Tabletka na potraty do 9. týždňa

Ahoj chcela by som vedieť ci ma niektorá z vás skúsenosti z tabletkamy na potrat konkrétne set do 9tyzdna. Zabrali vám?

tamarka9
27. okt 2014

@veronikalakatosova7 neviem o tom ze by taketo tabletky boli registrovane na nasom trhu...

michala.s
27. okt 2014

Neverim, ze sa toto moze spytat matka dvoch deti. Dufam, ze na SR sa nic take nepredava a ani to nie je povolene

loxa
27. okt 2014

na slovensku to nieje legalne..

warholette
27. okt 2014

@michala.s matka dvoch deti, ktora nechce alebo nemoze byt matka troch? co je na tom zvlastne?

kazunomiya
27. okt 2014

Legalne to nie je, registrovane ale myslim ano (napr. v CR uz to legalne je, ale len oficialnou cestou samozreme, u lekara teda v nemocnici).

Pridam odkaz pre vsetky zeny, co premyslaju nad potratom: www.alexisporadna.sk aj ked je to nevyziadane, ale myslim, ze vacsina potratov (ak vobec nejake) by vobec nemusela byt, ak by mali zeny oporu, pomoc a vedeli, ze to urobit nemusia, lebo sa da aj inak. Potrat sa neda vratit naspat a uz tu ide o dalsieho cloveka.

zuzana76
27. okt 2014

@warholette sa mala chranit, ked nemoze alebo nechce byt matkou 3 deti

michala.s
27. okt 2014

@warholette na to, ze nechem byt matka troch deti by mala mysliet pred tym, nez to tretie splodia a nie rozmyslat nad tym az v 9tt. Ak im praskol kondom alebo sa posmykli existuju predsa tabletky po. V 9tt uz je to babatko.

warholette
27. okt 2014

@michala.s babatko je to vtedy, ked sa moze narodit a je zivotaschopne. v deviatom tyzdni tazko.

sue
27. okt 2014

...baby, je tu plno rasistických tém, kde odsudzujete tmavších a najmä sociálne slabších občanov za to, že majú "veľa detí" rozumej 3 a viac... tu, keď sa nájde jedna žena, ktorá chce ostať pri dvoch si hneď vyslúži kritiku a odsudzovanie...
ÁNo, mala sa chrániť, ale práve u sociálne slabších, možno aj nevzdelanejších, no takmer určite s finančnými ťažkosťami je bežné, že na antikoncepciu nie sú financie a osveta tiež chýba, že manžel/priateľ je alkoholik alebo k sexu dochádza násilím a nechcene a teda bariérová antikoncepcia je nemožná...
Kočka má 22rokov a dve deti...ak má skončenú strednú školu vôbec, tak nikdy nepracovala, teda nástup do práce bude nesmierne ťažký...kto na východe slovenska zamestná ženu s tromi malými deťmi a ešte aj rómku? Má dať dieťa na adopciu? ...samy by ste to neurobili...že by ste sa do tej situácie nikdy nedostali? Percentuálne najväčšie množstvo žien, ktoré podstupujú interrupcie sú matky dvoch a viac detí...skúste napísať prečo?

...na záver...som veľkým odporcom interrupcií a snažím sa proti nim bojovať ako sa dá...bridia sa mi ženy, ktoré chodia na potrat ako na hodiny klavíra a ktoré sexujú bez toho, že by rozmýšľali, že to môže skončiť vraždou ich dieťaťa...ale niekedy sa proste stane a ranu nesie okrem mŕtveho dieťaťa "len" matka...ale môže sa stať, že sa pre ňu v daný moment zdá interrupcia ako menšie zlo...

mihula
27. okt 2014

@sue ano,velmi citlivo a pravdivo vysvetlene

smutnazienka
27. okt 2014

@zuzana76
@michala.s Jezis,taketo chytracky su na MK najmudrejsie..Toto milujem.Neviem,co zas odcudzujete,neviete ako sa to stalo a v zivote sa stavaju aj nepredvidatelne veci.Fakt ste zakladatelke temy poradili.
@veronikalakatosova7 Tieto tabletky u nas nie su,mozno aj su (neviem) ale gynekologovia ti ju u nas nepredpisu,ale v CR ano.Len klasicka interupcia.Cez internet by som urcite nic nekupovala.Nevies,co ti mozu poslat...:(

veronikalakatosova7
autor
28. okt 2014

Ďakujem tým čo mi normálne napísali odpoveď. A michala.s co je na tom zle že nechcem tretie dieťa je to moje rozhodnutie len som sa normálne opytala. A sue áno mám skončenu strednú školu dokonca z maturitou zvládla som to a len pre info nie som romka ak ste si to náhodou mysleli.

sue
28. okt 2014

@veronikalakatosova7 neber to osobne,myslela som to v dobrom 🙂 ako 22rocna vychodniarka s dvomi malymi detmi ,s maturitou a bez pracovnych skusenosti si na tom velmi krizovo... Drz sa...a ak dojde k interrupcii,nezabudni na antikoncepciu...pri 2 detoch kludne aj vnutromaternicove teliesko...je lacnejsie a dlhodobejsie...

janik698
24. dec 2015

Mam problem priatelka je tehotna 5 tyzdnov nikto otom nevie este chceme to dat prec ake tabletky su nato vhodne ? Viete my pora
dit kto stym ma skusenost ?..m

medovka14
24. dec 2015

@janik698 nijaké, na SR tieto tabletky nie sú, jedine ísť na potrat, normálne cez doktora...

sono2
24. dec 2015

@janik698 poriadne si to rozmysli, toto rozhodnutie sa vám vráti v živote. To to je dieťa aj vy dvaja ste boli takí malý ako je ono teraz.😕

barborka291
24. dec 2015

@sono2 uz ked pouziva vyraz "to" dat prec... Ach... nech si da on nieco ine prec...

sono2
24. dec 2015

@barborka291 😕a ešte že to chlap píše, mi príde smutnejsie pretože vlasne on keby si dal pozor, nemuseli mať problém, ako to nazýva😑

majka99999
24. dec 2015

@janik698 normalne musi ist na vyskrab, zlaty moj. Ziadne tabletky "cary-mary-fuk dieta zmizne" nie su.

barborka291
24. dec 2015

@janik698 a mozno uz nikdy dalsie dieta vdaka tomu nebude moct mat...

rebeka7501
24. dec 2015

milé osy, zakladateľka témy už nie je aktívna, pričom bol príspevok založený pred viac ako rokom.

aduskatt
24. dec 2015

@rebeka7501 oni reagujú na poračovanie témy z dneška, ktorú svojou otázkou aktivoval janik

ukulela
24. dec 2015

@rebeka7501 ale oni reaguju na dnesnu otazku ... takze citaj a potom reaguj.

rebeka7501
24. dec 2015

Prašť ako uhoď aj do tohto sa budú obúvať. Otázky resp. témy týkajúce sa UPT sú ako prilievanie benzínu do ohňa na MK.

ukulela
24. dec 2015

@rebeka7501 tak s tym suhlasim ... ale ak niekto radsej zalozi forum/ verejne sa pyta, akoby si tie info nasiel aj normalne na nete, tak mu treba ...

momkomonika
25. dec 2015

@janik698 takéto premýšľanie a počas vianočných sviatkov. Ako by si sa cítil keby takto premýšľali tvoji rodičia ? Potrat je vražda ! To dieťa si to nezaslúži . Postav sa k tomu ako chlap a nie ako zbabelec. Ale ho dajte na adopciu len to babo prosím nezabijajte .... 😞

perzefona
25. dec 2015

@momkomonika boze 5 tyzdnov nie je ziadne babatko,.. Netreba to prezivat... Keby sa tak rozhodli jeho rodicia tak by mu to bolo jedno lebo by tu nebol a nenabuchal by nejaku babu a hladal na nete co teraz....

@janik698
Nech si nedava ziadne nelegalne internetove tabletky... Vobec neobsahuju to co maju... Ohrozujes tym zdravie svojej priatelky!

momkomonika
27. dec 2015

@perzefona podľa mna to už život je... Ak zmiesas mlieko kvasnicové muku ešte to cesto nie je musí to chvíľu stať. Ale bez toho by to cesto nebolo. Tak aj toto. Bez tých 5 týždňov by nebol život. Takto to ja vnímam. Preto som to písala.

dolijalu
27. dec 2015

Aj ked to nie je aktivna otazka, vidim, ze sa tu na MK tato tema stale hlada. Je pravda, ze na SVK nie su. Zistovala som niekomu. Docitala som sa, ze sa tabletka smie uzivat iba pod lekarskym dohladom, pricom je davkovana na etapy. Teraz to bude strasne, pokracujem ...prve dve tabletky sposobuju, ze telo prestane plod vyzivovat a dalsie dve o par dni sposobi vypudenie z tela...co niektore zeny opisali tiez ako bolestive....pricom...plod, ked je vyluceny, je este stale nazive a aj po vyluceni moze nastat komplikacia, teda cistenie...cize jednoznacne sa odporuca umele prerusenie vo forme OP, kedy je plod zabity ihned...
Neodsudzujem zeny, ktore sa tak rozhodnu....kym to nepostretlo kamaratku, ktorej som to zistovala, tiez som si myslela, ze by som to bola schopna spravit...po tychto info som zmenila nazor..asi nie...

alexandra206
29. dec 2015

@janik698 su tabletky ale nie na dr daju sa objednat cez net su na ne dobre ohlasy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre