Neplánované dvojčatá

lubi051
23. aug 2022

Máme 2 deti (6 a 3 roky) a zistili sme že som tehotná. Už to bol samotný šok pre mňa. U gynekologička další šok ze sú to rovno dvojčatá. Vyzerá to na 6.tt a vidno zatiaľ len dva prázdne gestačné vaky. Ja si to vôbec neviem predstaviť pri našich dvoch energcických deťoch mať ešte dvojky. Manžel si ich chce nechať, ja si to vôbec neviem predstaviť. Už teraz som hotová z tých našich dvoch. Ešte čakáme ako sa to vyvinie s tými vakmi, ale teda cítim sa hrozne. A to mám za 2 dni do prace po 6-ročnej materskej. Normálne mám pocit že život sa mi smeje do tváre.

kulumulu123
23. aug 2022

@lubi051 aj ja som mala na sone v 8tt dvojcata v 12tt uz ostal iba syn...

adalmba
23. aug 2022

@lubi051 to dáš ja mám 4r dvojčatá, 2rocneho a 2 mesačnú

mironka
23. aug 2022

@lubi051 ja som bola na materskej 8 rokov vkuse a za ten cas som porodila 4 deti...a pri poslednych 2 detoch som uz tiez mohla a mala nastupit do prace...ale bum a tehotenstvo...o svojich pocitoch pomlcim...mam 9 rocnu,7 rocnu,4 rocnu a 2 rocneho...zvladnete to...rozumiem situacii...drzte sa

believe3589
23. aug 2022

@lubi051 Neboj sa, všetko bude v poriadku. Asi pre každého by to bol šok. Uvidíš, že to nebude také hrozné ako sa to teraz zdá. To sa utrasie. Veľmi oceňujem názor Tvojho manžela, že si chce deti nechať. Máš perfektného manžela. Držím veľmi palce nech je všetko v poriadku. Užívaj si tieto chvíle v kruhu svojej rodiny. Váž si čo máš. Mnoho žien to šťastie nemá. Ja viem, to veľká útecha nebola...🙂 Hlavne je dobré, že máš tak skvelého manžela. Drž sa!

lubi051
autor
23. aug 2022

@believe3589 ďakujem. Áno ja viem že je úplne úžasný a veľmi si ho vážim za to. Ale veru žiaľ si to ja neviem predstaviť. Príde mi v dnešnej dobe nezodpovedné mať 4 deti. Nikto nám nepomôže, už s dvomi je problém. Maminy niesú nadšené veru. Ja viem, že je to na nás dvoch ale skutočne som v šoku a stále to neviem spracovať

aadkag
23. aug 2022

@lubi051 ja som sa celé tehotenstvo obávala, ako zvládnem dvojičky, ale išlo to omnoho jednoduchšie, ako sa starať bez skúseností o jedného prvorodeného. Teraz majú takmer 3 roky a je to úžasné sledovať, ako sa vedia spolu smiať 🙂 a tiež máme dokopy 4 deti

vilma7
23. aug 2022

@lubi051 chápem tvoje pocity.
Ale ja som bola vždy toho názoru, treba dočkať až do pôrodu a až potom je po všetkom. Keď sa to zdravučké narodí.
Prvé dve máš relatívne veľké, takže to mohlo byť aj horšie.

Moja kamarátka takto čakala dvojičky. Bola veľmi nešťastná, lebo chcela len jedno... najskôr potratila prvé, potom druhé...a nakoniec si to ešte aj vyčítala, že odišli, lebo ich nechcela.
Myslím že po dvoch deťoch si zbehaná a určite ich zvládnete spolu s manželom a súrodencami. Prajem všetko dobré.

ankare
23. aug 2022

@lubi051 to je úžasné, že sa k Vám vypytali dušicky! Držím palce! Veľa zdravia prajem!

aniele
23. aug 2022

Aspoň máš čas sa na ne pripraviť. Moja sesternica pred x rokmi rodila 4. bábo (tie tri predtým mali 10, 9 a7, no, pritrafilo sa) a po narodení prvej slečny, kým čakali na placentu, zistili, že je tam ešte druhá 😀.

petko81
23. aug 2022

@aniele tak to je super 😀😄

believe3589
23. aug 2022

@lubi051 nie, to nie je pravda ,,že je nezodpovedné mať v tejto dobe 4 deti,,. Ver mi, že nikdy nie je vhodná doba. Za mesiac budeš úplne inak uvažovať. Je to krásne. Prídeš na to a budeš tak veľmi šťastná. Veľmi Vám držím palce.

svetlonos
23. aug 2022

@aniele
to je krasne 😂😀 A ako reagovali rodicia ?

basska_b
23. aug 2022

"Maminy nie su nadsene veru" 😢 ale nepomozu, co? Nase "maminy tiez neboli nadsene" a o babatko sme prisli... potom ked sa nam po pol roku zas podarilo to vytuzene tretie, tak zmenili trosku retoriku. Ja viem, ze je to sok, ale zaroven v dobe neplodnosti aj velky dar - zmen prosim nastavenie, lebo mozes o ne prist, zivot je velmi krehky, najma dvojciatok 🙏 urcite to zvladnete. On ten zivot to tak nejako s tebou myslel

miskamicha
24. aug 2022

@lubi051 ahoj. Tak ja mam doma skoro 9 mes dcerku. Chdeli sme cimskor dalsie /aj kvoli mojej dg/ a bum zrazu dvojcatka, bol to sok..ale riadny sok! Ledva sa nam podarilo jedno a bum zrazu situacia s ktorou sme neratali..zatial nie su na svete ale tesim sa... ty este pockaj ako sa to vyvinie prvy trimester je bud /alebo. Aj z dvojcat moze zostat iba jedno alebo ani jedno. Verim ze sa rozhodnete spravne. Drzim palce

aniele
24. aug 2022

@svetlonos Tak oni boli v tomto pohoďáci, aspoň mi to vtedy tak pripadalo (akurát potom donútila muža zháňať väčší byt, maji trojizbový). Ja som ju s mojou staršou, tiež tehotná, šla pozrieť domov, vedela som, že už je na materskej. A u nich prievan, manžel maľoval byt a bavil sa na mojom prekvapení. Už mal doma rodné listy, aby mu ľudia verili 😀. Keď to moja mama počula, hneď reagovala - len aby si aj ty nemala (a ja by som bola bývala celkom rada). Ale my sme boli sesternice po otcoch a jej stará mama po mame mala dvojčatá 3x, ako som počula (a počula som, že neprežili, neviem, ako to bolo, nezisťovala som presnejšie, ale muselo to byť medzi vojnami).

mimi16
24. aug 2022

@adalmba tak to je na slučku. Ja už by som nebola normálna.

veronikadany
24. aug 2022

Zvládnete to, uvidíš☺️Prvotny šok je prirodzený,ešte keď ste nečakali,že môžeš byť tehotná a zrazu dvojičky.Vsetko sa pre niečo deje.Aj to načasovanie.Moja svokra čakala dvojičky,bola rozhodnutá pre potrat-odhovoril ju dr.,že to je aj na nho veľa 2 deti zabiť,že nech si vybaví iného dr.Tak sa zahanbila.Keby to urobila,nemala by som vedľa seba svojho manžela.Viem,teraz ti behá hlavou všetko možné,ale život všetko zariadi.
A ešte keď máš oporu v manželovi,to je na nezaplatenie.Drzim palce

adalmba
24. aug 2022

@mimi16 dakedy ani ja nie som 😉

snezienkaaa82
24. aug 2022

@lubi051 antika by nebola pomohla predtým?

lubi051
autor
24. aug 2022

@snezienkaaa82 tak 10 rokov sme si dávali pozor a nič sa nestalo a zrazu toto. A to sme už mysleli že po dvoch deťoch sa nám také niečo nemôže stať (obe deti boli plánované)

snezienkaaa82
24. aug 2022

@lubi051 jaaaaaaj, to chápem, keď 10 rokov nič a zrazu.... Vidíš, zázraky sa dejú. Co by za to možno iné ženy dali. 🙂😉
Držím prsty.

konulka20
24. aug 2022

@lubi051 ja mam 3 deti, ale aj 2 potraty za sebou, ktore budu boliet vzdy, neviem si predstavit dat dobrovolne dieta prec, ja ny som s tym zit nevedela..Uplne rozumiem obavam, tiez to nemame ruzove, babky nemame k dospozicii, financne je to na maslu,male ma polrok a z domu pracovat neviem..Samozrejme,ze je to len na vasom rozhodnuti,ale ako citam, manzela mate ok, tak by ste to urcite zvladli, aj ked tazsie, ale deti su dary, raz tu “obetu a tazke casy”vratia - aspon v to dufam🙂Drzim palce😌

bambulka814
24. aug 2022

Presne toto sa stalo mne, akurát, že som stihla nastúpiť do práce, bola som Max spokojná a bum, o 2m pozitívny tehu test. Pocity radšej nezdieľam 😔. Ešte k tomu som to dostala presne na moje 40te narodky, keď mi celá rodina blahoželala, že konečne mám plienky a vstávanie za sebou ✌️.

Čo ti poviem..
Každopádne, po bezproblémovom tehu a pôrode sa mi narodila nádherná dcérka a absolútne neľutujem, dnes má 4 týždne❤️. Deti ju milujú. Keďže mám len jednu dcéru (9 rokov) a 3 chlapcov, v podstate sa mi splnil skrytý sen.

Zvládnete to.

lubi051
autor
24. aug 2022

@konulka20 strašne sa obávam či nebudem mať depky po potrate. Ono to nieje len to, že nechcem ale obávam sa že môj zdravotný stav to už neumožňuje. Tu sú ohrozené 3 životy vrátane môjho. 😔 idem sa z toho zblázniť

veronikadany
24. aug 2022

@lubi051 neboj sa. Boh vie,komu má,čo dať.Viem,že to znie ako klišé,ale je to skutočne tak .Určite to zvládnete.Musis byť silná žena a teraz už bojujes aj za tie 2 malé ❤️❤️

zuzi0911
24. aug 2022

A co mala povedať taka boubatko, 2x dvojičky do roka skoro...to zvládneš...neboj sa🙂

leuska1991
24. aug 2022

@lubi051 ja mam 4deti. A super zvladame. ❤️ drzim palce

lubi051
autor
24. aug 2022

@leuska1991 aké to je?

konulka20
24. aug 2022

@lubi051 ja som porodila tretie ako 39 rocna, hej uz nemam 23 a26, telesna schranka sa neda oklamat 😀ale musim to davat ..mate o 10 rokov menej, to v pohode date, ohrozenie zivotov moze byt aj pri inych suvislostiach, ktore by nas v zivote nenapadli, tak sa netrapte dopredu.Hovori sa, ze “asi to tak malo byt” , tak to prijmite z tohto pohladu.Kolke nemaju babo a chceli by.. a vam sa podarili hned dve😊zaciatky by boli tazke, ale urcite by ste ich zvladli

veronika175
25. aug 2022

@lubi051 ahoj lubi, ja mam 4 deti (8,6,4a2)a teraz som v siedmom mesiaci , čakám dvojičky, neplánovane, najprv šok a panika , ale teraz sa uz nevieme dočkať, kedy budú medzi nami . Bude dobre, deti su dar

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre