Necítim sa byť až tak šťastná z tehotenstva

atomiclena
23. mar 2022

Som v siedmom týždni, dnes som videla malé embryo a bilo mu ak srdiečko. Akože potešila som sa, bol to pekný pocit, ale ze by mi vypadla slzicka to nie. Keď som mala pozitívny test tak som kričala od šťastia. Ale odkedy je to potvrdene, tak mi príde také nerealne, nejak si to ani neuvedomujem, proste to beriem ako fakt. Teším sa, ale tak normálne nie som taká overexcited ako niektoré tehulky. Som divná? Proste mi to pripadá také, že okej čakám babo, je to pekne, som rada ale to je všetko, nechce sa mi skákať po plafon a určite ani nie plakať od radosti a oznamovať to celému svetu, načo..

any_soj
24. mar 2022

@atomiclena luplne normálne. Mne to došlo pri pôrode :D

smirnoftka
24. mar 2022

Nie si jedina, podľa mna tie reakcie su prehnane... Laska a radost pridu postupne..

euka210
24. mar 2022

@atomiclena kazda sme ina, ja som grcala a bolo mi zle prve tyzdne, takze tiez ziadna radost...uz ked citis pohyby tak je to ine. Par mesiacov radost a posledny som sa citila ako slonica a tesila sa kedy uz bude male vonku 😁

whitebubble
24. mar 2022

Nevycitaj si to. Podla mna je to normalne. 💋 Este budeš mat vela roznych pocitov. Aj dobrych aj zlych... A este mas niekde v podvedomi, ze pre kazdeho je to krasne. Ale len malo ludi povie o tychto negativnych pocitoch. Kazdy to inak preziva.
Ja som sa tiez spamatavala. A este stale niesom spamatana 🤓🤓 uz mam rocneho synceka ale mam pocit ze sa mi snivalo, ze som bola tehotna 😃...
Mozno sa ti to zmeni ked zacitis prvy pohyb babatka. A celkom isto budes citit lasku ked sa narodi 🥰😍

elementissa
25. mar 2022

Myslím, že tvoje vnímanie situácie je úplne v poriadku. Každý sme iný. Ty si racionálna, nepotrebuješ robiť ovácie. Ja som sa pri pozitívnom teste iba usmiala, potom na potvrdení tehotenstva tiež, že ok, ďakujem za potvrdenie, ale ja som kvôli zlému zdravotnému stavu celé tehotenstvo pretrpela. Pôrod bol svetlo na konci tunela a keď už bol syn na svete, tak ešte dlho mi to tak neprichadzalo, že "toto je moje dieťa a teraz by som ho mala mega brutálne milovať" . Však jasné, že od narodenia sme boli naňho všetci láskaví, hladkali ho, mojkali, neodstrkovali sme ho ani nič, len som z neho nešla do kolien, lebo nie som ten typ jednoducho. Chladná hlava, káva v ruke a riešim konkrétne problémy analyticky a štruktúrovane. Vďaka tomu ani nikdy nerobím paniku. Ja som to skôr brala tak, že ok, toto dieťa som dostala, teraz sa oňho budem starať a vychovám ho. Vzťah a dôveru sme si vybudovali postupne za tie roky spoločne prežitými skúsenosťami. A máme super vzťah 🙂 len rodičovstvo inak prežívajú emotívne typy a inak racionálne. A častejšie sem píšu tie emotívne typy, preto máš pocit, že nezapadas do šablóny. Nie je šablóna. Každý má svoje vnímanie a cítenie iné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre