Mali ste počas tehotenstva nezvyčajné chute?

andel7766
13. aug 2010

Trošku zvláštna otázka, ale ja ked som bola malá, a myslím, že ako každé dieťa som jedla piesok, ale tiež obhrýzala steny 😀 a teraz počas tehotenstva sa mi tie chúťky nejako vrátili, akože nejem to, ale mám na to nepredstaviteľnú chuť, že sa musím ovládať, tak isto mi vonia aj zem po daždi alebo štrk 😀 niekde som čítala, že to môže znamenať, že mi chýba vápnik alebo nejaké minerálne látky.

flamenga
14. aug 2010

dva mesiace rybie prsty, potom dva mesiace rožok s jahodovým džemom 😀

janka_pn
14. aug 2010

ladova cola, gumenne medvediky. nezniesla som chut a vonu chleba, napinalo ma z toho 😝

martinex
14. aug 2010

1. tehotenstvo olivy a pomarance na kila
2.tehotenstvo zatial nic specialne 😉

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samasa
14. aug 2010

prve tehu kakao a surová zelenina na kilá.... mrkva, petržlen, zemiaky, uhorky všetko čo chrumkalo a bolo surové 😀
druhe tehu okrem kakaa to isté 😀 😀 😀 len aby to bolo surové 😀

gangulienka
15. aug 2010

obe tehotenstva ziadne maso ani masove vyrobky....a strasne vela zeleniny a ovocia 🙂

sstefi
15. aug 2010

ja som nemala žiadne, akurat som nemala chut na sladké, čo bolo super. škoda, že mi to neostalo ☹ 😀

lea79
15. aug 2010

nemala som žiadne chute, iba sa mi zhnusil syr a mentosky

andika10
15. aug 2010

nezvyčajné ani nie len som strašne lubila punčovú zmrzlinu, čosom dovtedy nemala rada a ani teraz nemám

miracko
15. aug 2010

Prvé tehotenstvo na kilá hrozno - aj 2 kg denne a melón, pol melona na posedenie 😀
Druhé tehotenstvo som jedla ako normálne
Zhnusili sa mi uz pri prvom total žuvačky a ostalo mi to doteraz, mala som z nich pocit ze mam plne usta blata a hned som sa 😝 😝 😝
Ale pocula som ze baby jedli omietku, ohorky z cigariet, alebo zbytky zaliatej kávy, teda ze ked vypili turka tak potom lyzickou dodlabali aj ten spodok 😀

garonka
15. aug 2010

chute ani nie ale vône, hlavne vôňa benzínu a odlakovača a mam ich rada doteraz 😀 😝

dara76
15. aug 2010

pri druhom tehotenstve mi velmi chutila zelenina a ovocie. Ako nikdy predtym a ani potom, co je tak trochu na skodu. Salaty, surova mrkva, namiesto do polievky isla do mna 😀 , broskyne a pod. A este syry som oblubovala viac ako inokedy - doplnala som nimi vapnik 🙂

cathy77
16. aug 2010

ja jem nektarinky na kilá, nemožem cítiť syr... a celkovo nič z toho, čo som jedávala mi nechutí a každé otvorenie chladničky s jej pachmi znamená dvihnutý žalúdok.... a po ránu zvládnem jedine osolenú hrianku... čo tehotenstvo, to je iné... ale toto prežívam zatiaľ najvýraznejšie...

sabiatko
16. aug 2010

ja som mala nenormalnu chut na maso, hoci som bola uz 5 rokov vegetarianka... mozno by si mohla skusit doplnit vapnik. ale nie z omietky ale zo zeleniny alebo zo sumivych tabliet.

andrea142
16. aug 2010

ja som pri prvom tehotenstve mala strašnú chuť na slané ( chipsy hlavne paprikové, slaninové príchute ) a potom hneď na niečo sladké. a ešte som jedla na kilá pomaranče a mandarinky. teraz zatiaľ len nenormálna chuť na hrozno 😀

anjelik3
16. aug 2010

Ahojte, ja som cca od 7 do 10 tyzdna nemohla ani len pomysliet na maso a tiez mi vobec nechutila zelenina (predtym som tieto potraviny mala rada). A co sa este zmenilo - zacala som jest ovocie, co som pred tehotenstvom nemusela, kedze mi viac chutila zelenina.. 😀 Teraz som na zaciatku stvrteho tyzdna tehotenstva...uvidime, ako sa budu chute menit nadalej... 😅

abbey1
16. aug 2010

Vôbec som netušila,že som tehotná ale od 1.dňa som do seba liala Coca colu.a aj teraz po pôrode.Viem,že nie je najzdravšia,ale kofein nepijem,nefajčím a mám permanentne nizky tlak.tak si tento zlozvyk dovolím.Pred tým som Colu pila len príležitostne,ale toto boli vražedné túžby po nej.

jani255
16. aug 2010

teraz pri druhom tehotenstve mi hrozne voní zem,čerstvo rozhrabaná 😅 a zbožnujem čistiace prostriedky,,preto rada umyvam dlažku či drhnem kupelnu 🙂 no pri prvej dcerke som mala tiež hroznú chuť na omietku 😅 všetky rohy stien som mala chuť oškrabať a...znie to divne,ale chute sú chute...a nieje to vraj prejavom ničoho chýbajúceho,len sa tak hovorí..a posledny mesiac mi stačí na prežitie kofola a marlenka 🙂 🙂

retkvicka
18. aug 2010

pridavam sa..nenormalne mi vonia prach, piesok, strk..ked po dazdi zen prach tak stupa hore..vonaju mi spaky v popolniku a kava i ked som nefajciar a kavu nelubim....teraz mi z jedal chuti surova kapusta, kalerab, mrkva, ovocie hlavne nektarinky a slivky a cokolada...denne aspon jedna....

ikon
18. aug 2010

pri prvom som fetovala v kuse zomletú kávu....
pri druhom - na začiatku len mäso a kyslé cukríky a ku koncu tehu mi strašne voňajú špaky, najradšej by som ich zjedla a už som mala chuť aj na piesok... 😕

lenka_da
18. aug 2010

ziadne specialne chute, naopak, ja som mala NEchute: nemohla som ani citit citrusy, mlieko, maso 😒

vodnari
18. aug 2010

Ani ja som nemala špecialne chute len prvé tri mesiace mi bývalo zle a to napr. som nemohla banány a to ani na ne pozrieť....ale potom sa to zmenilo a teraz mi nerobia nič....

komarik
18. aug 2010

ahojte, ja som pri prvom tehu mala rada zeleninu a zmrzlinové poháre so všetkým čo k tomu patrí - s ovocím, šľahačkou a topingami (nechutili mi kopčeky zmrzliny na oblátke). V tomto druhom cítim návrat k jedlám z detstva. Hlavne všetko vyprážané a jedlá čo varila mama - tekvicový prívarok, segedín, rezne, sviečková, paradajková, fazuľová polievka a čerstvý chlieb s masťou a cibuľou 😀 .... Pri obidvoch tehu som neznášala akýkoľvek silný smrad napr. z vareného mäsa, z cigariet, smrad z chladničky, pri bytovke máme pekáreň a večer z tade idú rôzne sladké aj slané smrady....

kostka211
15. sep 2011

Ja sa mam zblaznit za makom.MAk obsahuje dvanastkrat viac vapnika ako mlieko a tak nerobim nic ine, iba si ho cely den sypem do ust.Milujem ked si ho cerstvo nasypem do ust a ta chut mi strasne pripomina vapno, alebo kriedu, este pred tym, ako ho rozzujem.Neviem si bez toho predstavit den, ked nemam doma mak som ako fajciar bez cigarety, normalne mi az hrdlo stahuje, len co si nanho spomeniem. Je to fakt brutalne. Ani neviem, ci to aj neskodi, zjem tak patinu balicka denne, blaicek ma cca 250 gramov cize tak 50 gr. 😀 Ma niekto rovnake chute?

winona24
15. sep 2011

ja si naozaj nespomínam,že by som mala nejaké špeci chute...heh...a i tak som pribrala vyše 20kg počas tehu... 😅

lenka0283
15. sep 2011

ja som moc na omietku chut nemala ale skor na sladke 🙂

beruska.zuzanka
15. sep 2011

Jasnéééééé, asi v 4tom mesiaci som týždeň žila na pomarančoch 😀 😀 😀 za deň aj kilo, k tomu fantu, džúsy.... no koniec sveta 😀 a inak nič špeci...
ale vadila mi káva a cigy strašne... 😝 a spočiatku aj chladničkový pach.

zazalienka
15. sep 2011

🙂 ja som bagrovala všetko ( prírastok 23 kg)! vyhrala to kombinácia mandarinky s kofolou🙂)) a takisto pomaranče, tie obovské dužinaté.. a voňalo mi všetko, parfumy, aviváž, káva..len cigarety hroooooozne smrdeli a ten smrad fuj..

kristinka123
15. sep 2011

u mna viedli olivy, nikdy som ich nejedavala, smrdelo mi to, ale ako som ostala tehotna nevedela som sa dojest. A bude to zniet divne, ale strasne mi vonal chlor. Nasim sa objavila v tom case plesen v kupelni tak to striekali nejakym prostriedkom s chlorom, tak som k nim chodila fetovat 😀 Oni sa schovavali, lebo im to smrdelo a ja som sa postavila do kupelne a nevedela sa dovonat 😀 😀 😀

edie63
15. sep 2011

Ja som mesiac (kazdy den) jedla na obed/ veceru chlieb s maslom, syrom a cerstvou uhorkou. Kazdy den, ked manzel prisiel domov, prve, co sa ma opytal bolo: "nejedla si na obed syr a uhorky, vsak?" a ja som ho kazdy den musela sklamat. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre