Vaše prvé pocity pri zistení tehotenstva

salalienka
28. máj 2014

Veľmi by ma zaujímalo ako ste sa cítili, čo ste prežívali, ked ste na tehotenskom teste objavili dve čiarky? Aké boli vaše prvé pocity? Strach zo zmeny, veľká radosť, obavy, zmiešané pocity?
Plánujeme totiž s manželom bábo - na jednej strane by som ho brala hned, na strane druhej by sme radi ešte pol roka - rok počkali. Mám z toho všetkého zmiešané pocity, obávam sa toho, či to zvládnem, že ak to naozaj príde, že sa všetko zmení, že všetko bude inak, že už budeme zodpovední za malého človiečika.
A bojím sa, aj sa zároveň teším tomu, ked objavim tie 2 čiarky na teste....
Preto by ma zaujímalo, ako ste to cítili vy?

mimi8814
28. máj 2014

citila som sa podobne a este stale mam niekedy take zmiesane pocity, na jednej strane sa velmi tesime na prichod drobca, na druhej mam obavy ci to zvladnem a citim velku zodpovednost😉 ale myslim, ze je normalne mat taketo pocity, predsa len je to nieco nove, co sme v zivote nezazili, neskusili... takze neriesim to uz nejak, skor sa tesim a budem sa snazit byt tou naj mamou😉

beyonce11
28. máj 2014

My sme chceli drobca,neslo sa dockat tych dvoch vytuzenych :D a ked sa tam nakoniec objavili s cim som vobec nepocitala tak to bol v prvom rade sok ze asi zle vydim 🙂
Aj smiech aj plac od radosti,rozklepana ani som nevedela ako to napisat muzovi trvalo mito polhodiny 🙂 🙂
Samozrejme bola som stastna,ale som sa aj bala ako to dopadne ci som vobec tehu ale ultrazvuk to potvrdil
Je to super pocit aspon pre mna bol....

nicolle21
28. máj 2014

my sme sa snazili a test som si robila skoro na istotu a s nadejou, ze bude pozitivny, ale ked som tam tie dve ciary naozaj videla, tak ma oblial studeny pot.. 😕 bol to divny pocit, potom som cely den cusala ako pena (povedala som to len dobrej kamoske) a az vecer muzovi, ked sa vratil z prace..
ale teraz musim povedat, ze som v zivote neurobila nic krajsie ako je nas maly maxim, keby som mohla vratit cas, tak by som ho mala este ovela skor, je to najuzasnejsie stvorenie na svete 🙂

sarinka123
28. máj 2014

Milion zien otehotnie, ale ked sa to stalo mne, tak som mala pocit, ze som jedina. Oblial ma pocit vzrusenia, radosti, stastia, citila som priliv lasky, cela som sa chvela, a radost sa striedala so strachom. Zo strachom o babo a ci budem dobra mama.
Bolo a aj je, to najkrajsie v zivote.

mata1001
28. máj 2014

Ked som si nasla dve ciarky,rozplakala som sa. ..bola som najstastnejsi clovek na svete.

hrabovec
28. máj 2014

ja ked som zistila ze som tehotna tak som sa tiez rozplakala,ale potom ked som ho videla u lekara na obrazovke tak som bola cela stastna

drobcek26l
28. máj 2014

Ja som na tom bola presne ako ty. Chcela som mať bábätko, len tiež som chcela ešte rok počkať a troška sa na to nachystať. brala som HAK a doktorka ma upozornila, že aby som sa rozhodla dopredu kedy chcem asi bábo, lebo sa môže stať že po skončení s HAK nemusím hneď zostať tehotná, ale môže to trvať aj 3 roky. Tak sme sa s manželom dohodli, že nech už sa stane čokoľvek, mám ju vysadiť a kedy bábätko príde, vtedy príde. A ono aj prišlo presne o 3 mesiace.
Keď som nedostala menštruáciu nevadilo mi to, pripisovala som to hormonálnym zmenám po vysadení HAK a keď mi bývalo cez Vianoce strašne zle, myslela som si že ma bolí žlčník, ani mi len nenapadlo že môžem byť tehotná, pokiaľ som si len tak zo srandy neurobila test.

Keď som tie dve čiarky zbadala, zdalo sa mi to ako sen, myslela som si že sa zobudím a všetko bude ako predtým. Nemyslím že som bola nešťastná, ale ani šťastná, bolo to všetko také zmiešané dokopy, nevedela som čo bude, ale myslela som na to čo nebude, ako sa všetko zmení. Asi pol hodinu som sedela sama doma za stolom, nad tým testom a rozmýšľala som. No keď som sa spamätala, bola som neskutočne šťastná. tešila som sa na to že budem mamou, tešila som sa na reakcie okolia, manžela rodiny na to ako im to poviem. a od tej chvíľky som už ani raz nezaváhala a nezamýšľala sa nad tým, prečo to bábätko prišlo práve teraz. Prišlo preto, lebo vedelo že ho budem veľmi ľúbiť. Tomáško bude mať dva roky a je to to najkrajšie čo mi život dal a tehotenstvo bolo veľmi krásne obdobie na ktoré budem vždy rada spomínať.

katarinatibi
28. máj 2014

ja som uz myslela ze to zas nevyslo ale len som si priskoro robila test, tak muz kupil este jeden tak ze no spravim mu radost ... takze som cakala ze tam nic nebude ziadna priprava a zrazu vysli dve ciarky kukla som na neho a kricim -som tehotnaa- a som od radosti normalne poskakovala a cele tehu som sa neskutocne tesila a na nic ine som uz ani nemyslela... 😀

mata90
28. máj 2014

fuuuha ja ked som si robila test a vysli mi dve čiarky skoro som odpadla, mala som 18 rokov, maturita predomnou, ked som ho videla hovorila som si že to určite nieje pravda, ale bola 🙂 strašne som sa bála čo bude, čo nato povie mama, no a s priatelom sme sa zobrali, šťastlivo som zmaturovala, a už som sa chystala do pôrodnice, bolo to náročné, ale zvládla som to, a nášho synčeka by som nevymenila nikdy za nič, aj ked som bola mladá o nič som neprišla. A druhý synček bol plánovaný a hneď po mesiaci som si našla dve čiarky, velmi sme sa s manželom tešili že to vyšlo tak rýchlo. A teraz máme dvoch huncútov ktorí nám robia radosť a sú naozaj Božím darom 🙂 😉 🙂

denisalv
29. máj 2014

My sme sa snazili o babätko 8 mesiacov a v ten tyzden, ako som si robila test, prisli konecne po dvoch tyzdnoch manzelove vysledky spermiogramu a neboli prave najlepsie. Tak som plakala, ze nam to bude este dlho trvat, kym sa dockame babätka a o 4 dni na to som isla robit test. Ani som tomu neverila, ze bude pozitivny, menstruacia meskala iba druhy den, ale ked som tam zbadala druhu ciarku, najprv som myslela, ze sa mi to iba zda, ale ciarocka silnela.. Tak som bola velmi stastna, plakala som, smiala sa zaroven, bola som plna energie, chodila som po byte hore dole a kazdu chvilu som sa chodila pozerat na test, ze ci tam ta ciarka naozaj je.. Keby ma bol niekto videl, tak si mysli, ze som sialena, ale bolo to krasne 🙂

michala.s
29. máj 2014

Ja ked som si nasla na teste dve ciarky, tak som mala pocit, ze to snad nie je pravda, ved sme este nechceli, ani sme sa nesnazili a este treba predsa zakaznikov povybavovat. Asi po troch tyzdnoch sme sa zacali s manzelom tesit a jedine co sme si priali v tych dnoch bolo aby nasa cippolka bola zdravucka. No nebolo nam to dopriate a tak sa teraz pomalicky snazime zamiesit na druheho stuplicka a opat sa budeme len modlit aby bol stuplicek zdravucky

anonymmb
29. máj 2014

Nedeľa ráno, deň pred predpokladaným príchodom MS. Zobudím sa a idem na WC no a hoc som sa zaprisahala, že tento mesiac testujem až keď mrcha bude meškať, tak som to musela porušiť. Mala som nutkanie urobiť to a nedalo sa to nijak ovládať 🙂 namočila som papierik a čakala a čakala a čakala ...a keď som uvidela toho jemnučkého dúšika, tak som neverila! 🙂 lebo test, ktorý som použila bol cca mesiac po dátume spotreby. Našťastie som mala doma ešte ďalšie a tie už boli dobré 🙂 ...urobila som si druhý a tam nič :( takže sklamanie veľké a radšej som išla naspäť do postele nech sa aspoň dospím poriadne. No keď´ som sa zobudila zas mi to nedalo 🙂 ten deň som urobila 5 testov!!! :D :D len jeden bol negatívny 🙂 ...to som písala o nedeli. V pondelok to silnelo a v utorok som si to potvrdila digitálnym tehotenským testom 🙂 keď som to ale videla, nevedela som ako sa mám chovať 🙂 nakoľko naša snaha trvala 2 mesiace a to som sama nečakala 🙂 začali sa mi klepať ruky a nohy a oblievalo ma horko. Až chvíľku na to mi došlo, že budem maminka 🙂 síce sme len na začiatku, ale verím, že dojdeme do úspešného konca a budeme mať doma malinké zlatíčko, ktoré nám bude robiť len a len radosť 🙂

nini1010
29. máj 2014

My sme sa snazili,napriek tomu na mna prichadzali striedave navaly radosti a strachu ze preboha co si ja pocnem s dietatom 🙂 moj manzel detto 🙂 celkom som tieto pocity nechapala nakolko sme babo chceli a aktivne sa snazili.mozno ma to soklo lebo to vyslo hned na prvy sup 🙂

dada676
29. máj 2014

druhe babo sme chceli.dva mesiace sa nam nedarilo tak som to vzdala.na treti mesiac ked mi meskala mrcha som si spravila test,ale to ma ani nenapadlo ze by som mohla byt tehu,to ma iba tak napadlo ze jeden den mi meska,tak si spravim iba tak test.a ked som zbadala jasne dve ciarky tak som sa zacala triast,plakat.ten moment ked to zistis je taky zvlastny 🙂casom sa vsetko utriaslo.tehotenstvo je najkrajsie obdobie zeny a uzivaj si kazdu chvilu tehu

nadula01
29. máj 2014

Úplne že prvý pocit?šťastná ako blcha,myslela som,ze vyskočímz kožucha

ajjka87
29. máj 2014

och pamätam a teraz sa za to aj hanbím. Ešte sme sa len začali pokušať cyklus mi stale skakal všelijak, neverila som, že by na prvu šupu sa podarilo. Veľmi sme chceli, kedže kopu našich známych má problémy. prvý dojem bol veľký šok, slzy, strach, že skoro čo dalej. to bolo do chvíle kým som neuvidela špuntika na monitore od vtedy ho lubime a obaja veľmi tešíme 😀 . ale za ten prvotný pocit sa hanbím, že som toho bola schopna ...

nezabudka8
30. máj 2014

Ahojte.dnes som zistila ze som tohotna.po 5 rokoch snazenia 1neuspesnom ivf a o dva mesiace som mala ist na druhe.a dnes dve ciarky. 39tc.moc sa bojim aby som to nepotratila.mam hrozne bolesti v krizoch,zospodu a picha ma vo vajecnikoch.co to je? Kedy mam íst na gyndu? Co mam robit.ide vikend tak budem len lezat.

kikush1811
30. máj 2014

Baby, takže u nás sa to prevalilo 31.3... Ms mi meškala týždeň, bola som aj chorá, tak som to pripisovala tomu, ale zároveň vo mne červík pochybnosti bol 🙂 Ale povedala som si, že kým nedopíšem bakalárku, tak si test neurobím, lebo potom sa nebudem vedieť sústrediť na nič iné 😀 .. A tak aj bolo, 31.3. som ráno vstala, ešte ochrápaná, že nech si to náhodou nerozmyslím s triezvym rozumom som ten testík ocikala. A NIČ... Bielota... A ja v momente záchvat plaču, revu, bedákania a nariekania... to všetko sediac na WC ešte stále 😀 ... tak som sa vyrevala trošku a kukla som ešte raz... a tá mrška druhá palička tam bola!!! 😀 A poďme ho ďalší kolotoč rumázgania, plakania ale tento krát od šťastia....čiarka bola síce trošku slabšia ale potom o dva dni som si robila ďalší a už bola riadna...Teraz som v 4. mesiaci a neviem sa dočkať kedy môj poklad vystískam 🙂
Iste, je to radosť, ale v človeku to vzbudzuje obrovský rešpekt ..

ivanakal
30. máj 2014

Ja som si urobila test v praci na WCku.. a absolutne som necakala dve ciarky, sice mi Ms meskala. Tak som sa rozklepala, rozplakala od stastia, hned som volala muzovi nech leti za mnou (kedze on robi v tej istej firme ako ja) a ked zbadal test, aj on sa rozplakal 🙂) bolo to krasne. A pri druhom tehu, mm strasne chcel druhe babo, ja som si nebola ista, ci ho uz chcem, a ked som si urobila test, strasne som sa tesila ked som zbadala 2 ciarky 🙂) a ked som ho ukazala muzovi, tak ten mi povedal toto: "Skoda, skoro to vyslo, tak druha ciarka je ale slabsia" no skoro ma porazilo, pokazil to caro :DD tak som si urobila druhy asi za tyzden a uz veril :DD

lucka011
30. máj 2014

Ono sa to väčšinou tiahne od tých dvoch čiarok celým tehotenstvom v zmiešaných pocitoch, obavách, radosti aj starosti a veľkom pocite zodpovednosti. Najprv som bola šťastná, potom som chvíľu pochybovala, potom to človek vstrebe, ma milión otázok v sebe... Počas tehotenstva to isté pred každou kontrolou, po každom odbere krvi.. A pred pôrodom detto.
A po pôrode je zrazu všetko fuč a máš ten najkrajší pocit v živote a si tá najšťastnejšia mamina na svete... 🙂 🙂 😉

lieska
30. máj 2014

@salalienka - ja som odjakziva chcela deti (min. tri) a mojou nocnou morou bolo, ze by som ich raz nemala! Ked som si ale spravila test (uplne romanticky na zachode v bare, kde sme si isli s manzelom sadnut) a vysla mi jedna ciarka silna a jedna len taky naznak...tak som - ja truba - cela vytesena vyletela stastna von, ze "Ufff, plany poplach, nic sa nedeje, nie som tehotna!" V euforii (ktoru doteraz nechapem) sm esi este frtana objednali, ja som si zapalila a v podstate vytesena spokojna, ze " to este neprislo"! Nechapala som sa samu seba uz vtedy, ale myslim, ze to boli tie zvlastne obavy z toho noveho, nepoznaneho... Ked som si o tyzden spravila dalsi test a tam uz boli naozaj dve palicky ako hrom, tak som tomu nemohla uverit...oblieval ma chvilu pocit neuveritelneho stastia, chvilu mensia panika co teraz, chvilu neschopnost uverit tomu...no cisty hormonalny koktail!!! Ale poviem ti, tych 9 mesiacov nie je len na to, aby sa dietatko vyvinulo, ale aj preto aby sa mamina nachystala, fyzicky aj psychicky! Urcite je kopec zien, ktore take pocity ako som mala ja nemaju, ale aj kopec takych, ktore mozno citia az vycitky, ze ich hned nezaplavi vlna euforie. Je nas vela, ktore sa necitime pripravene, ale tak to ma byt a na konci, ked si to babo uz drzime v naruci sme uz pripravene takmer vsetky! Ja momentalne cakam svoje vytuzene tretie babo a s takym kludom a radostou, s akou som prijala tie dve ciarky po treti krat sa mi to pri prvych dvoch nestalo! Takze neboj, smelo do toho, aj tie obavy patria k tomu! ;)

lucy2525
2. jún 2014

ja som sa to dozvedela len dnes ráno (ale tušila som to keďže MS mešká už 3 týždne). no aj mňa oblial studený pot, ruky sa mi trasnú, no hotová som z toho. dúfam že postupne sa začnem tešiť.

kittykiller
2. jún 2014

keď som sa to dozvedela ja vybehla som z testom z wecka a so slzami v očiach som iba pozrela na mamku a kývla hlavou a mamka hneď pochopila, že som tehotná. Staašne dlho som plakala, chviľku od šťastia a chvíľku od strachu či zvládnem byť matkou....teraz sa veľmi teším na bábo ale niekedy na mna prídu take tie pochybnosti o tom ci budem dobra mamina ale to je asi normalne pretoze je to nieco nove :P

modrofuzik11
2. jún 2014

na materstvo by mala byt zena pripravena. nie pochybovat. mame tri deti a pri vsetkych troch som bola zo zistenia, ze som tehotna, nesmierne stastna 🙂

karolina244
2. jún 2014

ja to budem vediet na 100% az zajtra ale tehotensky test na moje pocudovanie ukazal pozitivny vysledok. a kedze mi je zle zvraciam a som stale unavena som si istá... Snazili sme sa s chlapom 1,5 roka a mesiac po svadbe - je to tu ... stastný je aj chlap milo ma prekvapil ked som mu to povedala az slzicka mu vybehla 🙂

salalienka
autor
30. jún 2014

podelte sa ešte ostatne žienky o vaše pocity 🙂

lenka150190
11. júl 2014

My sme s manželom zobratí dva roky, staviame domček a na Vianoce plánujeme sťahovanie... povedali sme si v júni, že ideme pracovať na bábetku a o pár dní som už zistila, že mi meškajú a pobolievalo ma pod bruškom, urobila som si test, ten vyšiel pozitívne, potom další a ráno dva dalšie, nemohli sme uveriť ako rýchlo to prišlo... sme šťastný, o 10 dní budem vedieť či je všetko v poriadku, po 8 rokoch lásky sme splodili dieťatko,, je to ako rozprávka 😀DDDD

lenka150190
11. júl 2014

@mimi8814 Ahoj aj ja som práve na začiatku a tiež som mala zmiešané pocity, štastie zo strachom, zodpovednosť, čo ma čaká... ale je to dar od Boha... som zvedavá čo bude ďalej 🙂 🙂 🙂

danka1611
11. júl 2014

Ahoj ja keď som zistila, že som tehotná, tak som bola šťastná a aj môj muž, kedže sme to plánovali, že bude bábo hneď po svadbe a aj sa nám to na prvý pokus podarilo. Síce som potom neskôr mala obavy ako skončím VŠ kedže som bola v poslednom ročníku, a termín pôrodu som mala mať začiatkom mája 🙂 ale všetko pekne išlo, aj narodenie drobca a aj štátnice, takže som najšťastnejšia mama pod slnkom a nášho drobca by som za nič na svete nevymenila..🙂

mimi8814
11. júl 2014

@lenka150190 tak gratulujem🙂 a zelam bezproblemove tehotenstvo. Ja uz pomaly koncim, tak keby si nieco potrebovala sa opytat, kludne🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre