Oznámenie tehotenstva rodičom v 18tke

27. okt 2020

Ahojte , viem , že sa tu nájdu niektoré ženy od ktorých ma hnusná poznámka neobíde 🙂 no chcela by som sa spýtať ako ste oznamovali tehotenstvo rodicom ?. Vďaka

loginexistuje
27. okt 2020

podla mna to zavisi od toho kolko podpory financnej byvanie casovej od nich potrebujes
ak mas vsetko s otcom dietata zariadene zijete spolu tak napr fotku z utz spolu im dajte alebo balony je x sposobov

ak to je inak ale chce otec sa pomahat starat tak im to oznamte spolu

v kazdom pripade dieta nie je komplikacia nestastie a pod ale radost a nejako sa to vstrebe vsetko
nestastie je choroba

autor
27. okt 2020

@loginexistuje s priateľom nežijeme , finančnú pomoc by sme od nich nepotrebovali 🙂 viem , že budú v šoku ale dúfam že sa to nejako vstrebe a bude dobre 🙏🏻

ajka0207
27. okt 2020

Tak dosť záleží že či si vydatá, bývaš s nimi a podobne okolností. Ja som povedala naším že v septembri bude svadba, a na otázku že čo tak skoro, tak že lebo vo februári budeme mať bábätko.

autor
27. okt 2020

@ajka0207 problém je , že nemám dokončenú skolu. Babo nebolo plánované tak nás to zaskočila keďže užívam HAK , žiaľ najväčší problém je pre mna ta škola :/ koľko si mala rokov keď si im oznámila to o svadbe prosím ta ?

zuzu188
27. okt 2020

Otehotnela som v 17. a povedala som to normálne,že som tehotná. Najskôr mame a oco sa to dozvedel,až keď ma prišiel manžel požiadať o ruku 😀

loginexistuje
27. okt 2020

mozno aj rodicia budu mat obavy aby si skolu dokoncila a ved so studiom vies pokracovat ako tehotna a aj po porode
normalne studuj a ubezpec ich ze skolu a maturitu si dokoncis ked sa dieta narodi potom si dohodnes bud pomoc od mamy so strazenim alebo individualny plan

ajka0207
27. okt 2020

22. A už som bývala s priateľom. Takže to dáko čakali. Mama pofrflala že budem nevesta s bruchom a akú školu? Strednú? Prerusis na rok a dokoncis. Ja mám deti dve, momentálne chodím na vysku.

autor
27. okt 2020

@zuzu188 reakcia Maminy bola aká ?😅mna ide poraziť vždy prídem “Mami”? Ona mi povie prosím a ja že ale nič 😀a toto dookola bodeee nakoniec nato
Príde sama 🙂

syslik81
27. okt 2020

skolu dokoncis neboj a rodicom to oznam - zabit ta nezabiju ..bude to sok ale az sa spamataju a babo sa narodi budu radi .. ja som mala dieta az po 30 takze u nas to bola radostna sprava no ako matka uz viem o co vsetko som prisla ked som ju nemala skor .. aj ked to u mna neslo isto mat dieta v maldom veku je vyhodnejsie ... hlavne ze sa nan tesis a vies ze si ho nechas.. kazdy problem sa vyriesi a ani sa nenazdas uz bude aj dieta na skole

cookie29
27. okt 2020

moja, mozno to bolo neplanovane, ale budes matkou. Tak je nacase byt "dospely" a oznamit to rodicom a celit eventualne otazkam a soku... predpokladam, ze Ty si tiez bola soknuta ked si to zistila a potrebovala si nejaky cas na "stravenie". Tak ho dopraj aj im a prvotne reakcie si neber k srdcu, keby nahodou neboli take ako ocakavas. Kazdy rodic chce pre svoje dieta to najlepsie... tak je celkom mozne, ze mamina bude na zaciatku nie prilis pozitivne naladena... drzim palce

zuzu188
27. okt 2020

Že by mi strelila facku,keby som nebola tehotná 😂 hnevala sa strašne,ale potom,keď sme jej ukázali fotky z ultrazuku sa ukľudnila a neskôr sa už všetci doma nevedeli drobca dočkať 🙂

susedka211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
birika
27. okt 2020

ide aj o to, aky mas vztah s rodicmi - podla toho zareaguju. my sme dievcatam povedali, ze dieta nie je koniec sveta a keby sa nahodou pritrafilo, aby nam to rovno povedali...skola sa da dorobit aj s detickami 🙂

ayanamirei
27. okt 2020

@birika no presne, kazdy ma k tomu iny postoj - u mna to bolo, aby som hned povedala kym sa to da vyriesit tak, aby ziadne dieta v 18 nebolo 🙂

autor
27. okt 2020

@ayanamirei nevedela by som si nikdy živote predstaviť potrat 🙂 čiže máš pravdu každý ma iný postoj

katkami123
12. nov 2020

Budú v šoku, možno povedia aj veľa škaredých vecí a nakoniec budú z vnúčaťa hotoví. To je taký večný kolobeh starých rodičov pri mladých matkách. A na druhej strane, aspoň si to vnúča poriadne užijú, kým budú v plnej sile akoby sa ho mali dočkať niekde v 70-tke, keď už budú ledva vládať.

maria037
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derdia
12. nov 2020

Skôr si myslím,že bude sklamaná na začiatok...pretože si pre teba predstavovala určite niečo iné...to sa priprav,...
Ale hnev im nepomôže....stalo sa.starat sa budeš ty, a hlavne, keď sa dieťatko narodí rýchlo prídeš na to,že o čo všetko si prišla aj keď si tak veľa získala....len dúfam,že máš stabilný vzťah,ktorý príchod dieťa zvládne.lebo nie ,príchod dieťaťa nie sú len pekne fotky na internete.
No už tehotná si,takze tvoj dráhy by mal stať v tom okamihu pri tebe.ak je teda taký veľký dospelak😏😉

mila06
12. nov 2020

Podla mna je to super, ja veeelmi lutujem ze som nespoznala manzela v 18tke ale az v 34☹ budem mat 40 a mame 3malicke deti. Chcela by som vratit cas a byt mladsia. Uz aj zdrav.problemy mam +nedostatok spanku....darmo telo starne a tehotenstva boli riadna zataz .... aj ked okolie komentuje ze vyzeram mlado. Neboj vasi sa budu tesit, povedz im to normalne, si uz dospela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre