Antidepresíva v tehotenstve

lana11
19. okt 2018

Ahojte chcela by som sa poradiť s mamičkami, ktoré počas tehotenstva brali AD. Pred otehotnením som brala 1 rok lieky, ked som zistila že som tehotná lieky som začala vysádzať všetko bolo ok, ale teraz sa mi všetky stavy vrátili, stavy úzkosti,paniky,ktoré trvajú aj celé dni.Moja psychiatrička mi povedala že ak mam zlé stavy mam si dať bud xanax,neurol, lenže ja začínam mať pocit, že už ani tieto lieky mi dobre neučínkujú.Stále ma odbije tým, že nie je dobre pre dieťa aby som brala AD som v 6 mesiaci.Ze dieťa sa môže narodiť choré, môže mať absťáky a také veci. Ja viem, že by som sa mala radiť hlavne s lekárkou ale už som zúfala, bud ja nechápem ju alebo ona mňa. Nechce mať choré dieťatko, ale začínam nad sebou strácať kontrolu.

lula313
19. okt 2018

Rodicov sused bral AD, keď splodili deti a obe sú nedisciplinované, majú problem s učením, nerozprávajú pekne a chodia s nimi po psychologoch.. Sused je vysoko nadpriemerne inteligentný, čiže si to vysvetľujeme len týmto, čiže na tvojom mieste by som ich nebrala. Depresie sú zväčša zosilnené pri osamelosti, nude, takze sa skus zamestnať.

lana11
autor
19. okt 2018

@lula313 skúšam, ale ani to nepomáha čo dalej?

lula313
19. okt 2018

@lana11 tak sa nezamestnavas dostatočne. Daj sa na nejaký predporodny kurz, výrobu hand made veci, kup si antistresove omalovavanky, navštív jazykový kurz, chystaj veci pre babo-všetko oper, pozehli, daj do vákuových vriec, nech to máš nachystané. Poriadne si poupratuj, lebo už nebudeš potom vladat. Ešte mozes chodit niekam pomahat(dozor do rodinného centra, ist sa rozprávať do domova dôchodcov, zorganizuj stretko zo školy, je plno aktivít, ktoré ti môžu zahltiť myseľ, že nebudeš mat čas rozmyslat nad negatívnymi vecami.

lana11
autor
19. okt 2018

@lula313 dakujem možno máš aj v niečom pravdu 🙂 len že je nemám depresiu ale je to ako úzkosť , spojená s panikou.

danmef
19. okt 2018

@lana11 ahoj,tvoj stav je nastavenie tvojho myslenia.... v prvom rade je dôležité,zistiť príčinu,prečo si brala AD.Ked odhalíš príčinu,viem ti pomôcť,aby si pomohla sama sebe

lana11
autor
19. okt 2018

@danmef ako by si mi vedela pomoct?

danmef
19. okt 2018

@danmef Si silnejšia ako si myslíš,len si možno vplyvom vonkajších okolnosti začala o sebe pochybovať,alebo nezvládat stresujúce situácie,zmeny... atd,je veľa faktorov.... ak chceš poradiť a pomôcť nápis mi niečo viac,skús porozmýšlať,kedy nastal ten spúšťač,keď si začala AD brat.... danmac8703@gmail. Com

lana11
autor
19. okt 2018

@danmef môžem ti poslať spravu aj na modrého koníka,?

danmef
19. okt 2018

@lana11 Neviem sa tam dostať... lepšie cez osobný email

danmef
19. okt 2018

@lana11 poradiť sa vysporiadať s tym

lana11
autor
19. okt 2018

@danmef neviem či sa to bude dať

katka2678
19. okt 2018

@lula313 To sa ľahko píše možno takému,čo to nikdy nezažil.....kto to zažil,tak určite mi dá za pravdu,že niekedy ani kopu práce nepomôže

lana11
autor
19. okt 2018

@katka2678 ty si brala AD počas tehotenstva?? ja mam teraz také stavy, že to neprajem nikomu zaziť :( každú hodinu mam panicky zachvat :( som zúfala

lula313
19. okt 2018

@lana11 z čoho máš panicky záchvat? Je to tu anonymne fórum, tak skus presne popísať, v com je problem..

lana11
autor
19. okt 2018

@lula313 neviem ti to presne opísať, proste fungujem riadne a zrazu príde atak, začne mi búšiť srdce, potia sa mi ruky, nemôžem dýchať, chodiť, trasu sa mi ruky, a ten stav sa mi dnes opakoval každú hodinu :(

lana11
autor
19. okt 2018

@lula313 asi ti to príde smiešne ale je to také ako by ťa niečo ovládalo tvoje vnútro, neviem to vysvetliť

catherinah
19. okt 2018

@lana11 co na to manžel?
Ak chceš, dám Ti kontakt na psychiatricku, čo sa rozumie aj týmto veciam.

matqa411211
19. okt 2018

No najlepšie komentáre a rady typu sú: “choď sa prejsť do prírody, nemysli na to, zamestnaj sa, mysli pozitívne” ako ľudia...preberte sa a ak ste nezažili normálnu ozajstú depresiu (nie depku) alebo úzkosť,paniku (nie stres) tak radšej neradte

sandra2308
19. okt 2018

@lana11 ahoj, ja som brala AD, keď som otehotnela, vysadila som zo dňa na deň. Abstaky hrozné. Chvíľu bolo dobre, no začali nevoľnosti, do toho sa mi začali vracať stavy úzkosti..... atď. Sem tam som vzala neurol, ale byť na neurole som nechcela. MUDr mi dala citalec. Nástup hrozný, nevoľnosti sa ešte znásobili. Liek mi nesadol, ale lepšie ako bez neho. Hrozné tehotenstvo, kto nezažil, nepochopí. Môj názor: Lepšie brať AD, ako žiť v tých stavoch, určite to dieťaťu neprispieva. Určite je lepšie byť na minimálnej dávke ako v týchto stavoch. Viem, čo prežívaš. Dieťa je zdravé, inteligentné, veľmi šikovné.

lolita555
19. okt 2018

Ahoj moja mamina trpi presne tym cim ty.zrazu to na nu prislo asi pred rokom musi tiez brat lieky chuda tiez si s tym vobec nevie dat rady.ma to niekde v sebe a neda sa s tym bojovat.berie liekyna je klud ale v tehu si neviem toto predstavit brat.

sandra2308
19. okt 2018

@lula313 viem, že to nemyslíš zle, ale asi si tieto stavy nikdy nezažila. Lebo keby si v tom bola aspoň jeden deň, určite by si nedávala takéto rady. Keď ťa chytí panika a úzkosť, nemáš ani len odvahu niekam ísť a niečo robiť. Sú to hrozné stavy a ešte Plus hormóny v tehotenstve 🙈 Nevieš si predstaviť. Tu fakt okrem správnych liekov nepomôže NIČ

lana11
autor
19. okt 2018

@sandra2308 a kedy ti ten citalec zabral?? po akom čase?

lana11
autor
19. okt 2018

@lolita555 hm diky moc to ma nepovzdbudilo :(

lana11
autor
19. okt 2018

@catherinah manžel? nechápe to ,moja mama to tiež nechápe, vravia mi že sa mam niečim zamestnať ale ako?

catherinah
19. okt 2018

@lana11 zmeň lekára, AD sa v tehotenstve môžu, len musíš vedieť ake

lolita555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra2308
19. okt 2018

@lana11 hmmmm, no ja mám pocit, že ani nezabral, možno trochu, asi po dvoch mesiacoch užívania. Pre mňa to bol nesprávny liek. A ty si čo brala pred tehotenstvom?

lucinika
19. okt 2018

Preboha,ženská čo radi aby si zamestnala myseľ a tým ti panika a úzkosť prejde nevie o čom hovorí! Ked zaziješ,pochopíš 👍Mila @lana11 momentálne som neplánovane otehotnela,lekárka mi zmenila AD na takú,ktorá sa môže užívať v tehu a dokonca sa s ňou dá aj dojcit. Na bábätko horšie vplýva stres, úzkosti a strach než liečivá. Tiež beriem neurol no pomaly ho nahradzame s lekárkou diazepamom. Držím palce,v ktorom si tt? A tie deti od susedov s AD nesúvisia,poznám mnoho takých,rodičia zdravý,bez liekov a deti hocijaké diagnozy... Pri prvom tehu sme mali autohavariu,sanitka ma viezla do nemocky kde mi ihned spravili asi 4 rontgony, za 3 dní na to som zistila že som tehu,bala som sa či bude male ok,teraz mi tu behá zdravý 8 ročný chlapisko

katka2678
20. okt 2018

@lana11 Brala som AD mesiac a zistila som,že som tehotná. Samozrejme neplánovane a sa čudujem,že v takom stave v akom som bola som otehotnela.Poradila som sa s psychiatrickou a brala som úplne najnizsie davky celé tehotenstvo a malý ma teraz 4 roky😊 a je úplne zdravý.Neurol som za ten čas si nedala ani raz.Ako píšu dievčatá,určite je lepsie pre dieťa a aj Teba na liekoch,ako sa takto trápiť.

lana11
autor
20. okt 2018

@sandra2308 Paroxetin som brala, a ked ti citalec nezabral ako si to zvládala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre