Strach zo smrti pri pôrode

snehulienka99
3. dec 2013

všetky mamičky a budúce mamičky, ktoré ste mali strach z pôrodu-konkrétne, že by ste mohli zomrieť pri pôrode, ako ste sa s tým vyrovnali? myslím naozaj panický strach zo smrti 😒 ..
našla som tu diskusie o strachu z bolesti a pod., ale to nieje to v čom potrebujem povzbudiť.. Bolesti sa absolútne nebojím.. bojím sa neskutočne smrti- vykrvácania, embólia plodovou vodou..
ďakujem za všetky rady

etl
3. dec 2013

Ahoj ja som rodila november 2012 a v septembri som sa dozvedela o jednej znamej,že zomrela pri porode. Myslela som na to stale velmi som sa bala. 5 dní pred pôrodom som išla do nemocnice ležať kvoli vysokemu tlaku a nejako som ani na to nemyslela a porodila som bez problemov.A povzbudenie ? 🙂 určiteeee to zvadneš. Ja som si hovorila tak, keď to zvladli ostatne prečo ja nie? :-P Veľa štastia Vam prajem ... 🙂

zuzi0911
3. dec 2013

@snehulienka99 viem ako sa citis...ja mam tento isty problem len s tym rozdielom ze nie som tehotna...no strach az panicky mam zo smrti....jedine co ti mozem poradit je nemysliet na to...hovorit si nic mi nehrozi...vsetko je ok atd....naozahj to je velmi male percento ze sa nieco udeje take ....ty budes v poriadku...nic sa nestane...

snehulienka99
autor
3. dec 2013

@etl len bohužial niektoré pôrody sa končia aj tak... žiadna z nás nemôže vedieť či akurát ona nebude tá ďaľšia... čo tie dve ženy v 2009 na Antolskej v BA, týždeň po sebe zomreli 😒 ... a podobné prípady.. ako aj tvoja známa ☹ , je to strašné

snehulienka99
autor
3. dec 2013

@zuzi0911 ja tiež nie som ešte tehotná a práve tento strach mi bráni ☹

zuzi0911
3. dec 2013

@snehulienka99 to budu asi tie ktore zomreli kratko pred mojim porodom...to si pamatam ☹.... Ja tento strach mam az po drujom porode..

snehulienka99
autor
3. dec 2013

@zuzi0911 chcela by si ešte detičky? čo by som ja dala za to, keby som už mala po.... ☹

marmete
3. dec 2013

@snehulienka99 Nemysli na to, mysli pozitívne, že všetko bude dobré a ono aj bude 🙂 Pred pôrodom som sa bála ako ho vlastne zvládnem, chytal ma stres, ale čím som bola bližšie k termínu, už som aj rodiť chcela (bolo leto a riadny hic) 😀 A keď to na mňa prišlo, na tienisté stránky som nemyslela, ani sa nedalo, bola som rada, že viem správne dýchať a to mi v daný moment stačilo. Vypla som všetko naokolo a sústredila sa na to aby som nejak prežila kontrakciu a vravela v duchu, čím viac to boli, tým som bližšie pri cieli 🙂 Uvidíš sama, že v ten moment na to ani myslieť nebudeš a dopredu sa nestresuj, budeš rodiť v nemocnici, oni sú pripravení na všetko, takže dôveruj im a pekne si priveď na svet svoje dieťatko 🙂 V živote sa stávajú aj negatívne veci, ale tým, že na ne myslíš, zbytočne blokuješ v sebe to dobré a pozitívne, stále čakať na niečo zlé, že sa prihodí a krása života ti prebehne cez prsty ani nebudeš vedieť kedy. V puberte som si predstavovala, že pôrod je niečo strašné a v živote rodiť nebudem... a poviem, že to bola fakt krásna vec, ktorá stojí za zopakovanie 😉

marianqa
3. dec 2013

Ale prosím ťa nič nezomrieš,prídeš porodíš a ideš domov.Ani na to nemysli čo si 😉

snehulienka99
autor
3. dec 2013

@marmete ja viem a zbytočne si to hovorím ☹ , proste stále mám v hlave, že to dieťa ma možno zabije.. asi som to dosť blbo napísala, ale tak to cítim 😢

silsil
3. dec 2013

nemas sa preco bat vykrvacania ved po porode ti beru krv na hodnoty, ja som dostala dve transfuzie, krv mi brali kazdy den, ak nie dva krat denne, vsetko maju pod kontrolou

silsil
3. dec 2013

ty sa bojis o seba🙂 ale mysli aj na babatko, ake je to pre neho tazke, ide von, deje sa s nim nieco ani nevie co, musi vyjst cez maly otvor von, pride do svetla, zimy.. chce hned teba..tak aj pre neho je to tazke

marmete
3. dec 2013

@snehulienka99 Ja ťa chápem, ale až keď to sama prežiješ, zistíš, že si sa úplne zbytočne bála, viem aký názor na pôrod som mala sama, veľký strach, až paniku, ale musela som to zažiť na vlastnej koži aby som zmenila názor 😉 Ale je prirodzené, že sa bojíme niečoho, čo nepoznáme. Držím palce aby si čím skôr tým prešla a zistila, že dať život je skvelé 🙂

iwesska
3. dec 2013

Vies co, ja ta uplne chapem, ja som par tyzdnov pred porodom dostala strach prave z moznej embolie plodovou vodou. Kade som chodila a videla malicke deti, tak som si kladla otazku, ako to ze tie zeny prezili 😅 Ja viem, znie to smiesne, ale tak mozog tehulky dokaze mat bujnu fantaziu 😀 Ale potom ti poviem, ze ako mi plodova voda zrazu odisla, tak som sa ukludnila a hovorim si, ze tak takto mozna "pricina smrti" odpada a viac som to neriesila. Nejak mi to uz potom bolo jedno, hlavne aby uz bolo male vonku 🙂 Ja som teraz opat tehotna, za 4 mesiace ma to caka zas a teraz ma obcas premknu strachy, ze co ak umriem a moj maly syn ma uz neuvidi ☹ Ale viem, ze to su zase len fantazie, ze to aj tak prezijeme 🙂

darina_z
3. dec 2013

suhlasim so silsil, radsej mysli na to babo 🙂 ked som cakala babo, aj mne niekolko krat napadla tato strasna myslienka, ze co ak, ze mozno vobec neuvidim moje babatko, dokonca som sa raz aj muza pytala, ze co by robil keby.... a poviem ti, ze naozaj clovek zbytocne dopredu stresuje, a prenasa to este aj na babatko, ja som napokon porodila cisarskym rezom, a ked si spatne spominam, ze ho zo mna vybrali do tej otrasnej oziarenej operacky, tak toto mi pride naozaj stokrat horsie, ako sa obavat toho, co je tak malo pravdepodobne..

etl
3. dec 2013

@snehulienka99 Kym som neotehotnela a videla som nejaku tehotnu ženu tak som si až po bruchu z rukou musela prejsť lebo ma až stiasalo jak to može niekto take velke nosiť.A porod? o tom už ani nehovorim. A na to ako som otehotnela a porodila .. super zažitok🙂 Nemusiš sa ničoho bať🙂

aluxka
3. dec 2013

@snehulienka99 hlavne nečítaj žiadne hlúposti po nete...a keď tak si radšej vyhladaj tie o novorodencoch - aké polohy pri kojení existujú, ako bábetko nosiť ako ho kúpať a tak 😉 len sa nezaťažuj takýmito somarinami....ked to na teba príde na toto ani nepomyslíš, ver mi 😉 a teraz sa naozaj len zaťažuješ hlúpostami 😵

snehulienka99
autor
3. dec 2013

@silsil hm a myslíš, že tým ženám čo vykrvácali to nerobili? jasne, že ano... len sa proste stalo..... 😒

snehulienka99
autor
3. dec 2013

@aluxka len pre mňa to hlúposť nie je.. mám jednoducho fóbiu.. strach zo smrti vo všeobecnosti.. a s tým sa ťažko bojuje, bohužiaľ.. to je to isté ako keď sa niekto bojí pavúkov, uzavretých priestorov, výšok..

standu
3. dec 2013

@snehulienka99 vobec netusim ako ta mohlo napadnut take cosi?? ani pri jednom dietati m take cosi nenapadlo. vobec ako casto sa statisticky toto stava?? jedina rada: prestat mysliet negativne a na blbosti. nastavit sa pozitivne. najst si preporodny kurz, popripade pschologa.

godyna
3. dec 2013

Ja som bola ťažký prípad a cele tehotenstvo ohrozená ja aj babo. Bala som sa ale na druhej strane som si hovorila ze ja ju chcem vychovávať a vidieť rast. Mala som fantastickeho doktora ktorému som doverovala a veľa sme sa rozprávali o tom co ma caka a ako to spravi. V den ked som mala plánovanú sekciu+ operáciu som proste vedela ze všetko dobre dopadne ze musi. Teraz ma mala rok ja sa na ten čas tehotenstva pozerám ako na zle obdobie v mojom živote plne strachu a bolesti ale podstatne je ze STALO TO ZA TO.

mahulenka87
3. dec 2013

Naozaj sa nemusíš báť. Snaž sa myslieť pozitívne. Mysli hlavne na bábätko. 😉 Smrť pri pôrode sa stáva, ale veľmi veľmi málo.

sarinka2012
3. dec 2013

@snehulienka99 Ak je tvoj strach v štadiu že sa s tym nevieš sama vyrovnať určite odporučam navštevu psychologa,nikdo si nezasluži žiť so strachom a nikdo na to nemusi byt odkazaný,ani ty nie a čo sa konkretne porodu tyka tak je to ten najkrajsi zažitok na svete 🙂 Ak si myslis ze tvoj strach dokazes prekonať sama,bez odbornej pomoci,tak na to treba len pozitivne myslenie a ver mi nie je to blaf a bachorka,myslenie velmi ovplyvnuje naše zdravie aj celkove vnutorne rozpolozenie a zdravotny stav a tym padom aj pripadne komplikacie,nepoznam a myslim že ani neexistuje nikdo kto si negativnymi myslienkami privodil smrť,ale možes si tym zbytocne zneprijemniť a privolat komplikacie na chvile a zažitky ktore by mohli byt prave naopak najkrajsie v tvojom živote,poznam kamaratky co sa velmi bali porodu,jedna napriklad asi pol roka pred vobec otehotnenim neustale myslela na to že nechce rodiť zvonom,že sa jej to nemože stat,že to je jedine čoho sa boji...zvonom rodi mimochodom len velmi mizive percento rodičiek..ona bola nakoniec jednou z nich..mysel je velmi silna a uz som sa o tom parkrat mohla presvedčiť aj sama.

farmacka
3. dec 2013

asi sa treba opriet o statistiku, tych zien, co umru pri porode je skutoce neskutocne malo pramalo..to, ze ta zrazi auto je o pravdepodobnejsie, a koli tomu nevychadzas z domu? asi nie.. kazdy prezity den prinasa urcite rizika, pravaze porod nie je kazdodenna cinnost, ale treba pozitivne mysliet, lebo podla mna pochmurnymi myslienkami clovek problemy akurat tak privolava..

hameeda
3. dec 2013

@snehulienka99 : cestovať sa nebojíš? a chodiť po schodoch? a v zime po klzkych chodníkoch? a na kúpalisko chodíš?........pretože je veľa ľudí ktorý zomrú inak ako pri pôrode, takže ak sa chceš báť tak sa musíš báť všetkého, ale to by si potom nesmela nič robiť, no to by bol potom čo za život, každý musí zomrieť a nikto si nevybere ako a kedy to bude, jednoducho to zober ako fakt, raz musíš umrieť, preto si vychutnej všetko čo môžeš pokiaľ žiješ, keď sa budeš báť mať dieťa pretože máš strach zo smrti môže sa stať že zomrieš skôr ako zažiješ ten krásny pocit byť matkou

silsil
3. dec 2013

@snehulienka99 tak ony asi priamo pri porode :/ ja som teda mala vela komplikacii ale stale ma sledovali.. a riesili to, to je hlavne..a nemzes vediet ani ty ani ja, co presne ta zena mala ked zomrela :( nejaku skrytu chorobu.. cved zomriet mozes aj zajtra, nikdy nevies ci ta nezrazi auto.. toho sa nebojis? tam mas vyssiu pravdepodobnost, ved rodis raz, max. dva krat za zivot..ale bezne zijes sa pohybujes v nebezpecnom prostredi , ale to si nepripustas ze? a vies preco? 🙂 leboto ti jezname, toho sa nebojis..

lusildahubova
3. dec 2013

To na take veci netreba myslieť, ked na to myslíš skús zahnať myslienku inou. Raz tam aj tak každý pôjdeme. Potom načo budeš myslieť ked budeš stará budeš sa báť každý deň zobudiť či náhodou nezomries?neboj sa.

monika15
3. dec 2013

@snehulienka99 to je normalne ze mas strach.... strach ma kazdy....
ale neboj sa.. nemaj negativne myslienk y !!!
mysli pozitivne... drzim palce

pipinka4
3. dec 2013

@snehulienka99 ahoj no nechcem ta strasit moja mama skoro umrela pri porode ked ma rodila.skoro vykrvacala doktor dosiel v poslednej chvili ale vidis aj tak som otehotnela a porodila a tiez som mavala taketo myslienky ze co ak ale vazne ako to pride nebudes na to myslet to bude to posledne to ti garantujem ;) . pridu kontrakcie a budes myslet len na to aby babatko bolo uz vonku a s tebou a po porode tiez na to myslet nebudes bo budes mat male pri sebe a vsetko bude uzastne :D . neboj sa nicoho vsetko bude ok a ako pisali podaktore predomnou lekari su na vsetko pripraveny a vedia co maju robit ;)

aluxka
3. dec 2013

@snehulienka99 no tak na to si mala myslieť pred tehotenstvom, že máš vlastne fóbiu... 😕 koľko nás je žien na svete čo porodili a tu sme... to si zober k srdcu...ale mám pocit, že ty sa nechceš nechať upokojiť a stále si pojdeš svoje....v každom prípade budeš ok a nakoniec to bude tvoj najkrajší zážitok 🙂

willy_wonka
3. dec 2013

ja som nemala strach o seba, ja mam panicky strach z toho ze by sa mojmu drobcovi mohlo nieco stat, castejsie ako to ze zomrie rodicka sa stane ze zomrie prave babatko, je to hrozne..clovek sa vsade stretne s tym co vsetko zle sa moze detom stat, a potom ze ostan pokojna, nepripustaj si to, presne ako si ty napisala, deje sa to, preco by sa to nemohlo stat prave mne... no je to na palicu .... :/ kazdopadne, verim , ze to zvladnes, lebo nic ine ti neostava 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre