Nevolnosti v začiatkoch tehotenstva

pereczova
19. dec 2018

Čo vám najviac pomaha proti nevolnostiam a nechuti do jedla? Pri prvom tehotenstve som tiez vracala skoro 3 mesiace a vtedy nepomohli ani infuzky.A teraz pri druhom zacinam mat tiez nevolnosti,napina ma a ajked by som jedla neviem to doseba dostat.Zatial len druhy den sa tak citim ale nechcem aby sa to zhorsilo este viac a nechcem znova aj pri druhom schudnut na 47 kil ako pri prvom

sona96
19. dec 2018

Ahoj, mne pomahali chipsy...Sice som dokazala zjest len 2-3 lupienky, ale vzdy mi to aspon na chvilu upokojilo zaludok a est zazvorova limonada, tu som taha zo sebou v kabelke, ked som potrebovala niekam ist. Drzim palce.

stela1996
19. dec 2018

Ja som nemohla jesť skoro 6 týždňou..nič mi nechutilo a všetko smrdelo..jedine sladkosti som dokázala zjesť...pomohla mi až hospitalizácia a infúzie..a potom dietnejšia strava po troške ...skús aspon ovocie štavu z neho a samozrejme kyselinu listovu 🙂

miirabell
19. dec 2018

@pereczova Ahoj, ja som zvracala 5 mesiacov. Najprv cely den nonstop az do nejakej druhej rana. Potom mi moj gynekolog poradil, aby som sa najedla aj v noci. Nieco male a lahke a to mi pomohlo, aby som sa vyhla rannej nevolnosti a zacinala som zvracat az okolo obeda. Mozno by si niekto povedal, ze ziadna vyhra, ale veru, bola to vyhra, lebo aspon trochu som si oddychla od "objimania keramiky"... a potom mi pomahalo ovocie dula v surovom stave... neviem preco, ale je fakt, ze mi stacilo zjest jeden tenky mesiacik a moj zaludok bol pokojnejsi... a zuvacky.... zuvaciek som sa nazula tolko, ze by som ich mohla pocitat na stovky...

nevludna
20. dec 2018

mne pomahaju kysele veci - pomarance, mandarinky, pomarancovy dzus, caje s citronom. ale tiez len na chvilku

lenkabukviarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heyoka
1. feb 2019

@pereczova skús kyslú kapustu..potrávi prebytočné šťavy v žalúdku

kathhii
1. feb 2019

Mne pomohol zázvorový čaj a jesť každé 2-3 hodiny- akonáhle som bola v hypoglykémii, tak som vracala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre