Tehotná s milencom

martina303
28. jan 2012

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu. Moj problem urcite vyvola negativne nazory, ale prosim chyb a osobneho zlyhania som si vedoma. Ja potrebujem poradit so situaciou, ktorej som si sama na vine a neviem co dalej. Som vydatá 5 rok, mám 4, 5 rocnu dcerku. Pred rokom som sa spoznala so zenatym muzom, s ktorym som sa aj stretavala. Potom sme si dali pokoj a na jesen sme sa stretli znova. On ma svoju rodinu a tri deti. Ja a moj manzel sme mali este predtym rok krizu, aj pocas tejto doby a ku Vianociam sme sa dohodli ze to kvoli dcere este skusime. Ja som s tym zenatym muzom kontakty prerusila, aj ked som ho mala velmi rada. Avsak som zistila ze som tehotna. Brala som pocas celej doby antikoncepciu. Dieta cakam na 100 precent s nim, nie s manzelom. On o tom vie, manzel nie. On nechce aby som sla na interupciu.. jeho riesenie je sak neakceptovatelne. Bud ostat s nim, co vsak nemozem, ma tri deti, ktore ho potrebuju, nase rodiny sa poznaju. Viem, mala som na to mysliet skor, ale bohuzial nemozem ublizit jeho trom detom, ktore ho miluju. Alebo ostat takto a klamat mojho manzela. Co ma vsak kazdy den uziera. Klamala som, ja viem, ale dieta je ine. Moj manzel aj ja sme svetle typy, a on je tmavy. Aj krvna skupina je ina. Moj manzel je dobry clovek, sice raz mal pomer, ale vysvetlili sme si to. Urobila som velku chybu a ja neviem co dalej. Nechcem si dat ziat moje dietatko. Viem ze zhyniem zaziva. Ale neviem co dalej. Ci to sama s dvoma detickami zvladnem, najma financne. Som VS vzdelana, no moja praca je taka, ze teraz ma cakaju skusky. A potom sa musim rozbehnut na vlastnu past. Moja mamina o tom vie, velmi som jej ublizila a radi mi potrat. Pretoze nase rodiny sa poznaju a nezniesla by tu ostudu. Prosim poradte mi. Som v 7 tyzdni, srdiecko bije na ultrazvuku ako zvon. Mam este jednu dcerku, bojim sa ze jej ublizim. Milujem ju viac nez svoj zivot. Som uz uplne v koncoch, aj ked si plne uvedomujem, ze som bola hlupa.

usiko
28. jan 2012

urob si dva papiere, na kazdy si vykresli situaciu 1. ak si dieta nechas, 2.ak pojdes na potrat. podla mna ti velmi rychlo dopne, co robit......nesudim, viem, z e citom nerozkazes,ale ak sidieta nechas, len preto ze on chce a ty chces, znicis 2 rodiny plus tvoje vztahy s mnohymi ludmi. ak pojdes na potrat, bude ta to boliet ale mas este sancu na dobry rodinny zivot a vztafhy.......neda sa mat vsetko.......treba robit obety......

eaka
28. jan 2012

@martina303 Potrat by znamenal, že za Tvoje chyby zaplatí Tvoje dieťa životom... ale aj inak budú za Tvoje a toho ženatého muža chyby platiť hlavne ostatní.... Nechápem, prečo si ľudia sypú popol na hlavu až vtedy, keď je už takto neskoro a všetko posrali, prečo sa nedá uvažovať o následkoch svojich činov vopred??? Veď to odmalička učíme svoje deti, ale sami sa podľa toho nevieme správať!
Jednoduchá cesta von nebude a vždy bude niekto trpieť...
Ak ostaneš s mužom a budeš ho klamať, tak budeš trpieť hlavne Ty, ale zároveň riskovať odhalenie, ktorým budú zase trpieť všetci.
Úprimnosťou budú tiež trpieť všetci, ale existuje šanca, že Ti muž odpustí a Tvoja dcéra bude mať súrodenca, v takom prípade by sa však museli pretrhať akékoľvek kontakty s rodinou toho "otca". Toto je ideálne riešenie, podľa mňa, ale neviem si predstaviť tú pravdepodobnosť, s akou by sa mohlo stať...
Najskôr sa muž s Tebou rozíde a vlastne oberieš o otca minimálne svoje dve deti, ak potom hrabne aj Tvojmu milencovi, tak aj jeho tri deti....
Neviem, akú radu očakávaš...
Nehnevaj sa na mňa, ale stres, ktorý zažívaš, si absolútne zaslúžiš a dúfam, že podobne sa cíti aj Tvoj milenec! Takto zničiť dve rodiny! Dvaja sebci!

mimave
28. jan 2012

@martina303 ahoj, no myslim ze sa ti tu budu ozyvat super zeny co nikdy neurobili chybu a precitas si par nepeknych veci... kazdy robi chyby, verim ze si si to takto nepredstavovala, nezavidim ti. sama si nedokazem predstavit ist na potrat, je to naozaj krajne riesenie.
ale myslim ze ak ste mali s manzelom krizu uz predtym, tak toto vas pochova, ak sa mu priznas...
ak sa s otcom dietata mate radi, to znamena ze asi ani on nema manzelstvo idealne, preco si hned zavrhla ostat s nim? ja viem ze rozbijat niekomu rodinu nebol asi tvoj zivotny ciel, ale bohuzial sa uz stalo, no a ked odide od manzelky este to neznamena ze odide od deti. vzdy tu bude pre svoje deti, je ich otec, ale nebudu uz v spolocnej domacnosti. poznam vela rodin kde rozvod skor naopak bol lepsim riesenim ako ked boli manzelia spolu a stale sa hadali a dusili jeden druheho a deti tym neuveritelne trpeli. lebo ked sa prevali ze mate spolu dieta, co sa casom na milion percent prevali, never tomu ze bude mat doma tak ako doteraz. ak sa mate radi, je to tazka cesta, ale je to jedna z moznosti... teda to si myslim ja...

tea333
28. jan 2012

@martina303 tu niet co radit. Mozes sa tvarit ze je vsetko ok a ist na potrat, ale podla mna si to budes neustale vycitat.bohuzial, tuto kasu si si sama navarila, a teraz si ju aj zjes. Nase ciny maju nasledky.
Tu bie je riesenie, kde budu vsetci stastni az do smrti.. Aj ked si viem predstavit co by si teraz dala za to, aby take bolo. Hlavu hore, a postav sa tomu, prajem vela sil.. Nic ine neporadim

simisi
28. jan 2012

@eaka myslim,ze si potrebovala precitat nazor,nie odsudenie..... 😠

eaka
28. jan 2012

@usiko Inak som proti potratom, ale v tejto situácii by som až taký negatívny postoj nezaujímala... Fakt by si tým @martina303 ušetrila minimálne tie chúďatká štyri deti, čo sú už na svete...

eaka
28. jan 2012

@simisi Prvých dvanásť riadkov môjho príspevku bol názor a snaha nájsť nejaké riešenie... no vlastne necelých 12, lebo aj tam je vsuvka o sypaní popola...

simisi
28. jan 2012

@eaka ano,je tam aj nazor,ale myslim ze si ona sama uvedomuje co spravila aj bez tych poslednych tvojich viet... 😉
osobne sulasim s dalsim tvojim prispevkom

littledevil
28. jan 2012

Mozno pisem trochu od veci, ale bude to dietatko v poriadku, ak si ako pises brala cely cas antikoncepciu? 😒

eaka
28. jan 2012

@simisi Viem, že si uvedomuje a viem, že ľudia robia chyby, v príspevku som sa do toho začala zamotávať a na konci ma to proste nasralo.. obyčajná úprimná reakcia... aj preto, že proste neviem poradiť nič, čím by fakt nikto netrpel...

viki2912
28. jan 2012

@martina303 ahoj,
citam tvoj prispevok a budem uprimna,je to tazke a na mna dost silna kava...ale...napisem ti sem svoj nazor,mozes a nemusis suhlasit,proste poprosila si o radu,mas ju mat.Neodsudzujem ta,to v ziadnom pripade.Kazdy robi chyby,vacsie mensie,ale sme len ludia.Zrejme tvoje manzelstvo nie je prave najidealnejsie repto si sa uchylila k mimomanzelskemu vztahu..a tvoj manzel ako pises predtym tiez.Ja vidim zasadnu chybu v tom,ze su to pribuzni...Ze sa poznate.Mozno by tvoj manzel akceptoval ze v tv.zivote bol iny muz,ved aj v jeho zivote bola ina zena..ale pozor,nepreferujem nazor oko za oko,zub za zub..Mozno by akceptoval,ze doslo k comu doslo a nejak by ste sa dohodli,ale to ze si si zacala s rodinnym znamym,je samo o sebe dost nevkusne,nemyslis?ale stalo sa,a nasledky na seba nenechali cakat.co ti poradit?ja byt tebou idem na interupciu...mam dceru,manzelostvo ktore je sice chorlave,ale ak je sanca,pracovala by som na jeho fungovani v buducnosti...ten dotycny pan ma rodinu,3 deti,nebudem tu pisat,ze je to egoizmus z tv.strany....blabla..je to teraz uz zbytocne....proste zabudla by som ze som sa do tejto situacie dostala a isla by som dalej....cas vylieci vsetky rany.alebo
si zabezpecna?dokazes to?ak povies muzovi pravdu,pravdepodobne sa ti vykasle na hlavu a zabudne ze ta poznal...budes musiet vychovat dve deti sama...jednemu vysvetlovat,ze preco ocko odisiel,druhemu preco ma jeho ocko druhu rodinu...proste ja by som nemala guraz ist zivotom sama,mat dve deti od dvoch muzov a celu zapletku ved poznas a po tretie vycitky,hanba...povedzeme si uprimne...spolocenske repdsudky su svine,ublizili by nielen tebe ale aj detom,rodicom....mozno ma odsudis,ale .....MAS LEN DVE MOZNOSTI

MAT DVE DETI KAZDE OD INEHO MUZA,VYCHOVAT ICH SAMA A ZA CHRBTOM LUDI KTORI NA TEBA BUDU UKAZOVAT PRSTOM...

ALEBO

ZABUDNES NA CELU TUTO KAPITOLU TV.ZIVOTA,POJDES NA INTERUPCIU A POUCIS SA!

ps. som proti potratom,no su situacie kedy vyhrada vo svedomi nie je na mieste...

viki2912
28. jan 2012

@eaka suhlasim s tebou,som toho nazoru ako ty,len som jej to naznacila citlivejesie...teraz treba najst riesenie,poradit,akekolvek vycitky nepomozu...rady rady a zas rady...

danjelca
28. jan 2012

no som prekvapená radíte jej otrasne.
Neviete ako sa zachová jej muž, X ludí toto vstrebalo a život ide dalej...vy matky, ktoré tu poväčšinou radíte 17tkam nechat si dieta, tak teraz zmena??
Som dost sklamaná, z týchto rád tu.
A inak manžel by mal vedieť že nečakáš jeho dieťa, ale nemusí vediet s kým..pokial sa vaše rodiny nemusia stretávat tak načo je dobré zverejnit meno otca?P.S.: a ženy nemyslite si,vela rodín vychováva "kukučky" a su spokojní.
Dieťa si vybralo týchto dvoch rodičov aj tuto situáciu ešte pred narodením.
Bude sice utrpenie ale neverte tomu že doživotné...čas plynie a ludia zabudaju na trpkost...ale na zabitie dietatka sa zabudnut nedá....

Dufam že na tomto fore budu a ine rady ako som si prečítala vyššie...je to poriadne slabošské od Vás.

cicimotinka
28. jan 2012

@martina303 Pokiaľ Ti bol manžel neverný a vydiskutovali ste si to, mali by ste si vydiskutovať aj to, že si mu Ty bola neverná... nie je to iná situácia a ak si odpustila Ty jemu, mal by aj on Tebe... podľa mňa by tieto veci mali byť rovnocenné (ale nie oko za oko ... ) po vydiskutovaní by možno stálo za zváženie dieťa si nechať, počas tehotenstva sa rozhodnúť, ako by sa malo vaše manželstvo uberať...veľa mužov vychováva cudzie dieťa vedome a dobrovoľne... a kby to touto cestou nešlo, vždy môžeš dať dieťa na adopciu ... dnes existujú anonymné pôrody, hniezda záchrany... nemusíš premýšľať len nad tým, že sa ho musíš zbaviť... Píšeš, že si VŠ vzdelaná, tak hľadaj možnosti... proste sa stalo, treba to riešiť... ale myslím, že vyriešiť znamená, že sú všetci aspoň čiastočne podľa kompromisu spokojní, tak neobetuj toho drobca, tiež má svoje práva... nezvyknem písať do takýchto tém, ale toto mi nedalo...máme adoptovaného chlapčeka a obaja ho ľúbime ako svojho... Tvoje dieťa má šancu, aj keď ho vy s manželom nebudete chcieť...
@danjelca mi hovoríš z duše...

eaka
28. jan 2012

@cicimotinka Jeeeej, no že ma toto nenapadlo... len vyriešiť, aby jej dcéra svoju mamu nevidela s bruškom...asi by sa dosť divila, že kde to bábo zmizlo..
@danjelca súhlas

cicimotinka
28. jan 2012

@eaka prečo by ju nemohla vidieť s bruškom? tak malému dieťaťu sa dajú detsky veci vysvetliť... proste je tam dieťatko, keď sa narodí, pôjde k tetuške, ktorá ho bude ľúbiť... pokiaľ to malé neuvidí v reále, dá sa to ukecať...

danjelca
28. jan 2012

Ak sa toto stalo a manželstvo to nezvládne, tak proste neprekonalo skúšku.
Žena je určite spokojnejšia ak vychováva dve deti bez muža ako jedno živé s mužom a jedno zabité na svedomí.
Čo tam po mužovom názore, akože prepáčte ženy, ale trocha odvahy vy si zabijete vlastné dieta kvoli "kompromisom"?
Som zvedavá ako šťadstné by ste potom celý život boli. Verte že by sa vám o štastí už len snívalo.

danjelca
28. jan 2012

@eaka kvoli "diveniu sa dietata" radšej druhé bábo zabiť??
No tak to je dost "vražedná " pohodlnnosť!

eaka
28. jan 2012

@danjelca PROSÍM???

eaka
28. jan 2012

@cicimotinka Tak malému dieťaťu? Však má 4,5, keď sa dieťa narodí, bude mať cez 5, asi by sa veľmi divilo, prečo ho nosí v bruchu mamina a potom ide k nejakej tete... To si úprimne neviem predstaviť...

danjelca
28. jan 2012

@eaka prepáč, som to zle prečítala. Ty si za ten nápad nie proti. prepáč pochpila som že nie najprv, tak divne si to napísala.Už to chápem. Ber to ako bezpredmetné prosím.

danjelca
28. jan 2012

@eaka O vysvetlovačky dietatu teraz nejde!
Skor by ma trápilo ako sama v sebe vysvetlit dietatku prečo som zabila surodenca nevlastného.
To by asi ťažšie pochopilo ako adopciu....

danjelca
28. jan 2012

@martina303: už si dačo vymyslela?

lili_mia
28. jan 2012

@martina303 mňa život naučil, že raz sa všetko prevalí .. čiže tvoja prípadne interupcia časom vyjde na svetlo sveta, tak ako aj tvoj poklesok .. ja sa prikláňam k životu dieťaťa a priznaním sa k manželovi, viem že je to ťažké, sama som zažila ťažké chvíle, ked som niečo urobila poza partnerov chrbát a ten hnusný pocit, že sa mu musím priznať, inak som nevedela žiť, len ťažko povedať, že kedy .. podľa mňa po pôrode to bude ešte ťažšie, budeš ubolená, hormóny a dieťa tmavšie, no neviem neviem .. tvoju mamu nerieš, ked uvidí bábatko, zmení názor

bebel
28. jan 2012

Choď na interupciu.

eaka
28. jan 2012

@danjelca Inak ja som aj v prvom príspevku napísala, že ideálne by bolo, keby sa o tom dozvedel jej muž a dieťa by si nechali... a o tom, že by sa bio otcovi toho dieťaťa mali naďalej vyhýbať, takže by ani muž vlastne nemusel vedieť, koho je, ale zase z titulu, že každá lož má krátke nohy, tak by sa to zase mohol časom dozvedieť, takže keď sa už rozhodne pre úprimnosť, tak úplnú...
Čo sa potratu týka, vôbec nie som stotožnená s takýmto riešením, akurát som napísala, že by som to nebrala až tak negatívne, ako keď idú na potrat ženy, pretože "sa na materstvo ešte necítia" ... že by to bolo v snahe ušetriť aspoň tie detí, čo sú už na svete..ale tu je tolko "keby" a "možno", že ťažko v jednom príspevku obsiahnuť všetko..
Fakt budem veľmi rada, ak to bude tak, že muž žene odpustí neveru (veď aj on bol neverný) a ak si budú myslieť, že ich manželstvo má ešte šancu, tak budú pokračovať ďalej aj s týmto druhým bábom...

eaka
28. jan 2012

@danjelca Teraz nejde. Išlo by v prípade, že by sa rozhodla dať dieťa na adopciu...

danjelca
28. jan 2012

Viete, čo ked toto napíše žena na verené forum, tak v hlbke duše cíti si dieta nechat a milovat ho.
Keby chcela na interupciu tak už by tam bola.Nechápete to?
Potrebuje podporu dodanie odvahy sa pasovat so životom taký aký je a nie Vaše strachy, na základe ktorých jej radíte zabit dieta!
Ved sa ženy spamätate!!
Neviete čo Martinu v živote čaká, možno to muž strávi, budu spolu, ked nie stratne muža, ktorý ju bude milovat aj jej deti..
ale bude ona seba niekedy milovat ked zabije dieta??
Interupcia je sebecká rada ktorá predpokladá že všštko bude OK ale kto myslí na Martinu a to ako sa jej bude potom samej so sebou žiť?Je jedno ako bude žiť s mužom, mamou atd, podstatné je pozriet si v zrkadle do očí a neodvrátit zrak!

srnqqa
28. jan 2012

@eaka Ja nechápem, prečo by malo zaplatiť n e v i n n é dieťa za životy tých, čo už sú tu????? Urobila chybu, robíme ich všetci a na to sme dospelí a máme skúsenosti a všetko okolo toho, aby sme sa s tým skúsili vyrovnať.. Môj názor..

tasiko
28. jan 2012

ahoj ak miluješ už teraz svoje dieťa/kedže o neho prísť nechceš/ nenechaj si ho vziať očividne chce žiť s tebou a situácia sa nejako vždy vyrieši,nerieš veci za horúca 🙂 prajem všetko dobré a ak si bábo necháš veľa zdravíčka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre