Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

michelle2801
13. nov 2009

ahoj lul, vidím, ze si si s nikym nepokecala , ale uz by si to mala mat za sebou, nie?ako si dopadla, vsetko ok?chlapcek je naozaj chlapcek? 🙂 😀 😉 ...lebo my by sme mali mat dievcatko, ale stale tomu neverim...doma mam dvoch chlapcov 10-rocnych, tak velmi tuzim po dievcatku...aj ked mam tiez take zmiesane pocity...pretoze sa tesim na babo sama...manzel totiz tretie dieta nechcel a dost sa to odrazilo na nasom vztahu..prave teraz ked ho najviac potrebujem, obratil sa mi chrbtom ...velmi tym trpim a mozno z toho pramenia aj moje problémy-od zaciatku tehotenstva mi stále nieco je, citim sa ako hypochonder a pri tom som znama tym, ze vsetko zvladnem.... ☹
mandula, valria,maja- viem ako sa citite...ked som nasla v manzelovom mobile sms.ky a fotku cudzej zeny, myslela som si ze umriem od zialu ☹ , a aj ked som si vravela, ze sa nesmiem trapit, lebo malej ublizim,nedalo sa, len som plakala a plakala a chcelo sa mi umriet... ☹
ale uz sa neviem dockat, kedy malinku budem drzat v naruci, lebo to tvrdnutie brucha, bolesti v krizoch, palenie zahy, nespavost, atd je uz obcas neznesitelne...a hlavne kvoli brusku(co brusku?brusisku! 😀 🙂 ) sa neviem ani obut! 😒 😠 😖

andrejka.g
13. nov 2009

tak ja neviem baby...zatial nemavam ziadne nalady, alebo aspon ziadne silne vykyvy. aj manzel je z toho nejaky prekvapeny, ked pocuva ake nalady byvaju najma ku koncu tehotenstva. zatial nemam nic. som v pohode. tak dufam ze sa to nevyvali po porode 🙂

alexandrah
13. nov 2009

michelle - to je hrozny pribeh!!!!!!! byt na vsetko sama, a takto ... hlavne vela sil!!!!!!!
ja inak pocity tiez viac menej ok, iba ked som moc sama - muz dlho robi, tak nic moc, ale zacali mi opuchat ruky, a krce, hlavne v noci, ale uz to neprejde ani cez den, a to som nemala, tak to je zleee. nespavost cele tehu, takze nic nove ze ku koncu, a brucho mam male, takze sa stale viem obut aj sama 😀

savanahhh
2. apr 2012

Ahojte baby,ktore ste v poslednom mesiaci tehu,ake mate pocity?
Ja som 36 tt,aj sa tesim na prcka,aj sa bojim,ako sa mi zmeni zivot 😀 Na manzela mam alergiu,vsetko mi lezie na nervy,som znudena,uz sa mi ani o miminkach nechce citat,aj ked urcite este kopec veci neviem 😅
Od zaciatku tehu som PN,tak uz neviem,co "od radosti" robit...vybavicka nachystana,do porodnice zbalena,tak neviem,co so sebou 😀
Co ma fest trapi,ze stale neviem,ake meno dat malemu 😖 Uz som presla milionkrat kalendar,no chudatko stale je no name ☹
Najde sa tu nejaka zmatena buduca mamicka ako som ja? 😀

jarabica123
3. apr 2012

@savanahhh Ahoj, jasne ze sa tu taka najde🙂) Aj ja medzi ne patrim🙂 A ver, ze ich je vela🙂 Ja som sice v 32tt, ale aj tak mam pocit, ze kazdu chvilu prasknem, ani obut, ani nechty ostrihat, leb fucim a fucim. V noci nespavam, co sa malicka stale mrvi a kope, len sa prehadzujem zo strany na starnu ako vorvan🙂 A nalady?? Muz ma ma niekedy plne zuby, revem asi za vsetko🙂 A to je este predo mnou toho dost:( Preco to musi tak dlho trvat?? Najlepsie obdobie bolo od 4 do 6 mesiaca, to som sa citila super, a teraz?? Neobsedim, len sa pregulujem🙂 A tiez som na PN, vlastne od zaciatku tehu, a zacala som si este blba robit vodicak, a poviem ti, ze keby som vedela co nervov ma to bude stat, tak sa na to vykaslem.
A meno?? Daj prve ake ta po narodeni malickeho napadne🙂 Tak sa drz, a uz nech su tie nase ratolesti na svete🙂)

savanahhh
3. apr 2012

@jarabica123 Jej,presne,ako pises...ani obut,ani nechty ostrihat ...ani dlhsie prechadzky,lebo ma hned boli brucho alebo mi maly tlaci na mocak,tak musim mat stale po ruke zachod 😀
A doteraz som sa cudovala,preco sa kazdy pyta,ci mozem spavat...a ja ze jasne...10 hod denne nie je problem 😅 A teraz? Idem spat o polnoci,o stvrtej sa uz prevalujem,potom vstanem,idem sa najest a potom zase spat...no samozrejme,ze navsteva wc v noci minimalne 4 x 😠
Aj ty sa drz,ty to mas este dalej ako ja,tak drzim palce a pevne nervy 😀

veve_1992
18. aug 2017

No ani mi nehovorte ja mam nálady ako na hojdačke. Niekedy som šťastná inokedy plačem niekedy som nervózna robím blbosti. Leziem každej na nervy

nankab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre