V 29. týždni chcem ísť do divadla. Neuškodí hluk bábätku?

neliynda
30. nov 2016

Dobrý deň maminy, prišla som si k vám po radu. Možno bude moja otázka znieť hlúpo, ale nechcela by som nič zanedbať. S priateľom sa chystáme do divadla, na operu, 15. decembra, vtedy by som mala byť cca 29 tt. Rada by som vedela váš názor, či neuškodí ten hluk bábätku? Resp. môžeme sedieť rovno v druhom rade alebo radšej ďalej od pódia? Ďakujem pekne a ospravedlňujem sa mamičkám, ktorým moja otázka príde absurdná. Prajem pekný deň

miriam11
30. nov 2016

@neliynda kludne mozes ist, pekny kulturny zazitok prajem🙂

wladka
30. nov 2016

@neliynda neuskodi, uzivaj.. hudba prospieva... neries chujoviny, a rob vsetko kolko mozes.. ;)

alicazazrakova
30. nov 2016

Ja som bola v cca 31 tyzdni na folklornom festivale a nic sa nestalo 🙂 malinka je v pohodke 🙂

sardinka336
30. nov 2016

@neliynda Dieta počuje zvuky aj tak tlmene a naozaj mu to nema ako uškodit. Samozrejme ak nebudeš sediet s bruchom doslova nalepeným niekde na repráku...Naozaj to netreba takto uzkostlivo prezivat lebo ti z toho akurat tak prepne...vieš čo všetko sa moze stat? Niekto do teba drgne, spadneš, teraz je čas roznych chorob - chripok, viroz radšej ani klučky nechytaj....Fakt zeny tehotenstvo nie je choroba. Takze klud.

altair
30. nov 2016

Mas pravdu, je to absurdná otázka ale je vtipne, že ja som riesila to iste 😉. Neuskodi, neboj. Dieťatko bude nadšené z hudby. Uvidíš. Vyhutnavaj si tehotenstvo a zbytočne sa netrap.

simonkaa27
30. nov 2016

Ja sa tiez nevyhybam nijakym koncertom ani kulturnym akciam v pohode, babatko dje dobre chranene svalmi a vselicim moznym takze nic nehrozi 😀 aj ja som si pomyslela pred zaciatkom tehjotenstva ze ako budem fungovat lebo chodime dost casto ale potom mi aj doktorka povedala ze to niec nie je

rogana
30. nov 2016

Ja som bola vo vyššom štádiu tehotenstva v kine, pričom ozvučenie filmu bolo také silné, že sa malý v brušku strhával. Vyriešila som to tak, že som si cez bruško prehodila moju veľkú plochú kabelku, môj a mužov kabát a bol kľud 🙂

zuzadula
30. nov 2016

Oveľa väčším hlukom je pre dieťa každé sono vyšetrenie!!! Užite si príjemné emócie, dieťatko ich bude prežívať s vami 🙂

shia
30. nov 2016

neboj sa, neuskodi,. Ja som s dcerkou chodila aj na koncerty, ale take tie vonkajsie, kde som stala dost opodial od ludi aj prilisneho hluku, mala som rada IMT Smile, takze viacero takychto vonkajsich koncertov som absolvovala. A co je zaujimave? Dcerka po narodeni, ako zacula prvykrat hrat IMT Smile, uplne znehybnela a zapocuvala sa..myslela som, ze je to len nahoda, ale...ona vazne zaspavala len pri pesnickach od IMT Smile a Taslerovom hlase! 🙂)) kazde moje uspavanie prvy rok bolo takze, ze som ju dala do kocika, zapla z mobilu IMT Smile, a vozila ju, a ona pocuvala az kym nezaspala...proste ptorebovala pocut jeho hlas 🙂 a ked som prepla ineho interpreta, zacala pistat kym som nevratila Taslera...🙂 🙂 neuveritelne,ale hej...fungovalo to aspon 2 roky, aj v aute, ked si manzel nevedel poradit, pustil jej ho a bola ticho a pocuvala 😀

lili007
1. dec 2016

Aj my sme chodili, do kina, do divadla...hlavne aby si bola ty v pohode vtedy bude aj bábätko🙂

neliynda
autor
1. dec 2016

Ďakujem vám veľmi pekne za rady 🙂

ritta86
1. dec 2016

Jemineee. Na 100% neuskodi. Su to vysoke frelvencie. Ja som pracovala ako tehotna na odstranovani akustickych chyb nechanickych systemov. Robila som vyskum a pokusy pri ktorych som musela mat ochranne prvky na usiach. Dieta je chranene plodovou vodou, ta vsetko tlmi. A vysoke frekvenvie.pre neho niesu nebezpecne, skor nizke. A spev je naozaj troska absurna otazka. Nemas sa coho bat. Moja dcera ma 2 roky 5 mesiaoc v hluku a pocuje aj to co nechcem aby pocula.😊

srdeenko19
1. dec 2016

Neboj sa, týždeň pred pôrodom som bola na koncerte il divo a to boli teda iné grády 😂 obe sme si to paradne užili 🙂

neliynda
autor
9. dec 2016

Ďakujem krásne za rady a skúsenosti 🙂

romiada
30. aug 2018

@neliynda že vraj plodová voda tlmí všetky nadmerné hluky zvonku. Takže ja som sa tomu tiež potešila, lebo ja som pár dní pred pôrodom musela na MR-ko kvôli zosnímaniu placenty. Ten pocit, že malý ohluchol mi napadol hneď ako to nado mnou spustili - hluk ako keby okolo mňa prefrčal vlak 300km rýchlosťou a to ešte so slúchadlami na ušiach. Náš malý má skoro 2 roky a počuje podľa mňa asi dobre, problém je že len vtedy kedy on chce😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre