V ktorom týždni sa robí vaginálne vyšetrenie počas tehotenstva?

dominikak4
27. júl 2020

Ahojte, baby prosím Vás odkedy Vám v tehotenstve lekár robil vaginálne vyšetrenie a kontroloval krčok maternice? Ja som v 16 tt a klasicky vaginálne ma lekár nevyšetril ani raz, pritom počas celého tehotenstva špiním a som po jednom potrate. Lekár zatiaľ vždy urobil len sono. Ani moč mi nevyšetrovali. Mala by som sa toho vyšetrenia dožadovať sama, alebo sa to robí až neskôr?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
27. júl 2020

@veronika4495 Ako vedel, ze si otvorena na spicku prsta, ked ta nevysetril vaginalne?

minas5
27. júl 2020

ja som teraz 16+5tt a pri kazdej poradni ma vysetri aj palpacne...naposledy ked som bola minuly tyzden, tak som mu spominala, ze pri prvom som mala problem so skrateným krckom asi od 7 mesiaca, tak si poznacil a pri dalsej poradni mi ho aj zmeria.

denden77
27. júl 2020

@dominikak4 mna hned na zaciatku, pri potvrdeni tehotenstva a nasledne az v 20tt, kedze som nemala ziadne problemy.. vzdy zmeral tlak, skontroloval moc a mrkol krpca.. a vzdy sa ma spytal, ci mam daky problem (vtedy by ma skontroloval aj zo spodu)

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romanka_369
27. júl 2020

@dominikak4 moj gynekolog pocas kazdej poradne🙄..az to bolo uz neprijemne..

jaskolka
27. júl 2020

Mňa stále tak vysetrovala doktorka, od začiatku, moc tiež na každej poradni, plus sono urobí

jeanne14
27. júl 2020

Moč, tlak a sono na každej poradni.
Zospodu na začiatku tehotenstva a potom po 30tt.

fokuska
27. júl 2020

@veronika4495 Aha, ze az na pohotovosti ta vysetrili a zistili, rozumiem. Tak drzim palce, nech je uz vsetko ok 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luulinkaa
27. júl 2020

Mňa na každej poradni zatiaľ, teraz som 17tt

basska_b
27. júl 2020

Mne robil gynekológ len sono. Vedel s tým pozrieť i krčok, či sa neotvára. Zospodu pozerali až v pôrodnici, takže mesiac pred terminom

mala_kari
27. júl 2020

Ja som 22 TT a moč, tlak, sono aj palpacne vyšetrenie na každej poradni, aj odber krvi okrem teraz poslednej poradne. Nemám žiadne problémy, vždy všetko v poriadku, u nás je to takto bežné.

dominikak4
autor
27. júl 2020

Ďakujem za odpovede ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre