Som telesne postihnutá a čakám bábo. Ako to budem zvládať?

barbora1992
2. jún 2014

Ahojte! Mám 21 rokov, som šťastne vydatá, som v 34 týždni tehotenstva a som naozaj šťastná, že mi bolo dopriate stať sa matkou, ale narodila som sa s Detskou mozgovou obrnou a v šiestich rokoch sa mi objavila epilepsia. Tá je síce momentálne na ústupe, ale kvôli svojmu postihnutiu často premýšľam, aká budem pre svoju vytúženú dcérku matka.. Som síce samostatná a aj verím, že sa o ňu dokážem postarať, ale čím viac sa mi blíži termín pôrodu, tým viac sa obávam, že moja dcéra bude trpieť preto, že jej matka je postihnutá.
Ste tu niektorá na tom podobne, že máte nejaké zdravotné problémy? Ako zvládate starostlivosť o dieťa?
Za každú odpoveď naozaj vďaka..

PS: Mám zdravého, úžasného manžela, ktorý mi bez problémov rád zo všetkým pomôže a blízka rodina takisto, ale dieťa potrebuje predovšetkým matku. Matka mu má byť schopná dať najviac a ja sa chcem o svoje dieťa starať čo najviac sama, len sa obávam, ako to budem zvládať..

miriam11
5. aug 2014

@barbora1992 budes taka matka, akou chces byt. Uz z Tvojho prispevku citit, ze dietatko veeeelmi lubis a aj budes navzdy lubit. A to je ZAKLAD! To, ze mas nejake postihnutie vobec neznamena, ze by si mala mat obavy z toho, ze nieco nezvladnes. Taketo obavy maju asi vsetky matky pred narodenim dietatka a to aj matky bez postihnutia. Patri to k tomu celemu. Obdivujem Ta a velmi drzim palce. Urcite sa neboj toho, ako Ta bude Tvoje babo brat. Bude Ta lubit taku aka si 🙂 A mozes byt na seba pravom hrda, ved za chvilu budes mamkou 🙂

lulaa44
5. aug 2014

Ahoj🙂 sme na tom podobne,mam 20,babatko ocakavame kazdu chvilu,no a moja diagnoza je skleroza multiplex. V tehotenstve mi vsetky priznaky ustupili,ale porod da zene zabrat a vtedy sa zvykne choroba zhorsit. Nemyslim na to ale. Usmievam sa a som vdacna,ze cakam zdravu princeznu (klop klop klop) . Napis kludne ip,mozme pokecat 🙂)

janickacrazy
10. aug 2014

@barbora1992
@evitana28 Ahojte dievcata chcem vas len povzbudit ste super a okolie si nevsimajte. Ja mam kamosku, ktora je na voziku a ma dve deti, joj co si ta vypocula reci od okolia aj od niektorych lekárov. 😠 Tiez ma zdraveho partnera a ten jej velmi pomaha a ozaj ich obdivujem zvladaju to perfektne deti su zdrave a okolie uz si zvyklo. Drzte sa a vsetko dobre vam prajem. 🙂

evitana28
11. aug 2014

@janickacrazy dakujem za podporu, doda to vela sily 🙂

ewisam
31. máj 2015

@barbora1992 @evitana28 Kocky chcem vas povzbudit... pokojne aj 2-3 detuse. Zvladnut sa to da

evitana28
31. máj 2015

@ewisam dakujem, uz sa tesime skoro tri mesiace z malej princeznej a vsetko je v najlepsom poriadku, je krasna, zdravucka a robi iba radost..🙂

ewisam
31. máj 2015

@evitana28 zlataaaa 😉

lenocka84
31. máj 2015

dievcence len taka drobnost.to ze ma niektora nejaky postih nieje hanba.hanba je na tych ludoch ktori sa na Vas nepekne pozeraju.a este vacsia na ich rodicoch ze ich nenaucili ze zivot je obcas nefer ale aj vsetci sme ludia.aj ked ste na vozicku.alebo mate problem s chodzou.ja mam brata na vozicku a moj syn je pysny synovec.on sa tym skor "pochvali" ze ma uja na vozicku.berie to ako prirodzenu sucast zivota.a tak by sme mali viest vsetky nase deti.

evitana28
31. máj 2015

Lenka dakujem, oekne si to napisala....dakujem....Aj ked to mozno vyznie divne, ale ja som vdaka postihnutiu velmi stastny clovek, vdaka nemu som zazila velmi vela pekne a stretla uzasnych ludi vratane manzela...Teraz som stastna mamina a dakujem bohu za to....Aj ked na vozicku ale zvladame...🙂 Pozdravujem brata a nech sa drzi a tesi zo zivota, lebo je krasny a treba ho brat taky aky je....

zuzulik22
9. sep 2019

@zuzulik22 ahoj barborka my stale sme stastni a pritom zdravie moje je dnom horsie. A zijem uzasny zivot s 12 rocnym pubertiakom. Ale je skvely. Vie doma vsetko aj rozdeli pradlo a vyperie a vysusi a ja vyzehlim. Kedykolvek som tu a nikdy nelutujem a vzdy rada pomozem

0martina0
9. sep 2019

mam švagrinu ma DMO a vychovala tri zdrave deti,maš môj obdiv a tvoje dieťa ti raz podakuje že si ho priviedla na svet aj napriek zdravotnym problemom,prave že ty ho naučiš ake hodnoty si v živote trba davať na prve miesto,lebo určite vieš o nich viac ako iny pre ktorych je zdravie samozrejmosť,😉

jana_eyre_2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
9. sep 2019

chcela som povzbudit a teraz pozeram, ze stara diskusia a uz mas dve deti, super mamou si uz davno 😊 tak vela stastia..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre