Som v 30. týždni a hrozí mi predčasný pôrod

neliynda
5. jan 2017

Dobrý deň maminy, prosím vás o ďalšiu radu. Som v 30 tt, lenže nastali menšie komplikácie a môj lekár ma straší že budem rodiť predčasne. Chcem sa teda opýtať mamin, ktoré tiež rodili predčasne, ktorá nemocnica je najlepšia? Môj lekár vraví že Antolská, pretože vraj má najlepšie vybavenie pre predčasne narodené detičky, ja by som však rada vedela aj váš názor. Resp. máte niektorá skúsenosti s pánom Dr Petrenkom (pôrodnik na Antolskej)? ďakujem pekne

shia
5. jan 2017

Ja som mala neplanovany predcasny porod sekciou kvoli preeklampsii v 34tt, v Trnave, dopadlo to dobre, apgar 10/10, babatko pekne do perinky 🙂

n0mi
5. jan 2017

Najdes tu kopec mamin,ktorym hrozil predcasny porod a este aj prenasali 🙂 nestresuj sa zbytocne.

haimi
5. jan 2017

aký je dôvod na predčasný pôrod? Ja som napríklad ležala v nemocnici od 23tt a podarilo sa mi vydržať do 31tt, cize je ešte šanca že potiahneme. Kazdy týždeň dobrý. Pokial BA, tak najlepšia nemocnica pre bábo bude Antolska

zuzi0911
5. jan 2017

Mne hrozil od 25tt kedy som mala pravidelne kontrakcie a otvárala som sa(hospit a infúzie na zastavenie),,mala som kludovy režim plus magnézium,,,bolesti som mala denne niekedy pravidelne niekedy nepravidelné,,nakoniec som prenasala 8 dní 😉,,!neboj hlavne lez,,pohyb tak na wc,,ale určite ti dr povedal čo máš robiť,,držím palce

neliynda
autor
6. jan 2017

@shia
@n0mi
@haimi
@zuzi0911 ďakujem pekne za skúsenosti. No dôvod na predčasný pôrod je taký, že podľa môjho lekára dievčatko zaostáva o tri týždne a nevyvíja sa. V pondelok mám ísť na Antolskú na usg a tam posúdia, ako ďalej. Ale ako som spomínala, môj lekár si myslí že bábätko musí von.

haimi
6. jan 2017

@neliynda pokial je to tak, tak bude bábätku určite lepšie vonku. Držím palce

shia
7. mar 2017

@neliynda ahoj, ako ti to nakoniec dopadlo?

neliynda
autor
7. mar 2017

@shia ahoj naštastie všetko dobre dopadlo a v postieľke mi práve leží krásna princeznička 😊 ...rodila som plánovanou sekciou kedže malinká bola otočená hore hlavičkou celé tehotenstvo....narodila sa týžden pred termínom s váhou 2970 g..🙂...utvrdila som sa v tom že netreba veriť každému lekárovi😏

llullu37
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre