Tehotenstvo a svadba

gabriela1991
20. jan 2016

Ahojte baby dufam ze mi niekto z vas poradi zijem v Skocku a mam priatela poliaka cakame babo a som stastna strasne sa tesim strasne sa milujeme... ale otazka je priezvisko moje chcem si dat po svadbe priatelove ale chcem bez koncovky - ova neviete ci na sk s tym robia probemi alebo je to okej ...dakujem

katka1981
20. jan 2016

@gabriela1991, kamaratka si na SK brala Srba s preizviskom Gilbert a tiez ma priezvisko Gilbert a nie Gilbertova.

alaguema
20. jan 2016

@gabriela1991 budúci manžel nie je občanom SR, takže ani po starom by si nemusela mať priezvisko s -ová a po novom koncovka už povinná nie je. Skocko má byť Škótsko?

fuska
20. jan 2016

Aj keby si mala Slovaka, mozes si dat priezvisko bez "ova".

gabriela1991
autor
20. jan 2016

Dakujem...neviem ako to je a preto sa pitam dakujem za odpovede ste ma moc potesili 🙂

gabriela1991
autor
20. jan 2016

A ako dlho trva vybavenie noveho pasu a za kolko? Myslim tak ako co najrychlejsie... a ake dokumenty potrebujem zo zahranicia?

velkacica
20. jan 2016

svadba má byť v SR? A najmä: chceš perspektívne žiť na Slovensku? Treba pamätať na to, že neprechýlené priezvisko bude akurát smiešne.

prasiatko30
20. jan 2016

@velkacica preco by to malo byt smiesne ???

sweetzu
20. jan 2016

ja som si tiez nedala ova a sme slovaci. neni to ziadny problem

sweetzu
20. jan 2016

@velkacica tiez sa pytam preco by to malo byt smiesne??? je to uplne normalna vec vyuzivana vo vacsine krajin, len samozrejme tu na slovensku sme este 100rokov za opicami.

lestate
21. jan 2016

neviem ako je to v inych statoch, ale v rakusku si o to musis vopred poziadat (pred sobasom!) - je to jeden papier, inac ti napisu ova ked si slovenka automaticky. .. tu sa to vsetko riesi na slovenskom velvyslanectve - mozno aj tam - neviem 😒 .. a potom to davas zapisovat do slovenskej matriky (zasa na velvyslanectve) a to trva aj 3 mesiace a az potom si budes moct vybavovat novy pas ... neviem ci ti tato info pomohla - ale mozno je to podobne aj tam u vas... 🙂

gabriela1991
autor
26. jan 2016

Preco by smiesne ja aj tak nechcem zit na SK.. zijem v UK v Skotsku...

gabriela1991
autor
26. jan 2016

@lestate dakujem budem sa musiet informivat vopret a spitat sa dakukem moc mi to pomohlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre