Tehotná s milencom

martina303
28. jan 2012

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu. Moj problem urcite vyvola negativne nazory, ale prosim chyb a osobneho zlyhania som si vedoma. Ja potrebujem poradit so situaciou, ktorej som si sama na vine a neviem co dalej. Som vydatá 5 rok, mám 4, 5 rocnu dcerku. Pred rokom som sa spoznala so zenatym muzom, s ktorym som sa aj stretavala. Potom sme si dali pokoj a na jesen sme sa stretli znova. On ma svoju rodinu a tri deti. Ja a moj manzel sme mali este predtym rok krizu, aj pocas tejto doby a ku Vianociam sme sa dohodli ze to kvoli dcere este skusime. Ja som s tym zenatym muzom kontakty prerusila, aj ked som ho mala velmi rada. Avsak som zistila ze som tehotna. Brala som pocas celej doby antikoncepciu. Dieta cakam na 100 precent s nim, nie s manzelom. On o tom vie, manzel nie. On nechce aby som sla na interupciu.. jeho riesenie je sak neakceptovatelne. Bud ostat s nim, co vsak nemozem, ma tri deti, ktore ho potrebuju, nase rodiny sa poznaju. Viem, mala som na to mysliet skor, ale bohuzial nemozem ublizit jeho trom detom, ktore ho miluju. Alebo ostat takto a klamat mojho manzela. Co ma vsak kazdy den uziera. Klamala som, ja viem, ale dieta je ine. Moj manzel aj ja sme svetle typy, a on je tmavy. Aj krvna skupina je ina. Moj manzel je dobry clovek, sice raz mal pomer, ale vysvetlili sme si to. Urobila som velku chybu a ja neviem co dalej. Nechcem si dat ziat moje dietatko. Viem ze zhyniem zaziva. Ale neviem co dalej. Ci to sama s dvoma detickami zvladnem, najma financne. Som VS vzdelana, no moja praca je taka, ze teraz ma cakaju skusky. A potom sa musim rozbehnut na vlastnu past. Moja mamina o tom vie, velmi som jej ublizila a radi mi potrat. Pretoze nase rodiny sa poznaju a nezniesla by tu ostudu. Prosim poradte mi. Som v 7 tyzdni, srdiecko bije na ultrazvuku ako zvon. Mam este jednu dcerku, bojim sa ze jej ublizim. Milujem ju viac nez svoj zivot. Som uz uplne v koncoch, aj ked si plne uvedomujem, ze som bola hlupa.

albireo
28. jan 2012

@martina303 no co uz, stalo sa.
Ponesies nasledky,nech sa rozhodnes akokolvek.
Ak ti na manzelovi zalezi,alebo stale voci nemu nieco citis, mala by si mu povedat pravdu. zasluzi si to.
Ani ty by si asi nechcela byt klamana,ak by situacia bola opacna.
1.Potrat? Ano, je to moznost. pre teba asi najpohodlnejsie. Mas na to pravo a nebudem ti do toho kecat, lebo je to cisto vec teba a tvojho svedomia.
2. ak sa dietata nechces vzdat a zaroven ho tvoj manzel nebude chciet vychovat v spolocnej domacnosti, mozes dat dieta na adopciu. Je vela neplodnych parov, krore by mu vytvorili domov.
3. mozno ta tvoj manzel miluje viac ako si myslis a ked sa mu priznas ,co si vyviedla, rozhodne sa dieta si osvojit a manzelstvo krizu prezije.
4. Manzel alebo ty poziadete o rozvod a bude z teba slobodna matka. So vsetkymi dosledkami. Zacnes uplne nanovo. S jednym dietatom alebo dvomi.
5.manzelovi nemusis povedat nic o nevere, tvarit sa prekvapene,ze si otehotnela a jeho nechat zit v domneni,ze je to jeho dieta. Statisticky ma priblizne 9% deti ineho biologickeho otca,ako toho,kto stoji v ich rodnom liste.( tuto moznost uvadzam ako velmi teoreticku)
Cim dlhsie budes vyckavat s riesenim, tym horsie pre vsetkych zucastnenych.

lucire
28. jan 2012

@martina303 priznaj sa čo sa stalo, chceš žiť v klamstve (čím dlhšie budeš klamať, tím horšie) sama tvrdíš, že si chceš nechať dieťa a bolo by hluposť ísť na potrať lebo by ťa to vnutorne zožieralo. určite to bude ešte bolestive obdobie, pre obidve strany. Ak ťa manžel úprimne ľubi nebude chcieť potrat po tebe ale či dokáže žiť s tebou naďalej to ti nikto nezaručí...no možno by mohol aspoň pochopiť aké je niekoho podviesť a zraniť city druhému veď si spomínal, že aj on ťa podviedol...nech čím skor najdeš to riešenie, podla mna vieš čo urobiť len sa bojíš..určite to zvládneš.

martina303
autor
28. jan 2012

monika15.... Myslis ze moje deti by mali znicene detstvo, keby som urobila pre ne vsetko? Dala im materinsku lasku, verim, ze aj finance za z toho vyhrabem. Ja pojdem robit cokolvek aby som ich uzivila. A ja verím ze aj mamina,mozno za rok, dva odpusti... Ma ma len jednu dceru.

mangostyle
28. jan 2012

@irriss tento nazor vobec nezdielam, detickam by z toho puklo srdce...a vies si predtavit ze by ho kazdy den stretavali s novou rodinou, ze by drzal za ruku iné dieta a nie ich troch ???

danjelca
28. jan 2012

@martina303 vieš čo prešlap...však OK nie si jedná, kto je bez viny nech prvý hodí kameňom..
Rodičia su vychovávaní v strachu a plne ho akceptovali tak si nemysli že tvoja mama ti teraz vie dať niečo iné ako strach ked tak bola vychovávaná. Až ked sa malé narodí jej svitne...aby nebolo neskoro...
Hanba to nie je a kto si myslí že ano toho lutujem.
Preruš načas kontakt a debaty s mamou / ona sa neotočí iba ta zdeptá / ale povedz všetko manželovi.
To že sa toto stalo nie je iba tak ale posuva to tvoj život dalej..tak neostan zamrznutá v strachu..
Nie je nič nad lásku.Vela sily aštastia Martinka!

janinah
28. jan 2012

@martina303 mama ti nemá čo odpúšťať,ver sebe a svojmu svedomiu,mama tvoj život nežije

irriss
28. jan 2012

@mangostyle
rozvedene manzelstvi je realita dnesniho sveta...
nechapu jak nekdo muze davat na vahu:
3 deti uz narozene a jejich smutek (ktery muze byt dobre kompenzovan vyvazenou pritomnosti a Laskou)
s
1 ditetem (osamelym ci potracenym ci danym k adopci

Kde je meritko? Kde je vetsi bolest?
Rozumni lide bez bolesti dojdou k zaveru a nemusi se "utracet a zatracet" nikdo...

Nekdy - ne-li casto vitezi v zivote Pokrytectvi...
ano, ja jsem PRO vytvoreni NOVE fungujici rodiny s moznosti ponechani a prohlouibeni Lasky zarazenim a rozsirenim rodiny...stavajici a nove vytvorene...
Lepsi jedna nova "rozsirena"rodina nez 2 nestastne...Nova rodina muze rozsirit obzor a najit Lsku a pochopeni rozsirenim se...

maminka11
28. jan 2012

@martina303 poslala som ti IP 🙂

lucy109
28. jan 2012

nechaj si dieta,muzi su jedna vec,ale dieta je dieta,je tvoje, je nevinne a krasne,aj keby ti manzel neodpustil,... nikdy si sama neodpustis,ked pojdes na potrat a dieta zvladnes neboj sa,je to dar,kolki sa snazia a nedostanu ho nikdy...jeho otca si milovala a podla vsetkeho aj milujes,ked si vyberies potrat zabijes vase dieta aj kus seba-nepocuvaj mamu,jej zdovodnenia su sebecke, co si o nej kto pomysli,aj keby ti to mala za zle, nejde teraz o nu ide o male nevinne stvorenie a teba...drzim palce a silu pre spravne rozhodnutie - vyber si dieta, nie muza

diid
28. jan 2012

@martina303 kedze si to uz povedala priatelovi aj svojej mame ze dieta je priatelove tak je otazka casu kedy sa to dozvie manzel. si myslim ze take veci sa nepovedia nikomu vobec , alebo vsetkym. Manzelstvo ci tvoje alebo priatelove ked sa ma rozpadnut tak sa rozpadne aj bez maleho baba. Ty tiez nemas zarucene manzelstvo aj ked pojdes na potrat a v dnesnej dobe 50% deti nezije v uplnej rodine a nejako sa to da. Ak by si neskoncila ani s jednym ani druhym, obaja musia platit na deti, ty si nieco zarobis a vyzijete, tvoja dcera o otca nepride ked maju dobry vztah budu sa stretavat nadalej. Ked ty nerozbijes manzelstvo priatelovi moze rozbit ina, na to sa pozerat neda.
Nedaleko nas kde som vyrastala bola rodina manzelia mali 2 vlastne deti, ona bola prelietava a otehotnela s 3 tiez s nejakym susedom, ten sused by s nou urcite dieta nevychovaval, jej manzel automaticy vzal ze to dieta vychovaju spolu, neviem ako ale kazdy v okoli vedel ze s kym to dieta mal a nikto nepozeral na nu alebo dieta ze su ine. Ked deti boli starsie ona utiekla z domu do zahranicia a muz vychovaval 2 starsie deti a toho maleho sam, rodina mu pomahala, vsetky 3 deti miloval rovnako a pritom otec tretieho dietata byval o par ulic dalej a uplne sa na nho podobal.

Tiez som ciatala ze na sk 1 z 10 zien ma dieta s inym muzom a manzel o tom nevie a vychovavaju ich spolu.

martina303
autor
28. jan 2012

mangostyle: Pre toto, čo píses nechcem dopustit aby to jeho deti vedeli. :(( slzy mi tecu ked to citam. Keby som nemala jednu dcerku, zdupkam odtialto ako zbabely zajac. :(( Viem som taka nezodpovedna, zamiloala som sa ako hlupak a nasledky prisli.

mangostyle
28. jan 2012

@martina303 ja viem, len som si predstavila tu situaciu a tiez mi bolo do placu...

lucecita
28. jan 2012

@martina303 takže on bol neverný aj predtým, ako si začal s tebou? moja, nehnevaj sa, ale potom ten chlap nevie čo v živote chce a určite si nezaslúži, aby si šla na potrat a vyriešila to takto...

janinah
28. jan 2012

@irriss z dvoch rozbitých nešťastných rodín má vzísť jedna šťastná a fungujúca? ak by ľudia nemali pamäť a svedomie,tak snáď,ale to majú a preto tá "nová" rodina skutočne šťastná nemôže byť,ja tomuto neverím 😒

archfoto
28. jan 2012

nechaj si babo, bude tazko , ale nejako sa to vyriesi ..... drzim vam palce

martina303
autor
28. jan 2012

lucecita on nechce aby som šla na potrat, ale skutocne mi ziadne garancie nedava. a keby mi ich aj dal, tak neviem ci by som mohla byt s nim, pre jeho tri deti. Nieze by som ich nevedela milovat a dat im rovnocennu lasku ale to, ze im znicim idealne detstvo. Oni su este v podstate malí, ale urcite by som im ublizila.

Ano on mal uz milenky dve aj predtym... O tom jeho zena vie a odpustila mu, neviem co jej povedal, co jej slubil... moc sme sa o tom nebavili.

diid
28. jan 2012

@mangostyle blbost, ved otec sa aj s 3 detmi bude nadalej stretavat a drzat ich za ruky a vodit zo skoly. Ak by skoncila s priatelom nemusia byvat v okoli ich ex, mozu sa odstahovat do ineho mesta. A kolko manzelstiev sa dnes rozpada, nie koli tomu ze milenka je tehotna, to dieta sa im narodi neskor ale deti s predoslych manzelstiev tiez vedia ze otec ma dita s inou zenou. Sesternica si vzala muza s 3 detmi rozisli sa s ex koli nej, spolu chodili par rokov a potom sa im narodilo spolocne dieta, je to rovnake akoby otehotnela hned na zaciatku ich vztahu. Deti s prveho manzelstva si brava k sebe kedy chcu on aj oni.

acrobaleno
28. jan 2012

Prvé, čo ti chcem povedať, že si strašná píp. A čí máš ísť na potrat? Napíš si pre a proti na papier a rozhodni sa.

diid
28. jan 2012

@martina303 tak na tie deti nepozeraj, lebo si kludne moze najst dalsiu zenu ktora na tie deti nebude pozerat a rozbije im manzelstvo aj tak. Toto su tvoje deti ty si ich mama a je jedno s akym muzom ich mas, mas sa o ne postarat ako vies, ani tebe nikto neruci ze tvoj manzel si nenajde inu o 10r.

martina303
autor
28. jan 2012

janinah áno mas uplnu pravdu. aj moja mama argumentuje len tym, ze chcem znicit jeho rodinu, ze ho chcem udrzat dietatom. Klamala by som,keby tvrdim, ze ho nemam rada. Pravdaze mam, pocas tej doby som mala. Nechodila som za nim, len pre to jedno. Stretavali sme sa dlho a nic sme spolu nemali. A velmi dlho. Ale ja skutocne nebazim po tom byt stastna s nim a aby ostatní trpeli.

irriss
28. jan 2012

@janinah
ano..verim tomu... 😉

mangostyle
28. jan 2012

@irriss Ja nie som za potrat,....a ako si prisla na to ze tieto dve rodiny su nestastné? podla mna by nestastná rodina bola jedine tá nanovo vytvorená ako ty píšeš...pretože v tej prvej by ostala akoze matka sama s troma detmi a v tej druhej by sice rodina bola komletná, ale urcite nie stastná, ci uz beriem z pohladu malej dcery, alebo autorky clanku ktorá by sa nevedela ani do oci pozriet trom malým detom svojho partnera a ten muž pochybujem že by to cele zvladol - novu rodinu, novu zenu, prisvojenu dcerku, ktorá by chcela len svojho ocka a este aj malinké babatko....no podla mna horor....a este som nespomenula sucasneho manžela, ktory by neviem ako na toto vsetko reagoval...

lucecita
28. jan 2012

@martina303 je dobré keď ti nedáva žiadne garancie, ja by som od neho dala ruky preč...podviedol ženu niekoľkokrát a keby žil s tebou, urobil by to aj tebe...môj názor...je ťažké povedať to tvojmu manželovi, ale nabrala by som odvahu a povedal by som mu to skôr, ako bude na tebe vidno bruško...

lucy109
28. jan 2012

@martina303 ked pises,ze sa z toho financne vyhrabes,ani uz nerozmyslaj nad tym potratom, to dieta ti ziaden chlap nenahradi..ako pisala diid budes mat pridavky na deti,nieco si zarobis sama a v pondelok este bez do socialnej poistovne a nastav si matersku,je to posledny den,kedy sa to da priplatit-myslim dobrovolne pripoistenie a budes mat aj velmi dobru matersku sedem mesiacov- od februara nam tento uzasny stat zrusil aj toto prilepsenie,takze musis to stihnut pondelok,utorok a bude to platit aj pre teba

acrobaleno
28. jan 2012

Niektoré ženy fakt nechápem, škoda reči. Ako si si s ním mohla začať, keď teraz nechceš, aby boli jeho tri deti smutné. Mala si rozmýšľať tým hore a nie spodkom alebo "srdcom" ako sa to familiárne nazýva.

danjelca
28. jan 2012

@martina303 martinka premýšlaj takto čo v živote má cenu väčšiu než dieta ?
lásky, manželstvá rodiny to všetko sa mení, vyvíja, nič nezakonzervuješ na jednom bode.
Život ktorý ste dali tu ostane cez všetky udalosti..ale rodina, manželstvo i láska k ženatému su veci čo sa môžu razom zmeniť.
Nezabudni, že matka ktorá privedie dieta aj v zložitej situácie má byt HRDá, never tým strachopudom okolo seba.
Nadýchni sa a povedz manželovi. Ešte si rozmysli či povieš aj otca.To je najlepšia cesta, iné su cesty celoživotného skrývania a vnutorného trápenia. Teraz je čas kedy TY musíš zabojovať aj bez maminej opory, čo si myslím bude dočasné;)a mama sa po šoku spamätá.

mangostyle
28. jan 2012

@diid jasne ved ja viem ze je to normalka...ale toto sa mi zda byt ine...a hlavne viem ze autorka sama tuto moznost nepripusta hlavne pre tie deticky a vsetko okolo...

martina303
autor
28. jan 2012

Dievcata moj manzel vie, ze som tehotna. V 5 tyzdni som zacala krvacat, tak to videl. skoro som umrela od strachu. Bola to prasknuta cievka v maternici. Beriem Duphaston na udrzanie plodu.

irriss
28. jan 2012

@mangostyle
Podle Tebe se jedna o rodiny STASTNE?
2 rodiny, ktere se stretavaji a znaji ...si vymeni partnery..a to je stastne? Normalne fungujici rodinka? Stastne 3 male deti?
Pokrytecke pokracovat byt soucasti v takove rodine..(RADEJI SAMA)....ale zacit nove a uprimne a dokazat vsem, ze neslo o "spinu" - podvod, neveru a sex..ale o Uprimnost a Lasku..tim, ze spolu setrvaji...

Zamlcenim se dokaze co? Pokrytectvi je nas svet..PLNY..je to jako virus..

czechzuzanaba
28. jan 2012

@martina303 me se nezda potrat v tomto pripade jako reseni, protoze neverim, ze by jsi to vydrzela nikomu nerict, takze by to podle me stejne vyslo najevo. Uz jen to, ze by to vedela tvoje mama...Proste takove veci se neutaji, driv nebo pozdeji se na to prijde.
Nejlepsi by bylo, kdyby tvuj muz s tebou zustal a vychovavali jste to miminko spolecne. Jenze nezjistis, jestli by to slo, pokud mu o tom nereknes. Pak sice riskujes to, ze se s tebou rozvede, ale podle me zase ta moznost, ze by jste zustali spolu bez lzi a s miminkem za to stoji.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre