Mám preháňané reakcie kvôli tehotenským hormónom?
Ahojte,
chcem pekne poprosiť o nezaujatý názor na to, či preháňam a prevalcovali ma tehotenské hormóny alebo je môj pohľad na vec správny.
Aktuálne som v prvom trimestri komplikovaného tehotenstva, o ktorom som nikomu neplánovala hovoriť, lebo nikto nevie ako to dopadne a načo zbytočne stresovať rodinu. Minulý týždeň sme boli na káve s mojou mamou a svokrou a moja mama sa proste priamo spýtala, či som tehotná, lebo tak vyzerám. Zostala som zaskočená, lebo vzhľadom na štádium tehotenstva vôbec nemám prečo vyzerať tehotne, ale bolo mi blbé povedať, že nie som a o mesiac, že som, tak som to priznala. Zároveň som povedala, že sa o tom nechcem velmi rozprávať, lebo to je komplikované tehotenstvo a chceli sme si to ešte nechat pre seba.
Za týždeň to moja mama stihla porozprávať celej rodine napriek tomu, že vedela, že nemá. A ja som sa tak strašne tešila na to, ako pekne to všetkým oznámim.
Som si viac ako istá, že do ďalšieho tehotenstva už nepôjdeme, takže to bola moja posledná šanca na prekvapenie tohto druhu.
Môj muž tvrdí, že som na mamu trochu vysadená kvôli situácii, ktorá sa stala nedávno.
Strážila cez víkend nášho syna (trochu som s tým bojovala, keďže mám dlhodobo pocit, že nerešpektuje moje výchovné pravidlá), ale teda nakoniec som jej chcela urobiť radosť, tak som to nejako zorganizovala.
Doma máme pravidlo, že pri jazde na akomkoľvek bicykli/odrážadle/korčuliach je helma povinná. Nechceš helmu, bicykel zostáva doma. Takto to bolo mame viackrát vysvetlené.
A potom mi pošle video ako moje dieťa jazdí na odrážadle bez helmy po parkovisku! (Plus to obhajovala skvelým argumentom, že veď si dával pozor a auta tam chodia maximálne 20 km/h)
Hovoria zo mňa hormóny alebo toto proste treba zobrať do vlastných rúk a chrániť vlastné dieťa a psychickú pohodu?
Ďakujem za akýkoľvek názor

Urobila si chybu ty, ak si nechcela, aby to niekto vedel, nemala si to ani mame hovoriť, ak tehotenstvo na tebe nie je vidieť, zatajila by som to a áno oznámila by som to až po mesiaci a možno až neskôr. A čo je na tom? proste si to nechcela nikomu povedať a máš na to právo. Môžeš byť nahnevaná jedine tak sama na seba.
S tou prilbou to je už o inom. Tam nepopustí.