Tehotná vo vyššom veku

zahumnie
25. mar 2014

Ahojte. Mám 38 rokov a 20 ročného syna. Nečakala som už, že sa dostanem na stránky tehuliek ☹ Mám zmiešané pocity. Radosť, obavy... s prvým synom som bola rizikovo tehotná, celé tehotenstvo nič a potom som sa začala otvárať a bola som 3 mesiace v nemocnici. Narodil sa v 36 týždni. Je zdravý, krásny. Poraďte, čo robiť, aby som sa nebála o bábätko....som cca 8 tt

mmaatt
1. apr 2014

@zahumnie tehotenstvo v tomto veku má iný rozmer, ja mám skoro 9.ročného syna a malinkú šmoulinku, bude mať rok a 40.narodky za sebou (ale ani mi to nepríde, kedže riešim maminkovské povinnosti). A teším sa a užívam si to. Celé tehotenstvo som sa zamestnávala prácou, aby som nemyslela na problémy a to mám za sebou niekoľko vyšetrení kvôli manželovej diagnóze. Ale pozitívne myslenie, pohoda a určite to bude v poriadku. Držím palčeky 🙂 🙂 🙂

stellamaris
1. apr 2014

@zahumnie velka gratulka k tehotenstvu 🙂 mne sa pred 2rokmi narodil syn,predcasne,ale zdravy...lekari ma trosku strasia,ze ak chcem druhe,mozu sa komplikacie zopakovat.Vies co si o tom myslim? Ze druhe tehu bude bezproblemove a narodi sa krasne a zdrave babätko 😉 Mysli pozitivne,tes sa na babätko a neries strach,ved je to nadherne,bez problemom po 30tke otehotniet 😉

zahumnie
autor
5. apr 2014

Zistili mi toxoplazmózu ! Som zúfalá ! ☹

mrva
8. apr 2014

@zahumnie toxoplazmóza nie je koniec sveta. Aj ja som ju mala. Dajú ti lieky a budeš v pohode. Žiadne stresy 🙂 Koľko si mala hodnotu?

zahumnie
autor
8. apr 2014

IgG 160 IgA 1.10 IgM 0.93 IgE 0.30 , ale povedala, že nie je akútna, ale prekonaná. urobili mi ešte odbery.

zahumnie
autor
12. apr 2014

Moje tehotenstvo skončilo v 11 týždni ☹ som veľmi smutná ☹

satanka1
12. apr 2014

@zahumnie je mi to ľúto..viem,čo prežívaš,ja som prišla o bábo v 9tt. ☹

ivushqa
12. apr 2014

@zahumnie je mi to ľúto 😢 ale ak Ti to pomôže, tak ja som v 40-ke mala 2x MA a potom v 41-ke sa mi narodila dcérka (síce predčasne v 26 tt., ale teraz má už 19 mesiacov a je zdravá a mooooooc milovaná 😅 .....takže po nejakej dobe oddychu môžeš byť znovu tehuľka a neskôr prešťastná maminka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre