Tehuľky - fajčiarky

helka193
1. okt 2012

Ahojte chcem sa spýtať či ste tu aj vy fajčiarky ktoré ste tehotné? Chcem upozorniť vopred na ostatné užívateľky aby sa tu neuskutočňovali hádky a spory, odsudzovania a pod. Ak fajčiarkou neisi a chceš odsudzovať tak prosím nekomentuj. Diskusia je len pre tehulky a ich nikotínovú závislosť.

iwusca
1. okt 2012

@helka193 ahoj 🙂 ja ked som bola tehotna a este som o tom nevedela tak som fajcila, ale ako som zistla ze som tehu tak som prestala...ale asi v 5.mesiaci som mala nenormalnu chut si zapalit tak som si vypytala cigu od kamarata, ale hned ako som si ju zapalila tak som bezala na zachod, co mi prislo zle 😀 😝 takze mne v tehu cigarety ani nechutili...ale moja svagrina fajcila aj pocas tehu tak 2-3 za den a ma zdravu dcerku 😉
kolko cigariet denne fajcis? ja som fajcila malo tak 2-3 denne takze mne nerobilo problem s tym prestat a mozno budes ako ja ze ti to proste prestane chutit 😉

wiki20
1. okt 2012

@helka193 síce nerada priznávam ale dám si aj ja ... síce nie v takom množstve ako predtým. NIekedy celý den nefajčím niekedy si tu cigaretku na den dám ale potom mám výčitky koli malému. Ale už musím nájst tu volu a uplne prestat 🙂

helka193
autor
1. okt 2012

@iwusca Ahoj no aj ja by som bola rada keby mi to prestalo chutiť 😒 nerada to priznávam ale pri oboch som fajčila, pri prvom synovi som prestala v 7mesiaci pretože moj gyn.mal zrejme pokazený ultz a povedal mi že mimi nepribralo za mesiac nič a niečo je zo stehennou nožičkou, tak som prestala zo dňa na deň, poslal ma do ružinova na ultz a že nech si pre istotu zbalím veci ja vyplakana a všetko možne, tak som došla v pondelok na ultz všetko bolo v pohode váha 2500g stehenná nožička v poriadku, u mojho gyn.bola váha 1850g. ale nezapalila som si , kojila som asi mesiac a pol potom som mliečko stratila a po mesiaci po kojeni som si znova zapalila. Pri Viki som fajčila cele tehu ešte pred pôrodom som od stresu pred nemocnicou vyfajčila dve cigarety, pri druhom tehu mi nepomahali ani naplaste ani žuvačky 😖 ale na jednom fore som si čítala baby čo su tehu a fajčia tak ma skoro prekotilo že 20-30-40 denne a rodili s váhou 3500-4000g, a ešte k tomu dodane ak má byť dieťa chore tak chore bude ak má byť zdravé tak bude, čo majú robiť mamičky ktoré nefajčia, nepijú, nedrogujú a majú chudatka choré detičky?? 😢 je to všetko o génoch si myslím.

helka193
autor
1. okt 2012

@iwusca nerada tiež priznávam ale vyfajčím tak ako pred tehu 10 denne.

wiki20
1. okt 2012

@helka193 aj ja si myslím že je to o génoch ale zase nikotín sposobuje nízku porodnu hmotnost a predčasný porod a ja sa zase bojím toho. A je tiež divné ked beháš po vonku s bruškom a fajčíš. Preto som sa to snažila aj obmedzit ale niekedy sa to proste fakt nedá. Chcem strašne, neskutočne koli malému ale priatel je v česku 3 týždne 1 týžden tu, Ja ete do školy chodím , stresy proste skušam prestat každý jeden den

iwusca
1. okt 2012

@helka193 ono fajcenie urcite skodi, myslim ze to je dostatocne vedecky podlozeny fakt, ved aj na krabickach su kadeake upozornenia...niekomu sa narodi zdrave dieta aj ked fajci, pije a neviem co este, niekto moze zit neviem ako zdravo a dietatko ma chore 😔 ja osobne by som sa bala v tehu fajcit, a ked sa ti pri prvom synovi podarilo vydrzat tak by som to urcite skusila, alebo to aspon skus obmedzit.. ja som napriklad fajcila ked som sa nudila alebo ked sme boli s partiou niekde si sadnut na pivko tak pri tom mi ta cigaretka chutila 🙂 inak som nemala potrebu fajcit, takze ak chces skusit prestat tak vypozoruj situacie kedy mas najvacsiu chut si zapalit a skus nieco zmenit 🙂 🙂 mozno ta to potom ani nenapadne si zapalit 🙂 asi to nepojde zo dna den, ale za skusku to podla mna stoji 😉 alebo neviem ci nie su aj nejake homeopatika na toto, to by si sa musela spytat niekoho..

helka193
autor
1. okt 2012

@wiki20 ja vonku nefajčím len doma 🙂 tak poznám aj prípady predčasných pôrodov a nizke porodne hmotnosti a kočky ani len nevedeli čo je cigareta celý život ☹

helka193
autor
1. okt 2012

@iwusca ja už som skúsila asi všetko čo predávaju v lekárni 😖 ja som proste nezodpovedný slaboch.

gubcikova
1. okt 2012

fajčila som pri oboch deťoch.dcérka sa narodila v 40tt s váhou 2800g,syn ten sa narodil v 38tt 2450g.takže určite to má nejaký ten podiel ná váhe bábätka.dcérka má 3 roky a zatiaľ mala len 3atb aj to kvôli helicobakterovi,pleseň v črevách.syn zatiaľ je terz 2x chorý.1krát mal kašeľ ako 2mes.a teraz sa nakazil od sestry. mám 4 kamarátky ktoré fajčili a majú zdravé deti.ale varujem,každá mamička je iná,každé tehotenstvo je iné.neznamená to že si poviem,že aj hentie fajčili a ich deti sú zdravé tak aj to moje musí byť.ale ja som vždy vravela čo sa má stať sa stane.

iwusca
1. okt 2012

@helka193 predcasny porod sposobuje velmi vela faktorov, fajcenie je jednym z nich, ale nemusi to tak byt u kazdej zeny...ty si este doma na MD? ja som si popri materskej nasla zabavku, kozmetiku a licenie a pri tom ma fajcit ani nenapadlo, lebo aj pre tie zeny by to asi bolo neprijemne keby som ich machlila a smrdeli by mi prsty od cigariet 😝
nebavia ta nejake rucne prace alebo nieco cim by si sa zamestnala, aj ked viem ze pri 2 detoch toho mas asi viac ako dost 😀

evelin325
1. okt 2012

@iwusca
@helka193 poznám také homeopatiká, čo pomôžu, aby si nemala takú potrebu fajčiť

lenu_lienka
1. okt 2012

ahojte kočky, ja som bola pred tehu veľmi silná fajčiarka, deň bez cigarety som si nevedela ani len predstaviť!!! v čase keď sme sa pokúšali o bábätko som ešte fajčila (veď som si nemohla byť istá, že sa to podarilo)... no asi tak 4 dni pred očakávanou mrchou ma pri prvej rannej cigareta strašne naplo, vôbec mi nechutila.. po hodine to isté... tak už som vedela, že som určite tehu 🙂 že to jednoducho vyšlo 🙂 od vtedy som si nezapálila, bolo mi z dymu zle.. no posledné dva týždne zažívam opak... strašne ma cigarety lákajú, no nezapálila som si a ani si nezapálim!! viem, že keď porodím a dokojím pravdepodobne s tým začnem zas.. ale teraz nechcem.
Držím vám palce tehulky, ktoré s týmto neduhom bojujete!!! viem, aké je ťažké povedať si A DOSŤ!!! ale DÁ SA TO!!

iwusca
1. okt 2012

@helka193 to ze chces prestat fajcit ti ziadne lieky a naplaste nepmozu, to sa ty musis rozhodnut ze chces prestat....ja mam jednu znamu co fajcila aj 2 krab denne a zo dna na den prestala bez nejakych naplasti alebo zuvaciek 🙂 proste sa s muzom dohodli ze od zajtra prestavaju fajcit a bolo, zatial im to funguje 😉

elzu
1. okt 2012

Účinek cigarety na dítě působí především tak, že mu svými splodinami zacpává cévy v placentě a pupečníku...je to jako by vás někdo chytil kolem krku a škrtil vás a s každou další cigaretou upevnil stisk...
Pokud chcete přestat kouřit, tak je fajn, když zajdete za odborníkem, poradí vám spoustu zajímavých tipů, podpoří vás a pomůže změnit režim, změnit návyky, obejít ty situace, které ve vás evokují chuť si zapálit...a je fajn, když na to člověk není sám... 🙂
Všem, které se rozhodnete přestat, mooooc držím pěsti! Každý den bez cigyrety je pro mimčo výhodou, nejen v průběhu těhu ale i do celého života 🙂 držte se!

helka193
autor
1. okt 2012

@gubcikova Matúško mal 40tt 2850g 49cm, 39tt Vikinka 3000g 49 cm, pri matúškovi som prestala v 7 mesiaci a vidíš mal menšiu p.hmotnosť ako mala dcerka. Matúško je chorý raz za rok a to angína, malinká má 15 mesiacov a chorá ešte nebola okrem toho že mala dva krát soplíky to je všetko. Ako som už hore písala čo má byť tak aj bude a nezáleží na tom či je žena fajčiarka.

cikyta
1. okt 2012

@helka193 Ja som fajčila 15 rokov denno denne a pár mesiacov pred splodením dcerky sa mi stalo niečo, čo ma uplne "odrovnalo" ... zistili mi vážne genetické mutácie v krvy (ktore zistili pár mesiacov predomnou 17 r.slečne,ktorá na to umrela a poznala som ju) a dcerku sme nemali šancu splodiť klasickým spôsobom....čiže kopec injekcií atd...Len pre tieto skutočnosti som prestala fajčiť....Nie zo dna na den. Postupne do týždna....Dr.mi hrozili strašnými diagnozami, môj muž ma prosil, ja som sa bála a tak sa mi to podarilo 😅
(Viem na milion %, že by ma asi nedonutilo prestať fajčiť vtedy, keby som normálne otehotnela. Proste ani to malinké by ma asi nedonutilo...myslím ☹ ...neviem) No NAKOPOLO ma práve toto....Strach,Strach,Strach (A to som sa snažila už tisíce raz prestať predtým)

A vidím, že ked sa ti to podarilo pri synčekovi, tiež zauradoval strach o to maličké....

helka193
autor
1. okt 2012

@iwusca presne ako hovoríš je to na človeku a na vôli či to dokáže a či je rozhodnutý naozaj prestať....absťák trvá len necelé dva týždne takže sa to dá.

helka193
autor
1. okt 2012

@cikyta presne si ma vystihla teraz ja si stále myslím že nemám dovod prestat ale ako keby sa niečo stalo tak ako pri synovi tak ako v tvojom pripade tiež som nemala problem prestať. Uplne si ma touto spravou vystihla.

elzu
1. okt 2012

@helka193 Máš pravdu, že co se má stát se stane, ale každá statistika má případy, které se vymaňují, díky Bohu, že je vše vpořádku...moje babička taky kouří celý život a nemá rakovinu plic, přesto však je prokázáno, že kouření rakovinu plic vyvolává, nehledě na rakovinu hrtanu, ledvin, dělohy, chronickou bronchopneumonální nemoc...a spousty nemocí, u kterých ještě neznáme příčinu...

zuzickaaak
1. okt 2012

Ja mám kamarátku, ktorá fajčila počas tehotenstva každý deň jednu dve cigarety a narodil sa jej 4kg zdravý chlapec presne na dátum,kedy mal.Takže je to asi dosť individuálne. Ja sama som bola fajčiarka, vyfajčila som 10cig denne cca, keď som sa dozvedela, že som tehotná ,tak som prestala.
Momentálne nefajčím,ale skoro každý druhý deň sa mi snívajú sny, z ktorých sa zobudím s blaženým pocitom..sníva sa mi, že som si dala cigu :D

kacicka01
1. okt 2012

@helka193
ahoj, tak ja som fajcila tiez cca 13 rokov, bolo obdobie, kedy aj dve krabicky denne, ale za normalnych okolnosti tak jednu krabicku (20ks), takze som sa radila medzi tuhych fajciarov.. vzdy mi to chutilo, vzdy ma to bavilo a vzdy som pri tom relaxovala, lenze akonahle mi vysiel pozitivne domaci tehotensky test, tak som krabicku s cigaretami odlozila do suflika a bez abstinencnych priznakov 😀 normalne fungujem dalej.. v obdobi kedy som prestala som mohla byt tak v 4. tyzdni tehotenstva (kedy vlastne este ani necitis a nevies, ze si tehotna) a teda som nemala okrem pozitivneho testu nejaku hmotnu motivaciu, ale vidis, prestala som a preto sa cudujem babam, ktore to pre svoje miminko nedokazu urobit.. Nejdem nikomu nadavat a ani odsudzovat, ale prispievam do tejto temy v domneni, ze si niektora z vas maminiek fajciariek precita moj prispevok a zamysli sa nad tym, ved vsetko co zkonzumujeme my dostanu rovnym dielom i nase miminka - s kazdou jednou vyfajcenou cigaretou sa delis s tym miniaturnym stvorenim, ktore rastie v tvojom brusku.. Mne na to aby som prestala stacil len tento fakt, nehovorim, ze to bolo lahke, ale ani tazke to rozhodne nebolo!! Lepsi dovod na skoncovanie s nikotinom hadam ani neexistuje, ako chranit zdravi vyvoj svojho dietatka... o nasledkoch nehovorim, hadam ste sa o to aspon trosku zaujimali ako buduce mamicky.. hm? Pre mna je to naozaj nepochopitelne baby, ved sa zamyslite, tu nejde iba o vas 😖

@elzu ja som ani ziadneho odbornika nepotrebovala 🙂 jedine co treba spravit, je nezapalit si cigaretu, na tom nevidim nic zlozite a hodne odornej pomoci a nehovorim to ako abstinent pozorovatel, ale ako byvala dlhorocna fajciarka.. 😉

helka193
autor
1. okt 2012

Ja som trošku naopak : pri oboch som fajčila chvala bohu sú zdravučke, teraz fajčím tiež a môj vnútorný pocit mi hovorí že čo ak teraz prestanem fajčiť čo som nedokázala pri oboch a nedajbože a až teraz bude mať moje tretie mimi problémy 😖 je to invidualne, ale predsa som stále a aj budem zástancom toho, ak má byť zdravé tak zdravé bude bez ohľadu na to ako sa budúca mamička stravuje a aký životný štýl žije. Ked je predurčené že dieťa bude choré tak nepomôže ani tá najzdravšia strava a vyhýbanie sa všetkému čo by pre nás tehulky malo byť v tehotenstve tabu.

cikyta
1. okt 2012

@kacicka01 Tak ja mám abstinenčné príznaky doteraz 😀 (a už je tomu pomaly 5 rokov) Ale túžba byť tu na tomto svete pre dcerku čo najdlhšie ma ženie vpred a statočne odolávam 🙂

lienkan
1. okt 2012

... nevedela som ,ze som uz tehotna a fajcila som ... ako som sa to dozvedela - bol to prelom a skoncila som - pribrala som (jasne ze ako tehula) a ostala som v nadvahe uz ako netehula . Po narodeni malej som vyfajcila este krabicku(kedze som nekojila) a nastal vo mne ten najvacsi zlom vôbec ...
Nefajcim a uz ani nebudem ... vedlajsie veci okolo toho riesim sama so sebou ...

kristina39
1. okt 2012

ja som pred prvym tehu fajcila aj skatulku denne...aj ked sme sa snazili tak som fajcila...ked som sa dozvedela ze som tehu tak som to obmedzila na 3-4 denne..ked som bola v 1 mesiaci tak sa mi stalo ze bolo 15 hodin a ja som si este nezapalila tak som si povedala ze skusim vydrzat a nefajcit...a od tej doby fejacim...mozno by som aj po dorode zacala ale nestihla som lebo som znova tehu 🙂 a uz ani nezacnem aj ked mam hroznu chut tak mi je to luto znova zacinat ked som tak dlho vydrzala...

nikolet_89
1. okt 2012

@helka193 ahoj ja som fajcila cele tehu...max 5 denne, kupovala som si R1 alebo karelie ultima...a malinka je zdravucka a nic sa nestalo...nehovorim, ze som na seba hrda, alebo ze si myslim, ze sa to ma, ale je vela nazorov, dokonca aj niektory odbornici tvrdia, ze ak chces mat "ciste" telo tak sa nema fajcit aspon 1 rok, takze svojim sposobom to nieje dobre, prestat podla tohto tvrdenia, a este mam aj znamu, ktora ked otehotnela tak bojovala z cigaretami a odopierala si, ze dostala sok a skoro potratila...takze nooo...

helka193
autor
1. okt 2012

@nikolet_89 o tom som počula aj ja a dokonca od troch lekárov : ak je žena tuhá fajčiarka a prestane zo dňa na deň a nezvláda to tak dieťa v bruško môže dostať nikotínový šok, kde môže následne dojsť k potratu. Nehovorím iež že som na seba hrdá, a dobre viem že to nie je spravne, ale aj takéto veci sa vo svete dejú.

nikolet_89
1. okt 2012

@helka193 ano presne tak...ty sama musis vediet "citit" ci ublizujes malickemu, alebo nie...ja som fajcila este 2 hodiny pred porodom...co ti poviem

helka193
autor
1. okt 2012

@nikolet_89 pozri keby sme sa mali tehulky držať toho čo v tehu môžme a čo nie ( skoro nič nie je dovolené ) tak ja určite by som skončila v nemocnici na infúzkach 😀 pre nedostatok nezdravého môjho jedla 😀 ja som od stresu pred vchodom na urgent pred Ružinovom vyfajčila spolu s automatovou kávou 2 cigarety 😖 nemôžem povedať že miminku ubližujem, ja neviem čo mu v skutočnosti ubližuje jedno viem na 100% čo miminku v brušku ubližuje a to je stres a nič ine.

misinn
1. okt 2012

baby nehnevajte sa ale ked si precitam nieco taketo : čo má byť tak aj bude a nezáleží na tom či je žena fajčiarka, tak ma normalne striasa..
to ze fajcite je vasa vec, ale toho dietatka co je vo VASOM brusku sa nikto nepytal ci chce alebo nechce byt fajciar, tak preco s tym nedokazete seknut? ja som bola tiez fajciarka ale hned ako som zistila ze som tehu som prestala. je to od vas velmi nepekne ze toto robite svojim vlastnym DETOM!!! je to obrovska neucta voci nim a dokaze to robit len taka zena co si nevazi co ma. a mozete si byt iste ze ja viem co je to stratit to najcennejsie vo svojom zivote. prosim skuste sa nad tymto zamysliet a zoberte si moje slova k srdcu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre