Tretie tehotenstvo a divný pocit

kikica
30. jan 2016

Ahojte kocky, potrebujem dáke rady, povzbudenia... Mám uz dvoch synov, a trochu neočakávane čakáme tretie babo 😕 risovala sa mi výhodná práca od aprila... A prišla som medzi sviatkami nato ze čakáme babo, prvá reakcia... Plač... Nevhodne načasovanie... Bral to tak aj manžel ze to takto teraz prišlo... Pri oboch deťoch som vedela ze sa to stalo aj ked spätne ze aha to bolo vtedy... Teraz vobec som nemala ten pocit proste... Rozhodovanie ci si to nechať alebo nie trvalo tri týždne... Nakoniec sme sa s manželom zhodli ze si to necháme vychovane budeme ho ľúbiť... No ja mám vážne divne pocity aj naďalej ,pichá ma v podbrušku, v krížoch, mám pocit akoby vo mne nieje niečo v poriadku neviem bola som u dr. V utorok to mi vyrátal podľa Sona ze som 7+4tt plod narástol od poslednej návštevy takze povedal ze to vyzerá ok ale srdiečko nebolo vidieť bit, na moju otázku ci je to ok povedal plod rastie a to je hlavne mali ste to tam nejaké zahmlene tak mozno tým ze sme to nevideli, vyšlo mi z krvy ze mám vyššie hodnoty štítnej žľazy, idem tak v pondelok a uvidime co bude... Hlavne chcem vedieť ci bije srdiečko.... Od poslednej mm je to síce 10tyzdnov ale asi túžim ze sme to spravili o 2 týždne neskor... Takze od oplodnenia sedí... Ale tie vnútorne pocity... Sú divne neviem to moc opísať... Zvláštne.. Dlho som si myslela ze to preto lebo zistenie bolo šokujúce ale vieme to uz 5 týždňov a stále nemam pocit ze budem mamou tretí krát... A ktomu všetkému práca, dvaja chalani.... Bože veľmi by som chcela dcérku verím ze sa to teraz konečne podarí...lebo mat troch chlapov plus manžel... 😒 😒 cítili ste sa podobne... Neisto... Mali ste obavy??? Takéto veci som pri predchádzajúcich tehotenstvách neprežívali.... Dakujem za každú povzbudivé vetu, ci radu...

misulienka84
30. jan 2016

Nam sa stalo

misulienka84
30. jan 2016

No este raz😂nam sa stalo to iste,neplanovane 3 tehotenstvo,ja pomaly uz v robote,stastna ako blcha,ale osud to zariadil inak,tiez sme boli v soku,ja som preplakala 3 dni a na babo som sa netesila tak,ako na prve a druhe 😊☺bol to jednoducho sook! Takze netreba mat ziadne vycitky svedomia! Tehotenstvo mi uslo tak rychlo,ze ani neviem ako a teraz mame 5 mesacneho chlapceka😀

stepanka274
30. jan 2016

Aj ja patrim k mamam krorych teetie tehotenstvo prekvapilo a ani ma nenapadlo kupit si test, mesiac som chodila po lekaroch ze preco nie je mrcha a ups lekarka ze vy ste tehotna, prvy nemal este ani dva roky, druhy mal pol roka a zase tehu, tiez sme dufali ze bude dievcatko, ale mala som kamosku co takto prerevala tehu a babo bolo pitom nervne tak som si pivedala ze je to pozehnanie a zacala sa tesit, tehu bolo v poho, porod ako z ucebnice a take dobre babo, ze az , narodil sa zase chlapec, vyrastol z neho jeden uzasny nadany, talentovany chlapec, a my sme to v zdravi ,prezili, chalani vyrastl ako partia, vsade su vitani , hlavu hore, zvladnete to, to obdobie sa mi zdalo nekonecne, a dnes na to radi spominame, no a dali sme aj stvrte pi siestich rokoch a bola to baba

siska53
30. jan 2016

@kikica mne sa to nestalo,ale mojej mame..
Dezim paste,aby si nakoniec mamou po 3.x bola. Ona mala vraj divne pocity,take uplnz ine ako pri nas dvoch a nakoniec o babo prisla.:( ona nejak stale citila,akoby to nemalo byt ok...cakala vtedy naraz so svojou kolegynou..ona aj povedala,ze tretie nechcela,potom sa s tym zmierila a babo prijala a nic z toho nebolo. Otec jek to vraj vycital,ze to preto,ze nechcela,co je dobra blbost.

Drz(te) sa ,nech nabuduce bije srdiecko.

margarita
30. jan 2016

@kikica
mne sa to stalo teraz s tymto stvrtym, ze som otehotnela uplne "proti prirode" podla mna.
ovu prisla necakane o viac nez tyzden skor ako celych 15 rokov predtym 😀 ale to je uz jedno.
tiez mi dllllllho trvalo, kym som to nejako predychala a teraz to beriem tak, ze my sme sa rozhodli mat 3 deti ale toto stvrte si vybralo nas a rozhodlo sa, ze pride, aj ked my sme ho uz nevolali 😉

ja som doteraz uz aj 3x spontanne potratila, 2x kompletne a raz to bol MA, ze skratka sa vyvoj zastavil cca v 9tt a prislo sa na to az ked som sa rozkrvacala v 11tt.
preto som aj teraz bola skor opatrna, a po predoslych potratoch a rizikovych tehu so spinenim cely 1.trimester som toto neplanovane tehu brala akoze ked vydrzim ok, a ked nie, asi to bola len taka skuska a varovanie, ze ovu sa zakerne posuva aj skor nielen neskor vramci mojho cyklu.

a neuveris, ale toto moje chlapca velmi silno musi tuzit prist ku nam, lebo ako de facto moje 7.tehu v zivote prvy krat som nespinila ani jediny den, vysledky mam v norme a ukazkove, a to nemam kedy obcas ani sediet nieto lezat len tak, pri dalsich 3 krpcoch.

takze moja rada je taka, ze rob co vies, skus sa nan zacat pomaly tesit aj ked bolo nezelane, lebo podla mna to citi od prvej chvile este aj v bruchu...a bude ako ma byt. nic si nenahovaraj, nevycitaj, ber to ako pojde, a uvidis. co sa ma stat sa stane,
ja som uz taky fatalista 😀

kikica
autor
30. jan 2016

Diki baby, ja len ze ja uz do prace chodím druhý rok pomaly... Len sa mi risovala lepšia práca za oveľa lepšiu mzdu... Ale veď robota mi neujde... Kocky no ja iba dufam ze bude vsetko v poriadku a babo bude zdravé... A vsetko bude prebiehať ok

zuz02
30. jan 2016

Ano, stalo. Pred tromi rokmi mi po Novom roku nedosiel menzes. Tiez som mala dvoch chlapcov a mladsi mal dva roky. Od septembra som mala nastupit do prace. Ale kedze som ostala neplanovane tehotna (a to sme sa chranili) ,tak sa uz ziadna praca nekonala. Tehotenstvo bolo od zaciatku ine, pochopila som, co su celodenne nevolnosti, ktore som pri chlapcoch nemala. Tiez som bola zaskocena, aj nahnevana a pod., ale netrvalo to dlho a prijala som to. Proste to tak malo byt. Mam teraz uz dvojrocnu dcerku a velmi sa tesime. Doma som uz pat rokov a uzivam si to. V septembri opat nadtupim

zuz02
30. jan 2016

No nejak mi to odoslalo skor: takze v septembri sa opat vratim do prace a teda vobec sa mi nechce. A takto spatne hodnotim, ze to bolo riadenie zhora a som za to velmi vdacna, lebo az casom som pochopila, ako niektore udalosti do seba zapadli a ze sa netreba bat a veci treba prijat.

emkaem
30. jan 2016

ja viem presne ako sa cítiš, momentálne prežívam to iste - mala by som byť 6tt, pri pohľade na tie dve čiaročky plač, až mám zlý pocit aká som ... a tie zmiešane pocity ..
strašne sa bojím reakcie okolia a aj rodiny, že ma pozitívne nepodporia, a to nepotrebujem, mám čo robiť sama so svojimi pocitmi

dididi
30. jan 2016

Ahoj. Presne viem ako sa citis 🙂 Presne pred rokom som zistila ze som tehu a tyzden predtym som si nasla pracu 😉 Riadne zaskocena som to peknych par dni predychavala. Teraz tu lezim pri svojej stvormesacnej dcerke (v druhej izbe spia moji dvaja chalosi) a neviem si predstavit uzasnejsiu vec co sa mi mohla stat. Minuly rok sa stalo tolko veci ktore najprv vyzerali zle, no nakoniec to bolo uplne inak. Proste absolutne vsetko do seba zapadlo a az teraz sa citim ze sme komplet rodinka 🙂 Takze ti prajem pekne tehu a zdrave babatko 🙂

dididi
30. jan 2016

@emkaem neboj ten pocit prejde a budes sa tesit 😉 Len musi pomaly opadnut sok 🙂 A reakcia okolia zaskocila mna riadne, kedze som cakala ze budu na mna pozerat ze ci som sisi ze tretie a ono to bolo skor naopak. Vela kamosiek a znamych mi vravelo, ze aj oni by chceli tretie no netrufaju si 🙂 Takze negativne reakcie som ani nemala.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauricka
30. jan 2016

Stalo. A mam nadherne tretie dietatko, za ktore som strasne vdacna. Prajem ti, aby bolo zdrave a a by ste boli stastni. Cas ukaze, skus sa upokojit. Vsetko dobre prajem.

lauricka
30. jan 2016

@fidka79 ze pudy, kolko zien otehotnelo aj napriek antike. Toto nemozete vediet a asi ani nie je vhodne to tu pisat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauricka
31. jan 2016

@fidka79 ???

sue
31. jan 2016

@fidka79 môžeš odporučiť tú spoľahlivú metódu? Či myslíš sledovanie hlienu, bazálnej teploty a krčka a ptom sex.abstinencia v plodné dni a 5dní pred a 5dní po? (12-15dní v mesiaci)?

tomasko27
31. jan 2016

Tak my sme pripad s ineho suudka.Tretie sme planovali- chceli ale kto vedel ze sa to podari na 1 krat.4.jula minuly rok som mala MS a normalna bola klasicka a po nej na 10DC ze skusime-zacneme ale ani vo sne by nas nenapadlo ze to hned vide,hej mala som plodne dni vtedy ale tak to este nic neznamena.Kolke maju plodne dni a nepodari sa im otehotniet.No a na konci jula som uz mala pozitivny test,este mi ani MS nemeskala a uz neprisla.Manzel zostal prekvapeny a hovoril si " jaky som dobry " 🙂 ale tiez necakal a hovoril ze chcel tak dlhsie pracovat natom,ze ho to bavilo taketo milovanie.No od septembra sme normalne milovanie nemali a ozaj toto tehotenstvo mam take tazke,ale dako to dotiahneme do konca 🙂

baby2
31. jan 2016

@kikica tretie dietatko v rodine je veeelmi casto sok v rodine. Ale aj velmi casto naozaj dietatko ktore sa narodi v spravnom case .3 deti su super, posledne dietatko si mozno najviac uzijes lebo vies ze asi posledne a to dietatko bude od Reba najviac emocionalne uspokojene . 2 stars I surodenci ho potiahnu, byva samostatnejsie a mudrejsie... Od nejakeho casuh sa ti prehraju same ...
Budes mat krasnu veľkú rodinu... a vyrastu rychlo ...

katuliena82
31. jan 2016

@kikica mam tiez skusenost. Mam dvoch synov, starsi ma 13 a mladsi 7. Pracovala som niekolko mesiacov v zahranici, na turnusy. Krasny plat, dohnala nas zla financna situacia minuly rok, aby sme to riesili takto. A po dlhej odbornej priprave na pracu, v ktorej sa mi velmi darilo sme zistili, ze cakame babo. Bola som prave v zahranici, neskutocne som sa doplakala. Doslova sa mi podlomili kolena. Nevedela som si predstavit riesit komplikacie so zamestnavatelom atd... prisla som po 3 tyzdnoch domov a vo 8.tt som zacala velmi krvacat. Cerstvou krvou, velke mnozstvo. S manzelom, ktory sa ale od zaciatku tesil, sme sa velmi doplakali. .Obidvaja sme tuzili po syncekovi, aj ked ten prvotny sok som rozdychavala asi 2 tyzdne. Ale nikdy som nerozmyslala nad interupciou, dietatko je dar vzdy. A nastastie, babo sa udrzalo. Chapem kazdu maminku, ktora preziva podobne pocity. Ja som sa tehotenstva velmi bala, lebo som mala vzdy od skoreho tyzdna kontrakcie. Nie je tomu inak ani teraz, lezim uz prakticky viac ako 3 mesiace, setrim sa, bola som v nemocke. Ale tesim sa na krasneho synceka a moje deti su nadsene. Drzim palce!!! :*
P.S. pocas posledneho turnusu v praci, ktora bola fyzicky aj psychicky velmi narocna (som zdrav.sestra), som si hovorila, ze to babo sa asi velmi chce narodit, kedze som nemala ziadne obmedzenia a v praci som naozaj zdvihala tazkych ludi a bola medzi infekcnymi pacientami. Na vyber som nemala, nie je tam vo zvyku setrit tehotne zeny. "Bud sa to udrzi, alebo nie".Ale tesim sa velmi. Som stastna ze mam dar byt matkou

kikica
autor
31. jan 2016

Dakujem baby za vaše skúsenosti, som rada ze niesom jediná, len pre upresnenie toto tehotenstvo nieje nechcene... Iba nas to trosku zaskočilo... Dnes mám jemne spinenie, nie krv iba hnedé spinenie.... Snáď to bude ok zajtra idem tak ci tak k doktorovi tak uvidime ozvem sa zajtra zatial pa

kliara
31. jan 2016

@kikica - tvoje pocity sú úplne v poriadku. Tehotenstvo ťa zaskočila, je ešte príliš skoro na to, aby si mala pocit, že budeš mamou tretíkrát. Do pôrodu máš ešte časuuuuuuu.

simonalaura
31. jan 2016

@kikica Ahoj to co riešiš ty som riešila asi pred rokom.Teraz mame doma krásne zdravé polročne dievčatko.Prva dcérka mala 5 rokov a druha rok a zrazu neplánovane tehotenstvo aj napriek tomu, že sme si dávali pozor.A co teraz bývali sme pri rodičoch,kde sme mali 2 izby a kuchyňu.Nad potratom sme ani náhodou neuvažovali. Do roka sme si vyriešili vlastne byvanie o mesiac sa stahujeme.Ja som mala hlavne strach z porodu prve dva porody trvali 10 a 12 hodin.A to tretie sa "vygulalo" za 2 hodiny a to malo 4150g.Potom sme si museli na seba zvyknut hlavne ta 18 mesacna hrozne ziarlila.Este teraz mam niekedy problem malu nakojit.Do toho rekonstrukcia domu.Hrozny rok.Cele tehotenstvo som mala zvlastne pocity strach uzkost.Tiez problem so štítnou zlazou.Na tu mi na endokrinologička povedali ze je vsetko v poriadku len ze na zaciatku tehotenstva zvyknu hodnoty vyskocit ked je zene casto zle.A este moje presvedcenie ze je to konecne syncek,ktoreho si manzel prial,bolo take silne ,ze som kupila aj zopar modrych veciciek. No nic bola to do tretice dcerka.Ale tebe nech to vyjde. Manzel vzdy vraví zivot sa neda naplanovat treba ho zit tak jak je 😉 😉 😉

kikica
autor
1. feb 2016

Baby tak dnes som bola u dr... Vsetko v poriadku a akcia srdiečka potvrdená... Jupi snáď uz to teraz pôjde tak ako ma uz sa tesiiim na prvé kopanceky...

vierkau
1. feb 2016

@kikica drzim palce..tesim sa s tebou...aj Ja mam 2chlapcov...a dufam ze este bude tretie...aj ked momentalne si to este neviem predstavit ☺ ale idealny cas asi neexistuje 😊

katuliena82
2. feb 2016

@kikica tak to sa tesim s "vami" 🙂))) prajem bezproblemove tehotenstvo. Mne pise viac mojich znamych, ktore boli presvedcene, ze sme babo planovali. Ze mi zavidia. Ze sa snazia a babo nechodi a nechodi. A to ine deticky nemaju. Vzdy si pomyslim, ze mozem byt stastna, ze to nase babatko sa napriek vsetkym "opatreniam" podarilo 🙂

suz20
24. feb 2016

@kikica presne ako u nas...doma dve male deti,tiez som mala mat tento rok robotu a namiesto toho bude tretie babo...pocity vselijake,priznam sa,ze som si aj poplakala,ale dnes sa uz tesim a v podstate sa neviem dockat..

kikica
autor
26. feb 2016

Ahojte baby, môj divný pocit sa žiaľ naplnil prestalo nám biť srdiečko v 11+4tt som týžden po kyrete zvládam to dobre len vecer je to horšie, asi aj bude este nejaký cas. Stále myslim na to ze som to cítila ze niečo nieje dobre.... Nechápem a zároveň sa pýtam sama seba ci som nemohla niečo robit aby sa to nestalo😢.ale asi to tak malo byt príroda snáď vie preco. Všetkým tehulkam želám vsetko dobre a bezproblémové tehotenstvo a hlavne zdravé bábätka.....

dididi
26. feb 2016

@kikica tak to mi je luto ☹ urcite za to nijako nemozes. Proste sa to stalo. Prajem vela sil na vyrovnanie sa s tym a ver ze ten spravny cas na babetko este pride.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre