Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 31 týždni a pribrala som 15 kg. Je to v pohode?

bielikova
3. mar 2012

No do teras som pribrala 15 kg a strašne a ešte viac mi začina chuttit som z toho na nervy bo šak už nevladzem som myslela že teras tak moc už nebudem priberat že ked už som skoro v 8 mesici to bude lepšie ale tuším je to ešte horšie

tibinka22
3. mar 2012

Aj mne velmi chutilo, pribrala som 22 kg za cele tehu.... 😝 😝 😝 A doktori ma veru nechvalili..... Ale inak bolo vsetko ok, dcerka zdrava.... 🙂

zuul
3. mar 2012

ja som pri prvom pribrala 17kg a to v poslednych 6tyzdnoch, kazdy tyzden kilo. vtedy sa uz uklada ozaj vsetko, hlavne voda. tak neboj kym ste v poriadku, iba trosku sa skus obmedzit a mozno to nebude take hrozne. inak tieto posledne kila ti ostanu na zhadzovanie. ale aj to pojde. 😀 uzivaj si to.

anaxamon
3. mar 2012

cakaj ze teraz to este len pojde hore a ani nebudes musiet tolko jest, zacnes sa nalievat vodou, ktora sa ti zadrziava v tele a proste s tym nic nespravis, len porod to napravi...avsak netrap sa kilami navyse, kopec ich nechas na porodnom stole, nieco si odnesies v perinke domov a zbytok das prec pocas prvych mesiacov, ak vobec este budes mat co davat prec🙂

sante81
3. mar 2012

ja som v 22tt a ked mám chut na sladké, tak si dám ovocie alebo si ihned umyjem zuby, praktizujem to najma večer, lebo vtedy mam najvačšiu pazravku a s umytym chrupom zásadne nič nejem. začala som jest mussli s mliekom, je to dost sladké a aj zdravé, zatial som pribrala len 5kg, ale pri prvom tehotenstve som nabrala vyse 20-25kg a to som sa vôbec neprezierala. bolo leto a bola som naliata vodou.

ladytt
3. mar 2012

Doktor ťa možno nepochváli, ale vôbec sa tým netráp, veď nebudeš hádam teraz držať diétu, ešte by mohlo niečo bábätku chýbať.... treba všetko s mierou. Neboj bude to fajn a nepozeraj na váhu, možno trošku viac sa ti hromadí voda v tele, radšej menej soliť a pred minerálkami uprednostniť čistú vodu. Krásne tehuľkovanie 🙂 j

pimpulienka
3. mar 2012

Kamaratka pribrala za tehu 20 kil, neviem ako sa to dá, ale da sa 🙂 Ja som zas chudla a dokopy som pribrala za 39 tt 7 kil..(a to som sa neobmedzovala, i keď som jedla zdravo)

akika722
3. mar 2012

@bielikova ja pri prvom synovi +25kg a pri druhom +18kg 😅 😅 😅

lucia563
3. mar 2012

To moze byt voda, neznamena, ze tolko vela jes.... viem podla seba, pri oboch som pribrala skoro 3O kg a chvalabohu aj zliezli, keby to bolo nejake sadlo, asi by to tak super dolu neslo a teda viem, ze som sa neprezierala, prepacte za vyraz 😉 a ani dr. ma nehresila, lebo sama hovorila, ze to je voda.....ja keby som 1OOx tehu tak 1OOx tolko priberiem....potichu zavidim tehulkam, co priberu za cele tehu ze 7 ci 15 kil 😉

zuzub
3. mar 2012

ja si myslím, že dôležitá je aj začiatočná váha, iné je pribrať 20-25 kg počas tehu kek začínaš s váhou 50-55kg a iné ked začínaš napr. na 7O kg.ja som pri prvom pribrala celkovo 12KG a nestihla som do druhého tehu zhodiť tak ako som chcela,ale to bolo mojou lenivosťou, mala som však svoju pôvodnú váhu.
teraz som zatiaľ pribrala 9kg a zdá sa mi to strašne veľa kedže mi prvých 5 mesiacov bývalo strašne zle a skoro nič som nejedla resp.som všetko vyvracala, no ale zato teraz mi chutí a fakt je ten že doslova žeriem 😀 😀 😀 ale už sa snažím mierniť 😉 takže sa veľmi tým netráp fakt je ten, že veľa z váhy ti ostane v pôrodnici.

kepassa
3. mar 2012

ja zacinam od zajtra 32 tt a pribrala som +14.5 kg a skutocne pri prvom tehu som si davala ovela mensi pozor na to co jem a pribrala som dokopy +16 kg za cele tehotenstvo, teraz jem jogurty, polievky, striedme lahsie obedy, vecere nejedavam nemozem je mi zle /doteraz som zvracala minimalne 4x tyzdenne/ cize na vecere ovocie zvacsa dva kysle pomarance a aj tak pozri mam takmer to co ty a to mame este dva mesiace pred sebou...prosto to tak vyslo bude to tou vodou v tele inak si to vysvetlit neviem...neriesime pri malej som nechala v porodnici 8 kg zvysok bol za par mesiacov prec a 8 mesiacov po porode som mala vahu spred tehu

anjelicek26
3. mar 2012

Kazda z nas ma inu stavbu tela, inak priberie zena, co ma 178 cm a inak taka, co ma 150cm ze ano, ono to v % pribratia vyzera celkom rovnako, ja som zacinala na 46kg a skoncila na 59, to je +13 kg co je 28% povodnej vahy, no skuste to tromfnut!! Ono to znie priemerne, ze +13 kg, ale je to viac ako 1/4 povodnej vahy, co je celkom zahul.... telo si vezme, co potrebuje, v tehu sa netreba ani prejedat, ani obmedzovat.

barbora87
3. mar 2012

Ja som pribrala 25kg a bolo mi to jedno 🙂)) jedla som na co som mala chut...ale do 20.tt som myslim pribrala len 2-3kg...a moj syncek sa narodil mega 58cm a 4554g tak som ho vykrmila

monika15
3. mar 2012

ja som pribrala 38 za cele tehotenstvo..... no co uz....... heheheheheh
hlavne ze babo OK 🙂

matat
3. mar 2012

Ked je babo v poriadku, tak bud spokojná a na váhu sa nepozeraj 😵

nikush
4. mar 2012

ak jes zdravo, neprejedas sa, nejes na kila sladke a slane, tak v pohode...ja som s oboma pribrala 25kila to som sa stravovala tak ako predtym, len oooovela castejsie, nakolko som od hladu zvracala

moniciak
4. mar 2012

Ja som pribrala vtedy sa mi zdá že ešte viac 🙂 potom ten deviaty mesiac som si uz davala viac pozor co sa mi pravili strie aj na zadku 🙂 Počas celého tehotenstva som pribrala okolo 18 kg ale uz mám o 14 menej udržiavam si 59 kg a som spokojná... 🙂 Inak po pôrode som chudla prvé mesiace tiež jedna radosť 🙂

alika_vb
5. mar 2012

Ja som pribrala za cele tehotenstvo 22 kg, maly sa narodil s 4050g a hned po porode mi odislo 10 kg. Pred porodom som bola strasne naliata vodou. Nohy som mala hrozne spuchnute a tiez prsty na rukach. Nemohla som ich poriadne ani zohnut. Teraz ma maly 3 mesiace a necele 2 tyzdne a ja som skoro na svojej povodnej vahe, aj ked radsej by som bola keby mi par kil navyse ostalo...

lencita
5. mar 2012

ja som pribrala 13 kg za cele tehu, a to tak ze za prve 2 mesiace 4 kg a tak mi to islo rychlo a nikedy v 7 som prestala priberat a pritom som jedla tak ako vzdy, mozno este aj viac, nie je pravda ze ku koncutehu musis vela priberat 😉

nada.hope
5. mar 2012

ja som pribrala okolo 21 kg a to som rodila na zaciatku 37 tt a mala mala iba 2700g. Kazda sme ina a nikdy som to neriesila kolko priberam, a hlavne ked som si nebola vedoma ze by som nejako moc jedla, ja som sa moc nalievala vodou :-ň

xclusive
5. mar 2012

Ja som pribrala 20 kg...rodila som v 39 tyzdni...maly mal 3700 g...takze ked som sla rodit tak som mala 69kg...ked som sa po 5 dnoch vratila z porodnice tak som mala 56kg...a do mesiaca som schudla na 49 kg a mam ich do teraz...

lenka311
5. mar 2012

Ja som celkovo cez tehotenstvo pribrala 25kg... ale po pôrode som o 2mes mala pôvodnú váhu.... Nemyslím si že je to veľa, dôležité je čo na to hovorí Tvoj gynekológ... Kamoška pribrala celkovo až 30kg... Dieťa zdravé, ale na nej to ostalo a posledné mesiace mala problém so žilami na nohách...
Neobmedzuj sa v strave, jedz to čo Ti chutí, hlavne zeleninu a ovocie.... a viac sa pohybuj po vonku, aj taká chôdza pomáha...

malamonika
29. dec 2013

ne strasne chuti sladke zacinam 7esiac a uz som pribrala 15kg idem sa s toho zblaznit 😒 zacinala som na vahe 54kg a boji sa ze to nezhodím

dasaa
29. dec 2013

ja som pribrala 25kg a vobec som to neriesila .Vsetko co mi chutilo tak som jedla.