Vyšetrenie moču v rámci poradne pre tehotné

evittah
11. sep 2013

Ahojte, buduce maminky.
Chcem sa opytat, ci chodite vramci poradni na vysetrenie mocu? V predchadzajucom tehotenstve som totiz pred kazdou poradnou chodila "na moc" - vysledky prisli potom neskor lekarke. Momentalne som v 18. tyzdni a na vysetrenie mocu som nebola ani raz. Je to bezne?
Dakujem za Vase prispevky 😉

06katka
11. sep 2013

@evittah ahoj...no ja som nosila moc kazdy raz co som sla do poradne...tak predsa zistuju ci nemas bielkovinu v moci alebo nejaky iny zapal...inak neviem ci moj moc aj niekde inde posielala...

raffaella
11. sep 2013

pokial ja viem, vysetremie mocu ma prebiehat pri kazdej poradni.

maminab
11. sep 2013

ja som na každú poradňu priniesla ranný moč a zisťovali, či je negatívny (či neobsahuje krv, zápal, atd...) 🙂 😉 Zistila to hned lakmusovým papierikom 🙂

evittah
autor
11. sep 2013

Ved prave, ja si to tiez tak pamatam, ze sa z vysledkov zistuju bielkoviny, zapal atd. Mam ale noveho gynekologa (moja lekarka odisla do dochodku) a tento moc ani nespomenul 😒 Zdalo sa mi to zvlastne, preto sa pytam...

janka220989
11. sep 2013

ja tiez nosim povinne do kazdej poradne

katrinka8
11. sep 2013

U nas tiez povinne v kazdej poradni na pockanie zistuje papierikom sestricka.

linda20111
11. sep 2013

@evittah tiez som nosila do kazdej poradne a vysledok som vedela hned, sestricka urobila test papierikom. potom to uz nikam neposielala.

evittah
autor
11. sep 2013

hm... tak vidim, ze v najblizsej poradni sa na to lekara opytam... zjavne je to bezne vysetrenie pri kazdej poradni. Dakujem velmi pekne za Vase prispevky 😉

evka555
11. sep 2013

ja som pri prvom tehotenstve odovzdávala asi 3krát a teraz pri druhom a zmenenom doktorovi som nedávala ešte ani raz. vôôôbec. a to som v 28.týždni. tiež som sa už nad tým zamýšlala, keď sa spýtaš tak potom prosím ťa napíš čo ti povedal 🙂

evittah
autor
11. sep 2013

@evka555 OK, do poradne idem az 23.9., takze si pockame na odpoved obidve... 🙂 Ale urcite sa spytam.

evittah
autor
23. sep 2013

@evka555 Dnes som bola v poradni a pytala som sa na vysetrenie mocu lekara, tak sa ma opytal: "A vy nenosite moc na vysetrenie?" No samozrejme, ze nie, lebo ma na to nikto neupozornil a ja som si az nedavno spomenula, ze v predchadzajucom tehotenstve som bez vysetrenia mocu ani nezacala poradnu. Takze mi povedal, ze do kazdej poradne mam vo flasticke (alebo skumavke) doniest prvy ranny moc... Takze keby som sa nepytala, tak ho to vobec netrapi, lebo sestricka do tehotenskej knizky stale pise moc: negativny 😠 A predpokladam, ze vysetrovat moc bude sestricka tymi lakmusovymi papierikmi... A to som predtym stale chodila do laboratoria...

ketsip
24. feb 2014

Ja som momentálne v 22tt a zatial lekárka ani raz nechcela aby som priniesla moč. V odborných časopisoch som sa však dočítala že sa ma nosiť pri každej návšteve na kontrolu stavu cukru a bielkovín . Zajtra idem ku lekárke tak som zvedavá čo mi povie ked sa jej na to opýtam.

ynett
24. feb 2014

Ja moč nenosím, ale vždy pred poradnou idem na záchod tam u nich, ocikám papierik a na ten mrkne sestrička, zapíše. zatiaľ nič nebolo zlé.

senta_sofia
24. feb 2014

@evittah ja som nosila na kazdu poradnu a sestricka tam vzdy pchala ten papierik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre