Zlé výsledky testov - Trizómia 13,18

axnelez2
27. aug 2012

Ahojte chcela som sa spýtať či má niektorá z Vás skúsenosti zo zlymi vysledkami na viacero genetickych chorob a vad.
Pri prvyh testoch v 12tt mi vyslo podozrenie na trizomiu 13 ( Patauov syndrom ) v pomere 1:220 , avšak pri druhých testoch v 15tt ( podla velkosti plodu ) my vyslo podozrenie na trizomiu 13 ( 1:240 ) , trizomiu 18 teda Edwardsov syndrom v pomere 1:7 a Smith-Lemli Opitzov syndrom len 1:5
som z toho zufala, na amnio pojdem mozno dalsi tyzden , pokial budem mat dostatok plodovej vody :(

lenca3
3. jan 2019

Nam dnes prisli vysledky z genetiky kde som podstupila odber choriovych klkov, diagnoza : edwarsov syndrom ... Preto som sa rozhodla tehotenstvo ukoncit ...viem ze je to zavazne postihnutie a nechcem trapit ani seba ani babo ...bolo nam povedane ze pravdepodobnost dalsej genetickej poruchy je uplne minimalna tak budem verit a snazit co najsilnejsie zvladnut toto obdobie aby mohlo prist to lepsie ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre