Málo plodovej vody v 26tt

denisa54231
5. sep 2018

Ahojte dnes som bola na ultrazvuku a tam povedali že mám malo plodovej vody ale voda mi neodteka ... ja žijem v gb a tu mi povedali že možno len mala Ešte necikala na druhý ultrazvuk má už neobjednali .. dosť sa bojím či to malej neublíži .... 😢

whatever1
6. sep 2018

@denisa54231 neboj, keby to bolo akutne tak by ta poslali na dalsie vysetrenia. Mne tiez cca v 25tt povedal jeden Dr ze mam malo plodovky, ze by si predstavoval viac. Strasne som sa bala... O tri dni som isla na kontrolu a druha dr povedala ze jej mam optimalne mnozstvo... Ono sa to ultrazvukom neda presne zmerat kolko tej vody jej. Je to len odhad. A ak by podla toho Dr stacilo aby sa babo vycuralo... Tak asi tej plodovky tak malo nebude. Dr vie co ma robit, babatka vidi kazdy den a urcite by neriskoval svoju pracu zanedbanim niecoho takehoto.

whatever1
6. sep 2018

Este dodam, asi to bude blbost ale preco neskusit, ked som vtedy surfovala na MK aby som sa ukludnila, jedna uzivatelka-gynekologicka poradila inej uzivatelke nech pine vela tekutin. Nie je to dokazane ze by to ovplyvnilo mozno plodovej vody ale ze jej osobne sa to popravilo v case ked vela pila..takze neviem😁

ressankajanka
6. sep 2018

Poznám prípad, kedy to neskončilo s plodovkou dobre, resp. s bábätkom, radšej by som navštívila aj iného odborníka a na názor jedného lekára sa nespoliehala. Osobne s lekármi dobré skúsenosti nemám.

pele
6. sep 2018

Ja som mala tretie tehotenstvo take, ze mi najprv kleslo mnozstvo vody, potom to postupovalo dalej. Urcite by som sla o par dni opat na kontrolu, aj ked sukromne. Mozno to nic nie je, ale v GB prevlada skor laxny pristup (vsetko bude dobreeee), radsej by som to zobrala do vlastnych ruk a dala sa skontrolovat aj mimo nimi stanovenych terminov, pre istotu.

suge
6. sep 2018

Súhlasím s @pele, získať druhý názor odborníka určite stojí za to. 🙂

denisa54231
autor
6. sep 2018

Ďakujem za vaše rady celu noc som nespala určite pôjdem aj k inému dr 🙂

ressankajanka
6. sep 2018

@denisa54231 Držíme palce, veľmi! 🍀

weronca22
6. sep 2018

Nestresovala by som. Ja som mala vraj velmi malo plodovej vody, doktorka este potrebovala dovysetrovat hlavicku tak ma poslala sa prejst nech sa mala otoci, a ked som sa po hodine vratila tak som mala normalne mnozstvo plodovej vody 🤷‍♀️

denisa54231
autor
6. sep 2018

Snažím sa na to nemyslieť ... a byt v pohode ale pred dvoma rokmi som potratila a toto tehotenstvo sme si doslova vymodlili preto tá panika

denisa54231
autor
6. sep 2018

@ressankajanka ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre