Súkromný gynekológ v tehotenstve

31. mar 2024

Ahojte je tu nejaká žienka ktorá má súkromného gynekológa a vedela by mi povedať aké sú výhody a tiež nevýhody takýchto gynekológov v tehotenstve ?

kiki68
31. mar 2024

A je nejaky, co neni sukromny ? 😃 alebo takeho som nevidela uz roky, vsade je iba sukromna ambulancia. Len je rozny doplatok podla mojej skusenosti. Statnehk som videla naposledy v roku 2009 nejaku ambulanciu v poliklinike. V Rakusku este existuju ti statni, ale je toho menej a vacsinou si tam hlavne socialne slabsi, alebo je ten gyndos super a zase je problem sa k nemu dostat skrz toto, ze je tam natresk skrz tu povest. Ja mam aj som mala iba sukromnych. V oboch statoch.

autor
31. mar 2024

@kiki68 Mam na mysli takú gynekologičku ktorá by ma napríklad zobrala aj mimo ordinačné hodiny alebo aj cez sviatky za to že by som si zaplatila

mogaa
31. mar 2024

to ťa nevezme asi žiadna....ono nie všetko je o peniazoch....ty by si predpokladám tiež nešla do práce večer alebo cez sviatok ani keby ti za to zamestnávateľ zaplatil na ruku....skôr pozeraj gynekológa čo robí aj v popoludňajších hodinách.....

mogaa
31. mar 2024

súkromný má skôr kvalitnejšie sono, možno ti urobí častejšie ultrazvuk.....ale ani jeden nebude k dispozícii nonstop, kedykoľvek ho zavolá nejaká jeho pacientka že chce /potrebuje vyšetriť....

smajcii
31. mar 2024

Ja chodím k súkromnému, ale úprimne teda nemám pocit, že by to bola nejaká extra výhoda. V tehotenstve každé vyšetrenie, ktoré väčšinou trvalo tak 5 minút ma stálo od 15 do 30 €, podľa toho či bol aj ultrazvuk alebo nie. Nikdy mi nedal ani fotku bábätka. Výhodu vidím len v Tom, že som prakticky nikdy nečakala dlho v čakárni, lebo ma objednali na konkrétny čas. Dal mi aj telefónne číslo na mobil, že v prípade komplikácií treba volať aj mimo ordinačných hodín, či by mi ale zdvihol neviem, nemusela som to riešiť.

majlo1234
31. mar 2024

Zalezi aky to je, moj je sukromny, ale normalne ordinuje v hnusnej nemocnici😂 pre mna by bola vyhoda pekne priestory, nadstandardny pristup, pripadne kombinacia gynekolog/porodnik, ktory by ma rovno odrodil

viestta
31. mar 2024

Vies o tom, ze 99% ambulantnych lekarov su sukromnici? Niektori maju zmluvy s poistovnami, niektori nie (z gynekologov maloktori), niektori si uctuju viac za veci, ktore neprepalca ZP, niektori menej, niektori maju lepsie, niektori horsie vybavenie ale neverim, ze niektory z nich pride vo volny den do ambulancie iba kvoli tebe. Na volne dni a mimo standardnych ordinacnych hodin ambulancii su pohotovosne sluzby v nemocniciach.

petamich
31. mar 2024

neviem, co si predstavujes pod pojmom sukromny 🙂
kazdopadne mam lekara, kde si platim rocny poplatok, plus navyse poplatok v tehotenstve a vyhodou je, ze napr. sa objednava online, nikdy tam necakam, vsetky testy a vysetrenia robim on, castejsie robi vysetrenie ultrazvukom v tehotenstve (niektori robia iba tie, co preplaca poistovna), viem mu zavolat/napisat kedykolvek aj mimo ordinacnych hodin, ked mam nejaky akutny problem (napr. som krvacala v tehotenstve), po porode mi riesil ambulatne nejaky korekcny zakrok a neposlal ma inemu lekarovi, robi niektore vysetrenia navyse pri prehliadke, atd.

niekto ma zasa toto vsetko bez poplatku aj take som tu citala 🙂

ale nie nepride kvoli mne do prace v sobotu alebo na stedry den 🙂

autor
31. mar 2024

@petamich @smajcii áno toto mam na mysli že keď mám nejaký problém tak mu môžem zavolať alebo aj napísať kedykoľvek a niečo mi na to povie ...

kiki68
8. apr 2024

O takom neviem, sukromny znamena, ze pekne neberie na poistovnu, ale nie, ze robi cez sviatky

kiki68
8. apr 2024

Ja v Rakusku mam sukromneho a jemu sa da volat na konzultaciu aj mimo tych hodin. Ale nie je zarucene, ze neskoncis niekde v nemocke tak, ci tak. Jedine je ta vyhoda moznej konzultacie. A objednava sa na hodiny , Ale vzdy tam hodinu clovek caka. Lebo robi aj v nemocke a tak pride casto o hodku neskor skrz nejaky cisarak a pod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre