Mám si nechať priezvisko, ktoré sa mi nepáči?

patka242
23. máj 2015

Ahojte,,začala by som asi takto, som vydatá a mám priezvisko po manželovi ale mne sa to priezvisko strašne nepáči,máme jedného synčeka a bojím sa že keď vyrastie tak sa mu budú vysmievat,chcela by som to priezvisko zmeniť ale manžel nechce on vravy že by sa cítil biť ponížený ak by som to urobila má niekto nejaký podobný problém ?? ,to priezvisko je vidličkova

romiada
22. sep 2018

@cacianka ano a hematologicka v BA Ruzinov sa vola Drakulova 😉 ja mam doktora Hrbateho (a to je cievny,ortoped)

mircalla
22. sep 2018

Vidlicka je super. Moj kolega sa volal Cecko, tak by som zvazovala

mircalla
22. sep 2018

@romiada Drakulovu poznam, super lekarka

veriine
22. sep 2018

@thoughtfulweirdo to si zabilaaaaaa 😂😂😂😂😂 rehocem sa tu uz 5 minutttt na tom tvojom 👍😅

evallu
22. sep 2018

no je zle že si s ním neni spokojná, stotožnená, ale ako píšu mnohé predo mnou, sú omnoho horšie priezviská......... a ak sa bojíš že sa synovi budú smiať, budú, ale aj s iným priezviskom sa budú, deti si vždy nájdu dôvod smiať sa či posmievať (i dospelý) takže tak, a tvoj muž, či jeho otec si tým prešli, takže mu budú vedieť poradiť..................ja by som chcela ešte jednu vec, tá neochota tvojho muža, ja to beriem tak, že ak sa zriekne priezviska, akoby sa zriekol otca, ak to mám tak trochu prehnane povedať, muži sú v tomto niekedy veľmi tradičný, takže ak má dobrý vzťah z otcom, tak si myslím , že to nebude chcieť urobiť (nehovoriac o širšej rodine, o ostatných príbuzných s týmto priezviskom....) ... akoby sa za nich hanbil (nie za to priezvisko ...) dokonca poznám prípad ked si muž vzal priezvisko manželky po sobáši naschvál, lebo so svojím otcom veľmi zle vychádzal (škaredý rozvod, neprimerané správanie sa k bývalej-jeho mame) tak to urobil ako taký trest.... a vlastne ani jeho syn tým pádom nenesie meno dedovo.... a teda pekne ho tým naštval.............. chápeš čo tým myslím ?

tomiholjubavi
22. sep 2018

ja som raz stretla chlapa, čo sa volal Paplonik 😀 to bolo také milé, až som sa celkom neprofesionalne pousmiala, ked sa mi predstavil 😀

kalifka
22. sep 2018

Mi máme v práci jedného kolegu Peter Kokot a v pohode a jeho manželka sa vola Anička 😁 Majú dve deti v puberte a nikdy nemali problém.

agyness
22. sep 2018

Nechcem byť vulgárna ale téma má trošku rozčúlila 😠 čakala som priezvisko ako kokot, konečník, sračka ( to sú skutočné existujúce priezviská ľudí ) a ty napíšeš vidlička. Obyčajné, slovenské ba až nudné.. byť tvojim mužom kopnem ťa do prdele zato, že vymýšlaš

montemotherone
22. sep 2018

@thoughtfulweirdo Vražda sa volal aj jeden súdny lekár 🙂

montemotherone
22. sep 2018

@patka242 a to ti teraz začalo vadiť manželovo priezvisko? Ty teraz vymeň jeho priezvisko a on nabudúce vymení teba, lebo sa ti pod nosom urobí vyrážka. Ty sa mu čuduješ, že sa bude cítiť ponížený? Možno aj dotknutý a hádam aj odvrhnutý, ako otec aj manžel :-/ Lepší nápad tu mala už len jedna minule. Rozišla sa s priateľom, tak chcela dať zmeniť meno dieťaťa. A zrejme ho bude meniť zakaždým, keď vymení priateľa 😒

basska_b
23. sep 2018

Dospelí ľudia sa smiať nebudú, hoci na imatrikulaciach na vysokej bol Bruno Cuc a tam sa smiala celá aula 😂😂

atrami
23. sep 2018

Smiať sa nebudú. Tak ako si zvykol Tvoj manžel zvykne si aj syn. U nás má pani s týmto priezviskom predajňu s autami a úplne v pohode. Kamoška sa vola Konečníková a je to super baba a nikto sa nad tým priezviskom nepozastaví. Niekedy priezvisko ovplyvní nepodvedome povolanie. Hovorca polície v jednom meste - Kudlička, súdny exekútor - Krutý....

romiada
23. sep 2018

@laska201 ano to bol Mafred Kokot...a tusim bol bezec nie?

romiada
23. sep 2018

@thoughtfulweirdo mi docvaklo asi po polminute ze samovrazda 😂

kvojtanikova
23. sep 2018

ja sa tiez pripajam k ostatnym nazorom ze nema preco mat komplexy, za prve su aj horsie mena a za druhe od toho je rodic aby ho naucil ze za meno sa netreba hanbit nech by bolo akekolvek. Ja som za slobodna Surova, a bolo to v pohode. Ako ucitelka som sa tiez stretla s mnohymi menami (Magic - nevedeli sme ci ho citat tak ako sa pise alebo ako sa po anglicky vyslovuje - Medzik, Fejková - mi stale pripominalo fejk/fake)... atď. A tiez mam doktora ortopeda, ktory sa vola MUDr. Barla.... radost k nemu ist...🙂 Poznam aj priezviska Knižka, Drbňak, Halušková, Buzna, Polohová, Protivňak,... a vsetko to su fajn ludia bez komplexov

baboobchod
23. sep 2018

@patka242 pripájam sa k názorom, že vidlicka je úplne normálne meno. Moja spolužiačka sa volala Varechová a nikto sa jej nevysmieval. Môj syn je Ružička, čiže normálne meno a nájdu sa spolužiaci, čo do neho zabŕdajú “kedy rozkvitne” 🙄. Čiže decká si dôvod nájdu ak chcú... tvojmu mužovi sa nedivím že sa urazil. Robíš z komára somára.

lucinkab
23. sep 2018

Ahoj tak ja poznam doktorku a vola sa Hrobárová.... Tak tam by som zvazovala.. lrzal u nas pacient Matrtatj,kokotik.... Tak uznaj vydlicka ke ok....radsej vydlicka ako ked ma niekto prorzvisko ako meno.. napt Jan Martin

cacianka
23. sep 2018

@romiada stretavam ju na Kramaroch

mrcl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunshineboy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovakboy
23. jan 2023

@patka242 je to o prijatí seba samej v kombinacii s tým menom. Mám rada svojho muža svoju rodinu svoje deti aj seba. A keď sa budeme volať Píčovci, tak budeme na to hrdí. Mimochodom na VŠ sme mali knihu od profesora volal sa Josef Píč. Bola sranda keď nám učiteľka povedala jeho meno, ale naučili sme sa ho vyslovovať bez hanby. Áno niekto sa tým nemusí riadiť lebo má pekne meno. Niekto ako Džugašvili sa za seba za svoj pôvod aj svoje telo a hlas tak veľmi hanbil až pozabíjal milióny ľudí. Skús si predstaviť, že si to meno zmeníš. Bude ti lepšie? Ja mám tiež smiešne priezvisko Vodička. Pred svadbou som manželke ponúkol, že si vezmem jej priezvisko. Nemal by som s tým problém lebo mám bratov, ktorí to meno ponesú ďalej a nezahynie. Ak by malo napríklad manželkine meno a jej rodiny mojim menom skončiť, dokonca by som jej silno odporúčal si ponechať jej meno aj deťom. Vezmi to tak, že nie všetko je tak ako by si si priala a sú veci ktoré je fajn prijat a zmieriť sa nimi. Naučí ťa to pravej pokore nie poníženia ani pýchy ale pokore. Koniec filozofického zakončenia príspevku 🙂

dobromila
29. nov 2023

@patka242 bývalá spolužiačka je od vydaja Vidličková - je to milé. Ja mám po manželovi jedno tu spomenuté. Až pár rokov po vydaji som zistila, že je to v češtine hanlivá prezývka. Ale na SK po slovensky. Sú aj horšie. Aj keď, ak by som si mala vziať Konečníka alebo Pavúka alebo Strašiftáka, tak verím tomu, že by sme sa dohodli na mojom neškodnom alebo by sme si dali úplne iné. Páčilo by sa mi priezvisko Krásna, Múdra, Dobrotová, Danielová.....prípadne nejaké zemepisné ako Dúbravská, Matiašovská...
Moja sestra si 10r po rozvode zmenila priezvisko na úplne iné ako mala za slobodna a po vydaji.

olivierko229
29. nov 2023

@patka242 moj maly ma spoluziaka v skolke Olivera Palicku a ja sa z toho mena uplne rozplyvam. Vidlicka je super cool, netradicne, mile, mne sa napriklad velmi paci. Ale ak sa ti nepaci, tak si zmen. PS, my mame za priezvisko zvieratko 😀

cacianka
30. nov 2023

@olivierko229 len tak pre zaujímavosť - pozri si dátum príspevku 😉

katrinka8
1. dec 2023

@sunshineboy - "farkaš" nie je v maďarčine "vlk"?