wolawka
4. máj 2016

@matilda72 dakujem za podporu a budem sa len a len tešiť 🙂 a opäť sa neviem dočkať piatku 😀 😀

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre