Ako sa mám tešiť z bábätka, keď máme stále dlhy?

karap
27. okt 2011

Mam manzela,2 deti a cakam tretie.Sme v strasidelnej financnej situacii,ktora sa taha uz od zaciatku roka.Nie a nie sa vyhrabat z bahna.Doteraz som obvinovala muza,ze nemame penazi [len v mysli,do oci som mu nic nepovedala]no prave dnes som si uvedomila,ze nie on,ale JA som vinna!
Zaciatkom roka som zatuzila po tretom dietati,hoci aj vtedy sme zili od vyplaty k vyplate.Manzel najprv nechcel ani pocut,potom som ho ,,zlomila,,2 tyzdne sme sa milovali bez ochrany,no zakazdym sa ma muz spytal,ci to naozaj chcem a ci si uvedomujem,ze budem sama z 3 detmi,lebo on bude stale v robote.Chcela som.Po tych 2 tyzdnoch povedal,NIE.Pockame z tretim dietatom par rokov.Zduvala som sa za jeho ,,zradu,,No my sme za tie 2 tyzdne dieta splodili.Ja som si medzitym uvedomila,ze ma vo vsetkom pravdu,takze pozitivny tehotensky test uz nebol veru radostny.No co uz.Muz to zobral v pohode,ze nejako to zvladneme.
No teraz,tesne pred porodom je nasa financna situacia este horsia,mame na krku exekucie,muzovy sa cely rok nedari v praci[hoci sa snazi]a ja si uvedomujem,ze keby som netrvala na dietati,mohla som nam pomoct,dat mladsieho syna varovat svokre[starsia dcera chodi do skolky]a ja som sa mohla vratit do prace.Urcite by sme sa vyhrabali z dlhov.....Boze,co som to vykonala?
Ako sa mam tesit z babatka?

vejinka
27. okt 2011

uha mas to tazke ale to ty dobre vies. Super rady ti tu baby dali. Do pol roka malej oddychuj a naberaj sily lebo potom to bude dost o hubu. Ja ti dam par rad ako stravit ten pol rok doma. Venuj sa malej kolko bude treba nesmie mat pocit ze sa trapis "koli nej" vsetko z coho mala vyrastie sa pokus predat hoc aj tu na konovi. Aj par eur je lepsie ako nic. Popytaj sa susedov ci nepotrebuju nieco nakupit postrazit psa alebo poumyvat auto ci okna. Vysvetli im v akej si situacii. Alebo si napis inzerat ake sluzby ponukas v case ked mala spi. Nauc sa strikovat a detom nieco ustikuj alebo usi. Ak ti to pojde super kludne svoje vytvory predavaj alebo skus aranzovanie adventnych vencov ozdobovanie vianoc. stromcekov. Moznosti je vela a fantazii sa medze nekladu. Zistis ze nemusis cakat zo zalozenymi rukami ale aj doma sa da "pracovat a zarabat". Prajem vela sil a radosti z troch zdravych deti. Nikdy neobvinuj deti zo zlej financnej situacii pretoze vinu nesu len rodicia.

stardust
27. okt 2011

Su systemy, ktore su solidarnejsie s obcanmi v nudzi... uz len z jednoducheho dovodu, aby neprekvitala kriminalita na uliciach. V NRW doplacame za miesto v skolke alebo u opatrovatelky podla vysky nasho prijmu. Co sa tyka stravy, nie vsetko, co je pekne zabalene a je drahsie, musi byt aj lepsie. Takisto plienky, osobne nevidim rozdiel medzi obycajnymi plienkami z DM a Pamperskami, ktore su dva krat take drahe. S oblecenim maju problemy povacsine rozmaznane decka z konzumne zalozenych rodin, ktore sa zvyknu sprosto vysmievat tym, ktorym az tak na handrach nezalezi alebo na znackove a nove veci jednoducho nemaju. Karap sa az takeho velkeho hriechu nedopustila, ze zatuzila po babatku. Mozno sa im podari dostat sa z tejto brindy. Napokon, nie je jedina s takymto problemom. Napr. moji svokrovci splodili obe deti v case, ked ani jeden nemal prijem. Za pomoci statu a rodiny sa im podarilo vysplhat sa do vyssej strednej triedy. Peniaze nie su vsetko... Prajem ti @karap, vela zdaru!

filipal
27. okt 2011

naklady su predsa na kazde dieta zvlast. samozrejme doma sa prestravuju asi rovnako dve, ako tri, ale poplatky za skolu, skolku, kruzky, stravu v jedalni, lieky a pod, musi rodic zaplatit za kazde dieta. to len na upresnenie. samozrejme, ze teraz je uz zbytocne horekovat a situaciu treba riesit pragmaticky.
ako to rozpisala Maznacik.
ale kazdy by si mal zvazit na co staci. prepacte, ale nie sme macence, musime pouzivat aj rozum, nie len emocie....

viera27
27. okt 2011

@monkri prepac, ale to s cim nesuhlasim nie je potreba rodiny a nesuhlas s konzumom. To s cim nesuhlasim je nedostatok zodpovednosti za seba a svoje deti. Je nadherne mat vela deti, ale treba sa o ne aj vediet postarat. Od toho su rodicia a nie napriklad natahovat ruky statu o davky, pripadne sa spoliehat na solidaritu ostatnych. To je zas druha strana mince, ktora je bohuzial castokrat viditelna pri mnohodetnych rodinach. Klobuk dole pred kazdym jednym rodicom, co sa dokaze "obetovat" velkej rodine a aj sa o nu postarat! Dieta nie je plysova hracka pre potechu a zaplnenie volnych chvil a prazdnych dni matky.
Mimochodom, nepoznam osobne nikoho, kto by svojim detom dovolil vsetko a len to najlepsie. Zato vsak poznam 4 rodiny, co ziju z davok, milodarov a charit. A toto sa vobec netyka temy ani autorky, toto je vyslovene reakcia na tvoju odpoved.

slniecko2
27. okt 2011

@karap uznavam ze to nie je med lizat. Aj my sme na tom podobne, ale nemame aspon exekuciu (zase mame hypoteku). Manzel kvoli zlej financnej situacii musel odist do Blavy aby cosi zarobil a tiez zijeme od vyplaty k vyplate. Rozumne sa mi zda riesit to na sude s insolventnostou (pocula som aj o osobnom bankrote, ale blizsie info si zisti od niekoho kto sa vyzna-tusim ze ti vymeraju roky pocas ktorych budes dostavat minimum zivotne a potom sa ti odpusti exekucia), tiez by ste sa mohli spytat na davky v hmotnej nudzi (my chceme tiez), tiez je moznost podpory v podnikani-stat ti po schvaleni da 70 000 sk nevratne na podnikanie ak si dlhodobo nezamestnana. Ak by sa to dalo sklbit s materskou....alebo je tiez dobry napad dat varovat babo starkej a ist pracovat. Nechcem strasit ale materska je super ale ak su vazne financne problemy-tak treba konat aj za cenu ze nebudes vobec na materskej. Vela vela stastia ti a celej rodinke prajem-lebo sa viem vzit do tvojej koze.

vefi89
27. okt 2011

ja som sa vydala pred štyrmi rokmi, vzala som si už rozvedeného otca dvoch detí, ktorý mal v exekúciach 1,4 milióna korún...
makali sme obaja, ale peniaze nám stačili ledva na výživné na deti+ tú hyenu (a nech sa zdúva koľko mamičiek ako len chce, ale tá ženská sa inak nazvať nedá), museli sme si prerobiť stolársku dielňu na bývanie, aby sme mali strechu nad hlavou... takže nie malé výdaje a sakra malé príjmy...a do toho som študovala, takže to bola hotová komédia... na štúdium som sa musela vykašlať, jednoducho nebol na to ani čas, ani peniaze, začala som splácať jednu exekúciu, lebo na viac som nemala, platili sme si inkaso a potrebné veci, ako strava (veľmi nenáročná), občas drogéria... pokiaľ sme si prerobili teraz už ako tak vyzerajúci dom, bývali sme v drevenej búde tri krát tri metre, kde sme mali postel a peterky na kúrenie, kúpali sme sa vonku, v studňovej vode, ktorú som hriala vždy večer v kotli..
po dvoch rokoch sme mali konečne kúpelňu a spálňu, tak sme sa presťahovali... a popri tomto všetkom zhone a strese sme sa snažili o dieťatko..
aj to sa nám podarilo..a min. rok sa nám narodil zdravý synček...
ale v exekúciach je stále vyše 30. tisíc €, výživné na tie dve deti sme museli znížiť, a i tak nestíhame platiť na čas...
ale neľutujem svoje, teda naše rozhodnutie, pretože máme všetko, okrem peňazí 🙂 a myslím si, že niet krajšieho daru ako toho malého čirkáša 🙂

lucka1987
27. okt 2011

@vefi89 uuha, tiez to mas tazke.. no ked sa chce da sa.. kazda zena ma ine naroky, na iny standard je zvyknuta.. nikomu je malo ked jej muz zarobi 2 000 eur, niekto chodi vysmiaty ked ma muza s 800 eur.. a niekto 400. poznam to podla mojho okolia.. neskutocne kontrasty... a obdivujem tu silu co maju ludia ako ty.. tak klobuk dolu.. my sme mali krizu len par mesiacov.. ale ani zdaleka nam nebolo tak ako pises ty...
ked tak clovek si vypocuje ako ziju iny.. je rad za to co ma...

lucka1987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vefi89
27. okt 2011

@lucka1987 presne tie slová si opakujem aj ja 🙂 a zďaleka na tom nie sme až tak zle ako poznám prípady niektoré 😀
ja som to celé brala ako "stanovačku" lebo tam boli tiež také bojové podmienky 😀 😀
len ma vie strašne rozčúliť, keď niekto príde, že booože, nemám žiadne peniaze, a včera som si kúpila 100 € kožuch 😀 teda reči tohoto štýlu 😀 (osobne poznám mladú rodinu s jedným dieťaťom, čo majú mesačne 2600€ a nevychádzajú!!😅 ) a to mi už príde na hlavu 😅
a myslím si, že to je len o akejsi inšpirácií, sile lásky? aby človek mal chuť bojovať 🙂 lebo verím v to, že všetko sa vyriešiť dá... 🙂

lucka1987
27. okt 2011

@vefi89 hmmm, no my mame spolu cca 2200 😅 mali sme viac ked som zarabala.. , ale nehovorim ze nam to nevychadza.. len sme mali nejake splatky, leasing, zartiadovanie bytu... mm uver este z mladosti.. teraz to vsetko odpadlo.. ibaze zaciname stavat.. takze tam idu vsetky korunky.. teda zatial na ucet kedze nam ani zaklady nestoja, ale tak keby nejdeme stavat tak si zijeme krasne.... ja tiez poznam rodinu kde sa im splha prijem nad 5 tis eur, kedze muz je "podnikatel "maly.. ale 4 tis ma vydavky a splatky 😅

vefi89
27. okt 2011

@lucka1987 každý podľa sovjho gusta 🙂 ja pôžičky, ani úvery neschvalujem, doslova sa mi to bridí 😅 radšej budem roky odkladať na účet a potom si kúpim, ako si kúpiť a ťažké roky žiť v neistote 😀 ale jasné, niekedy nie je východisko 🙂

lucka1987
27. okt 2011

@vefi89 ani ja neschvalujem.. ani ziadne nemame.. to boli z mm mladosti ked sme neboli svoji este.. jedine co si bral na auto ked sme uz spolu chodili.. to mal leasing.. preto aj teraz ked zaciname stavat neberieme uver ale sporime.. su to pasce na ludi... mama si tak nabrala poziciek ked potrebovala si kupit cosi na seba a podobne.a ena ktoru zaplatula sa vysplhala na cca 500 000 sk.. aj s urokami.. brala od nebankoviek.. a tajne za otcovym chrbtom... sak nakoniec sa aj rozviedli a aion jej to musel vsetko vyplatit, ale to je uz o inom.. chce len povedat ze je veůmi lakave ked clovek potrebuje napr novy televizor si vziat 500 eur pozicku a mat ho hned v obyvke.. ale treba mysliet nato, ze uz nevrati 500 ale napr 700... a ta to mohol mat aj dvd a radio k tomu...

maminuska
27. okt 2011

@vefi89 klobúk dolu , ale nepísala si niekde že ked sa postavíš na vlastné nohy ( ako začneš pracovat ) manžela opustíš ? Možno sa mýlim .
Ja po určitých skusenostiach si myslím že nie to čo nás postihne ale to ako sa k tomu postavíme tvorí celý problém. Ja keby som sa vtedy zosypala ( no ako som sa aj dočasne zosypala to je ako fakt ) a nezačala s dcérou znova cvičit a všetko ju učit od znova , dala sa uviesť do pesimického stavu od lekárov tak neviem čo je dnes s Natáliou. Prognozy - nebude chodit , nebude rozprávat, nebude sa pýtať .
Táto situácia čo ma postihla mi však ukázala že môj exmanžel je slaboch a pokrytec, získala som nových priateľov a stratila drvivu väčšinu starých , utužili sa moje vztahy s bratom ktorý mi veľmi pomohol a odhalila otcove manipulačné a vydieracké správanie.
A okrem iného , vždy môže byt aj horšie. Keď mala Natálka prvý epileptický záchvat a ja som plakala na chodbe , lebo sa potvrdilo poškodenie mozgu prišla ku mne mamička a ma utešovala a povedala mi že čo by ona za to dala keby jej syn mal iba epilepsiu ( mal nádor na mozgu ).
Autorkyna situácia je určite ťaživá ale nie bezvýchodisková , treba len situáciu prijať a začať s ňou bojovať.

adriana7
27. okt 2011

@karap , nebudem ťa kritizovať, chceš poradiť, tak môj čisto osobný názor...s mm podnikáme, on je roky v biznise a to v akých slušne napísané prúseroch sú momentálne firmy, ale aj banky, štáty, úrady,to tu ešte nebolo,tým som chcela povedať, že to, kde ste vy, zažíva každá druhá rodina, aj keď len málo ľudí si to je schopných a aj ochotných pripustiť. je to momentálna realita
...život je špirála (to mám od lucky bílej) a výhoda padnutia úplne nadol je v tom, že potom sa už len dobre odrazíš a ideš hore, tak sa dobre rozhodni a dobre odraz...
...pri tak maličkých 3 deťoch budeš sotva stíhať zvládať všetko oklo nich a nie ešte robiť, a to ja mám v zadku inú vrtuľu a nedá sa, deti si vyžadujú svoje, lebo ak sa nepostaráš ty, musíš za to niekomu zaplatiť, ak nenavaríš, za reštiku dáš rozhodne viac, ušetríš čas, neušetríš peniaze
...psychika je veľmi dôležitá a ty teraz za to ani nebudeš celkom môcť, lebo hormóny až do šestonedelia budú robiť svoje...
skús sa ukľudniť, lebo ak nebudeš v pohode, nebudeš mať dosť mliečka a krabicové stojí nehorázne peniaze, niekedy pomôže odísť s deťmi k rodičom, ak by ti vedeli pomôcť, už len starostlivosťou o deti a stravou, ak má chlap čas a priestor, a nemusí sa každý deň ponáhľať domov za tebou a deťmi, vie veľa vecí vyriešiť rýchlejšie (aj riešiť veci cez banku, s exekútorom)
...ak máte dom alebo byt na hypotéku, nie je až taká tragédia prísť o to, ono je to kruté, ale zas na druhú stranu, nehnuteľnosť v hypotéke vlastne nie je tvoja, je banky a zbaví ťa každomesačných splátok, na ktoré nemáš, teda síce nemáš nehnuteľnosť,ale nemáš ani dlhy a splátky...takže si voľný človek...začať znova sa dá VŽDY (ak sa bude dať rozumne dohodnúť s exekútorom a nepredá dom prvému za 5 slivák, môžete sa ešte dostať k hotovosti, ktorá na začiatok nie je zlá)
..treba si na papier napísať presné výdavky, ale presné a skresať, ako sa dá..deťom stačí pár vecí, radšej dvoje pekné rifle, ako 10 harabúrd), ak máš prať pre 5 ľudí celé skrine oblečenia, tiež ťa to stojí elektrinu a vodu a prášky..to isté telefóny, internet, zbytočné programy v telke, nezmyselné poistky...drogéria na minimum, je to asi kruté, ale o mydle a šampóne, ale je, hlavne aby ste boli čistí..nakupuj len podľa jedálneho lístka a nič naviac (hlavne nie sladkosti a sprostosti)
...omlúv sa rodine, že dočasne nebudeš robiť oslavy, rauty a ani nebudeš iným v rodine kupovať darčeky, normálny pochopí...
...a neviem ako tebe, ale v ťažkých situáciách a obdobiach človeku ľuďom veľmi pomáha viera, nebudem ťa na nič nahovárať...a stretnúť sa s ľuďmi, ktorí sú na tom ešte horšie ako ty a našli riešenie...
...ja sa nemám zle, je aj na reštiku, aj na náročné športy detí, ale pamätám tiež obdobie, keď sme z poslednej stokorunáčky žili týždeň...ale aj na to, ako sme mali veeeľa a ťažko choré dieťa...
prepáč za ten kolaborát, ale viem, čo prežívaš a najhoršie je, že keby si mohla, tak utekáš hneď do roboty, ale nemôžeš, čakáš bábätko...DRŽ SA a daj vedieť, ako bojujete 😉

lucka1987
27. okt 2011

@adriana7 jeeeej, ako krasne si to vystihla a napisala 😕 a pravdivo

adriana7
27. okt 2011

@lucka1987 , ja som strašný realista, až si niekedy pripadám ako chlap, lebo pracujem v stavarine so samými chlapmi...a pravda je aj to, že naložiť si ružové okuliare a vzájomne sa tu ľutovať nikomu nepomôže...mne napríklad vadí, ak sa niekto do @karap obuje... ja si neviem predstavť, že by som tu takto obnažila svoju dušu a aj finančnú situáciu, to už je taký virtuálny striptíz a určite jej viac pomôžu konštruktívne rady...ja nemám rada reči typu "čo by bolo, keby pes nesral" (pre pobúrených nekakal), lebo keď už sa raz najedol, tak to naňho proste príde 😉

maminuska
27. okt 2011

@adriana7 ano presne sa s tebou stotožnujem.

adriana7
27. okt 2011

...to bude asi tým, že sme obe trenčanky a mamy troch detí 😀 , my sme už, čo sa životných skúseností týka, také "ostrieľané staré korčule"
...a inak, ešte ma napadlo...ľudia sa ani tak neboja toho, čo bude, ako toho, čo na to povedia ostatní a ako sa budú všetci tváriť a posudzovať ťa...typické slovenské...tak toto ma od istého času trápi najmenej...mienkotvorní sú pre mňa ľudia, ktorí mi v krízovej situácii pomôžu, alebo aspoň povedia, drž sa, a nie takí, čo ti ich nohy roky trčia z prd...e a potom ti vrazia "kudlu do zad"
...od istého času ma zaujíma už len názor mm a mojich detí, a to, či sú šťastní a spokojní, rodina sa prispôsobí a priateľstvá časom vykrištalizujú 😵

maminuska
27. okt 2011

@adriana7 a obidve sme aj adriany a obidve podnikáme 🙂

adriana7
27. okt 2011

tak to je sila..nie si ty prevtelená ja? 😀 😀 😀

maminuska
27. okt 2011

@adriana7 a ešte mám aj manžela o tri roky mladšieho 😀 😀 😀

bbtina
28. okt 2011

Vsetko bolo povedane,mna napada len jedno,priplatok k prispevku pri narodeni pouzi na vyplatenie dlhov,nejaku tu vybavicku a kocik uz isto mas

marecek1
28. okt 2011

@karap tvoja situácia je naozaj nezávideniahodná, ale ako ti tu písali viaceré kočky: je to ako to je, bábätko je na ceste, teraz sa nezaťažuj a nestresuj nad tým, že si chcela dieťa a preto nemôžeš zarábať peniaze, aby ste sa dostali z najhoršieho. v najbližších mesiacoch sa pravdepodobne do práce nedostaneš, na prácu z domu pri bábätku a dvoch ďalších deťoch čas mať nebudeš, takže jediný, kto môže túto nepriaznivú finančnú situáciu zmierniť, je tvoj manžel - píšeš, že sa mu dlhšiu dobu nedarí v práci - neskúšal si hľadať niečo nové? prípadne niečo v zahraničí? alebo vyskúšajte požiadať o pomoc rodinu, nemohli by vám z najhoršieho pomôcť rodičia?

držím ti palce, aby sa vaša situácia vyriešila, určite to nie je príjemné čakať doma, kedy exekútor zaklope na dvere...

marecek1
28. okt 2011

@adriana7 tiež sa stotožňujem s tým, čo si napísala - pravdivé a k veci.

yanni
28. okt 2011

Ahojte vsetci vospolok,

tak jedna "zla" tu uz bola, tak budem ta druha. Viem, ze babenka je v kasi a hlada tu no ja neviem, povedzme nejaku radu alebo sa chce len vyrozprvat a ulavit si na dusi. Len si myslim, ze z nas jej nik nepomoze. Pomoct si musi sama. No pravdaze sama s manzelom. Riesenie musia najst oni dvaja. Uz je to tak ako to je, musia sa popasovat, len mne sa pri citani jej pribehu az zastavoval rozum. Ja raz toto zmyslanie nepochopim, naco tretie dieta a vedome, ked uz aj tak boli na mizine? Ked tak velmi chcela tretie, tak mala najskor zvazit situaciu. A uz pred otehotnenim, ako sama pise, nebola ta situacia ruzova. Bud pockam a snazim sa najskor dostat z tychto vsetkych dlhov alebo nemat vobec tretie. Ved ma uz dve krasne deticky. Ja to jednoducho nechapem. Taka nezodpovednost. Ja keby som bola jej matka a prisla by za mnou prosikat o pomoc a aj by som mala tu moznost jej pomoct, jedno ako, tak by som povedala uz len z principu, NIE. Trhalo by mi to sice srdce, pozerat sa na to ako ziju, neziju, hlavne koli detom, ale dostala sa a to VEDOME do tejto kase sama. Tak nech si to teraz vyriesi sama. Ved si to aj sama sposobila. A ze aj jej muz bol taky blby a nechal sa "prehovorit". Booooooooooooooze a takyto ludia sa nazyvaju dospelymi rozumnymi ludmi? Teraz, ked je uz totalne neskoro hlada pomoc? Teraz, tesne pred porodom jej to urobilo klik v hlave a zistila, ze su uplne na dne? Dost neskoro. Prilis neskoro. A tu jej radite este nejake statne prispevky? Takymto nezodpovednym ludom by som nedala nic. Sposobila si si tuto mizeriu sama, tak si teraz aj sama pomoz a rozmyslaj ako sa z tejo brindy dostanes. Ved z coho sa platia podpory, rodicovske, vselijake aj jednorazove statne prispevky? Z dani tych co robia. Nepoviem, ked sa clovek ocitne na dne nie vlastnou vinou. je vela takych situacii, choroba, uraz a pod. Ale ked sa niekto VEDOME "tlaci" este nizsie? Tak to uz je nad zdravy rozum.

Fakt nechcem posudzovat a odsudzovat, neprajem nikomu nic zle, ale ked si clovek sam a vedome tu uz zlu situaciu este zhorsuje (namiesto toho aby skusil nejakt sa z toho vsetkoho dostat), lebo nieco silou-mocou chce aj ked na to nema, tak na toto uz nemam slov. NEZODPOVEDNE!!!!!!!!!!! Toto je moj nazor. Nechcem nic prikraslovat, ziadne tutuli-mutuli a booooze no mate to zle atd. Ja som realista, zivot sa so mnou tiez nehral, hlavne ked som odisla do zahranicia, nik mi nic nedal, vsetko som si musela vybojovat sama, ale keby som zmyslala tak ako tato babenka, rutila sa vedome do "zahuby" a nepremyslela by som si uz dopredu, co je prioritne, tak by som bola na tom asi tak ako ona. A mozno este horsie. Najskor mysliet a potom konat.

Ale aj tak, prajem ti vsetko dobre, aby ste sa z tej kase cim skor dostali, hlavne koli detom. Dospely sa uz nejak pretlcu ale vysvetluj toto detom. Mozno pochopia a mozno nie.

vefi89
28. okt 2011

@maminuska áno, pamätáš si správne 🙂 ale postaviť sa na noh, znamenáá z mojej strany vysporiadať mu väčšinu exe, pretože viem, že keby som odišla, nespravil by s tým nič.. a neni zlý človek, naozaj je dobráčisko, veľa mi dal, veľa ma naučil, a preto si myslí, že aspoň toto si zaslúži... nie je to nejaký hajzel, čo ma mláti, alebo mi nadáva... doteraz na mňa ani len hlas nezdvihol, aj keď ja som mu robila scény 😅
a predsa, ako čítam, Natálka má už 16 rokov 🙂 je to fascinujúce 😉
@lucka1987 to sa mi veľmi páči, takýto postoj 🙂 držím vám palce do budúcna 🙂

vefi89
28. okt 2011

@yanni z časti by som súhlasila s tvojím názorom... aj ja som bola takého názoru, pokiaľ som sa sama v tej omáčke neocitla, a potom som ho veľmi rýchlo zmenila... dieťa je dar... a myslím si, že nech je akákoľvek situácia, vždy existuje pomoc z nej

yanni
28. okt 2011

@vefi89 ano mas pravdu, dieta je dar. Citala som tvoj pribeh a klobuk dolu. Ja som tiez vselico preskakala, ale nastastie, som vzdy mala ake take dobre byvanie a nikdy som nemusela splacat cudzie dlhy. Ten kto si ich narobi, nech si ich aj splati. Tot moj nazor. Ja nemam ani vlastne, radsej si velmi dobre premyslim co kupim, co si mozem dovolit.
Len ked uz mam dve deti, cize 5ti ludia v zlej situacii, preco do toho tahat este siesteho cloveka? To nie je len tak, ved pri dvoch sa uzivy aj treti. To je dost mylne. Kazdy clovek ma vlastne potreby. A pri 6stich su aj kazdodenne naklady na zivobytie vyssie ako pri 5tich.

yanni
28. okt 2011

sorry oprava: 4ria ludia. A potom nie 6sti ale piati. Uz mi dnes brnka. Asi to robi piatok 😀 😀 😀

piacere
28. okt 2011

@adriana7 absolútne zdieľam tvoj názor.... keď som si prečítala úvodný príspevok, prvé čo mi napadlo bolo..... každý vie.... Ale toto zakladateľka momentálne počuť nepotrebuje, pretože to dobre vie, keď si to aj sama priznala... hľadá pomoc, psychickú podporu, ako aj radu, že čo ďalej.... ty si to rozpísala a vystihla hádam najlepšie....

@karap držte sa!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre