Čakám tretie dieťa a žijem v permanentnej únave

sunnyfunny
28. máj 2015

Ahojte,cakam tretie babatko,tesim sa,no som neskutocne unavena!!Viem,ma to tak skoro kazda zena na materskej,ale mne to normalne uz prekaza!Jeden den oddychu mi nepomoze..Ano,stazujem sa..kazdy den som v "akomsi utlmovom spacom mode",prestalo ma vela veci tesit a tak tuuuzim po spanku 🙂 (manzel mi pomaha,ale tiez ma pracu) Povzbudte ma prosim 😲 😕 😉 Diky

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@peneloppe je to skoda,ale prave tato moznost u mna nie je mozna...

mamulienka30
29. máj 2015

@sunnyfunny vela zihlavy na zelezo, pupavove listky, spenat, jablko, par ovsenych vlociek a potom podla chuti co chladnicka doda 😀

ladore
29. máj 2015

Ahoj aj ja cakam 3tie a rovnako mam pocit ze som nenormalne unavena ako lemra a musim sa nakopavat aby som zvladla aspon prechadzku....dufam ze to prejde lebo uz sa citim ako clovek v inom tele ;D

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@mamulienka30 Mnaaam! Dobra inspirejsn 🙂

sunnyfunny
autor
29. máj 2015

@ladore Ahoj 🙂 A beries nejake vitaminy,alebo obohacujes stravu nejako specialne?

bubula_007
29. máj 2015

@mamulienka30
@sunnyfunny tiež som si všimla, a už som to spomenula aj v inej téme, že tu na MK sa akosi stalo zvykom namiesto dobrej rady, či pomoci skôr kritizovať, zapárať atď. A je to smutné keď medzi maminami nie je empatia... 😖 Mne sa veľmi páči, ak je v rodine viac detičiek, vždy som chcela mať 3-4, no neviem, či stíham. Mám 35 a čakám druhé... a celé tehu je oproti prvému veľmi namáhavé, celkovo problémové. Tak to ma odrádza. 😖 Držím palce, aby ste boli v pohode a plné energie. 😉

katkalubkova
29. máj 2015

@bonaqa2013 klobuk dole, mas moj obdiv 😎 . Clovek ked musi, vydrzi velmi vela, alebo, ked ho okolnosti donutia, nic neurobi

briketa
29. máj 2015

@sunnyfunny musis mat ten isty cas chodenia spat a vstavania kazdy den. Dajme tomu 10-6.30 (to mi povedala doktorka) a poobede ako prioritu 15-20 min slofik. Pitny rezim, zelena listova zelenina, cerstve ovocie, cerstvy vzduch a pozitivne myslenie. Doplnky neberiem ziadne (pisala si, ze tiez nie si tabletkova). V tehy dbat na prisun zeleza a magnezia

petra7777
29. máj 2015

@mamulienka30
@sunnyfunny ..........držím vám palce...obom....nezabudnite tu potom o pár rokov "vyplakávať" , že starý nás opustil a čo my chuderky si počneme samé s deťmi???? (so 4-5-10-timi) Lebo presne to tu dookola čítam...."vyplakávanie" ☹

stepanka274
29. máj 2015

@briketa presne to mam ovrene aj ja,ist spat v rovnaky cas a aj vstavat

mamulienka30
29. máj 2015

@petra7777 ja pracujem aj popri detoch, sice len 60% uvazok, ale to sa da zmenit, keby ma moj "stary" "chuderku" opustil... mat viac deti neznamena byt naivna, ci hlupa... To, ze tu dookola citas vyplakavanie je len spicka ladovca, to je taka ta nasa slovenska vlastnost, vyplakavame vela a ked je nam dobre, nevieme sa pochvalit. Potom s toho vyjde citatelovi absolutny nepomer a je to mimo reality... su aj velke, stastne rodiny.

petra7777
29. máj 2015

@mamulienka30 Pekný večer aj tebe 🙂

ladore
30. máj 2015

@sunnyfunny problem je ze ja sa musim nutit do jedla a hlavne vareneho....aj ked musim dat nieco do seba kazde 2 hodinky inak mi je strasne zle.ale fakt je to o prekonani samej seba lebo vsetko ide von :/

sunnyfunny
autor
30. máj 2015

@bubula_007 ale bude to stat za to uvidis 😉 drzim palce
@briketa jasnee,musim co to pomenit v zivotosprave 😉 diiiik
@mamulienka30 este aj praca??ako klobuk doluuuu 😉 😉
@ladore no viem si predstavit..snad sa to trosku zlepsi..ale potom to bude stat za to 😉
Krasny slnecny den vsetkym 🙂

ladore
30. máj 2015

@sunnyfunny ano viem tiez si to vravim 🙂 prejde to a bude ok rovnako mam pracu ktora vyzaduje dat zo seba maximum a vela vela energie takze aj toto sa na tom podpisuje.

sunnyfunny
autor
31. máj 2015

@ladore no jasnee,praca Ti da isto zabrat a cca do kedy chces pracovat este?

ladore
31. máj 2015

@sunnyfunny no fuuu ja som zivnostnik a narok na matersku ziadny :( takze ako s druhou az do porodu a po zas co najskor aj s drobcom spat...:/

sunnyfunny
autor
31. máj 2015

uff,tak to obdivujem teda..vela vela sil prajem a uzi si babatko 😉 😉

ladore
31. máj 2015

@sunnyfunny no tak to urcite To je prvorade len je to smutne v tomto state...

sunnyfunny
autor
31. máj 2015

@ladore no to je...a nejake ine moznosti ako to poriesit sa nenajdu??

ladore
31. máj 2015

@sunnyfunny no ja velku svadobnu agenturu takze je problem najst niekoho kto by 3 roky fakt ze makal na 200% :(

sunnyfunny
autor
31. máj 2015

waau tak to mas pekny biznis 🙂 sikovnica 😉 😉 jasne,chapem,ze zverit take nieco niekomu nie je lahke..tam musi byt 100% dovera plus zrucnosti cloveka..ale mozno je cas najst taku osobu, ak citis,ze by Ti to pomohlo.Ja osobne si neviem predstavit pracovat popri materskej,takze zienkam klobuk dolu,co aj pracuju. Akurat ma napadlo,ze si spravim druhu VS, ale to je v nedohladne este 😀

sunnyfunny
autor
31. máj 2015

@ladore waau tak to mas pekny biznis emoticon sikovnica emoticon emoticon jasne,chapem,ze zverit take nieco niekomu nie je lahke..tam musi byt 100% dovera plus zrucnosti cloveka..ale mozno je cas najst taku osobu, ak citis,ze by Ti to pomohlo.Ja osobne si neviem predstavit pracovat popri materskej,takze zienkam klobuk dolu,co aj pracuju. Akurat ma napadlo,ze si spravim druhu VS, ale to je v nedohladne este emoticon

ladore
31. máj 2015

@sunnyfunny ako da sa a ked jednoducho musis lebo uvery odvody atd ti neodpusti ani na matetskej nik 😒

sardinka333
31. máj 2015

Podla mna je unava, vyčerpanie viac menej ,,bežnou,, sučasťou života maminy menších detí a tehotných. Ja ked píšem tieto riadky tak som ako ,,zbitý pes,, a to som ešte chcela požehliť 🙂 Fučím ako lokomotíva a už mám toho ,,brucha,, dosť. Treba oddychovať kedy sa len dá, ak možeš urobiť si radosť niečím čo ťa poteší, ak máš možnost požiadať niekoho o pomoc tak to nie je tiež od veci. Ale ja napr. mam anemiu celkom ,,kvalitnu,, a tu unavu pripisujem aj tomu lebo som neporiadna v užívaní toho lieku lebo zapeká. Neboj, ono sa to utrasie...ja ked si predstavim, že takto vyšťavená budem po porode plus idu prazdniny, ,,pozostalé,, deti doma tak si vravím že ,,amen tma toto. Ale ako sa vraví, žiadna kaša sa neje taka horuca ako sa navarí a vždy som všetko zvladla v ramci možností a spätne si myslím, že relativne v pohode.

sunnyfunny
autor
31. máj 2015

😀 aky paradny prispevok hihi, ale ozaj 😉 dik za mile riadky, mas pravdu, utrasie sa to 🙂 zehlenie mi radsej nespominaj ehmm 😕 😀

sunnyfunny
autor
31. máj 2015

@ladore 😒 ved toto..smutne,no realita je realita..vela sil este raz 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre