Koľko kg ste nabrali počas tehu?

7. sep 2020

Ahojte baby.. Ktoré máte to kilo na vyše.. Koľko ste mali kg keď ste ostali tehotné a koľko ste pribrali... Ja mam 172 cm a 103kg 🤨 a bojím sa ze veľa priberiem 🤨

mogaa
7. sep 2020

no gynekolog ťa bude cepovať na prehliadke aby si nepribrala veľa😉teda aspom kamoška tak mala, každú poradňu iné nepočúvala len že treba si dať pozor na jedlo😉ono pôrod pri nejakých 130kg je extrémna záťaž na organizmus....

queen_mary
7. sep 2020

Ja som mala skoro 100 pri porode a pohodka. Ale teda videt sa v zrkadle mi skor sposobovalo extremnu zataz

mariet24
7. sep 2020

Ja mám nadváhu, pri prvom tehu som mala 90 a pribrala na 115, všetky kilá mi ostali, dlho som zhadzovala pomalicky, druhýkrát som otehotnela ako 98 kg, pribrala som na 115 a keď som prisla z pôrodnice mala som 102kg... Dr ma nikdy nehresil, priberala som postupne...

kiki68
7. sep 2020

Ja 18/19kg , Len z vahy 54kg som isla hore. A 8 tyzdnov po porode uz mam iba 5kg z toho celeho. Z coho 2kg su na prsach a zvysok tak rozlozeny. To pojde cvicenin uz

henrietkatr
7. sep 2020

NO TAK NEBUDEME SI KLAMAT ZE JE TO DOST ALE TAK SI MYSLIM, ZE SU AJ VACSIE EXTREMY. PODLA MNA NA TEBA BUDU DAVAT VACSI POZOR AKURAT TAK

renab
7. sep 2020

A mozno budes ako ja a do porodnice pojdes s mensou vahou ako pred tehu...

stanulienkat
7. sep 2020

Nejake kilo navyse? To je obezita ako vysita.

macekovam
7. sep 2020

Nič ti nebráni začať jest odo dnes zdravo.. A byť tak po pôrode krajšia ako kedykoľvek predtým.

medeaa
7. sep 2020

ak sa zacnes zdravo stravovat aspon kvoli babatku, tak je dost mozne, ze este aj schudnes 🙂 a kedy zacat so zdravym stravovanim ak nie aspon v tehu... Hladovat predsa nemusis, ale naozaj jest zodpovedne voci novemu formujucemu sa zivotu.

stanislavicenka
7. sep 2020

@medeaa uplne s tebou suhlasim.
Ja som mala sice 60, a pribrala.som 13, pri dalsom 15 Kil, a to ma moj gynecologist cepoval.

autor
7. sep 2020

@medeaa
@stanislavicenka co také ste jedli? Na raňajky obed večeru? Je to moje prvé bábo takže neviem co môžem a čo nie 🤨

medeaa
7. sep 2020

ja ako som zostala tehotna, vypustila som vsetko vyprazane, sladkosti, polotovary... Varim si chude maso, zemiaky s maslom, dusena a cerstva zelenina denne... Na ranajky som zacala jest vlocky, ktore som z duse vzdy nenavidela. sladenych napojov sa ani nedotknem. Zacinam varit viac so strukovinami (sosovica, fazula, cicer). Predtym som sa nevedela ovladat a jedla som pomerne nezdravo. Proste kvoli sebe som nedokazala zmenit stravovanie ale odkedy som sa zacala snazit o babo a hlavne odkedy sa podarilo, tak to zrazu ide. Tak som sama zvedava, co ta zmena s mojou vahou urobi. Ale urcite nehladujem, len namiesto chipsov si dam orechy a namiesto cokolady susene slivky, atd...

medeaa
7. sep 2020

a co sa tyka toho, co mozes a co nie, to je aj pre mna stale este nove. Zatial si davam pozor na to, aby som nejedla nic polotovarove, vyhybam sa plesnivym syrom (ktore inak zboznujem), nejem ani salamy, nic v com je privela soli a konzervantov, vygooglila som si ake bylinkove caje mozem a ake nie lebo niektore bylinky sa neodporucaju (ani ako korenie), takze radsej si k tomu raz sadnut a poriadne nastudovat. Pre niekoho to moze byt prehnane, ale ja si vravim, ze radsej opatrne. Aj zo zdraveho sa da dobre najest. A nakoniec to bude prospesne aj pre mna 🙂.

javiemneviem
7. sep 2020

Ahoj, ja sa tento týždeň chystám k lekárovi a chcem to s ním prebrať. Kým som neotehotnela celkom pekne som schudla. Stále mám vyššiu váhu a plánujem v tehotenstve prechádzky a aj nejaké neškodne cvicenie (dokym som nezistila tehu cvičila som 5x do týždňa). Plus nejem sladké a vyprážané vôbec. Ale naopak zvýšila som dávku ovocia - som tak unavená a vyčerpaná, že si telo pýta nejakú dávku cukru, tak si dám jablko alebo hrozno, čo zahradka dá. A veľa zeleniny. Skôr taká vyvážená strava.

veronika1234512345
24. sep 2020

Začala som tehotenstvo na 110kg.
Rodila som 130kg čiže 20kil som pribrala. Minimálne teda lebo pred pôrodom som sa ani nevazila.
Pôrod som mala spontánny nie ľahký, ale ani žiadny masaker.
A som mesiac po pôrode a mam navyše už "len" 4kg.

malicka_mysicka
2. nov 2020

Ja som pribrala 20kil ale s tvojou vahou si nemozes dovolit tolko pribrat, znici ta to. Svagrina je plnsia, neviem presne ale moj odhad je 90kg a ta obe tehotenstva pribrala do 10kil. Snaz sa jest zdravsie, pravdaze budes mat chute ale nemusis si dat kolac - radsej ovocie, ale dietovat sa zase nesmie, je to tazke, viem ☹

veronika1234512345
2. nov 2020

@malicka_mysicka rodila som ako 130kg keď nie trosku viac. Rodila som spontánne a tehotenstvo prebehlo bez komplikácií. Som 2 mesiace po pôrode a mam menej kg jak pred otehotnenim.
Nie každú to zničí

bucko555
2. nov 2020

Ja som v tehu jedlá všetko čo aj predtým nijako som sa neobmedzovala a pribrala som 14 kilo s.coho 7 som nechala v nemocnici a do roka som bola na menšej váhe ako pred tehu

malicka_mysicka
2. nov 2020

@veronika1234512345 mas pravdu, je to velmi individualne 🙂

yoxinka
2. nov 2020

Prvé tehotenstvo som začínala na váhe 59kg, rodila som 72kg, druhé tehotenstvo som začínala na váhe 65kg, rodila som 73kg, tretie tehotenstvo som začínala na váho 66kg, rodila som 75kg ... momentálne mám 18mesiacov po pôrode, 68,5kg a robím všetko preto, aby som sa dopracovala späť k tým 60kg, lebo rodiť sa už nechystám 😜.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre