Zistenie pohlavia z krvi matky v Ružinovskej nemocnici

majabel
25. aug 2009

Ahojte tehulky, chcela by som sa spytat, ci mate niektora skusenost alebo nejake informacie o zistovani pohlavia dietatka z krvi maminky. Pocula som, ze v Ruzinovskej nemocnici sa to uz robi. Napiste, poradte. Je konkretny tyzden, kedy sa to da zistit? Kde si najst nejake info na ambulanciu, v ktorej sa to robi? Telefonne cislo kde sa objednat? Sme v siestom mesiaci tehotenstva a doteraz sa nam na zaklade sona nepodarilo nijako zistit, ci cakame chlapceka alebo dievcatko. A mna by velmi potesilo, keby sme to vedeli. Piste, piste. Dakujeeeeem. 🙂

PS: Pripadne odporucte lekara alebo zariadenie, kde by som sa mohla objednat na nejake kvalitne sono a kde by nas nevybavili dokopy za 2 minuty.

tinika
16. apr 2013

a da sa to aj inde ako v blave? resp. da sa tam poslat krv nejako?asi nie čo?

ivanka.7
16. apr 2013

@tinika Zo stranky Genetonu:

Čo v prípade, ak nie je tehotná žena z Bratislavy?
Veľmi dôležité je, aby odber a aj ďalšia manipulácia so vzorkou boli výlučne prevedené osobou ženského pohlavia, inak hrozí kontaminácia vzorky a nesprávne stanovenie výsledku testu !!! Odber môže byť prevedený aj v ambulancii Vášho lekára (praktického lekára, či gynekológa) podmienkou je, aby bola krv odobraná do odberových skúmaviek s antikoagulačnou látkou EDTA a objem krvi by nemal byť menší ako 5 ml. Po odbere je potrebné skúmavku s jej obsahom šetrne, ale zároveň dokonale premiešať a zaslať skúmavky na adresu, ktorú Vám aktuálne poskytneme na našej e-mailovej adrese geneton@geneton.sk, preto sa v prípade záujmu vopred na dodaciu adresu informujte. Zásielka môže byť zaslaná ako doporučená zásielka 1. triedy, ideálne je zaslanie v obálke s ochrannou bublinkovou fóliou vo vnútri. Spolu so vzorkou je nutné poslať Vami podpísaný informovaný súhlas, ktorý si môžete stiahnuť tu. Bez vyplneného a podpísaného informovaného súhlasu test nie je možné previesť !!!

tinika
17. apr 2013

@ivanka.7 a este otazočka kolko t ostoji? vdaka

ivanka.7
17. apr 2013

@tinika na stranke maju 84 eur (len citam z ich stranky, ja som si to nedavala robit, radsej si za tie peniaze kupim este jednu satku na nosenie 😵 )

tinika
17. apr 2013

@ivanka.7 no tak to tiez radsej do ineho investujem a budem musiet vydrzat .D ked to bude aktualne to zaital len informačne :D

ivanka.7
17. apr 2013

@tinika a ja som uz som sa tesila, ze dalsie latkarske babo na ceste 😅

tinika
17. apr 2013

@ivanka.7 no jedno isto este bude ale kedy neviem :D:D sak ja uz mam dvoch sibalov :D ty len jednu princeznu tak moze byt dalsie latkarske na ceste :D:D:D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre