Tretie dieťa - tretí cisársky

zufalla123
28. feb 2016

Ahojte potrebovala by som poradiť, máme uz dve deti - mladší má 10mesiacov, 27.januara sa nam "pošmyklo" a teraz som zistila, ze som tehotná, najhoršie na tom, ze ja som posledný mesiac držala dietu, nič som poriadne nejedla, len arašidy a jablčka, cvičila som kazdý den pol hodinu večer - skoky, posilnovanie, brušáky, drepy, kliky a všetko možné - chcela som schudnúť. Teraz sa bojím, či bude bábo v poriadku, či nebude mať nejakú vývinovú vadu a obávam sa aj tretieho cisárskeho rezu, ktorý vychádza asi rok aj pol po druhom. Máte s týmto skúsenosti? Som nervozna a bojim sa.

okataivana
28. feb 2016

@zufalla123 neboj sa, pekne papaj, daj si kyselinu listovu a mysli pozitivne
1 a pol rozdiel po poslednej sekcii je malo, no odporučaju po druhom dietatku 2 roky, ale ber to jako zlaty stred!
a asi budes po 2 sekciach rodit opat sekciou kvoli rupture maternice.
zelame nech sa babatko narodí zdravé
a hlavne nemysli na to co bolo - dieta, kliky, ale to co bude -
🙂 😉 🙂

cammille
28. feb 2016

@zufalla123 co sa tyka diety-neboj, ja som s nasim druhym otehotnela po mesiaci diety, pocas ktoreho som schudla 8kg- maly bol uplne zdravy, tehotenstvo uplne v poriadku, pribrala som za cele tehu 10kg...a co sa tyka sekcie-tam skusenost nemam, ale malo by to byt v poriadku, mam znamu co ma rozdiel medzi druhou a tretou sekciou 15m- a nemala ziadne problemy, akurat sa ku koncu musela viac setrit a porod jej naplanovali cca 2tyzdne pred terminom...neboj vsetko bude v poriadku 😊

arwen88
28. feb 2016

Kamosku.caka.tiez.treti.porod,uz.mala dve sekcie a deticky ma.vsetky dost po sebe..vlastne.3 deti za.tri.roky..a.zvlada.to velmi.dobre..jasne,ze.kazda zena je ina,ale da sa.ro.zvladnut

mariamayi
28. feb 2016

Ja som tiez otehotnela s tretim po mesacnej diete a to druhorodeny mal cerstvych 8 mesiacov. Rodila som sekciou,kedze aj predchadz.bola sekcia a moj dr. to vobec neriesil. Dokonca mi povedal,ze pozna jedneho dr.,ktoreho manzelka rodila sekciou rok po roku 3x! a v pohode. Ja som mala rozdiel medzi chalanmi 1 rok a 4 mesiace a po sekcii mi primar povedal,ze mozeme skusit este raz☺kedze mam troch chalanov,ale pritom som sa ho vobec nic nepytala. Vsetko zalezi od stave maternice. Mojej kamosky sestra todila sekciou dokonca 6krat,pri poslednom porode jej planoval,ze maternicu uz vyberie,ale bola v takom dobrom stave,ze nebol dovod. Takze neboj sa,nastav sa na 3. babo a urcite sa zacni tesit,ak si este nezacala ☺

zufalla123
autor
29. feb 2016

@okataivana
@cammille
@arwen88
@mariamayi baby dakujem za podporu, ako hovorite, este som sa tešiť nezačala, hlavne nie na to tehotenstvo, obe predchadazajuce som dosť ťažko znašala s tým bruškom, to bude asi najhoršie, ale da sa to prežiť, ale najviac sa bojím o to zdravie, priznam sa až sa teda hanbim priznať, ze som uvazovala aj o UPT. dakujem este raz..

okataivana
29. feb 2016

@zufalla123 nasa zdravotna sestřička, mala tiez dve deticky a dokonca par. a mala tu istu situáciu jako ty, zo zaciatku bola z toho mimo, lebo zas dokola to iste, ale teraz je najstastnejsia na svete!!!
narodila sa jej krasna dcerka, neskutocne sa jej hodi kocík, je z nej krasna mamina!
neboj sa vydrzís, a možno toto tehu bude uplne odlisné od tych dvoch.
clovek mieni, pan boh mení, je to raz tak, ale vezmi si kolké z nas deti chcu, a nemozu mat, chodia na Umele oplod., kazdý mesiac je tu nove forum, s posuvajucim sa mesiacom, budeme tehu do maja 2016.
ber věci pozitivne, každá z nas nemá lahku situáciu, ale třeba mysliet na krajsie věci, ved je to zazrak
a hlavne sa tes ked ta bude miminko kopat....
ja som tiez při synovi, mala uz vsetkého dost, lebo som rodila na konci augusta a boli peky 38stupnove, ale je to prekrasny pocit ked mas v sebe nového cloviecika
MYSLI POZITIVNE a vsetko sa ti v zivote vrati
krasny den, ivana

mircalla
29. feb 2016

@zufalla123 No myslim, ze pokial si nejedla vyslovene nieco skodlive, nepila ci nefajcila, tak sa nemohlo nic. Kopec zien aj mesiace nevedia, ze su tehotne. To cvicenie tiez urcite neublizilo
Co sa tyka tretej sekcie, k tomu sa neviem vyjadrit, ale urcite nie si jedina, skonzultuj s lekarom

alohim
29. feb 2016

mám síce len dve detičky, ale rozdiel medzi nimi je 14mesiacov - teda taký som mala rozostup medzi sekciami a v pohode 🙂 kamoška má zasa tesne po sebe tri sekcie a tiež to zvládla dobre, bola síce po tej tretej viac unavená a ubolená, ale dala to, bábo má zdravé, uvidíš že všetko bude v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre