Tehotná po pol roku od cisárskeho rezu

22beba
27. dec 2012

Ahojte kočky .. mam taký problém nechodi menzes a tak však viete a som pol roka po CR... tak by som vas milé ženušky chcela poprosiť či sa tu nájdu nejaké ktoré boli tak skoro po CR alebo do roka znova tehu 🙂 chcela by som vediet vaše pocity, komplikácie , zdravie, rana.... či bolo všetko v poriadku či babo "poslúchalo" ... lebo priznám sa mam z toho stresy nervy lebo som nemala idealne tehu mala som preklampsiu... tak píšte pomôžete mnohým ktoré sa ocitli v takejto situácii 🙂 dakujem velmi pekne

enya00
27. dec 2012

@22beba a uz si si robila aj test?

liz_lemon
27. dec 2012

@22beba asi vies o hrozbe ruptury maternice, ale to sa ti stat moze, ale aj nemusi
ja som sa svojej dr. pytala na tieto veci, lebo tiez som po sekcii, a povedala mi, ze to budeme riesit, az ked tehotna budem, myslim, ze sa tam sleduje hrubka maternice, takze nestresuj, a uvidis, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne

cerez
27. dec 2012

Po cisárskom by sa malo skôr až po dvoch rokoch. Čo na to tvoj dr.? Možno sa tu nejaká nájde, ktorá bola v rovnakej situácii. No sama vieš, že každá žena je iná a každé tehotenstvo je iné. Mala by si to riešiť s doktorom. S takouto situáciou ti tu asi ani jedna neporadí.

zuzulaxx
27. dec 2012

@22beba moje vyjadrenie poznáš...ak treba budem chodit aj tu do temy prispievať a odpovedat 🙂 ruptura maternice sa stáva ani nie v 1% takže toho sa báť nemusíš.. čo som sa ja pýtala lekárov tak ani jeden to nezažil za svojej praxe na pôrodnici.. záleží od aktuálneho stavu a dokonca ak má dieťa v 37-38 týždni do 3500g tak sa vo väčšine prípadov rodí spontánne prirodzene 🙂

zuzulaxx
27. dec 2012

prasknutie maternice je väčšinnou vtedy ked sa rodí normálne a jazva nevydrží porodne sťahy... ale tomu sa predchádza dalším cisarakom ale záleži v ktorom meste a aj od stavu rodičky..všetko je to indivindi 😎

kaktusik007
27. dec 2012

@22beba no ahoj 🙂 takze si ma nasla 😀 ozyvam sa ti 😀 😀 😀

vivusika
27. dec 2012

ja mám susedku, ktorá porodila sekciou v auguste a teraz v decembri zistila, že je tehotná a zatiaľ v pohode aj návšteva lekára to potvrdila 😉 Ona nemohla otehotniesť osem rokov a teraz sa jej to zosypalo 🙂

zuzu188
27. dec 2012

mám známu,ktorá mala sekciu a otehotnela po roku aj pár mesiacoch znova a druhé porodila prirodzene

lalilala
27. dec 2012

@22beba ja som zidtila ze som opat tehu presne 6 mesiacov od cisarak a moje pocity boli zo zaciatku strasne bala som sa ze to nezvladnem ale trvalo to len chvilku doktor ma ukludnil chodila som od zaciatku tehotenstva pravidelne je sice pravda ze prve 2 mesiace som mala nevysvetlitelne bolesti ale tie potom zmyzli a bolo vsetko ok bez nejakych vacsich problemov vynosili sme do 39 tt a teraz mame 2 huncutov ;))) a po cisaraku som sice mala vacsie bolesti ale trvali kratsie po prvom som sa dlhsie davala dokopy po druhom to bolo rychlejsie . Ak sa bojis je to prirodzene ale tehu bude v poho kazde je ine ja som mala druhe lepsie ;))) urcite to zvladnes

alenka600
27. dec 2012

@22beba Ja som otehotnela ani nie 4m po akutnej sekcii, lekar nerobil ziadne zbytocne bububu, vsetko sa vyvija prirodzene, bez problemov a ver tomu, ze ked zijem v zahranici a manzela mam prec od rana do osmej vecer a nemam tu vobec nikoho siroko daleko, tak musim dceru a nakupy vlacit sama a staram sa o milion veci a nemam jediny zdravotny problem. Teraz mi konci 36tyzden, dnes som bola u lekara, vsetko ok, zatial je naplane prirodzeny porod, ak by sa to nejak zvrtlo tak sekcia.

zuzana76
27. dec 2012

@liz_lemon sleduje sa hrubka jazvy na maternici, nie hrubka maternice

mne moj dr. nic nesledoval, ale zase je pravda ze som otehotnela 2r. a 3. mesiace po predchadzajucej sekcii a vsetko bolo ok, po polroku to podla mna tiez nemusi byt katastrofa, mozno ta bude viac boliet ta jazva, ale boli tu dievcata aj viacere co mali deticky takto po sebe, akurat, ze porod bude urcite sekcia, aj ta druha
@22beba

liz_lemon
27. dec 2012

@zuzana76 no, nie som lekar, tak som presne nevedela, aka hrubka sa sleduje

zuzana76
27. dec 2012

@liz_lemon jasne v pohode, to len pre uplnost informacie

22beba
autor
27. dec 2012

babky moje dakujem vam zatial za vyjadrenia testis som si este nerobila ale budem ho teraz robit určite s kludom na duši 🙂 a ak budem dufam že všetko dobre zvladneme 🙂

22beba
autor
27. dec 2012

@lalilala
@alenka600 dakujem vam babky za krasne zažitky 🙂 dufam že sa dari rodinnke a tebe alenka prajem nech ti dobre dopadne porod najlepsie prirodzený :-P moc ste ma ukludnili 🙂

22beba
autor
27. dec 2012

@enya00 jeden už ano ale negativny ale tak urobim este jeden ja som len vystrasena 😀

mariana0915
27. dec 2012

@22beba takže som tu aj ja 🙂
takže ako som ti pisalaa ja som ostala tehu po 9m.od prveho porodu,ktore som mala tiež ukončene sekciou,ale moje druhe tehu bolo lepšie ako prve nakolko pri Karin som pregrcala 1/2 tehotenstva,pri Mrekovi som nemala času mysleť na nevolnostia bolo v pohode všetko aj cele tehu aj porod Mareksa narodil zdravy aj mne sa jazva pekne hojila takže nič sa neboj zvladneš všetko 🙂
akurat začiatky budu ťažšie ale najdeš si svoj system a bude dobre 🙂 ja som bola stale sama s nimi nikto mi nepomahal a zvladli sme to 😀

mariana0915
28. dec 2012

@22beba tak ako možme gratulovať?????? 😀 😀

22beba
autor
28. dec 2012

@mariana0915 ešte neviem nestihla som ist do lekarne tak musim do pondelka čakat .. ☹

mariana0915
28. dec 2012

@22beba jaj bože čakanie je hnusne a možno že ked kojiš tak nebudeš mať pravidelnu navštevu 😀

22beba
autor
28. dec 2012

@mariana0915 nno praveže nekojim nemohla som ... ☹

mariana0915
28. dec 2012

@22beba jaj nevadi možno to nebude tehu len stres

22beba
autor
28. dec 2012

@mariana0915 no možno by som bola aj radšej 🙂 uvidime 🙂

mariana0915
15. jan 2013

@22beba ahoj no ako ??????? 😵 😵 😵

22beba
autor
15. jan 2013

@mariana0915 ahojky 🙂 testy boli p=red týždnom negatívne ale teraz mam kozy ako melony ... som stale unavena papulnata tak uvidim skusim urobit test a zajdem ku doky ... ona ma rozdrape v zuboch ak budem .... 😀

mariana0915
15. jan 2013

@22beba nič neboj nech si vravi čo chce 🙂 moj dr tiež mal pripomienky a všetko bolo oki ked budeš ty oki bude aj maly en akurat že budeš musieť viac odychovať aspon ja som musea lebo mi často tvrdlo bruško ☹

22beba
autor
15. jan 2013

@mariana0915 no to aj mne tvrdlo uplne mega davky magnezia som musela jest ☹ potom tu napisem ze aký je verdikt 😀

22beba
autor
15. jan 2013

@mariana0915 no toto ešte napisem ze ja sa bojim svojej doky ako čert kríža vždy ked som tam isla zakaždým ma dak dojeb*la s prepačenim že som od tial išla z plačom ... ☹ tak preto sa bojim

mariana0915
15. jan 2013

@22beba jaj bože a prtečo nezmeniš dr?????ja mam doktora a neda sa to porovnať s doktorkami ja by som asi ani ženu dr nevolila ☹ chalpi su taky citlivejši a ovea lepši ako ženy 🙂

22beba
autor
15. jan 2013

@mariana0915 no aj by som zmenila ale nemam čas a ak by som bola tehu tu v okoli ma nikto nezoberie lebo tehotne neberu jedine by som si musela vybavit a cvaknut .. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre