Mali ste počas tehotenstva nezvyčajné chute?

andel7766
13. aug 2010

Trošku zvláštna otázka, ale ja ked som bola malá, a myslím, že ako každé dieťa som jedla piesok, ale tiež obhrýzala steny 😀 a teraz počas tehotenstva sa mi tie chúťky nejako vrátili, akože nejem to, ale mám na to nepredstaviteľnú chuť, že sa musím ovládať, tak isto mi vonia aj zem po daždi alebo štrk 😀 niekde som čítala, že to môže znamenať, že mi chýba vápnik alebo nejaké minerálne látky.

madamebutterfly
15. sep 2011

Ja som na sebe ziadne extremne chute nespozorovala, akurat pri kazdom jedle musim mat dzus,alebo nieco sladke na zapitie. Pijem vela vody pomimo,no ked jem obed musim mat dzus 😀 a vacsinou dostavam chut len na jedlo od mamy,pripadne babky na ktore som bola ako decko zvyknuta. A kebyze to nekazi zuby a neodobera zelezo tak vypijem aj dva litre caju na den, takto sa musim uspokojit s jednym poharom na den aj to s dvojhodinovym odstupom od jedla.

vieruna
15. sep 2011

Mne nenormalne vonali cistiace prostriedky. Hlavne cif. Na ten som mala specialne "spadeno". Tak mi vonal, ze by som ho jedla 😀

sampo
15. sep 2011

ja som sa sla "zadrhnut" za horcicou a chrenom 😀 to uplne nechapem, lebo nezvyknem take jedavat, ale to som bola schopna si spravit parky, len aby som ich do toho mohla ponamacat 🙂 este teraz mi je to smiesne 😀

lauricka
15. sep 2011

vobec. Bola som zvedava, ake to bude, ze si to vyskusam, ale nic nebolo.

jitkatatarova
16. sep 2011

ja som mala chute na striedacku,kazde 3tyzdne to bolo nieco ine,ale sranda je,ze to boli zvacsa zdrave jedla.Jogurty,ovocie,zeleninka.Dokonca aj brokolica.Ked brokolicove obdobie skoncilo,tak stacila reklama v telke na nu a uz sa mi obracal zaludok. 🙂 Ale to bolo len pri nej.Sama som sa cudovala ze som nemala take zmiesane chute,ako sladke s kyslym a pod. 😀

kvojtanikova
16. sep 2011

ja si pamatam ako som pri synovi jedla pastetu Majku bez chleba, lyzickou ako jogurt. Denne aspon 2. Stary ma volal "Bohušu..." - vtedy bezala ta reklama co tam hral Bolek Polivka a kricali nanho "Bohusuuuu"

tunylyk
16. sep 2011

pri prvom som sa isla zabit za kremzskou horcicou a chrenom,bastila som to ciste rovno z pohara,vadili mi jablka,ktore som inak milovala,pri druhom som zas ku vsetkemu davala paradajky a teraz nic zvlastne,akurat mi nenormalne vadia cigarety a vona zrelych bananov 😀

akika722
16. sep 2011

ani,ja som pri druhom tehu šalela tiež za pieskom alebo za vapnom 😅 boože to boli take chute že ked som bola vonku a fukal vietor normalne som mala 100cuti otvoriť usta-aby sa ku mne dostalo aspoň zrnko 😅
za lopatku piesku by som vtedy dala aj nemožne 😅

irriss
16. sep 2011

Libilo se mi, kdyz mi kruplo kavove zrnko pri kousani..tak jsem sporadala hoooooooooooooooodne (nezdravych ☹ ) zrnicek denne a kombinovala jsem je s nekolika kilogramy rajcat

ivka225
16. sep 2011

Na omietku a hlinu som chuť veru nemala, zato slanych pagáčov som zjedla toľko, že by som si zaslúžila aj nejaký ďakovný list od Východoslovenských pekární ...

kikuliak
16. sep 2011

Pri prvom som skoro stále mala chuť na krupičnú kaš 🙂 u a pri druhom tehotenstve keď som vydela poldecác alkoholu tak mi sliny tiekli až som si ich musela utierať 😀 😀 😀 neskutočná chuť, doteraz mi je to smiešne 😀 ( jasné že som si ale nedala) 😀

dzanka1
16. sep 2011

Počas tehulkovania som milovala vônu pneumatík (nových), mala som neodolateľnú chuť si zahryznúť 😀 , gumy, gumkáčov ani nehovorím 🙂
Aj pred tehotenstvom som "fetovala" gumy na gumovanie, ale tehotenstvom sa to zdvojnasobilo 😝

nasta197
16. sep 2011

ahoj ja som sa nemohla dojesť sladkého ked som bola tehu ešte teraz mám stále chuť na sladkéé a musím mať každý den niečo inak abstááák :D

happy8051
16. sep 2011

absolutna neznasanlivost peciva, mlieka a kavy.... jeda som maso maso maso a vsetko kysle 🙂))

nena13
18. sep 2011

Ja neviem čo to so mnou je,ale celý rok nepijem a keď som tehotná,tak by som pila vaječný a višnový liker-moje nervy-ešte sa zo mna stane alkoholik 😀 😀 😀 Ale nie srandujem-je však pravda,že z vianočného stromčeka som pooberala všetky likérové kolekcie a čokoládu nechala tak🙂

lady511
18. sep 2011

aby som aj ja prispela do fora zvláštnych chutí,,,,tak ako mala som taktiež rada papavala piesok...a teraz by som kludne si aj za kiblik dala...a taktiež čerstvo natretá farba...kežde malujeme je to pre mna doslova utrpenie sa len na to pozerat...a posledné dva týždne strašne rada papkam surové zemiaky...

graceful9
18. sep 2011

ja som pred tehu iné ako kuracie rezne nezjedla a teraz mi je na vracanie, keď ich len cítim,,,zato bravčové,,,hmm,,,mama mi urobila malé Vianoce, spravila veľa bravčových rezňov a šalát a ja teraz zjem aj 4 rezne cez deň 😀 a to som predtým ozaj mäso neznášala, iba hydinu, z ktorej mi je teraz zle 😖 ale zato sladkého môžem koľko chcem,,,taká milka 300 gramov padne na posedenie štandardne 😀 sa potom čudujem, prečo som pribrala už 7 kilo 😀 a priateľ do môa tlačí, lebo je rád , že mi chutí, lebo pred tehu som papala málo a on mal z toho hlavu v smútku 😎 ale tak také chute na piesok a tak to zas nie, len minule som skoro plakala, akú som mala chuť na kozí syr, z ktorého normálne vraciam,,,,a ešte kofola,,,predtým by som radšej od smädu umrela, ako by som sa mala napiť kofče, teraz pol litra na posedenie 😀 😀

ivanka85
19. sep 2011

ani ja som nemala ziadne zvlastne chute..chut na sladke mi ostala aj v tehu,ale co mi nerobilo dobre bola vona vyprazaneho jedla, to mi len obracalo zaludkom🙂

gazovicka
19. sep 2011

kazde rano na ranajky nejaky salat s majonezou... parizsky, treska, rybaci.... to je jedno, len aby tam bola majoneza... viem, ze na to by som si mala davat pozor, ale nemozem si pomoct,... tak si chodim kazde rano kupovat... 😉

katpetdo
19. sep 2011

no prve tri mesiace mi bolo 24h zle, tak som fungovala len na bielych rozkoch, syre bambino, pastika svacinka a slane tycinky. Cize ziadna slava. Schudla som skoro 4kg a to som aj tak dost tenka.

Nevolnosti uz viac menej pominuli, ale nechut k jedlu mi zostala, aj ked sa velmi snazim pestro stravovat, hoci aj nasilu. Stale vsak vobec nemozem ani pomysliet na kura, sladkosti (hlavne cokolada, ktoru som jedla pred tehu na kila).
Ako tak zjem bravcove lebo hovadzie, ale iba na prirodno, prilohy vobec, z omacok mi je zle, pecivo som velmi nejedla ani pred tym, ale teraz sa aspon 2x do tydzna donutim. Chuti mi zelenina a ovocie, hlavne aby to bolo tvrde a kysle. ZAtial vobec nepriberam, tak dufam, ze sa to potom zlepsi. Nerada by som si vyhladovala dieta.

lenka268
19. sep 2011

smrdelo mi maso ale chute normalka ziadne extra neboli

vera23
19. sep 2011

Ahojte,tak sa pridam aj ja🙂 Pred tehu som milovala kuracie prsia,jedla som prakticky len to na rozne sposoby a jasne ryby a teraz ,na ryby sa nemozem ani pozriet a kuracie prsia v nutnosti zjem ale ,aby som ich nejak pripravila(teda chytila ich surove do ruky)tak to by ste ma asi neprehovorili!! Inak milujem čokoladu,margotka,deli to mozem kazdy den.A slanina s cibulou tej dokazem ked ma to chyti zjest az hriešne vela🙂 Ale mohla by som sa krotit lebo uz som pribrala 6kg a podla mna to ide dost rychlo,uz som ako vagon🙂)A to som pred tehu schudla 20kg a potom sme sa dozvedeli o nasom drobcovi tak chudnutie muselo skoncit,ale nevadi snad to dobehnem po pôrode🙂

slniecko510
20. sep 2011

aj ja pridavam jednu zo svojich nezvycajnych chuti 🙂 mne velmi vonia lak na nechty ,a vselijake lepidla a farby 🙂

katka1981
20. sep 2011

Nie, skor naopak nemala som nejake extra chute

dani84
20. sep 2011

Ja som pred tehu nejedla cokoladu, proste som ju nepotrebovala a teraz sa jej neviem nabazit 😉

ivv
20. sep 2011

ja som frcala na kyslom 🙂 obzvlast mi chutila mineralka s vyzmykanym citronom, to som denne vypila dva litre a v tom styri az pat citronov 🙂 sopsky salat som si robila bez syra ale s octom a taky kysly, ze druhym stacila len vona a uz im skrucalo usta 😀
odvtedy zeleninu moc nemusim 😝

ajkuska
20. sep 2011

Nemala som žiadne čudné chute - som čakala že prídu ale neprišli 😎

lenuska101
20. sep 2011

Presne ako pise miracko - zbytky zaliatej kavy, surova pomleta kava a kava celkovo, za tou sa idem teraz v tretom trimestri zblaznit 😖

radlinka
20. sep 2011

nie vobec 😉

gabuci
20. sep 2011

nezvyčajné chute som nemala,no nenávidela som počas tehotenstva sekanú,ani vônu,ani chuť.Stačilo mi si pomyslieť na nu a už sa mi dvíhal žalúdok,ale vracať som nevracala.náč ani teraz moc nemusím,ked zjem tak len málo,predtým som to mala rada.Ináč tie isté jedlá mi chutili ako pred tehu,jogurty ovocné,tvaroh,grilované kura...vodový melon ale veľmi.Ostatné jedlá ako ked som ešte nebola tehotná.Mám 2 dcéry.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre