Otehotnela som s mužom, ktorý nie je môj partner. Čo mám robiť?

8. apr 2022

Dobrý deň. Nedávno som zistila, že som tehotná.
Som mladá baba, pracujem ale žijem ešte s rodičmi. Stalo sa to s chlapom, ktorý nie je môj partner. Napriek opatreniam som ostala tehotná (beriem antikoncepciu). Napriek všetkému by som si dieťa rada nechala, nemôže za to , že sme spravili chybu a som zaň zodpovedná.
Zatiaľ mám len pozitivný test. Čo by ste riešili ďaľej? Najprv lekár aby to potvrdil resp.počkať kým bude všetko v poriadku (či bude plod a nie len gestačný vak, či bude biť srdiečko) alebo čím skôr oznámiť? A teda komu skôr rodičom alebo budúcemu otcovi?
Viem, že to nie je ideálna situácia tak prosím, odpustite si nepríjemné komenty. Ďakujem za každú radu.

mimi3008
8. apr 2022

Urcite by som to oznamila v prvom rade otcovi dietata...ak to nie je tvoj partner, tak by som asi pockala s oznamenim az na 1.sono

zuzana9393
8. apr 2022

Ja by som asi pockala ci bude vsetko v poriadku, ved srdiecko by uz malo bit v 7-8 tt a teraz so zrejme v 5tt. Najskor by som to povedala otcovi, mozno zareaguje dobte a bude to fajn. Zvladnes to. Drzim palce🙂

julie19
8. apr 2022

Ak si už teraz rozhodnutá, že si bábätko necháš, tak by som najskôr počkala na doktora, aby potvrdil že je to prosperujúce tehotenstvo, potom by som to hneď oznámila najskôr otcovi lebo mal by to predsa len vedieť ako prvý, resp. skôr ako kamarátky a polka rodiny... a potom rodičom už aj s tým ako sa k tomu postavil "otec" a aký je plán do budúcna

sense
8. apr 2022

Ja by dom mu zo povedala hned,...

diamond007
8. apr 2022

Tiež by som až po plynuti 12tt oznamovala. Ja som nikdy neoznamovala skôr tehotenstvo. Iba muž to vedel ale je iné, keď muž s ktorým máš dieta nie je partnerom.
Premysli si čo očakávas. Od neho. Aký má mať postoj. Keďže tí veril že máš antiku, bude ťa obviňovať a nadávať že si klamala ( pravdepodobne).
Chces aby Platil alimenty? Vychovával? V budúcnosti striedavu starostlivosť? Ak niečo z tohoto očakávas, povedz mu to ak budeš po 3mes.
Ak neočakávas nič, nechceš peniaze ani písanie do rodného listu, NEOZNAMUJ.
Ty musíš vedieť ako vyzrely a zrelý je to muž a ako sa asi k tomu postaví. Je nejaká šanca že to dáte dokopy? Veľa otázok, malo odpovedí. Premýšľaj a nenahli sa nikam, budeš tehotna sakra dlhooooo...

karhu
8. apr 2022

rodicom asi hned...a muzovi s ktorym to cakas len v pripade, ze ho chces mat v zivote

lucka_ke
8. apr 2022

ako sa poznám, ja by som nevydržala a chlapovi to povedala hneď, nevydržala by som čakať týždne

katkaseiner
8. apr 2022

Ono otazkou je ci chces aby bol ten otec v tvojom a zivote dietata... lebo nikto nevie ako zareaguje, ale kedze nie ste partneri, neverim ze by to uvital s otvorenou narucou... na druhej strane samozrejme ma pravo vediet...

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maribell
8. apr 2022

Ja asi žijem v ružovom sne 😅 no v takejto situácii by som čakala, že keď to poviem mužovi tak bude stáť pri mne, bude mi pomáhať a možno sa časom dáme aj dokopy... takže z môjho pohľadu by som mu to povedala hneď, aby som mu zbytočne nedala príliš veľa času na nájdenie si novej partnerky 😅

nyusika
8. apr 2022

@karhu dolezite je, aby ho dieta dostalo moznost mat ho v zivote...ona ho mat nemusi.
povazujem za sebecke voci dietatu neoznamit jeho otcovi,. co sa deje.
a peniaze na jeho vychovu sa urcite zidu - koniec koncov, pri plodeni su vzdy dvaja

7lenka11
8. apr 2022

Ja by som sa o tom pobavila najprv s partnerom, dohodnite sa na fungovaní, ako chcete dieťa vychovávať, aký má k tomu postoj, ako si to on predstavuje. Následne by som to oznámila rodičom, ale už aj s premyslenými krokmi a návrhom, ako budete fungovať...

karhu
8. apr 2022

@nyusika chapem, respektujem tvoj nazor, ale ja to vidim inak

bert22
8. apr 2022

tak hlavne mu to treba oznamit a uvidis co bude, hadam to nie je uplne tupec.

makova333
8. apr 2022

Autorka: Ak si rozhodnuta si dietatko nechat tak mozne kroky su taketo:
1. Ujasni si, ci chces, aby o tom otec dietata vedel.
2. Ujasni si, ci chces, aby bol zapisany v RL dietata (len ty vies, co je zac).
3. Chod ku gynekologovi nech potvrdi tehotenstvo.
4. Oznam informaciu otcovi dietata, ak chces, aby to vedel (podla reakcie uvidis ako to vidi on).
5. Oznam info o tehotenstve rodicom a ak su normalni dohodnite sa, ci ti pomozu financne (nevieme ci pracujes, studujes, kolko mas rokov, ale ak by si aj pracovala a mala narok na matersku, po nej bud pomozu rodicia, finance alebo starostlivostou o babätko kym bude v praci z rodicovskeho prispevku by si nevyzila) pripadne inak.
6. Tes sa na babätko 🙂

lienka.7
8. apr 2022

"Partnerovi" by som to oznámila hned, ako by mi lekár potvrdil tehotenstvo. Treba sa porozprávať, ako to vidi on, bude ti pomahat? Dobry otec nemusi byt len partnerom, ci manželom. Podla toho, co ti povie, sa potom zariad a oznam to samozrejme aj rodičom (mozno spolu). Ja mam kamarátku ktorá takto otehotnela, nežijú síce spolu ale otec dieťaťa sa stara a pomáha.

simca06022011
8. apr 2022

tak zjednodusene:
1) otcovi to oznam okamzite, ak teda chces aby bol v tom zainteresovany. AKokolvek. On na to moze mat ale iny nazor ako ty, cize s tym treba ratat. Ak ho nepotreujes, nechces, tak mu to ani nevrav.
2) rodicom ked ti to potvrdi lekar, pripadne kedykolvek potom...

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hesloveslo
8. apr 2022

Ja neviem ale kebyže som na mieste chlapa tak tiež by som nebola dva krát nadšená ze mi to slečna zatajila. Mnohé si asi neuvedomujete ze raz to dieťa bude chcieť kto bol jeho otec a ďalšia vec čakať dovtedy kim prejde čas aby mohla ísť na potrat mi príde tiež veľmi,,vychcane"

maribell
8. apr 2022

@oli18 tak ale to som sa nikde nedočítala 👀🙈

cervenaruza123
8. apr 2022

Neviem ake mate vztahy a co mozes ocakavat od chlapa a co od rodicov. Na tvojom mieste by som nehovorila najprv nikomu nic, sla k lekarovi a pockala, ci bude vsetko fajn. Potom by som to povedala rodicom, lebo ja mam s rodicmi dobry vztah, viem, ze do potratu by ma netlacili, nadseni by neboli, ale podporili by ma. Aj ked samozrejme aj vyhresili. Chlapovi by som to oznamila po 12 tyzdni, mozes mat v 1.trimestri este kadejake citlive nalady a ktovie ako bude chlap reagovat, ci ta nebude nutit do potratu, vycitat ti to a tak, mozes to prilis citlivo vnimat. V 2. trimestri ma vacsina zien uz aj pocity trochu stabilnejsie, dovtedy sa aj ty s rodicmi so situaciou zmierite a budete vediet co a ako, tak vtedy by som mu to oznamila.
Myslim, ze ked mate ako tak dobre vztahy s rodicmi, tak matka si aj tak vsimne, ze nieco sa deje. Poznam zeny, co zistili, ze su tehotne, lebo ich na to upozornili vlastne kolegyne, lebo si na nich vsimli nejake male zmeny. Zena to casto spozna, hlavne ak budes mat priznaky.
Tak ci tak gratulujem, zelam pohodove tehotenstvo, podporu od rodiny a silu, nech zvladnes vsetko, co ta caka, lebo dieta prinasa krasne, ale tazke chvile. Ale matka ak lubi dieta, zvladne vsetko. Drzim prsty.

pinaofina
8. apr 2022

Si dospelá žena. Oznám to rodičom kľudne aj hneď, nie teraz 2 týždne do kontroly budeš zbytočne v strese. A oznám to aj chlapovi. Či ho chceš mať v živote alebo nie, je otcom dieťaťa.

w123
8. apr 2022

ja som utekala hned od doktora to povedat mame, lebo som si myslela ze ma zabije 😃 tak som si hovorila nech to mam co najskor za sebou 🤣 bola som v tej istej situacii tehotna byvala som u mami a nemala som partnera k prekvapeniu reakcia mamy bola ze skoro dostala infarkt a nepovedala mi na to nic 🙂 takze ak sa bojis to oznamit urob to co najskor ulavi sa ti

any_soj
8. apr 2022

@hesloveslo "čakať dovtedy kim prejde čas aby mohla ísť na potrat mi príde tiež veľmi,,vychcane"... To fakt? Podľa mňa je úplne hrozné, že muž v takejto situácii môže psychicky tlačiť ženu do potratu (samozrejme nepíšem o tomto mužovi, o ňom neviem nič, ale že zákon dáva mužom túto možnosť a aj z mnohých príspevkov na koňovi je zrejmé, že ju muži aj často využívajú). Nemusíte čeliť psychickému nátlaku a presviedčaniu nie je vychcanosť, ale normálna potreba ženy, ktorá nechce dať zabiť svoje dieťa. Zvlášť tehotná žena nepotrebuje - pre dobro dieťaťa - zažívať stres takéhoto nátlaku. Preto autorka - ak je riziko, že otec tvojho dieťaťa zareaguje nátlakom, bolo by podľa mňa lepšie oznámiť mu to až po 12.tyzdni. Si statočná 🙂 Zvládneš to. Pre prípadnú psychicku podporu či konkrétne rady odporúčam poradňu Alexis

hesloveslo
9. apr 2022

@any_soj ja osobne si myslím,že je to vychcanost žien. Véd ten chlap jej zrejme dieťa nespravil naschvál. Mňa osobne by to naštvalo. Chlapi to v tomto majú ťažké ženy si nechajú urobiť dieťa a muž chudák nemôže alebo ani nevie ze mu po svete decko beha

any_soj
9. apr 2022

@hesloveslo muž chudák nemôže čo? Nejako tam chyba zvyšok vety

zuzinabila
14. apr 2022

skús kontaktovať Poradňu Alexis, s takými prípadmi sa určite stretávajú a v poradenstve (robia ho anonymne, bezplatne) ti pomozu najst cestu ako dalej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre