Som v 12. týždni a mám problém so štítnou žľazou

katus9111
31. jan 2018

Ahojte.som v 12 tyzdni a TSH mam 0,434.norma je myslim 0.5.mozem nejak ohrozit babätko?az o 3 tyzdne idem na vysetrenie.dakujem

jankkas
31. jan 2018

Dobry den radsej by som to konzultovala s lekarom aspon telefonicky. Pri znizenom tsh je vyssie riziko potratu aspom co mne lekarka hovorila no neviem ako je to pri vasej hodnote. Ja som mala tsh o dost nizsie a neodporucali mi otehotniet preto.

sono2
31. jan 2018

Neberieš náhodou femibion s jodom? Mne to ten robil. Ja som mala V 8tt ďaleko menej A Dr má poslala na kontrolné O 2 týždne, čo bolo už ok. Áno štítna by mala byť OK, ale horšie je, keď pracuje pomalšie, to by si mala výsledky nad 5 tebe pracuje rýchlejšie. Za chvíľu sa pozriem koľko som mala ja A napíšem ti. Mala si problémy so štitnou? Ja ako som prestala brat ten femibion a prešla som na normalnu kyselinu listovú, hodnoty ako pred otehu, síce dr povedala, že to tým nebude, ale ja som si istá, že to tým bolo. Aj tí buši srdce?

sono2
31. jan 2018

@katus9111 takže ja som mala V 8 tt 0,26 my máme normu 0,30 až 4
Ak máš ty normu 0,5 tak to máš tiež tesne. Dr ťa bude sledovať neboj. Hovorím vysoké by bolo zlé. Ono kvôli mozgu je dôležité A aj potrat jasné ale ty máš minimálne mimo normu, bez obáv.

ervenka
31. jan 2018

@katus9111 Mas len sranicne hodnoty. Stitna zlaza je dolezita pre plod v prvych cca 14tt, pretoze babo este nema vlastnu, cerpa z maminej SZ. to moze byt dovod pre docasne problemy so SZ. Norma je pre TSH priblizne 0,35- 2.0 resp. 2,5 pre tehotne. (hranica moze trochu odlisna v zavislosti od laboratoria) Pre netehotne zeny je horna hranica 4,9. menej ako 0,35= zvysena cinnost SZ, viac ako 2,0/ 2,5 je spomalena cinnost. V tvojom prvom prispevku mi chybaju este hodnoty ft4 a ani-TPO. Spytaj sa, ci ti ich budu sledovat pri buducom odbere alebo nie. Bolo by dobre, keby ti ich zmerali.
Ak si uz v 12tt myslim si,ze tehotenstvo by mohlo normalne prebiehat. treba SZ sledovat. dr. ti nasadi hormony v zavislosti od vysledkov krvneho rozboru. ak budes mat hormony, dodrzuj davkovanie.
Co sa tyka stravovania, vynechaj soju, horcicu, kapustoviny. Obsahuju o.i. izoflavon, kt. nie je dobry pre SZ. Neodporucam ani kelp, nahle pridavanie jodu. Pre SZ su dolezite a prospesne vit, A D a B12.

ervenka
31. jan 2018

@jankkas je nasadena liecba? Lebo aj pri zvysenej cinnosti SZ sa da otehotniet, a donosti zdrave babo.

kikina84
1. feb 2018

@katus9111 ja sa liečim na štítnu žľazu už roky .od mojej lekárky napr. Som si vypočula že sa nemám pokúšať o dieťa kým nezačnem liečbu..začala som liečbu liekmi a asi po roku sme plánovali dieťa..zobrala som si to k srdcu lebo som sa bála aby som mala zdravé dieťa..ale ono to je podľa.mna individuálne..každopádne je to jedno z vyšetrení ktoré sa by som odporúčala každej ktorá plánuje mať deti..

ervenka
1. feb 2018

@kikina84 bolo by dobre presne napisat ake je tvoje ochorenie. Pretoze je cca 10 druhov ochoreni SZ. Vysetrenie PRED tehotenstvom je len priblizne smerodajne. Nikto nevie ako SZ zeny zareaguje na tehotenstvo. AK je zistene ochorenie pred tehotenstvom, treba to samozrejme riesit. (NEmohla som otehotniet niekolko rokov, mam spomalen SZ. Mam aj clanok v mojom blogu o skusenostiach so SZ.) Lenze kolko lekarov, tolko odporucani. Aj tu na MK su "hrdinky" ktore vedeli, ze maju vysoke tsh (jedna mala 14, druha 40) aj tak otehotneli. Este sa aj vysmievali, ze sa im aj tak narodilo zdrave dieta. NAvyse nie kazda berie tabl. ako im to dr. odporuci. Dobreho endokrinologa/ doktora kt. sa vyzna v stitnej zlaze nenajdes na Slovensku lahko. Su krajiny, napr. NL, kde sa vobec SZ nesleduje, az ked sa dieta narodi, po par dnoch sa robi odber. Spocitane, zratane spolu, mozete byt este vsetci radi, ze na SVK je to aspon tak ako to je, moze byt aj horsie.
Tymto prispevkom neprovokujem, ani sa nechcem hadat. LEn vyjadrujem nazor na zaklade skusenosti.

kikina84
1. feb 2018

Áno a preto som napísala že je to individuálne..ja som hovorila za seba

kikina84
1. feb 2018
nikki16
17. feb 2018

@ervenka mne sestrička od doktorky hneď volala ako prišli výsledky ze musím ísť na vyšetrenie ze mam zvýšené hodnoty mam sa objednať tak hneď v pondelok idem na vyšetrenie SZ a mala som hodnoty TSH 5.30 je to ešte slabé alebo sa mam báť? Som v 11tt.

ervenka
17. feb 2018

@nikki16 bat sa nemusis. Predpokladam, ze ti daju najnizsiu davku euthyroxu alebo l-thyroxin. Kazdych 6 tyzdnov kontrolny odber krvi. Ak mas alergiu na laktozu euthyrox nie je pre teba vhodny.

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ervenka
28. sep 2018

@cicamica1980 Takze ty si sama jedna susenu stitnu zlazu?
V prvom rade, co tu pises o HAshimoto ked zakladatelka sa pyta na znizenu funkciu? Hashimoto sa NEROVNA hypoSZ. kde v zahranici? V ktorej krajine kontretne? Ak si si pozrela moj profil, zistila si,ze ja v tom zahranici zijem, v NL. a "liecba" jedenim zvieracej SZ sa tu priam NEODPORUCA!! Nepreplaca to ziadna zdravotna poistovna, nikto. Osobne poznam ludi, kt. skusili inu ako klasicku liecbu a este viac si znicili zdravie! O.i. o tom zvierati nemas ziadne info. V celom clanku v linku ani zmienka o TSH!!! clanok je napisany velmi neodborne pravdepodobne clovekom, ktory sa o SZ toho vela nevie. TSH je pritom vemi dolezity a prave on je zodpovedny za spravne fungovanie SZ. Preto je protokol,ze lekar skontroluje hladinu TSH pri odbere. Ak je odchylka, potom pozrie t4/ fT4.

Regulačný systém thyroidných hormónov
Tyreotropín (tyreotropný hormón, TSH) je hormón produkovaný v pars distalis adenohypofýzy typom chromofilných (bazofilných) buniek - tzv. tyreotropnými bunkami. Vyvoláva rast a delenie buniek štítnej žľazy, zvyšuje ich metabolizmus a stimuluje tvorbu a sekréciu hormónov štítnej žľazy. Pôsobí na všetky fázy metabolizmu jódu v štítnej žľaze.

Ps: je zaujimave,ze sama odporucas jedenie vyseseneho organu zvierata ako vo svojom blogu zamietas jedenie masa- hlavne pre deti. Tak napr. B12 odkial maju deti ziskat? Bielkoviny na baza rastlin? Ak odporucas SOJU, tak sa nemam tu o com bavit.

ervenka
28. sep 2018

@cicamica1980 oprava: ....jedla susenu stitnu zlazu.....

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ervenka ziadne maso detom nezakazujem, jeme vsetci doma paleo.

Tsh je hormon hypofyzy, nie hormon stirnej zlazy. O tom ci je niekto hypo, o tom n3vypoveda tsh, ale ft4 a ft3. To je v3lka cjyba, ked bezni endokrinologovia vyhodnicuju funkciu sz iba na uaklade tsh, pripadne ft4.vela ludi ma probl3m s konverziou fz4 a ft3. Tusis co je to reverse t3?
Tusis vplyv sz na nadoblicky a tvorbu cortusolu? Ten clabok je pisany VELMI K VECI, MOZNO NIE LEKÁRSKOU TERMINOLOGIOU, ALE REPREZENTUJE LIECBU V ZAHRANICI. Napr usa, zapadna europa, Rakúsko. Dam ti sem link, kde v skotsku v patlamente presadili uzivanie ndt, okrem liecby t4. Pocujav a citaj! https://www.scottishparliament.tv/meeting/members-business-elaine-smith-msp-thyroid-patients-deserve-fair-treatment-november-22-2017

V mojej skupine na fb som robila anketu, kde odpovedalo vyse 60 ludiktori si hypo liecia euthytoxom. ANI JEDEN NIE JE BEZ HYPO PRIZNAKOV, ANI JEDEN!

Ak si toti bude citat niekto, kto je hypo, tak si precita info, ktore som sem linkla.

Pekny den vsetkym PEACE!

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ervenka vacsina pacientov netusi, ze 90 percent znizenej funkcie je koli autoimunitnej tyreoditide = hashimoto. Telo vyzvara protilatky, zabija bunky štítnéj zlazy, ta sa zmensi natolko, ze nedokaze vyzvorit dost hormonov a vtedy ide uz o klinicku hypotyreózou a treba brat hormony. Takze hashimoto sa v 90 percentách = hypofunkcii

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

Tu v clabku pacienti hodnotia spokojnost s t4 vs ndt

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.
ervenka
29. sep 2018

@cicamica1980 omg Hovori ti nieco anti TPO? Poucovat ma nemusis co je co... nastastie mam dobru lekarku. Este ras opakujem ze v Holandsku je zvieracia sz zakazana na konzumaciu. Mimochodom ten link na svk stranku- autorom stranky nejaka sue. Doverihodnost je teda vysoka. 👎 hasimoto koucing? Sarlatani este nevymreli. Tymto koncin debatu. Pekny den...

ervenka
29. sep 2018

@cicamica1980 a este nieco- reklama je na MK zakazana!

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ervenka 60 ludi ja mala vzorka, ale je to 100 percent. Skupina bola založená pred mesiacom.
Holandkso. Ma 17 mil. Ludi a slovensko 5mil. Takže porivmavas hrusky s jablkami.

Tsh je hormon hypofyzy, nie stitnej zlazy
http://hashimoto.sk/?q=node/14
http://hashimoto.sk/?q=node/7

http://hashimoto.sk/?q=node/5
http://hashimoto.sk/?q=node/4

Bezni endokrinologovia predpokladaju ze dostatok ft4 sa premeni na ft3. Mozes mat hocikolko tsh a ft4, ak sa ti ft4 nepremeni na ft3, co je aktivmy hormon SZ A POTREBNY pre kazdu bunku tela, tak
Si stale hypo, viac info tu pre tych, krori maju hypo symptomy aj napriek liecve levotyroxinom /euthyrox, l tyroxin/

https://www.facebook.com/groups/HashimotoSkCz

Samozrejme ze viem co je anti tpo, aj anti tg, aj trak.
Na rezimovych opatreniach mi protilatky klesli za pol roka na polovicu🙂

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ervenka nic nepredávam, zdieľam info na webe aj fb zadarmo

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@cicamica1980 pozri, viem co su protilatky
Aj ako zabezpecit ich pokles, aby som nedostala dalsie autoimunitne ochorenie http://hashimoto.sk/?q=node/12

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

Preco tsh nestaci

ervenka
29. sep 2018

@cicamica1980 s obycajnu SARLATANKOU sa tu nemam o com bavit. Ani len fotku nemas. Dovidenia! A rada by som poziadala uz ma naobtazuj svojimi prispevkami.

cicamica1980
29. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@ervenka tusim ti dosli argumenty, tak sa obhanas sarlatanstvom a fotkou. Ako vieme ze tvoja fotka je prava? Kup si knihu stop the thyroid maddness, mozes tu verziu, ktora je odsuhlasena lekarmi a dozvies sa tam vsetko, co som tu napisala, a aj viac... A dozvies sa aj toze, lekari ktori liecia podla tsh a nekontroluju ft3, sa riadia poznatkami ktoré su stare 20 rokov. Pisala si ze uz na mna nebudes reagovat, tak prosim ta uz dodrz slovo.

Spominana kniha je tu
https://stopthethyroidmadness.com

Zrolovat dole ta biela

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre