Neplánované dvojčatá

lubi051
23. aug 2022

Máme 2 deti (6 a 3 roky) a zistili sme že som tehotná. Už to bol samotný šok pre mňa. U gynekologička další šok ze sú to rovno dvojčatá. Vyzerá to na 6.tt a vidno zatiaľ len dva prázdne gestačné vaky. Ja si to vôbec neviem predstaviť pri našich dvoch energcických deťoch mať ešte dvojky. Manžel si ich chce nechať, ja si to vôbec neviem predstaviť. Už teraz som hotová z tých našich dvoch. Ešte čakáme ako sa to vyvinie s tými vakmi, ale teda cítim sa hrozne. A to mám za 2 dni do prace po 6-ročnej materskej. Normálne mám pocit že život sa mi smeje do tváre.

konulka20
25. aug 2022

@veronika175 fuu😀😀klobuk dolu , ale budete mat pomocnikov, ja som tiez tuzila po dvojkach,to sa mi uz nesplni,ale co mam teraz tretie- to je aj za 3 jicky🙂 drzim palce, viacdetna rodina je uz dnes “rarita” , uz my s troma detmi sme na “obdiv”🙄

omama40
26. aug 2022

@lubi051 povedal Ti lekár, že je reálne ohrozený tvoj život?

lemoni86
27. aug 2022

Ahoj, držím ti veľmi palce, aby si sa rozhodla správne. Určite nie je nezodpovedné mať 4 deti, práve naopak. Ja mám tri deti, chceli sme tri, aj keď už sme sa obávali že ako to tretie zvládneme, no šli sme do toho. Neľutujem to ani náhododou. Neboj sa, manžel ta v Tom podporuje, to je úplne skvelé, lebo keby ten ťa nepodržal, tak asi aj ja by som uz nemala odvahu do toho ísť. Uvidíš, tie začiatky budú samozrejme ťažšie, ale to sú fakt začiatky, potom ti už budú vedieť pomôcť aj tvoje staršie deti. Ja už teraz sa rozplývam nad tým, ako sa vedia moje tri deti spolu hrať. Najstarší napr stavia nejakú vežičku aby ju to najmenšie mohlo zbúrať a podobne. A dvojicky sa predsa budú vedieť spolu vyhrať až až. Poznám rodinu, kde najstaršia má 3 roky, tak majú trojčatá a čakajú ešte ďalšie. Tam bola aj výraznejšia potreba pomoci, čiže babky a dedkovia museli viac zabrať, ale už sa im to pomaličky ustálilo. Ja by som to nevzdavala, mohlo by ťa to celý život sprevádzať, stále by si myslela na to, ako by tvoje ďalšie detičky vyzerali, aké by boli a možno by si si povedala že veď by sme to nakoniec zvládli. Ľutovala by si to možno už do konca života. Neviem presne aké si mala problémy že sa vám narodilo predčasne jedno bábo, ale 37 týždeň, to je stále ešte v pohode. Detičky prichádzajú v oveľa skoršom case. Naozaj, nechaj si to trošku ulezat v hlave, stále je to ešte skoro a nakoniec sa aj tak môže stať, že detičky odijdu spontánne. Drž sa !!!!

veronikadany
27. aug 2022

@lemoni86 ❤️krásne napísané

lubi051
autor
27. aug 2022

@lemoni86 ďakujem krásne za tvoje slová. Bol to prvotný šok, už sme to prijali. Nebude to jednoduché, ale dáme to. Koniec koncov ešte z toho môže byť len jedno (v čo dúfame) alebo dokonca nič. Každopádne sa zatiaľ cítim vyborne, úplne iné tehotenstvo ako tie dve predchádzajúce 🙏🏻

andreina27
27. aug 2022

@lubi051 úplne vas viem pochopiť mam neplánované 4 je mi ťažko som sama bez babiciek.muz v robote.
Chcem vas napriek tomu povzbudiť aby ste si ich nechali depresie nedepresie po potrate ale život nesmieme brať ked uz je.
Mam 40 dve veľké deti 18 13 a 6 a 2 .sama da sa to sú ťažké chvíle ale som šťastná.
Prajem všetko dobré.

zuzuliatko18
27. aug 2022

Napisem ti moju skusenost, nas na konci cesty necakalo stastie, ale smutok.
Vyse 5 rokov sme cakali na dve ciarky na teste, nakoniec sa nam narodil syncek (problemovy porod, predcasny, maly sa pridusil, takze stres a strach Este cele mesiace, vlastne dodnes, ci vsetko bude ok). Ked mal pol roka som zistila, ze som tehotna znovu. Sok. Strach, ale aj radost. Ked som prisla na kontrolu a Videla na tej obrazovke dvoch malych duchov a doktor mi povedal, ze naozaj cakam dvojicky, som skoro odpadla. Dodnes neviem ako som dosoferovala domov. Na jednu strane sme sa tesili, konecne sa zacal plnit nas sen o detickach, no ak by sa dvojky narodili v termine,.medzi detmi by sme.mali 15 mesiacov rozdiel. Obrovsky strach ako to zvladneme. Isli.mesiace, vsetko bolo ok. pomaly radost prerastla ten povodne strach, ako to dame.
No potom, potom sa vypytali na svet v 24 tyzdni. Jedna zila asi 10 hodin, druha necele dva dni. Je to uz viac ako rok, dodnes sa z toho obaja nevieme spamatat.
Verim, ze tie prve tyzdne je to sok a to velky. A dvojicky, ked uz clovek vie, kolko prace je s takym malym cloviecikom, su narocne. No chce to cas. Spracovat Tu myslienku. Mat viac deti je krasne, verim tomu. A verim aj tomu, ze ak sa dieta pritrafi, ma to zmysel. Ja som si dlho vycitala tie myslienky z prvych tyzdnov, o tom, ako to nezvladneme.

aurora33
27. aug 2022

@aniele ja poznám také trojičky 🙂 čo čakali jednu a bum boli tri 🙂

lubi051
autor
27. aug 2022

@zuzuliatko18 och to mi je ľúto. Snáď sa vám ešte pošťastí 🤍

lemoni86
27. aug 2022

@lubi051 Jeej tak super že už sa cítiš troska lepšie. A presne tak, ktovie ako to nakoniec bude. No prajem tebe aj bublinkam veľa zdravíčka 😉.

lubi051
autor
28. aug 2022

@lemoni86 ďakujeme krásne 😊 snáď bude všetko ok, zatiaľ sa cítim dobre 🙏🏻 Podľa možnosti chcem aj naďalej chodiť do prace ak mi to dr dovolí

veronika175
30. aug 2022

@veronikadany krásne napísané

veronikadany
30. aug 2022

@veronika175 ❤️

poleva
21. feb 2023

@lubi051 ako sa vam dari? Budu to dvojicky? Aj my mame 🙂 nahodne som nasla tuto temu

miskamicha
22. feb 2023

@poleva no to by aj mna zaujimalo 🙂 nam sa uz dvojky narodili 😁

lubi051
autor
22. feb 2023

@poleva ahoj, už som v 32.tt a nakoniec ostalo len jedno- jedno vajíčko z dvojčiat sa vstrebalo- syndróm miznuceho dvojčaťa. Aj tak to bude už naše tretie, ale už sa tešíme. 😊

maryetta
22. feb 2023

Veru aj mna by zaujimalo ako ste na tom.
Ja k tomu len dodam. Ze kamaratke povedali az niekedy v 6.mesiaci ze caka dvojicky. Cely cas sa to druhe babo skrývalo.

lubi051
autor
22. feb 2023

@poleva nakoniec čakáme len jedno- jedno vajíčko z dvojčiat sa vstrebalo- syndróm miznuceho dvojčaťa. Teraz už som 32.tt a už sa tešíme 😊

maryetta
22. feb 2023

@lubi051 tak nech to už dotiahnete do krásneho ciela 😉 nech ste zdravi.

poleva
22. feb 2023

@lubi051 tak vela zdravicka prajem 🙂

lubi051
autor
22. feb 2023

@maryetta
@poleva ďakujeme dievčatá 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre