Ako priberáte počas tehotenstva?

adriana222
7. jan 2016

Som v 20tyzdni este som nepribrala ani kilo je to normalne? Pri prvom tehotenstve som dokopy pribrala 16 kg. V tomto tyzdni uz som mala o 5 viac. Nech zjem hocico proste nepriberam. Bojim sa ze to este len pride a priberem naraz vela. Doktor tvrdi ze som zdrava a babo je spokojne tak my to nedava zmysel

zabina27
7. jan 2016

zalezi aj na tom, aku si mala povodnu hmotnost

adriana222
autor
7. jan 2016

@zabina27 uprimne ja sa nemam za co hanbit
Pred prvym babom 74kg v 9.mesiaci 90kg to bol masaker ledva som dychala
V praci som schudla na 80kg ktore sa ma drzia dodnes. Doktor tvrdi ze mam este rezervu z predosleho tehotenstva tak preto teraz nepriberam. Tiez si to myslim a preto sa bojim ze to potom naraz priberem

lucia1974
7. jan 2016

@adriana222 no ja som teraz na tom tak 92 kg a som hotova...

miku1
7. jan 2016

@adriana222 Ja som pri druhom tehotenstve priberala asi 4 kg mesačne. Dopracovala som to ku asi 34 kg, no prosto veľryba. Po prvom tehotenstve som však vážila menej ako pred otehotnením, takže som nemala odiaľ čerpať, tak ako podľa doktora ty 🙂 Pokiaľ je bábo v poriadku, tak si s tým hlavu nelám 🙂

anakristina
7. jan 2016

Ja mam prve tehu,22tt a doteraz 8kg a bola som chuda.ja zas rozmyslam ze to bude vela lebo je vraj idealne pribrat max 12

adriana222
autor
7. jan 2016

@anakristina myslim ze idealne miery pre tehotnu nie su dufam ze to nepriberem vsetko naraz to uz by som sa ani nepohla

littledesire
7. jan 2016

@adriana222 ja som v 30tt a pribrala som 5kg dokopy. Tiez som sa to dr pytala, odpoved bola ze pokial je babo zdrave tak je to ok. Pred tehu som mala 75kg, ale mala som aj tuk okolo brucha, predpokladam ze babo si berie z mojho nahromadeneho tuku ;))) je to moje prve tehotensvo. Podla mna sa nemas coho bat 🙂

anakristina
7. jan 2016

@adriana222 ak si trochu pri sebe tak priberies do 6kil...aspon co ja poznam moletku tak bola pri obidvoch tehu

bonaqa2013
7. jan 2016

Pri prvom tehu som pribrala za 6 mesiacov 1 kg. Váha 51 kg. potom som pribrala do konca tehu 12 kg. Syn mal takmer 4 kg. ďalšie tehu som priberala inak, priberala som viac na začiatku ako na konci. ale už som pribrala menej - od 10 do 13 kg. A váhu mám stále 52 kg. ˇčo tehu to iné....

bonaqa2013
7. jan 2016

V pôrodnici bola som mnou maminka, čo pribrala za celé tehu 1 kg. ale ona bola dosť pri sebe, a bolo to jej asi 5 bábo. Všetko bolo OK.

rheuska
7. jan 2016

No ja som 18 tt a zatial tiez nemam naspat tie dva kila co som stratila. Teraz sa drzim na 55. Brusko pomalinky rastie prsiska uz mam ako balony. Obrucka pada z prsta, zadok uz ziadny. Tak trosku vypadam ako domcek na slepacej nozke. Ale upokojili ma krvne vysledky. Nic mi nechyba. Teda ani babatku.

veronika1037
9. jan 2016

Ja som len na zaciatku som v 12+2 ale mam minus 2 kg z povodnej 77. Pred tym ako som otehotnela som schudla 10 kg. Tak dufam, ze nepriberem30 kg lebo ma slahne a nebudem vediet sa ani pohnut .... Doteraz som nemala chut vobec na jedlo nic som nejedla.... lenze sa mi prinavracia chut, jedla by som od rana do vecera aj keby mi bolo zle.... Len zatial sa viem krotit, uvidime ako to bude o par tyzdnov.

missynka0601
10. jan 2016

Ja som teraz v 21 tt a pribrala som 1 kg. Tehotenstvo som zacala so 70 kg, je to moje druhe tehu, v prvom som celkovo pribrala 11 kg . asi to bude ozaj tym, ze ked mas tie kg navyse tak priberies menej. No dufam, ze sa namna tie kila nenabalia dodatocne a neskoncim s 85 kg, lebo uz aj teraz sa citim byt taska aj ked som nepribrala tolko, zato brusko rastie.

stftk
20. jan 2016

Ja som V 23tt A pribrala som už 10kg. Avšak je pravda, že dva mesiace som bola doma PN , takže malo pohybu, teraz ako som začala chodiť do roboty je to lepšie. Pred otehotnenim som mala cca 60kg, teraz 70.

arwen88
20. jan 2016

Ja som v 29tt,druhe tehu,som doma na materskej,zatial 14 kg..cez vianoce som pribrala viac,ako by bolo dobre...pri prvom tehu som pribrala 25 kg,posledne 3 mesiace som bola doma na PN..tehotenstva som mala super,vracala som len par krat...tak som priberala hned od.zaciatku

anakristina
20. jan 2016

Baby pomoooc.sedim u lekarky a sestricka ma pokarhala ze som za mesiac pribrala 4kg.do knizky zapisala menej kil.fakt je to tak vela?zacala strasit opuchanim noh a preeklampsiou.vzdy som bola extremne chuda a blizko k 30uz taka normalna.sladke skoro nejem a teple jedlo mam len na obed.malo sa hybem lebo ma obcas brucho pobolieva.co by ste mi poradili?

anakristina
20. jan 2016

@stftk ja tak isto 10kg celkovo.asi sa zacnem viac hybat

dominikav123
20. jan 2016

@anakristina nevieme aky mas jedalnicek tak tazko radit. Mozno jes dokonca malo, vela ludi, ktori maju problemy s rastucou vahou su dokonca podvyziveni kvoli chudobnej a tucnej strave.

anakristina
20. jan 2016

@dominikav123 praveze strasne vela ovocia a k ranajkam zeleniny.obed klasika cize aj vysmazane a tak.ziadna slaninka klobasa alebo zakusky.cerealie s mliekom.proste snazim sa.bez hamburgerov.obcas k masu anglicka zelenina

dominikav123
20. jan 2016

@anakristina ovocie obsahuje vela cukrov, ktore ked nespalis pohybom, tak telo nemina z vlastnych zasob...cerealie, pokial to nie su ciste ovsene vlocky, ale musli a tie fit srandy to ma tiez kopu cukru aj ked sa to prezentuje ako zdrave...no zase nemyslim ze je 10 kil za 24 tyzdnov zas tak sialene vela...ved to je aj kopa vody v tele, dieta, placenta, voda, obal, to vsetko nieco vazi...aj ty sama sa citis tazko ?

anakristina
20. jan 2016

@dominikav123 nie.necitim sa nejak zle a ostatne mamicky v poradni boli oblejsie.lekarka povedala ze sladke mam vynechat a cestoviny a chlieb a zeleninu jest s masom a ovocie.tak to skusim.akurat citim tlak na kostrc dole ked sedim alebo lezim to je z vahy asi.nechcem aby mala nerastla lebo malo jem ale ani to aby boli komplikacie.teraz bude ten glukozovy test a ja uz mam stresy aj ovocie zvysuje ten cukor?to je len fruktoza nie?

stftk
21. jan 2016

Ja si myslím, že každá žena je iná. Jedna priberie 6kil za celé tehotenstvo A niektorá priberie tých 6 kíl za dva mesiace. Pokiaľ je bábo V poriadku A žena nemá nejaké komplikácie kvôli tomu, je všetko OK.
Myslím si, že je lepšie priberať priebežne počas celého tehotenstva, ako potom zrazu behom 2 mesiacov 15 kíl. Jedna známa pribrala za 6 mesiacov 4 kilá A potom behom posledných 3 mesiacov 22 kíl! Nech si telo postupne zvyká.. A nezabúdajme, že V tých kilach máme aj bábo+všetko okolo, máme viac krvi, väčšie prsia atď. 😉

anakristina
21. jan 2016

@stftk tiez som si to myslela.ze radsej napr 3kg mesacne ako nic a potom naraz 13kg na konci tehotenstva

priora
21. jan 2016

Ja som dotera pribrala 17 kíl a mam ešte ďaleko do pôrodu.,,, s prvým som pribrala 25 kg a Do roka a pol som dala všetko dole, chcela som jesť menej nakoľko som sa iba zdravo stravovala ale nedá sa mi dôjde mi zle hlava sa mi krúti a zvýši sa mi tlak, a potom 2 dni ležím s čoho som na nervy ale sestričky mi hovorili že jedna pribrala 40 kg a ďalšia 60kg že si s toho nemám nič robit každé telo to asi inak bere,.. Ale pri prvom som mala cukrovku tak dieta a potom som už nepribrala

andrea1010
22. jan 2016

ahoj ja som v 18tt a o 6kg ľahšia, ale bábo je v poriadku, nepriberám zatiaľ nič,ale pripisujem to aj tomu, že stále pracujem a moje telo spáli, čo zje, kým je bábo v poriadku, tak to neriešim, ak bude problém, som ochotná jesť aj po nociach :D :D

tana85
22. jan 2016

@adriana222 som 26tt a mam plus 6kg. ci je to vela alebo malo neriesim, lekar nic nekomentuje. priberat som zacala asi od 18tt. vidim na sebe, ze to islo najma do bruska, trochu zadok a boky, ale kedze aj tehu rifle mam S, tak asi je to ok. pozri sa sem: http://www.hipp.sk/tehotenstvo/sprievodca/kalku...
ale ber to s rezervou, je to len priemer

andrea1010
22. jan 2016

@tana85 super kalkulačka :D

anakristina
23. jan 2016

No ja tehu rifle nemam s lebo som 180 cm vysoka

tomasko27
23. jan 2016

Ja som bola teraz tyzden v nemocnici a som schudla asi 5 kg mali tam blbu vahu ale na poradni sa odvazim.

vieruska25
23. jan 2016

Ja som v prvom tehu zacala na 58kg a pribrala 18kg a to vsetko naraz za posledne 3mesiace. Teraz som zacala na 66kg a prve kg som pribrala v 22tt. Teraz som 26tt a mam +4kg, dufam ze to teraz nepoleti hore ako pri prvom. Kazda zena je ina to je tazko sa porovnat, ale neboj ak je babo v poriadku nevadi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre