Čakám tretie dieťa a žijem v permanentnej únave

sunnyfunny
28. máj 2015

Ahojte,cakam tretie babatko,tesim sa,no som neskutocne unavena!!Viem,ma to tak skoro kazda zena na materskej,ale mne to normalne uz prekaza!Jeden den oddychu mi nepomoze..Ano,stazujem sa..kazdy den som v "akomsi utlmovom spacom mode",prestalo ma vela veci tesit a tak tuuuzim po spanku 🙂 (manzel mi pomaha,ale tiez ma pracu) Povzbudte ma prosim 😲 😕 😉 Diky

zuzkagu
28. máj 2015

Neboj to prejde. Ja som bola mega unavená do 15 tt. Nevládala som nic. Nic ma tiež netešilo, ked som sa s deťmi učila som zaspávala. Ale prešlo to

stepanka274
28. máj 2015

Skus magnezium a odstavenu mrkvu, neskutocny zdroj energie

velkacica
28. máj 2015

cyklické plodenie ťa vyšťavilo, mala si na to myslieť predtým

stepanka274
28. máj 2015

Ja som mala 3 deti do troch rokov, musela som cielene aj na seba aby som vladala

bonaqa2013
28. máj 2015

Ja som mala 3 deti do 4 rokov. a ešte sme ku tomu aj stavali dom a musela som variť aj pre chlapov na stavbe. Tesne pred pôrodom, otcovi oznámili, že musí ísť urýchlene na operáciu a nasledovali chemoterapie..... V dome už bývame, otec sa zotavil ako tak - z rakoviny sa nedá vyliečiť nikdy, deti už chodia do školy a s najml som ešte doma. ....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eli74
28. máj 2015

@sunnyfunny Povedz to svojmu gynekologovi. Ak ti nic neporadi alebo nepredpise, chod do lekarne a povedz tam co ta trapi. Vitaminy pre tehotne, koenzym Q10, mineraly. Dopln si zasoby.

petra7777
28. máj 2015

A keď sa bábo narodí, už sa nevyspíš ani toľko :(

qtinka29
28. máj 2015

viem si to predstaviť.....ja som bola už pri druhom takto.....každý deň som sa cítila ako po opici,nič som nevládala a na všetko som bola sama.....jediné,čo som zvládla ,bolo dotiahnutie sa ku pieskovisku,tam som si sadla a syn sa hral.....aspoň tam som si oddýchla 😉 ....po 4mesiaci sa to zmenilo a mala som zrazu dosť energie,tak možno sa o zmení aj u teba.....Skús poprosiť rodinu,alebo kamošky,aby občas zobrali tvoje deti von a ty si vtedy pospi.....a skús aj magnézium.....

natalym
28. máj 2015

Naučiť sa oddychovať. Ľahnúť si keď spia deti a na niektoré veci sa jednoducho vykašľať.

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@zuzkagu @stepanka274 @stepanka274 @bonaqa2013@eli74 @qtinka29 @natalym Zienky diiiiky :* ste zlate 🙂
@velkacica k tebe len tolko-predtym,ako sa vyjadris,skus si poriadne precitat cele zadanie textu prispevku a nielen to,aj porozmyslat 😀 a potom pisat

bonaqa2013
29. máj 2015

@sunnyfunny porozmýšľaj čo tu napísala veľká cica, v podstate napísala pravdu. Tehu nie je choroba to je pravda, ale zase vyš´taví matku. A potom tá starostlivosť o malé bábo dá tiež zabrať.... Ja som ti už napísala ako mám deti - ale tam my sme troška ľahkováž.

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@bonaqa2013 ano,napisala fakt,ktory je z mojho prispevku logicky-tehotenstvo vystavuje zenu..bez jej prispevku by mi to urcite nedoslo, ani nikomu druhemu 😀 😀
@stepanka274 mrkvu milujem,skusim zvysit prijem,diky 😉

bonaqa2013
29. máj 2015

@sunnyfunny prečo tak reaguješ - napísala len pravdu.
viem čo je únava. a to sa modli aby dieťa bolo zdravé. mojej dcére diagn. v 5 mes. DMO. Ešte len to bola fuška cvičiť 3-4 krát denne po dobu 2 rokov vojtovku. Dcéra má 5r. a neoddýchla som si ešte vôbec. len som si zmenila priority...

janinah
29. máj 2015

@bonaqa2013 ten nával práce,stresu a malých detí ťa po 40tke dobehne,to už nezmeníš,len pre čítajúce píšem,že treba si to rozplánovať ,nie všetko naraz a žena ide dušu vypľuť 😒
@sunnyfunny ako už písali,nauč sa oddychovať,nehanbi sa požiadať o pomoc od koho sa dá /mama,sestra,kamarátka a hlavne manžel-ak je z tých,ktorý si odrobia šichtu v robote a doma padla,však žena je na MD čo by milosťpán robil,tak mu otvor oči---nerob čo nemusíš a prihoď si vitamíny a minerály do stravy

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@janinah :* dik za pochopenie,nie som tabletkovy typ,no skusim asi nejake vitaminky

mirka0677
29. máj 2015

@sunnyfunny neviem, prečo by malo byť príčinou práve to, že čakáš tretie bábo tak rýchlo za sebou. keď som bola tehotná, bola som cca 4 mesiace taká vyčerpaná, že som fungovala len zamestnanie - posteľ. bolo leto a ja som bola bledá ako stena, lebo som nemala ani silu po práci vyliezť ešte von. Našťastie nikto odo mňa nič ani nepotreboval, partner to chápal a celkom sa na tom bavil. Bohužiaľ, ty musíš napriek vyčerpaniu normálne fungovať, ak si podľa lekára ok, tak tu asi nepomôžu žiadne rady 🙂

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@mirka0677 ale povzbudenie ano

avanti
29. máj 2015

Ahoj! Nie si nahodou este len v 1. trimestri? Pre ten byvaju typicke tie stavy, ktore si opisala, alebo potom pre posledny. Neboj, unava raz pomienie 😉, poodychuj, ak sa ti da, alebo si jednoducho "vyboxuj" cas na relax aj pre seba, ako ti radili kocky predo mnou.
Tie negativne ladene komentare si nevsimaj, neviem, ci ta osobne poznaju, alebo ako, ja som sa z tvojho blogu nedocitala, ake stare mas deti, ci vekove rozostupy, preto by som si nedovolila tvrdit, ze "cyklicke plodenie ta vycerpalo" a uz vobec by som to takto necitlivo neformulovala.
Je to tak individualne - kazda matka ti bude tvrdit nieco ine, ze ju vycerpalo prave prve, alebo druhe, alebo tretie, ci piate tehotenstvo.... a aj matka s jednym dietatom sa moze citit dlhodobo vycerpana v stave podobnom, ako opisujes ty. Staci, ze tehotenstvo neprebiehalo dobre, dieta ma koliky, je do vyssieho veku nespave, alebo uz ake....takze v tomto ohladne uplne zajedno, ci jedno tehotenstvo alebo dieta, alebo tri 😉 . Prajem vela sil a stastia!

mirka0677
29. máj 2015

@sunnyfunny ok, tak povzbudzujem, celý príspevok bol tak ladený, len asi tak nevyznel 🙂 a tá moja prvá veta nebola určená ani tak tebe ako reakcia na ten výraz "cyklické plodenie" - fuj

zuzka148
29. máj 2015

ak sa ti nepodari ziskat viac casu iba pre seba, tak minimalne si dopln to magnezium (napr. magneB6). ale idealny je kazdopadne spanok 😉

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@avanti Ahoj,ano som 🙂 Tie komentare - neberiem si ich k srdcu a dakujem za empatiu! 🙂 🙂 😉 ale najviac ma dostal od @petra7777 to OZAAAJ??? 😲 😀 😀
@mirka0677 diik 😉
@zuzka148 jasnee,musim nieco podoplnat,snad budem viac fit ako kedysi 😉 Tebe drzim palce,pozeram,ze mas coskoro termin,tak nech sa vsetko vydari podla predstav 😉

petra7777
29. máj 2015

@sunnyfunny Irónia ti zrejme nič nevraví, že? Narobíte si kopec detí a potom tu vyplakávate, že sa nemôžete vyspať ......to fakt nepochopím ☹

mamulienka30
29. máj 2015

@petra7777 trosku drze taketo vyroky? Mama viacerych deti sa postazovat nemoze? Nervy mam ked take citam... ona sa na to dieta tesi, bolo chcene, tehotenska unava je jedno, ci cakas prve ci piate riadny zaberak. Chcela len vediet, co pomoze, nie kritiku o pocte deti. Aby ste sa potom mono mamicky jedneho dna nezobudili, ze po slovensku beha len velka hora cigancat a nebude mat kto platit vase dochodky... teda ano, budu ich platit nase deti, nas viacmamiciek, nad ktorymi ohrnate nos a ktore si to unavene odmakaju... mala by si mat uctu voci takym zenam, co sa na to daju a nie naopak!

petra7777
29. máj 2015

@mamulienka30 Zrejme žartuješ....

mamulienka30
29. máj 2015

@petra7777 nezartujem. Nevies o tej zene vobec nic. Taketo zaskatulkovavanie zien do pozicie "rodi ako jablon" bez vole a kontroly je ubohost. Ale si zvykam, ze na konikovi tu clovek vidi len uplne stereotypy a to najhorsie... miesto podpory este viac kopnut a ponizit. Na co je to dobre?

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@petra7777 Chyba Ti empatia a to je dnes velmi potrebna vlastnost...ozaj ubohe a bezcharakterne prispevky z Tvojej strany, tot odo mna vsetko na Tvoju osobu.
@mamulienka30 Vies,necakala som,ze sa to tu zvrtne aj do takychto sfer..ano,chcela som len vediet,co pomoze ..trebars skusene mamicky mozu mat nejake osvedcene hefty, o ktorych nemusim vediet, alebo len tak precitat nieco povzbudive vo volnej chvilke a pod. Ale uz tu nebudem zas vysvetlovat rozbor svojich viet v prispevku predsa 😀 Kto je aspon troosku pri rozume, pochopi..Tak krasne si to napisala,ze ozaj diiik 🙂 Ty si ale mamina, deti musia byt na Teba hrde!! 🙂

mamulienka30
29. máj 2015

@sunnyfunny deti su hrde, manzel tiez, okolie si zvyklo 😀 Mame vytuzene stvrte babo v brusku, jasne, ze som unavena, ale stoji to za kazdu namahu, ved to vies sama. Kazde rano, ked sa pritulia a povedia ti mama, vies, ze to za to stoji. A zvladat sa to da s prehladom, vsetko vec organizacie a vacsich vekovych rozostupov medzi detmi 😀 Drzim palce, ja beriem zelezo, b-ko, c-ko a zacinam rano zelenym smoothies a unavu nepocitujem ziadnu, vyskusaj ;)

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

Takze mama celebritka ano? :D hihi no akurat som pozerala,ze cakas stvrte, tak drzim palce, nech vsetko klapne ako ma, budete mat veselo 🙂 Po par prispevkoch tuto som si povedala,ze ozaj musim nieco kupit na doplnenie a aka je konzistencia Tvojho smoothies zeleneho?? 🙂

peneloppe
29. máj 2015

@sunnyfunny

Nemohli by ti jeden vikend pomoct rodicia, zeby si odniesla deti k nim na vikend a poriadne si oddychla, dospala a urobila si vikend sama pre seba.
Viem si predstavit tu unavu. Ja mam dve deti ale tie zaciatky, tehotenstvo, babatka, bola som nonstop unavena. Uz som to dospala ale bolo to tazke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre