Termín pôrodu podľa screeningu

maciatko123
24. nov 2020

Ahojte kočky stalo sa niektorej z vás, že celú dobu bábätko sedelo s termínom MS a až v 13 týždni podľa ultrazvuku zostávalo? Mne napríklad podľa predchádzajúcich vyšetrení plod presne sedel s termínom menzes rozdiel 1-2 dní max a zrazu dnes na screeningu mi vyšlo ze som 12+4 miesto 13+3 (podľa Ms) a to je už 6 dní chcem aj vedieť ci je možné, že ten rozdiel dobehne v ďalších týždňoch a ovulácia bola na 16 deň od sledované... Ďakujem za všetky odpovede

jdvorka
25. nov 2020

@maciatko123 neboj sa, mne na poradni v 16tt povedala doktorka, že som týždeň dopredu a na ďalšom sone mi zase vyšlo, že už len 3 dni. Závisí veľa od toho ako je drobec otočený a či sa dá dobre zmerať. Aspoň tak to povedala doktorka mne, aby som sa nestresovala, predsa je drobec v pohybe, srdiečko bije, takže to je hlavné ❤️

luulinkaa
25. nov 2020

Veľkosť podľa ultrazvuku je iba orientačná, nemusíš sa báť. Ja som v 34.tyzdni a tiež mi to vychádza ako na hojdacke, raz povie ze je o pár dní väčšie a raz zas že je menšie. Rozdiel 6 dní je úplne v pohode, nestresuj sa.

dominika_sk
25. nov 2020

Rozdiel 1-2 tyždne je uplne normalny

alikal
25. nov 2020

ten rozdiel je v pohodke, mne doktor ukazoval ze ak je babo inak otocene akurat a on tu meraciu palicku potiahne o milimeter menej uz mu to suplo minus 6 dni v tom vypocte, inak aj mne presne na tom morfo sone v prvom tehu dali o dva tyzdne neskorsi termin ze je mensia, strasili ma a neviem co, este aj cely posledny mesiac mi hovorili aka je mala, meralo im to stale ze iba nad dve kila, doktor ze budeme stastni ak to potiahne k trom, a vysla 3,8kg 😅

maciatko123
autor
25. nov 2020

@luulinkaa ďakujem 🙂

maciatko123
autor
25. nov 2020

@alikal ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre