Už to viem

zinuska0005
3. aug 2016

Včera som zistila že som tehotná a veľmi ma to potešilo pretože dlhé roky sme sa snažili a stále sa nám to nepodarilo tak si už šťastná užívam 1.týždeň tehotenstva

zinuska0005
autor
3. aug 2016

@standusina
Ďakujem

bobulazelena
4. aug 2016

Gratulujem...ale ako ste sa mohli dlhe roky snazit a pritom pises ze ste este mladi? To co ste sa snazili od 15-tich?

1sandita1
5. aug 2016

blahoželám 🙂 my s manželom sa tiež snažíme nejaký čas a nič, dúfam, že aj na mňa sa v najbližšej dobe usmeje také šťastíčko 🙂

katka48
5. aug 2016

blahozelam 🙂,trochu mi je smiesne,ze pises,ze ste velmi mladi a snazili ste sa DLHE roky 🙂 tak nech to vyjde

kenaiy
5. aug 2016

Ahojte my sme sa snazili rok a tu je nas vysledok dnes som mala dostat ms a dufam ze uz nepride a vyjde to 🙂 mala by som byt 13 dpo myslite ze test uz takto krasne ukaze takto skoro alebo sa nam to mohlo podarit aj skor?

michellia
8. aug 2016

@zinuska0005 🙂 nie je vobec zaco

simonkazga
8. aug 2016

@kenaiy toto je úplne "adekvátna" čiarka na 13dpo 😀 gratulujem 😀

simonkazga
8. aug 2016

@zinuska0005 tehotenstvo sa ráta od prvého dňa poslednej menštruácie, ak by si bola v 2. týždni, ešte by si len čakala na ovuláciu. 😉

sumienkova
9. aug 2016

Ja som zistila, ze som tehotna. Citila som sa posledne 2 tyzdne velmi zvlastne a bola som neskutocne neskutocne unavena, az sa mi chcelo plakat. Spravila som si test a bum dve ciarky. Mam 23 rokov, byvam u rodicov, prave nastupujem do 2.stupna VS. S priatelom sme spolu 8 a pol roka, ten vsak zuril a povedal mi, ze si to nemozeme nechat a upt zaplati. Neviem, co mam robit. Niekde v kutiku duse som stastna a tesim sa, ale v zapati mi neskutocne zovrie hrdlo a nemozem prestat mysliet na to, ze teraz nie je absolutne spravny cas...

1sandita1
10. aug 2016

@sumienkova čo? takého chlapa by som...veď si si to malé neurobila sama, hlavne on sa o to pričinil.....je veľa žien, ktoré by chceli mať deti a nemôžu a keby si podstúpila interupciu, tak ani ty by si už nemusela mať deti, skús sa o tom porozprávať s rodičmi, možno by ti pomohli a školu si môžeš dokončiť aj externe, resp. si môžeš skúsiť podať na individuálne štúdium...

sardinka335
10. aug 2016

@sumienkova Zase ta ista pesnička....byvam u rodičov, študujem. Do istej miery aj chapem tvojho priatela, ze jeho prva reakcia bola holt blba. No tak ja byvat u našich v detskej, tak tiež mi všeličo preblesne hlavou. Kazdopadne stalo sa a treba sa k tomu postavit zodpovedne. NIe si male decko ani ty ani tvoj priatel, museli ste vediet, ze ak sa nechranite tak otehotnieš.

lenkamaxim
10. aug 2016

@sumienkova mas 23rokov a nie si si vedoma rizika,ze sex bez akejkolvek ochrany moze viest k oplodneniu?Ak si si toho neni vedoma tak by ta mali vyhlasit za nesvojpravnu,ak si si toho vedoma tak je to nezodpovednost najma voci dietatku,sebe a partner detto,nema 13rockov aby nevedel ze to nema len na cikanie...Kazdopadne treba to riesit,skus s chladnou hlavou,neviem si predstavit co by dali niektore zeny za taky dar. Vzdy je mi smutno z takychto prispevkov

janinah
10. aug 2016

@sumienkova moja neter teraz robí bakalarske skúšky,od mája má babetko,rok je vydatá,má 22r.,býva s manželom u svokry v "letnom domčeku" prispôsobenom a opravenom na ich dvorea je šťastná.....ani neuvažuj o interupcii,čítaj,koľko žien má problém sa k dieťatku dopracovať,povedz všetko rodičom,naplánujte školu čo stihneš do porodu,všetko sa dá zvládnuť.....milého "otecka" by som začas nechala takdaj mu cca mesiac čas,,nech sa rozhodne,buď bude s vami oboma-svojou rodinou alebo nech páli do prdele....to by bolo aby sa jedna žena nedokázala postarať o vlastné dieťa v dnešnej dobe /moja babka sa starala o 12 detí a to bola vojna,hlad.../ a hodila ho do nemocničného biologického odpadu len preto,lebo sa jej- jemu to teraz časovo nehodí....nebuď hlúpa a zabojuj a nikdy to neoľutuješ

ivca88
10. aug 2016

@sumienkova no, v prvom rade je "to" dieťa,
a je vaše, takže to nie je psik ktoreho dáš utratiť...
ci, psa by ti bolo luto? No tvoje dieta nie ?
a priatel je s tebou 8 a pol roka a on zuril ?????
bych ho poslala do riti...

sardinka335
10. aug 2016

@janinah ale vieš....stale to iste...povedz RODIČOM, pomozu RODIČIA...Podla mna chalan reagoval v provotnom šoku, ale tak nepoznam ho. Uz sa teším s čím pride moja dcera 😀 😀 😀 😀

janinah
10. aug 2016

@sardinka335 chalan ju odrbal,tak kto jej ostáva?len rodičia....nie je ideálne ostať na krku rodičom ,ale v tomto prípade najlepšia možnosť,dievča porodí,doštuduje,zarobí a rodičom to potom 100x vráti v ich starobe...lebo predpokladám,že sú všetci "normálni"...a s čím príde tvoja dcéra /aj moja dá sa povedať/? po našej nedávnej skúsenosti /ideš na výlet so zdravým dieťaťom a odvezie ho záchranka po úraze a ty nevieš či prežije.../ tak by mi nevadilo ani keby dcéra došla s dvojičkami 😉 len nech sme zdraví....

janinah
10. aug 2016

@sardinka335 ved dávam chalanovi mesiac času,nech si to v hlave poukladá a zareaguje.....možno sa spamätá a zareaguje ako chlap možno ako padavka,nepoznám ho

sardinka335
10. aug 2016

@janinah ale vieš...kaša sa neje taka horuca ako sa navari... 🙂 ved čo uz narobime ked takto domov pridu len stala to hovorim - zodpovednost. Za všetko čo ku vztahu patri. Lebo dnes je aj tbl. po...tam ešte viac menej o nič nejde ked to uzije. Holt..taky je zivot.

ivca88
10. aug 2016

@sardinka335 mne by vobec nevadilo keby prisla moja dcera tehotna bars aj v 16-tich...
už by bola tehotná, nic by som na tom nezmenila,
moja uloha by bola objat ju a pomoct jej ako najviac viem...

ja som o rok mladsia od slecny čo si pyta radu,
v 20ke som sa vydavala, potom som mala problem otehotniet,
rodila som v 22-ke...
vek nie je podstatny...
a bývať u rodičov tiez nebudu vecne..
ale žiť s myšlienkou že som si vzala dieťa kvoli titulu...
to by som nedokázala

sumienkova
10. aug 2016

@lenkamaxim No, tak na moju obhajobu snad mozem povedat, ze 5 rokov som brala HAK, ale vysadila som ju kvoli tomu, ze mi nasli na mozgu cystu, pre ktoru som musela byt operovana. Okrem toho sa chranime prezervativom (kombinovanie s prerusovanym stykom) alebo pharmatexom rovnako bez ejakulacie dnu. Moralizovanie si, prosim vas, nechajte, netusim kedy a ako sa to stalo, ale tak to proste je. Nie som idiot s dvojcifernym IQ, aby ste ma poucali, ale za kazdu rozumnu radu dakujem. Maminu nemam, nemala som to komu povedat a s "buducou svokrou" nemam taky blizky vztah.

ivca88
10. aug 2016

@sumienkova a čo si teda čakala od toho ze si to tu napísala???
čo za radu vlastne chceš?

lenkamaxim
10. aug 2016

@sumienkova a co si cakala potlapkanie po pleci? Sa uvedom a obhajoby si nechaj,predstav si aj ja som brala HAK tiez som ju musela vysadit a tiez kvoli operacii a neotehotnela som,uz ta veta,"netusim kedy a ako sa to stalo"...ak nestojis o poucanie tak sem ani nepis,nie vzdy clovek pocuje resp.cita co chce a ked to tak nieje tak vyskakuje,radsej porozmyslaj nad prispevkami zien ktore ti sem pisu.Akoze co je pre teba rozumna rada? Chod na potrat a hotovo?

sardinka335
10. aug 2016

@sumienkova tak ked sa tak strašne chranite...ejakulat nikde tak potom ta asi oplodnil nejaky mimozemstan sorry. Bez ejakulatu nie je mozné otehotnenie. Takže to musel do teba dat a v tom pripade si mala tbl. po...čo ti tu uz poradime, ja ti mozem povedat ze dieta si nechaj...ale zivit a starat sa to budeš ty nie ja. Treba sa porozpravat s nadejným oteckom ze teda čo a ako.

ivca88
10. aug 2016

@sumienkova pozri, si tehotna,
stres ti nepospieva...
chod do svojho blogu, nastav si termin porodu, hodi ta to do skupiny s tvojim terminom pôrodu... tam budes v kontakte so zenami čo su tiez tehotne..

u nas v skupine mojho terminu poznám kopec pripadov co si kocky este tento rok dorabali strednu školu a zvladli to...
pokial sa jedna o financie,
dieťa je tak drahe, ako ty chces...
dieta vlastne skoro nic nepotrebuje,
potrebuje len lasku 🙂
postielky, prebalovacie pulty ci drahe kociky chce matka, nie dieťa...
s par kompromismi a pomocou od rodiny sa to urcite da 🙂
navyse je su tu skupiny pre pomoc maminkam, daruju tam veci ako oblecenie,
alebo za symbolicke ceny...
pokial porodia budes v BC rocniku, ten mozes ist aj externe, alebo si das rok odklad

lenkamaxim
10. aug 2016

@sardinka335 presne tak! Chapem ze autorka moze byt teraz nas.rana na cely svet,ale nikto jej nehce zle..Svoje rozhodnutie by mohla trpko olutovat,preto treba vsetko zvazit..A sladkymi recami a lutovanim jej aj tak nik nepomoze,treba celit realite

sumienkova
10. aug 2016

Ok, ako vidim, bolo absolutne zbytocne sem pisat, utocite na kazdeho ako osy, empatia voci cloveku vam nehovori nic, chyba elementarna slusnost v komunikacii, a to si hovorite matky. Vlastne ani neviem, co som cakala, mozno len trochu povzbudenia na to, aby som pozbierala sily a zacala bojovat, mozno som cakala, ze sa mi ozve niekto s podobnym osudom, kto prekonal uspesne takuto situaciu a ukazal by mi tym, ze sa to da bez strachu a staci na to len viac odhodlania. Btw., inak veta ,,(...)ak nestojis o poucanie, tak sem ani nepis(...)" by mala byt na MK zobrazena zrejme hned pri registracii velkymi cervenymi pismenami, tak mi to pripada. Kazdopadne dakujem za vsetky nazory, ci uz zle alebo tie horsie. A samozrejme aj za cenne rady.

ivca88
10. aug 2016

@sumienkova no , ocividne si premudrela az moc,
screenshotni si to čo si tu písala,
a pokial si dietatko nechas, tak sa po roku či dvoch znovu na to pozri a vtedy pochopis ..
prajem ti veľa šťastia s partnerom, hádam sa spamätá a budete spolu šťastný..
prajem pekný deň

ivca88
10. aug 2016

@sumienkova PS: my si nehovorime matky,
my sme matky...

liesik
10. aug 2016

@zinuska0005 Gratulujem a prajem veľa zdravia😉

sardinka335
10. aug 2016

@sumienkova empatia? ano, je mi ta luto lebo nemas vytvorene nejake zazemie , takze ano, spolucitim ze toto je blbe, ale nič nie je nemožné. Proste sa porozpravaj s otcom dietata že ako dalej.Darmo ti tu budeme hovorit ze dieta si nechaj - tento nazor mi je blizky ale starať sa o dieta, zivit ho budeš ty ..popri škole atd...ano, da sa to, ale nie je to jednoduche. Pišeš ze s priatelovou mamou vztah nič moc..čiže gro bude na tebe. Ci sa to da bez strachu to neviem..mozem ti tu medove motuzy tahat pod nos. Ja osobne by som nedokazala byt pokojna ak by ma partner posielal na potrat, byvaš neviem asi s otcom ked zial mamina uz nie je a študujem .Ak tu chceš počut nejaky hepy end niektora ti ho napiše...to zvyčajne napíše to A ale to B uz nenapise, že skakala cela rodina aby sa pomohlo...ano, da sa to zvladnut ale s podporou okolia, bez neho neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre