Zaujímavosť - zistenie pohlavia

kikula21
10. jún 2022

Chcela by som sa spýtať či ste skusali zistenie pohlavia s prsteňom alebo ihlou . Vyslo vam to vždy? ked krúži dievča a ked sa kyva chlapec.

Zistenie pohlavia s priberanim mate skúsenost? Keď pribera úmerne k svojmu telu a nepriberie vela tehotná žena tak dievčatko. ked sa postava rozsiri najmä v pase a bokoch bude chlapec . Len by ma zaujímalo ci je to pravda.

anjelicek26
10. jún 2022

To su vsetko blbosti, ked este ultrazvuky neexistovali 😂 Na 50% sa aj trafili 😂 Ja som vyzerala rovnako, brucho mala rovnake, pribrala rovnako a mame 2 synov a 2 dcery...

h2
10. jún 2022

@kikula21 Všetko sú to úplné hlúposti.

pribinak
10. jún 2022

Nie, takýmito poverami som sa vôbec nezaoberala, sú to úplne hlúposti

Chodila som ku gyn., ktorý má kvalitne sono a ten mi povedal, že čakám chlapca (aj ukázal dôkaz) 😊😊

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinmmartin
10. jún 2022

Iba pre zaujimavost....Tento trik so zarucenym zistenim pohlavia funguje vzdy tak ze nad tebou zamavaju prstenom alebo na teba vyleju kavu alebo podobnu hovadinu, povedia ti pohlavie a poslu ta prec. Co ty ale nevidis je ze do knihy navstev si ta zapisu ze si tam bola ale napisu opak toho co ti predpovedali, cize ked mali pravdu si spokojna a uz sa tam nevratis a ked zistis ze klamali a pojdes sa stazovat, ukazu ti knihu kde je napisane opacne pohlavie, cize urobia blbca z teba.....vsak sme vam to dobre pivedali, aha kuknite sa zapisane to aj mame.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
10. jún 2022

@martinmmartin Predpokladám, že autorka to nechce riešiť s niekým, kto si to zapisuje do knihy návštev. Zrejme chce skúšať doma sama, alebo s kamoškami. Úprimne: neverím, že ktokoľvek by za takúto "službu" platil.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinmmartin
10. jún 2022

Ano je to skor sluzba z predultrazvukovej minulosti.....a to bol docela velky business a tak to fungovalo. Su dochovane pripady kedy toto takto predvojnovi gynekologovia v anglicku riesili.....ako vravim...perlicka pre zaujimavost

h2
10. jún 2022

@elizabet173 Ja som vedieť chcela, ale dozvedela som sa to v 20-tom týždni od lekára. Tiež by mi v živote nenapadlo, že by niekto išiel kvôli tomuto k veštici.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaga18
10. jún 2022

Keď sa dieťa nechce ukázať na ultrazvuku, dá sa urobiť test z krvi matky na zaistenie pohlavia bábätka. Žiadna káva, ihla prsteň, kadidlo ci ký fras

lenkadenisa
10. jún 2022

Ešte metóda so sódou bikarbonou ti chýba 😂 Choď na 4d a budeš vedieť na 100%.

sashabb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
10. jún 2022

@kikula21 v 21.stor. existuju overene metody na zistenie pohlavia - napriklad krvny test, 3d ultrazvuk.
Ja som mala uplne ine bruska v 2.tehotenstvach, uplne ine chute a mam 2 baby. Vsetky metody, ktore popisujes su bludy.

deti95060810
10. jún 2022

ja som mala pri dievčatách malinké bruško a pri synovi obrovské... ale to môže byť len náhoda...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tayla
10. jún 2022

Moja 81-ročná babka toto nacvičuje s jedlom. Obrúčka na nitke a čaká, ktorým smerom sa bude hojdať. Jasné, že k tomu, čo má rada sa vždy približuje. A keď náhodou nie, prežehná to a zje, vypije. Pohoda 🤭😂🤣 Ja sa vždy na tom dobre bavím 🤭😂🤣

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sszuzu8
10. jún 2022

Moja gyn povedala ze jediná spoľahlivá metóda na zistenie pohlavia bábätká je pôrod 😂🙏

tayla
11. jún 2022

@elizabet173 ten prsteň jej má povedať, či môže alebo nie. Ale aj tak si vždy urobí po svojom 🤭😂🤣

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
11. jún 2022

@sszuzu8 To ti v dnešnej dobe povedala doktorka? Koľko má rokov, 80?

sszuzu8
11. jún 2022

@h2 no niektoré nevedia čítať z ultrazvuku

h2
11. jún 2022

@sszuzu8 Ultrazvuk nie je jediná možnosť.

sszuzu8
11. jún 2022

@h2 ako inak sa to dá zistiť ak nie ultrazvukom? To neviem ani ja 😅

h2
12. jún 2022

@sszuzu8 Mne napríklad povedali pohlavie dieťaťa po amniocentéze, z plodovej vody. Okrem toho sa to dá spoľahlivo zistiť ešte z krvi a z moču.
https://www.union.sk/pohlavie-dietata/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre