Mám sa vzoprieť, alebo poslušne pritakávať?

fronculka
1. máj 2017

Zeny prosim vas o nejaky nazor lebo vazne neviem uz co robim zle a co dobre. Ci som vazne taka zla alebo ma okolie len tlaci k niecomu co mi je proti srsti. Ano kazdy sme inej povahy kazdy mame nieco ine radi ale nie kazdy s tym suhlasi a ja uz mavam riadne depresie z toho no jedine co nedovolim je aby som nejakym svojim skutkom ublizila svojmu synovi. Chcem ho vychovat aj sa onho postarat! Som totiz slobodna matka ktora sa rozhodla odyjst od muza s ktorym to nemalo zmysel ani co sa tyka mna ani dietata. Poviem rovno presla som si vela ale stale som sa pozvierala a isla si dalej no ako tak cas bezi ja stale tahsie zvladam navaly a natlaky ludi okolo mavam zle myslienky a to sa mi vobec nepaci. Mam priatela na ktoreho sice nemozem povedat pol slova ale tiez mi vycita iste veci napriklad ze niekto pride zamnou pokecat ze idem niekam kde stretnem ludi(muzov) samozrejme znamich a zarozpravame sa prisaham ze nic zle nerobim akurat ze kazdy mi vravi ze ako si mozem dovolit ist niekam bez priatela akp si mozem dovolit sa s niekym zakecat ale ze on je vsade a s kazdym on moze lebo on je chlap.... Ja neviem ani popisat ako sa citim same vycitky a rady ci navody co mam a nemam robit kde mam kde nemam byt s kym mam alebo nemam rozpravat ako mam zit ako mam vyzerat ako sa spravat. Najviac ma stve ze ty ludia co odomna ocakavaju najviac sami tak neziju. A ak si nahodou poviem svoj nazor uplne ma znicia zo slovami preto som zacala byt ticho vypocut si aka som aj ked nesuhlasim s niektorymi nazormi bohuzial ak sa nechcem dostat do uplnej depresie radsej sa zdrzim. Mam pocit ze nikde nemam oporu pochopenie ze nikomu nic nemozem povedat respektive zdoverit sa lebo uz som zla lebo si nechranim sukromie idem do zblaznenia nedokazem sa naplno venovat dietatu ani svojim konickom nicomu

mamutka
1. máj 2017

A to kde žiješ, ze sa všetci starajú? Nemajú dosť svojej roboty očividne. Asi sú najmudrejsie tie, čo poslušne držia ústa vedľa chlapov, ktorí ich nemajú za nič. A to im kole oči, ze si na to mala "gule" - odísť a žiť. Kašli na nich, ak je spokojny syn, ty, .... s priateľom pokecaj.

fronculka
autor
1. máj 2017

@mamutka no zijem teraz naspat u rodicov na dedine kde kazdy o kazdom vie aj to co neni pravda ale aj keby som povedala ze to tak neni tak moj nazor ma kazdy na haku a snazia sa zomna spravit niekoho kto niesom...

lilyianka
1. máj 2017

@fronculka s priatelom si to vydiskutujte,lebo ta to bude viac trapit a dusit..teda v podstate dusi on teba...ocividne je ziarlivy,ked ty nemozes nikam ist ani sa s nikym zakecat...ako to,ze mas status slobodnej matky,tak twraz pre teba skoncil zivot? Nemas pravo sa zabavit,ist von ci s niekym sa porozpravat?
Neviem kto ti do toho keca,ale asi maju malo svojich problemov...kazdemu by som povedala nech si pozameta pred vlaatnym prahom a do teba sa nestara....

miluna777
1. máj 2017

Pozviechaj sa, ľudia sú už raz takí, nechce sa im riešiť ich bordel, tak rieši cudzí. Ako slobodná mamička si samozrejme výborný terč, najmä pre tie "šťastne vydaté", ktoré všetko robia správne. Nesmieš sa dať. A hlavne, neber si ich osobne, kašli na nich. Ver mi, ja si tiež teraz zažívam svoje (lebo tehotná mladá predsa musí počúvať rady od každej, ktorá už porodila) a tiež mi z toho ide hlava prasknúť. Vykašlime sa na to spoločne, lebo inak sa zbláznime.

domisteve
1. máj 2017

Ja tiez zijem na dedine, takze ta uplne chapem. Najprv aj mna trapilo co si kto mysli, co kto bude hovorit...ale casom som si vybudovala pancier a uz je mi uuuuuplne u riti kto si co mysli...kazdy nech vezme metlu do ruky a zameta pred svojim prahom...ono ludia si vzdy nieco budu mysliet, vzdy budu nieco rozpravat ale ty si uvedom, ze je to tvoj zivot a nikto ho za teba zit nebude... ked sa aj najde niekto, co ma blbe podryvacne pripomienky tak mu rovnako odpovedam ci sa im to.paci alebo nie... vacsinou pri dalsom stretnuti sa uz neopytaju nic

miluna777
1. máj 2017

A stále si opakuj, že to, čo o tebe hovoria druhí, je ich problém, nie tvôj.

stankadu
1. máj 2017

Ži svoj život ako chceš ty. Nemusíš sa pred nikým ospravedlňovať ani skláňať, lebo čokolvek spravíš, nikdy to nebude vyhovovať všetkým ludom. Vždy sa nájde niekto, komu tvoje správanie a činy budú vadiť. Kompromis hladaj iba pri ludoch, na ktorých ti záleží, napr. priatel, rodičia. Rob tak, aby si ty a tvoj syn boli šťastný a spokojný, na iných (cudzích) nezáleží. Lebo každý si robí svoje šťastie sám. Začala si správne, ked si odišla od muža. Len tak ďalej. 👍

obsadenemeno
1. máj 2017

ako si mozes dovolit rozpravat sa s ludmi(muzmi???) a rozpravas/zarozpravas sa aj so zenami? Lebo ak su to len muzi, urcitym ludom to oci kolat bude.... Inak to moze vyzerat podozrivo, ze len s chlapmi sa bavis...vies, ti chlapi urcite maju manzelky/priatelky a staci len jedna, co je prilis ziarliva a klebety su na svete.

A ak ti niekto povie, ze ako si to mozes dovolit (smiesna fraza) tak im odvrkni, ze nabuduce si podas kolkovanu ziadost priamo k nim, a ze ocakavas odpoved do siedmich dni.
Ja som zistila, ze dobre mierena ironia/sarkazmus zaberie vzdy.
Asi ty si asi taky nepriebojny typ, co vzdy riesi, co si ini ludia myslia/hovoria. A oni to vedia. Ak zistia, ze ich reci na teba nemaju ziaden vplyv, najdu si inu obet.

P.S - sem tam sa zabudni pri rozhovore aj so zenami, uvidis, ako sa vsetko zmeni.

mamutka
1. máj 2017

@fronculka myslela som si. Tak buď pôjdeš do mesta do podnájmu a kým budeš v práci, maly bude v škôlke či škole, nepostrehla som koľko má rokov. Alebo to budeš tvrdo ignorovať. Proste ze pre syna a pre seba. Venuj sa koníčkom, stretavaj sa s ľuďmi. To potrebuje každý. Nerob tým "stastne" vydatym radosť, ze sa prispôsobia a zakopes sa tam. To je len ich tupa závisť. Keď stretas ľudí a venujes sa aj sebe, nevie to stráviť len nespokojná zatrpknuta osoba, ktorú fakt nebaví prať špinavé trenky svojho leniveho chlapa. Žena co je vo vzťahu šťastná a rešpektovaná úplne chápe, ze partneri majú aj vlastné koníčky, priateľov a pod.. Dlab na nich. S priateľom si to musíš ujasniť, nie si jeho majetok. Aby on mohol hocičo a Ty nič. Aby to nebolo o pár rokov tak, ze ti vykrici, ze kto by o Teba stal, s deckom, ak by sa ta on neujal.

fronculka
autor
1. máj 2017

@obsadenemeno samozrejme ze aj zo zenami a to je vporiadku nikdy niesom sama s muzmi stale tam mam nejaku priatelku ale stane sa ze ma nejaky kamarat cestu okolo a zastavi sa porozpravame sa zasmejeme sa a ide dalej ale nikam s nikym nejdem ale uz su reci lebo ten a ten tam bol a kto vie a preco ktovie co spolu maju aj ked dobre vidia ze sa len cisto rozpravame.... Neriesila som to stale som hadzala vsetko za hlavu ale uz proste nezvladam ze si nemozem povedat svoj nazor lebo uz dostanem na nos ze ja som bola tam a tam(a to chodim stale so synom) a hovorila s tym a tym lebo sama so robim take meno len koli tomu ze sa porozpravam ludia spravia haloo a odomna chcu aby som sa zavrela pred svetom ale to ja neviem som spolocensky typ zarozpravam sa posrandujem no uz ma nebavi nic nemam naladu s kym kolvek prehovorit nemam naladu ani na svoju rodinu jedine pre koho sa snazim byt je moj syn ale citim ze sa stracam ze moje myslienky smeru niekam lde by nemali citim ze nezijem to co chcem

fronculka
autor
1. máj 2017

@mamutka ano presne toho sa bojim ze mi to vykrici pri prvej prilezitosti len co otvorim usta a poviem si svoj nazor lebo stale ked to spravim dostanem na nos ze ma ludia spinia ohovaraju vraj mi nechce ublizovat ale ze tiez si svoje povie

anjelic
1. máj 2017

@fronculka tak sa zamysli, ktorí ľudia to hovoria. Ak cudzí, tak ako im odvrkni tak ako vyššie Ti radili. Ak to je rodina alebo priateľ, mali by Ťa lepšie poznať a chrániť pred jedovatými rečami - na to ich upozorni. Sama bojovať s veternými mlynmi nemôžeš a blízky by zas nemali stáť v stáde s ostatnými "ovcami".

vintage_lady
1. máj 2017

@fronculka no ani sa nečudujem, že daka Mara zakomplexovana, z Hornej Dolnej ťa má v zuboch, si poriadna kocka 😊 ale teraz vážne. Ja osobne by som sa poobzerala po nejakom podnájme, príp. spolu s inou slobodnou mamkou, malého do škôlky, ty do práce. Bude ti lepšie. A ako prvý by letel "priateľ " ktorý tiež nebude košer. Ako fakt som sa zasmiala, na tom dohovarani . Si úplne v poriadku. Ja som dosť ironicka a sarkasticka, takže by som sa na tom zabavila, ale každý sme iní. Ale tam kde si teraz to nem dopadne dobre.

fronculka
autor
1. máj 2017

@anjelic ved prave ze ani rodina ma nepodrzi proste nikto sestra na mna ziarli aj ked mi to nepovie z jej slov to citim okomentuje vsetko co si obleciem ako sa upravim samozrejme nikdy nie pozitivne a to nielen ona... Doma s otcom sme nanoze vraj som pi..a tak dalej lebo som s deckom sama som neschopna a nic v zivote nedokazem dokonca ma aj mlati ked si vypije..to je to ze ludia nevidia cim som si presla ani to ze 2roky som sa zmierovala s tym ze musim odijst od teraz uz byvaleho a to som ho milovala. Pravila som to preto aby sa maly nemusel bal aby mu neplakal led dostal zachvat agresivity aby nemusel pozerat nato ako otec nadava jeho mame pretoze tym som si od mala presla aj ja a viem aka som bola zajakavala som sa koktala nevedela som suvisle precitat jednu vetu hanbila som sa... To ze vyzeram ako vyzeram mi akosi vobec do zivota nepomaha praveze ze zhorsuje zeny na mna pozeraju inak popripade ma neznesu v spolocnosti chlapi co som ich odmietla ma nicia ohovarackami a vymyslami kolko krat som sa dopocula ako sa chvalili ze somnou spali pritom s nimi som ani slovo neprehodila nikdy. Ale ludia tomu veria lebo moj vyzor....

mamutka
1. máj 2017

@fronculka pozor na takeho priateľa. To už musíš sama posúdiť. Či by bol rád, keby ste niekam spolu vypadli, žiť sami v meste, od každého pokoj. Alebo je rád, ze ma kocku a ze mu ju celá dedina kontroluje, aby si dievča nedovolovalo.

fronculka
autor
1. máj 2017

@vintage_lady chcela som ale nijak raz mi to nevychadza financne a to od kedy som odisla od otca dietata som si poriadne nic na seba nekupila stale len riesim kolo maleho same vydavky poplatky oblecenie nizka vyplata pretoze praca je tiez prisposobena tomu kym maly je v skolke ma 3 roky

mamutka
1. máj 2017

@fronculka a odísť odtiaľ? Mesto, podnájom, práca.... Veľký krok si už urobila, klubuk dolu, ale ešte by to chcelo dotiahnuť.... 😉

deti95060810
1. máj 2017

asi najlepšie bude odsťahovať sa do svojho - bývať sama a žiť podĺa hesla môj dom - môj hrad.alebo môj dom - moje pravidlá. s takými ľuďmi čo sa stále starajú do druhého treba vzťahy obmedziť, popr. nevšíma´t si ich...

mamutka
1. máj 2017

@fronculka teraz čítam čo pises o osamostatnení.... Časom to hádam pôjde. Reálne to skusaj. Pohovor v meste a pod.

fronculka
autor
1. máj 2017

@mamutka nechce stade prec pretoze sem ma dom zazemie a do bytu to neni nic prenho kedze ma konicky a pracu okolo prirody a lesov prave toto mam v hlave samej seba sa stale pytam ci zvladnem sa postavit medzi tych ludi alebo sa mam zdekovat

vintage_lady
1. máj 2017

@fronculka ja chápem, financne je to na prd, ale v meste sú stále lepšie možnosti 😉 skus si to dať na papier, koľko a čo. A čo sa týka rodiny, bohužiaľ tá ťa nepodrží. Pretože žijú na dedine a čo povie henta a hento a tamto. Dievča zlaté, veľa šťastia a skus sa nakopnúť tou iróniou 😆

anjelic
1. máj 2017

@fronculka Najlepšie by bolo zmeniť prostredie, odsťahovať sa... inak to nebude mať konca. Bude to zo začiatku ťažké, ale nechať sa psychicky deptať je podľa mňa ťažšie, pretože či budeš proti tomu bojovať alebo skloníš hlavu, aj tak šťastná nebudeš, pokiaľ nemáš oporu. Hrubá čiara za doterajším životom, urobiť si plán na nový začiatok, zhlboka sa nadýchnuť a začať /či už s priateľom, ktorý musí stáť pri Tebe alebo bez neho, keď Ťa nevie milovať bez presudkov/..

lubkavargova1
1. máj 2017

To je tak, ked sa clovek len rozprava..ja sa tiez bavim s chlapmi a neriesim to. Teda je urcita hranica, ktoru dodrziavam a viac nepustim. Pokial aj ty mas sebavedomie a zdravo nastavene hodnoty v zivote, tak nejaka babka-tetka z horneho-dolneho konca ti moze byt ukradnuta...ano, bolia ohovaracky...co ja som sa uz o sebe dozvedela... 🙂 🙂
Zase na druhej strane, nenechavaj si skakat po hlave, aj ty mas pravo na relax, na vtipkovanie, na "zabudnutie" sa pri pokecani a nie hned, ze zienka domaca...a ze dobre vyzeras??? No, a co??? Kedy si davno ked som bola "mlada a sprosta" tiez som take riesila...teraz som v stadiu ze "mlada uz nie"....(to druhe mi asi ostalo) ze uz vobec neriesim...komu sa clovek paci, ten bude v pohode a komu nie, to uz neriesime...

fronculka
autor
1. máj 2017

@mamutka stale sa snazim stale premyslam stale hladam ako sa dostat k peniazom vadsim aby postacovali na osamostatnenie sa stale rozmyslam do buducnosti a skusam kdekolvek vsetkeho sa chytam nevyjde nevadi zas a znova len ty ludia ma davaju tak dole ze niekedy naozaj mi uz tak vstupuju do zivota a diriguju prikazuju a ocakavaju odomna take veci a take chovanie ze nemam chut bojovat za nieco co pre niekoho som len tercom vysmechu ze to nedocielim nedokazem ze nato nemam

azzflo
1. máj 2017

Na slovenskych dedinach plati len jedna rada - jednym uchom dnu, druhym von 🙂 Zi si podla seba a ignoruj negativitu. Keby si aj nejake chyby robila (ako obcas kazdy), nikto na svete nema pravo to sudit a starat sa do toho. Ver tomu, ze takito ludia by si vzdy nasli nieco ine, co podla nich robis zle, proste sa im nezavdacis. Znudeni vlastnymi zivotmi nemaju co riesit. Ak sa da, odstahujte sa, s priatelom si stanovte pravidla ak ti ten vztah za to stoji. Ak nie, tak ho odstrihni zo svojho zivota a nedaj sa stiahnut dole aj ty. Zi si svoj zivot, pracuj na sebe, si krasna mlada baba, tak bud aj silna, mas byt preco 🙂 Syn jedneho dna bude potrebovat ukazat, ako byt stastny a to sa da iba tak, ze bude robit to, co mu prinasa v zivote radost bez ohladu na to, kto si co rozprava. To plati aj pre teba, nedaj sa zdeptat 🙂

alena04
1. máj 2017

Musíš zmeniť prostredia ti ľudia z teba vycicaju všetku energiu, alebo si to tak nepripúšťať a nepočúva ich názory. A ak je priateľ v súkromí v pohode tak sa s ním porozprávaj ze ľubiš len jeho a iný muži ta vôbec nezaujímajú akurát s nimi prehodis pár slov. Hlavné buď sama sebou, neriad svoj život podľa iných.

fronculka
autor
1. máj 2017

@vintage_lady
@anjelic
@lubkavargova1
Mate pravdu a dakujem za vasu podoru ano bude to asi to najlepsie co spravim ked pojdem prec som pripravena spravit velky krok znova a znova nebojim sa novych prilezitosti som clovek co skusi vsetko akurat ze som zacala upadat doslova mi rozozieraju psychiku a beru sebavedomie saju zomna vsetko aj napriek tomu chcem a stale v to verim ze dokazem velke dakujem vam vsetkym lebo toto som potrebovala

bg2014
1. máj 2017

a ktory su to ludia co ta davaju dole, tvoji rodicia? tvoj ziarlivy priatel ? alebo ostatna cela dedina ktoru by si mala mat v trubke?

fronculka
autor
1. máj 2017

@bg2014 sestra, otec, priatel sa snazi ma podrzat nemozem povedat ale ked nieco spravi a poviem mu pravdu v tom momente mi vykrici vsetko... A aj ludia nielen z nasej dediny ale sme tu natlacene dediny jedna za druhov priatela mam z vedlajsej tak aj tam aj ked on ich nepocuva stoji pri mne no viem vidim ze ho to mrzi a neni mu to prijemne iste veci pocuvat najnovsie som sa dozvedela ze vraj som po dvoch potratoch co moje dieta je zijucim dokazom toho ze to tak nieje

mamutka
1. máj 2017

@fronculka určite to zvladnes. Neviem aké mesto máš najbližšie, aké sú príležitosti, ale ono to príde. Keď ta vlastný otec otlka a vulgárne nadáva, proste aj tak so synom tam nemôžeš ostať. Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre