Tehotenstvo po kyretáži

lulu84000
15. júl 2021

Ahojte, pred pár dňami som musela podstúpiť čistenie, nakoľko sme prišli samovolnym potratom o babenko 13+3tt. Chcela by som sa vás opýtať, koľko ste čakali kým ste sa začali opäť snažiť o dieťatko. Je pravda že po kyrete je žena plodnejšia a môže otehotnieť hneď? Lekári mi povedali každý inak, avšak počula som o veľa prípadoch keď ženy otehotneli hneď aj bez toho, aby menštruáciu dostali.

roztlieskavacka
15. júl 2021

Je to uz taký vyšší týžden tehotenstva plus bol tam aj zákrok- za mna určite počkať aspon 1-2 cykly... aj so sexom aspon 1 cyklus kvôli infekcii. Mne sa podarilo po 2. Menstruacii .. ale nemyslím si ze by to bolo pravidlom “ze po kyrete je väčšia šanca”.. okrem toho telo musi počkať kým sa vyrovná hladina hormónov po tehotenstve.. a hadam si nemyslíš ze to bude ako lusknutím prsta 🙂 ale nevravím, je to individuálne

ferihegy
15. júl 2021

@lulu84000 V marci kyret, v maji posledny menzes, teraz doma 4 mesacna dcerka 🥰

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pininka1
15. júl 2021

Malo by sa aspon tri mesiace pockat, predsa len uz to bol vyssi tyzden. Ja som po tych troch mesiacoch otehotnela a uz to bolo ok.

gelifil
15. júl 2021

@lulu84000 len tak mimochodom...zákrok si nemusela podstupit...povedali ti to?

rebsina
15. júl 2021

Ja som potratila teraz v marci v 11tt, kyret som nemala, vyčistila som sa sama. Gyn odporučil počkať aspoň dva cykly aby sa telo spamätalo. Už mám s manželom dve deti a toto s tým potratom bolo s nim tretie tehotenstvo a kazdykrat som otehotnela na prvýkrát a myslela som si že aj po potrate to tak bude. Žiaľ nie, nedarí sa a to som rodila naposledy vlani. Ja som tiež čítala že otehotneli baby aj hneď ale ja som ešte aj prvú MS po potrate mala takú silnejšiu a dlhšiu čiže telo sa potrebovalo ešte docistit.
Po kyrete by som neskusala hneď určite lebo ani sliznica nebude byt dostatočne obnovená a len riskujes :(

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ferihegy
16. júl 2021

@lulu84000 Moj gynekolog mi povedal, ze cakat su zastarale metody a sam nevie, preco to na skole.ucia. Zena po cykle je vycistena, sliznica je nabudena tak, ze je tam velka sanca ze otehotnie na prvy sup.

rk123
16. júl 2021

ja som cakala na jednu menstruaciu a po tej dalsej sme to zacali skusat. neviem ci je zena plodnejsia, nam sa 2roky nedarilo potom a pritom prvykrat to bolo na orvy sup, aj ked to teda neskoncilo dobre

siu296
31. júl 2021

@lulu84000 min jednu dve menštruácie počkať. Po prvom kyrete sme čakali až 4 mesiace a kym sa podarilo prešlo aj 6 mesiacov. Po dvom kyrete teraz v marci sa mi podarilo otehotnieť po 2 menzese. Lekári odporúčajú 3-6 mesiacov počkať. Čím skôr tým lepšie

sam19
19. aug 2021

V marci kyret, cakali sme 4 mesiace , ale najma kvoli sebe, ja som potrebovala čas, nech sa rany zahoja. V juli som na 1x otehotnela.
Minimalne počkaj jeden poriadny cyklus po kyrete a odporucam pit alchemilku, 1L denne... pomaha rychlejsie obnovit sliznicu maternice, čo je po kyrete dolezite. Držim palce 🙂

mimka_lentilka
4. nov 2021

Ahojte maminky. Mám doma 1,5 ročnú dcérku. Podarila sa nám spontánne, napriek mojej diagnóze. Mám uterus bicorpolis bicornis. Zdvojenú maternicu, dva krcky. Povedali mi, že práve strana je otvorena , ale ľavá je úplne zatvorena aj krcok je tam atroficky. Podarilo sa nám otehotnieť, no som čerstvo po kyretazi. Babu prestalo byť srdiečko. V 16 týždni to zistili , ale velkostne bolo na 12. Zarážajúce pre celý personál aj mňa bolo, že kyret museli robiť pod ultrazvukom. Nevedeli zistiť, kde sa nachádza. Nakoniec bol v ľavej strane. Čiže môžem podľa doktorky otehotnieť už zázračne z oboch strán. Aj krcok sa zmenil. Nikto mi to nevie vysvetliť . Pravdepodobný problém bol v zlom uložení placenty, nevyzivovala, lebo bola práve v tom predeli maternic. Ja by som veľmi chcela ešte jedno babatko. Nechcem čakať. Nakoľko kyret bol v ľavej strane, práva dostala vraj nedotknuta. Môžeme ísť hneď na to? Psychika je samozrejme na tom zle, ale dcérka ma dostatočne zamestnáva, aby som toľko na to nemyslela. Bojím sa ,z e sa dostanem do začarovaneho kruhu neustáleho sledovania sa a testovania😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre