Znova na tému triple testov - dvojičky

adrolka
19. sep 2007

😨 Ahoj a ospravedlňujem sa, že do tejto témy znova rýpem, ale potrebujem nejaké povzbudivé slová. Čakám dvojičky, tieto testy mi vyšli s vysokými afp a hcg hodnotami. Papier s výsledkami ešte v ruke nemám, lebo môj lekár je na dovolenke.Ale už som si to vyzistila. Viem, že tieto testy väčšinou nevychádzajú dobre pri dvojičkách. Ale potom nechápem ako je možné, že u niekoho predsa len vyjdú dobre.Nemalo by to byť plošne pre každú dvojičkársku tehulku zlý výsledok?
Objednala som sa do Euromedixu, dúfam, že mi tam popozerajú podrobne moje detičky a potom budem múdrejšia. Mala by som ísť na amniocentézu budúci týždeň, ale kým tie výsledky nemám v ruke to nechcem. Ďalej mám aj komplikácie, ja som krvácala a špinila skoro v jednom kuse celý júl, august až do minulého utorka. Vtedy to zrazu prestalo. Odvtedy odklopem nič!!! Pri špinení/krvácaní nerobia amnio, hrozí potrat.
Ak máte pre mňa dobré rady, pripomienky, prosím vás napíšte. Ďakujem 🙂

adrolka
autor
19. sep 2007

😒 Ešte som zabudla pridať, že mi robili v 12tt NT, pozerali tie kstičky v nose bábetiek, plus mi robili tie testy PAPP a voľné HCG, výsledky boli všetky v poriadku. No a teraz toto. 😒 😨 😖 😨 😖 ☹ ☹

margaretka11
19. sep 2007

Adrolka, mne vyšli tiež zle tieto testy. Potom mi urobili sono, držali ma tam vtedy poriadne dlho a všetko bolo v poriadku. Nemyslím, že každej budúcej dvojmamičke by nevyhnutne museli tie testy vyjsť zle, každá sme predsa iná. Ale poväčšine som sa stretla s tým, že vyšli zle. Mám švagra lekára, od neho viem, že tieto testy nám porovnávajú s mamičkami jedného dieťatka a preto nám hodnoty vychádzajú zle, jednoducho nie sú tabuľky na dvojičky. Mne sa tiež pritrafilo zakrvácanie v 14. týždni, našli mi malý hematóm, ale dali mi lieky, potom už až do konca tehotenstva bolo všetko ok.
Hlavne adrolka, aj napriek tomu, že ti je teraz ťažko, prosím ťa, nestresuj sa, snaž sa nemyslieť nato, uvidíš, že všetko nakoniec bude v poriadku. Držím ti palce a budem na teba myslieť 🙂 .

adrolka
autor
19. sep 2007

Margarétka ďakujem, že si zareagovala a za povzbudivé slová. Neboj, už nestresíkujem, len dúfam, že zajtra sa nedozviem nič strašné v Euromedix, mali by bábetkám všetko popozerať, dostanem už aj dvd-čko o nich 😀

margaretka11
19. sep 2007

neboj adrolka, všetko bude v poriadku a doma sa budeš kochať pohľadom na tie dva krásne hrášky, ako si tam plávajú a majú sa u teba super. A budeš rátať dni, koľko ti zostáva, aby si ich uvidela naživo. 🙂

lu777
19. sep 2007

Adrolko, tripple testy jsou přesné jen asi na 60-65 procent, zatímco testy v I. trimestru na 85-90 procent!!
Mně rovnou řekli, že pokud mi vyjde screening v I. trimestru dobře, tak na tripply nemá žádný smysl chodit.. takže bych se nestresovala, dojdi si na ten utz, ale když ti screening v I. trimestru vyšel dobře, tak jsou to krásné zdravé děti 😉 😵

bzunda
19. sep 2007

ahoj adrolka, taky mi nevyšly triple testy nejlépe, ale na genetickém ultrazvuku byly dětičky v pořádku a nic jiného nenasvědčuje tomu, že by byly postižené. Jak píš margaretka, prostě na dvojčátka nemají tabulky a hodnoty jsou opravdu jiné než u jednoho děťátka. Tak hlavně se tím nestresuj, držím ti palce ať je všechno v pořádku a máš krásné a radostné těhotenství😉

froschka
19. sep 2007

adrolka chapem ze mas obavy ale nechapem preco nastavajuce mamicky nechaju do seba extremne rypat...ja som bola iba na specialnom ultrazvuku a nikdy by som si amnio nedala urobit nech je vysledok akykolvek a keby bol aj zly nikdy by som si deticky nedala zobrat a pochybujen ze by to urobila nejaka ina mamicka dvojicok tak sa teraz pytam na co su vobec dobre taketo testy
len zbytocne zatazuju mysel
mysli pozitivne a tes sa z tehotenstva a vychutnavaj si ho...nezaoberaj sa hlupymi testami len preto lebo to robi cele okolie....no mozno su medzi nami zeny ktore nevyhnutne potrebuju 100 percentnu istotu ze ich dieta-deti budu takisto 100percentne perfektne a v poriadku...no a su schopne si plod dat zobrat...je to kazdeho osobna vec ano...
mna len zaskocuje ze na co sa vobec mnohe stresujeme ked by sme aj tak v danej situacii konali vzdy za zivot babetka..........

bzunda
19. sep 2007

froschka já bych taky na amnio nešla, nenechala jsem si udělat ani kontrolní triple testy. Sice nemám 100% jistotu, ale věřím tomu, že holčičky jsou v pořádku, když všechna ostatní vyšetření tomu nasvědčují. Už se na ně těším a doufám, že budou tak krásné jako ty tvoje 😵 těžko říct, ale asi bych to taky nedokázala, nechat si dětičky vzít 😒

froschka
19. sep 2007

bzunda dakujem za kompliment a drzim palce nech vse dobre dopadne 😉

vrabcacek
21. sep 2007

Ahoj holky, upplně náhodou jsem se dozvedela, za budeme mit dvojcatka, jsem v 6tt, ale jedno jeste nema strdicko, pry je strraaassne brzo na nejaky zavery - rikal MUDr., ale presto se bojim... Je to vazne tak moc brzy?

bzunda
21. sep 2007

vrabcacku neboj, u nás byl v šestém týdnu vidět teprve jeden zárodečný váček, až na další kontrole v 9. týdnu se ukázaly dvě miminka i s ťukajícími srdíčky 😉 buď trpělivá, určitě je všechno v pořádku 😉

vrabcacek
21. sep 2007

uff, dekuju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre