Mali ste problémy s menším množstvom plodovej vody?

dianna3571
12. jún 2016

Ahojte žienky.. vcera som musela na pohotovosť koli bolestiam v podbrušku a tvrdnutiu..dr.mi povedal,že mám menej pl.vody ☹ vie mi niektorá z vás poradiť? máte skúsenosti?

belasy_motylik
12. jún 2016

Ja bohužiaľ mám skúsenosť-nemala som takmer žiadnu.

szana
12. jún 2016

Ja som mala tiez. Zistili mi to nahodou, hned hospitalizacia, sledovanie, infuzky, dali mi aj roztok, cim sa mala produkcia "nastartovat", ale neuspesne. Oligohydramnion je vazny stav, dietatko musi byt sledovane, dvolezite aby mu nezlihavali organy a aby malo plny mocovy mechur, tym pdom cirkulacia funguje. Mna udrziavali co najdlhsie, ocakavaj cisarsky rez, mne ´ho spravili koncom 36.tyzdna. Syn je zdravy, chvalabohu...Vela pit a radsej byt hospitalizvana a dietatko sledovane, je to velmi dolezite, cisar je v tomto pripade nutny.

marcelatje
12. jún 2016

Tiez som mala malo. Viac to sledovali babo sa narodilo zdrave.

hinka2111
12. jún 2016

No mne pri 1 tehu povedal doktor na 4D ze mam menej a nikto ma nesledoval, no nemala som ziadne komplikacie, az na to, ze mala sa razom vypytala na svet predcasne v 35 tt, pricinu mi nepovedali...na stastie je ok a teraz pri druhom tehu mi povedal to iste, tak snad to nebude dovod predcasneho porodu aj ked clovek nikdy nevie...

safranca15
12. jún 2016

Nehnevajte sa na mna ze vas zrejme vystrasim ja som tiez mala malicko len u mna to nedopadlo dobre a v 22tt som potratila

ervenka
13. jún 2016

Mala som malo vody pri oboch oligo cca od 34tt... Len som chodila kazdy tyzden na sono. Obe deti zdrave. Sice som v zahranicici, ale @szana malo vody je len jeden z faktorov, obe deti fungovali v brusku dobre, aj prietoky dobre. Ziadny cisarak. Normalny porod. Akurat boli oba vyvolavane. Pri prvom som mala olygo, a neskor anhydramnion- ziadna voda. Pri porode bolo len par kvapiek. Pri druhom babu som mala oligo az do porodu.
Nestrasila by som az tak velmi, lebo aj v ramci oligo su hranice, ze od-- do. Prihiada sa na celkovy stav maminy aj babatka, prietoky, funkcia obliciek, mechura, ci ma babo zaludok plny...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre