Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bojím sa reakcie maminy na moje ďalšie tehotenstvo

runnerka1
15. sep 2020

Ahojte. Chcela by som sa zdoverit s tym, co ma teraz tazi. Ci sa niekto z vas stretol s rovnakym problemom, mozno nejaku radu... S manzelom sme vzdy chceli mat velku rodinu. Mali sme 2 deti, dlhsia pauza, potom mala dcerka. Pocas materskej som zatuzila este po jednom, nech najmensia nevyrasta sama. Pre moju mamu bolo uz moje tretie dieta nepochopitelne. Vycitala mi ju cele tehotentvo, nadalej ked sa narodila. Sme financne zabezpeceni, deti maju vsetko. S manzelom sice nemame idealny vztah, aj to je jeden z dovodov, preco mama je proti, ale ja si vravim, ze kazdy mame nejake bremeno v zivote a su na tom aj horsie... Mama neuznava mnohodetne rodiny, vzdy ma nejaky hlupy komentar - socka, cigani, chudaci... Momentalne som v 9tt, vsetko tajim, aj pred detmi aby sa neprekecli, len uz vykuka brusko, neviem, kolko sa mi to este bude darit tutlat a uz vobec neviem, ako jej to zdelit. Velmi sa bojim, ze ju to polozi, ze sa bude za mna hanbit, nenavidiet. Absolutne si neviem predstavit jej reakciu. Co vy na to?

sasa1310
15. sep 2020

@runnerka1 do nefungujúceho vzťahu priviesť deti je "veľmi" rozumné. Mame sa ani nečudujem. Niekomu sa asi nechce ísť do práce

tosomja
15. sep 2020

Ja sa neriadim názormi iných, ale vlastným rozumom. Nepríde mi rozumné priviesť do problematického vzťahu dieťa jedno, nie to tri, či koľko ich bude.
Ale keď už si tehotná, tak si to uži a nenechaj sa odradiť od rodiny. Tvoje dieťa, tvoj život, tvoje manželstvo a len ty budeš znášať následky 😉

majah212
15. sep 2020

Máš manžela-tehotenstvo by som mame oznámila v jeho prítomnosti a keby mala nejaké poznámky,tak hádam by manžel zakročil. Vy sa nemáte mame prečo spovedať za to,z ste sa rozhodli mať deti. Neviem či Vam mama pomáha a pod.ale ak fungujete ako normálny pár, bez toho,z by ste boli odkázaní na pomoc druhých, tak môžete mať vsetkycht u .....

poohie
15. sep 2020

@runnerka1 v prvom rade ti blahozelam k babatku! taketo reakcie su celkom caste, zial aj od tych najblizsich. nenechaj sa znechutit, radujte sa spolu s manzelom z babatka!
pozyvam ta do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/1959/
myslim, ze tam najdes viac pochopenia ako tu.

luulinkaa
15. sep 2020

Vôbec nad tým nerozmýšľaj. Ak ste chceli dieťa tak ho majte! Žiadny vzťah nie je ideálny, nenechaj sa mamou zdeptat.

runnerka1
autor
15. sep 2020

@sasa1310 pracovala som pocas studia na vysokej i po dvoch detoch som odpracovala 5 rokov kym som sla na matersku s tretim. Miesto mi drzia, keby sa vratim a znovu odidem na matersku, uz by to asi mozne nebolo

runnerka1
autor
15. sep 2020

@majah212 neziadame pomoc. Vobec rodicov nezatazujem. Jedine ked treba postrazit psa, ked ideme na dovolenku. Ale s tym su v pohode. Navyse malicka je tak na nas naviazana, ze by sa ani nedala strazit🙂

baccio
15. sep 2020

@sasa1310 nehnevaj sa ale to je úplne odveci komentár.Ako dobre poznáš autorku? Čo všetko vieš o jej manželstve?Čo vieš o ich problémoch? Prečo súdiš čo nepoznáš? Ukáž mi úplne ideálne manželstvo kde niesu nikdy žiadne problémi či nezhody.Take nieje...neexistuje.
@runnerka1 viem si predstaviť že je ťažké ak vlastná mama takto reaguje ...ale vy ste sa rozhodli...je to vaša rodinka ...váš život ..Ak bude mama veľmi nepríjemná nech zakročí manžel...nech povie on že ste chceli vždy veľkú rodinu a a že o Tom už nemieni viesť nezmyselné debaty.

evica01
15. sep 2020

@runnerka1 mame sa nestazuj na manzela. Verim jej, ze sa o teba boji.
Urcite si aj vravi, ze na co mas VŠ ked si furt s detmi doma.
Vies ako. To su mamy.
No co, mas tremu ako jej to povedat. Vydrz este lar tyzdnov. Mas cas.
Alebo pockaj kym si sama vsimne 😃

pribinak
15. sep 2020

Ak začne mama zase frflať, dvihni sa a chod domov. Si dospela osoba a žiješ svoj život
Niekto tu mal dobrý nápad, že tehotenstvo oznam spolu s muzom a ten nech svokru trochu uzemní keď začne frflať
Ja byt na tvojim mieste asi by som aj obmedzila kontakt, nepotrebuješ zažívať take stresy. Tehotenstvo si máš užívať a nie byt v strese z vlastnej matky

Inak moji rodičia sú učitelia, majú nás 6 deti, nie sme žiadne socky, všetci mame VS a žije usporiadane
Detto môj muž, tiež je z viacpocetnej rodiny, žiadne socky ani cigani

majah212
15. sep 2020

@runnerka1 tak si užívaj tehotenstvo a nestaraj sa o to,čo povie mama. Je to jej "problém" a s ním sa musí ona vyrovnat. Ty nemáš dôvod a povinnosť pocuvat jej výčitky, ja by som sa otočila na päte a odišla

nika82
15. sep 2020

@poohie pises o pochopeni, akokeby jej tu v prispevkoch niekto nadaval ze ide mat 4 dieta

0silvia0
15. sep 2020

@runnerka1 pocet deti sa neriesi s rodicmi, ale s partnermi. Nic viac k tomu netreba dodat. Zbytocne robis sebe aj dietatu v bruchu bloky neprijatia...

poohie
15. sep 2020

@nika82 prve dva komentare mi prisli celkom rypajuce a nie uplne dobroprajne, ako keby vsetci mali dokonale vztahy. a predpokladam, ze takych bude viac, lebo to tu takto chodi. ale nechcem sa s nikym hadat a mohlo to len ak vyzniet, ale v tej skupinke to tak nefunguje a hlavne tam toto zaziva kopec mamiciek, preto som tam mamicku pozvala.

eliska13
15. sep 2020

@runnerka1 mama ma predsudky je to tvoja vec, tvoj život.Ak Ti nepomáha finančne, nestrazí deti je ju do toho nič.Ale nedala by som znechutiť tehotenstvo výčitkami

runnerka1
autor
15. sep 2020

@0silvia0 ved to. Toto dietatko si akosi nechcem pripustit, hoci som ho chcela. Snazim sa na to nemysliet, ze som tehotna, i ked ma tazia denno denne nevolnosti. Ale ziadna radost, co ma az desi. Fakt som asi nebola na toto vsetko psychicky pripravena, len uz je to tam...

runnerka1
autor
15. sep 2020

@eliska13 financne uz vobec nie🙂. To skor oni maju pomoc z nasej strany, hlavne od manzela, ktory im vlastnorucne spolu s mojim otcom stavia chatu

renab
15. sep 2020

@runnerka1 u nas boli tiez pri tretom blbe reci od mojej mamy, ze som uz stara,dve deti velke,naco mi to bolo treba. Ale ked sa narodil,retorika sa zmenila a od dvoch do siestich rokov ho dokonca opatrovala ona.
Tehotenstvo som nemala bezproblemove a jej reci mi nepridavali, takze ti rozumiem,ze ti to nie je prijemne. Dietatko ste chceli, tak sa tes a ked bude mama vrtat, tak jej povedz,nech si tie reci necha pre seba.

nika82
15. sep 2020

@poohie tak to bolo myslim ze napisane preto ze sama autorka psala ze nema idealny vztah s muzom a idu do dalsieho babatka, lena by to ten vztah nenastrbilo este viac a ona ostane s detmi sama

sasa1310
15. sep 2020

@runnerka1 tak potom beriem späť môj komentár. Poznám totiž ženy, ktoré rodia deti do kadejakých vzťahov len kvôli tomu, aby nemuseli do roboty. Aj tu ich je dosť. Ja na tvojom mieste mamine ani nepoviem. Nech si všimne sama rastúce bruško

budemmamca
15. sep 2020

@runnerka1 Somnou sa mama nerozprávala celé tehotenstvo. A to som mala 27 a čakala som prvé dieťa

0silvia0
15. sep 2020

@budemmamca a dovod?

budemmamca
15. sep 2020

@0silvia0 dôvod doteraz nepoznám.nikdy sme sa o Tom nerozpravali

0silvia0
15. sep 2020

@budemmamca tak to je teda cudne... normalne si len akceptovala, ze nekomunikuje a ani ta nezaujimalo preco?

tykat
15. sep 2020

@runnerka1 ...a s muzom mate ake vztahove problemy? On co vravi na 4te dieta?

evkakozickova
15. sep 2020

@runnerka1 také ženy ako si ty majú u mňa veľký obdiv klobúk dole. Ja čakám svoje druhé dieťa mám mesiac do pôrodu no každý deň sa obávam ako to zvládnem,ako to bude s dvoma malými deťmi,celá domácnosť a deti na mne. Nedaj sa odradiť keď ste chceli bábätko tak si to užívaj,a teš sa s príchodu nového člena.

elizuella
15. sep 2020

@runnerka1 Ahoj. Daj proste mame slobodu. Ked sa bude chciet polozit, nech ju ta sprava polozi. Ked sa bude za teba hanbit, kludne, nech sa paci. Ked nenavidiet, ok. Su to jej pocity, ty, tvoje spravanie s tym nic nema. Rob co uznas za vhodne. A nevadi, nech je jej reakcia akakolvek. Mikomu nic nemusis vysvetlovat, dokazovat.

runnerka1
autor
15. sep 2020

@tykat tak on s tym napadom prisiel ako prvy, ze preco nie. Ale do nicoho ma netlacil. S detmi mi pomaha, aj nas zabezpeci financne. Problemy su u nas typu, ze nemam v nom oporu. Nerad sa rozprava o beznom zivote, nezaujima sa o to, co prezivam, co ma tazi a trapi a ked sa stazujem, nikdy neni na mojej strane. Taky chladny typ muza, dominantny, ale on je taka povaha a iny nebude. Jedine, co mna a asi aj jeho v zivote naplna, su deti a bavi nas zivot, ktory sa stale toci okolo deti. Kruzky, povinnosti... Iba sami by sme asi uz ani nevedeli travit cas. Stale mame spolocnost nasich deti.

cecilia29
15. sep 2020

Taku tu neistotu mozu teraz sposobovat aaj tehu hormony. Nic si z toho nerob ze sa teraz netesis. Myslim ze nejedna mamicka to prežívala aj pri planovanom tehu, bez negat reakcii okolia. Prejde cas a budes sa tesit a bude ti fuk ci si kto mysli. Grtulujem k babatku,drzim prsty a prajem vela zdravia . A mamu neries, nie je to uz jej starost.Len s manzelom by si asi trebalo pripomenut cas zalubenia

missdiva
15. sep 2020

@runnerka1 nemyslim, ze ma niekto pravo ti hovorit kolko mas mat deti...
🤔 na druhej strane je to na zamyslenie, keby si videla, ze tvoja dcera ma nefungujuce manzelstvo a ona by veselo chcela 4.dieta bola by si ticho?
Ja by som ju minimalne upozornila na red flag a rozhodne by som nebola nadsena... mame sa necudujem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli