Nekonečná úzkosť, strach a obavy z narodenia bábätka

suzzy21
15. júl 2013

Ahojte zienky,
obraciam sa na Vas lebo uz mam niekedy pocit,ze to sama nezvladnem tieto moje stavy.Som 13 tyzdni a rozmyslala som o interupcii cely cas od zaciatku ako som zistila,ze som tehotna,ale nedokazala som to urobit..teraz ked uz sa to neda uskutocnit bojim ci som urobila spravne,ze som si to nechala..
Problem by az taky velky nebol keby viem kto je otcom na 100 percent...
Priatela velmi milujem ,ale istom obdobi som ho podviedla a aby toho nebolo dost tak som bola aj s nim aj s tym druhym v tom istom casovom obdobi takze je to 50 na 50.Prosim nehovorte mi nejake moralne nazory na to...som si vedoma mojej hluposti a nezodpovednosti.Citim sa akoby som zabila celu tu lasku co s priatelom mam alebo som mala a keby len lasku.Moj gynekolog mi odmieta zobrat plodovu vodu len kvoli zisteniu otcovstva a ja neviem ci sa nezblaznim do porodu z toho..
Ked tu tak citam kolke z Vas potratilo a tak tuzilo po babatku a ja tu teraz revem,ze ho cakam...Velky kontrast ,ale aj tak by som si ho nedokazala dat zobrat nech je to akokolvek...vsetko co sa deje pre nieco...

mariuskaa
19. mar 2014

.

mariuskaa
19. mar 2014

@suzzy21 ahoj, babenko uz mas, ako si na tom? Co si myslis? Aky je vysledok? Si s priatelom?
Vsetko dobre.

suzzy21
autor
27. sep 2014

mariuskaa ahoj ...pekne,ze si si spomenula...velmi ma to tesi...lebo v tomto obdobi opat prezivam rozne stavy...takze porod bol nadherny priatel bol pri tom...moj pocit??? velke NEVIEM ...dva dni po porode ma chytila hrozna depresia...z toho obrovskeho otaznika...doteraz neviem koho je...ma moju krvnu skupinu ...ma modre oci a blond vlasky..ako maju aj obydvaja....mariuskaa ak budes chciet popisat o tom viac co by mi mozno aj bodlo napisame si to do spravy...dakujem este raz...

ukulela
27. sep 2014

@suzzy21 babo nema tvoju krvnu skupinu. ma pol informacie od otca a pol od matky. teoreticky - ak ty si nulka, priatel AB, tak ak dieta ma nulku, je to bokovka.ak je d priatela, malo by len acko, alebo becko ... ak vies KS, pri troche stastia s kombinaciou by sa dalo urcit aj so zakladnymi znalostami genetiky, kto je otcom ... ale na tvojom mieste by som riesila DNA testy (po dohode s bokovkou, ked to nechces oficialnemu partnerovi vesat na nos)

terapiabachovky
29. sep 2014

@suzzy21 dobrý deň, jediné čo môžete spraviť je odpustiť si, nič iné a popri tom odporúčam Bachovu kvetovú terapiu - je zameraná na zharmonizovanie psychiky...všetky stavy - či už pozitívne a negatívne prenášate na dieťaťko, nie je to dobré...a vlastne aj týmito myšlienkami a stavmi môžete o neho prísť...držím Vám place, nech to zvládnete

susannka09
29. sep 2014

@ukulela možem otázočku, mate niejaké znalosti z genetiky?

ukulela
29. sep 2014

@susannka09 len co nas ucili na biologii 🙂 k urceniu otcovstva z KS je tu ale uz niekolko tem a zeny sa casto mylia a mysliasi, ze KS ma dieta po mame/otcovi/dedovi - ale nie. polovicu informacie dostane dieta od otca a polovicu od mamy a je kombinaciou ich dvoch. ze sa potom KS zhoduje s otcom/dedom/sesternicou neznamena, ze ju dieta zdedilo po nich, ale ze sa tak nakombinovala z rodicovskych KS. my sice hovorime, ze mame KS 0, A, B, AB, ale KS ma v oznaceni vlastne dve pismena, nulka je 00, acko je A0 alebo AA, Bcko je B0 alebo BB a AB je jasne - a dieta si od kazdeho rodica berie jedno pismeno. (bezne nevladame obe nase pismena z KS)

v skratke - ak su dvaja rodicia s KS nula, dieta moze mat iba nulku
jeden nulka, druhy acko, dieta moze mat nulku aj acko (rovnako pri jeden nulka druhy becko)
jeden nulka, druhy AB, dieta moze mat iba Acko, alebo iba Bcko
jeden Acko, druhy Bcko, dieta moze mat A, B, AB, ale dokonca aj nulku (ak maju rodicia KA A0 a BO a od oboch si vezme prave tu nulu - tak ma nulku)
... su aj odchylky, so sancou ku stotisicom, ze ta bulka neplati, vola sa to tusim bobmai efekt (nepamatam presne, na fore by sa to dalo najst)

susannka09
29. sep 2014

@ukulela vdaka za odpoved. niečo ma totiž to zaujima, napíšem ip

lauricka
29. sep 2014

@ukulela jej, to je super, s tu genetikou. Ja som nulka a muz AB. A mame dvojcata, jeden je A a druhy B 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre